Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kabel k FPV přijímači
PříspěvekNapsal: ned 09.04.2017 17:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.9.2012
Příspěvky: 851
Bydliště: Křovice, Dobruška (Královehradecký kraj)
Ahoj,
mám FPV přijímač Skyzone RC305 - https://hobbyking.com/en_us/skyzone-rc3 ... eiver.html ale nemám k němu kabely a potřebuju to nějak vyřešit.
Je tam Cinch male a 4 pinový Jack 3,5mm, a potřebuju přenášet kabelem pouze obraz, můžu i dopsat na jakém je přesně pinu u Jacka.
V ČR je spousta kabelů 4pin Jack x Cinch ale často s protikusy Cinche (female), a když už najdu s vhodnými konektory nepíše se ohmická hodnota a ani na jakém pinu jsou ty výstupy tak abych to nemusel předělávat. Potřebuju to neodkladně do měsíce, takže nejlíp z ČR. Poradíte mi někdo kabel který zaručeně funguje a má vhodný odpor a nebo nějaký samotný kabel bez konektorů (případně jaké hodnoty) a tipy jak nejlíp pájet/spojit? S koaxiálním jsem zatím nepracoval takže nemám vůbec zkušenosti.
Délka kabelu co nejmenší, nevím zda je nějaká doporučená, ale mám přijímač hned na zadní straně monitoru.
Zkoušel jsem tam naprasit normální dvoužilový kabel délky asi 10 cm a samozřejmě dosah asi 15 metrů.. S původním kabelem to bylo při 200mW výkonu a kruhově polarizovaných anténách 0,5 km dosah s jistotou podle mého odhadu.
Díky za nápady, nepodařilo se mi v ČR najít žádný o kterém bych věděl že je vhodný.

_________________
Pioneer,Superzoom XL,Rally XP,F3K Manta,E-Hawk 1500,FPV MaxiSwift,MiniExtra 330,Quad500,FPV Swift2.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabel k FPV přijímači
PříspěvekNapsal: pon 10.04.2017 6:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.9.2014
Příspěvky: 416
Ten AV kabel je stejný jako třeba u http://www.banggood.com/Skyzone-RD945-5 ... s=category
Před několika lety jsem ho taky hledal kde se dalo, nikde nebyl, on je asi o 1mm delší, nebo kratší, teď už nevím, musel jsem tam dát jiný, ale musel se povytáhnout, nebo tam dát pod něj silikonovou podložku, je to ale řešení na h... Prostě není šance ho sehnat. Nepasoval ani žádný konektor, možná měl někdo štěstí a sehnal ho,taky bych ho bral.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabel k FPV přijímači
PříspěvekNapsal: pon 10.04.2017 8:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Není mi jasné jak může mít videokabel z přijímače vliv na dosah? Ten kabel by měl mít impedanci 75 Ohm (ne odpor jak píšeš). Ale při té délce 10 cm je to úplně jedno, klidně tam může být ta dvojlinka. Příčinu malého dosahu hledej někde jinde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabel k FPV přijímači
PříspěvekNapsal: pon 10.04.2017 16:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.9.2012
Příspěvky: 851
Bydliště: Křovice, Dobruška (Královehradecký kraj)
OK2BUH píše:
Není mi jasné jak může mít videokabel z přijímače vliv na dosah? Ten kabel by měl mít impedanci 75 Ohm (ne odpor jak píšeš). Ale při té délce 10 cm je to úplně jedno, klidně tam může být ta dvojlinka. Příčinu malého dosahu hledej někde jinde.

No, chybu jsem jinde hledal, ale mám FPV ve třech strojích takže na vysílací straně chyba není, vysílače, kamery i antény jiné. Že by chyba byla v monitoru to asi ne, a vevnitř v přijímači? To se mi chyba zdá být pravděpodobnější v kabelech když je to to jediné co jsem měnil. S koaxiálním základním o délce asi 0,5m to makalo v pohodě pak dvojlinka a průser... Tak mám sehnat kabel s příslušnou impedancí a naletovat ke konektorům nebo koupit hotovku případně jakou a kde v čr?

_________________
Pioneer,Superzoom XL,Rally XP,F3K Manta,E-Hawk 1500,FPV MaxiSwift,MiniExtra 330,Quad500,FPV Swift2.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabel k FPV přijímači
PříspěvekNapsal: pon 10.04.2017 17:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Tu impedanci vůbec neřeš. Ostatně ta dvojlinka taky není obyčejná dvojlinka, ale souosá. Jak už bylo psáno, největší problém bývá u těch přijímačů v mechanickém provedení toho 4 kontaktního jacku. Bastlíř by vzal jakýkoliv jack, třeba ze sluchátek s mikrofonem a zkoušel by. Já mám zrovna ze sluchátek konektor ke kameře, protože je lehký a má krásně ohebný káblík, což se hodí pro gimbal. Koupit hotový kabel AV jack - 3CINCH je taková loterie, právě kvůli tomu 1 mm. Jinak by měl fungovat jakýkoliv, nanejvýš nebudou pasovat barvy cinchů.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabel k FPV přijímači
PříspěvekNapsal: pon 10.04.2017 19:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.9.2012
Příspěvky: 851
Bydliště: Křovice, Dobruška (Královehradecký kraj)
Moc tomu nerozumím. Máš na mysli vyžvejkanou zásuvku v přijímači? Jinak zástrčka Jacka by přece měla být rozměrově nějak normalizovaná ne?
Jinak ohledně impedance jsem se ptal proto, že zkrátka dokud tam byl originální koaxiální kabel nebyl s tím žádný problém, dosah nebyl rekordní ale pro mě v pohodě použitelný, problém nastal až po výměně pouze samotného video kabelu takže čekám že to bude tím, konektory jsou dobré, přiletované je to k nim taky dobře, kdyby na impedanci ani na koaxiálním kabelem nebo souosou dvoulinkou nezáleželo proč by se to tolik řešilo? Je přece známé že k těmto účelům se koaxiální používají, takže mě logicky napadá že chyba je zde i kdybych pominul že se tam měnil jen samotný kablík a dřív to bylo v pohodě.
Každopádně chybu na vysílací straně můžeme vyloučit protože mám 3 různé vysílací sestavy a dělá to u všech takže chyba na příjmu, a je jen přijímač, ECO googles s napojeným video kabelem a napájení monitoru a přijímače na dvoučlánek. Žádné složitosti kde by mohla být chyba.
Zkrátka zkusím koupit nový kabel ale právě jsem se bál aby neměl na Jacku třeba prohozenou polaritu, že by neseděla barva cinchů by nevadilo hlavně aby fungoval, ale nejsem si jist jestli tu jeho impedanci teda skutečně nemusím řešit..

_________________
Pioneer,Superzoom XL,Rally XP,F3K Manta,E-Hawk 1500,FPV MaxiSwift,MiniExtra 330,Quad500,FPV Swift2.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabel k FPV přijímači
PříspěvekNapsal: pon 10.04.2017 19:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
vojta mansfeld píše:
... kdyby na impedanci ani na koaxiálním kabelem nebo souosou dvoulinkou nezáleželo proč by se to tolik řešilo? ...

A kde se to, prosím tě, řeší? U kabelu délky kolem metru je úplně jedno, jestli budeš kompozitní videosignál přenášet koaxiálem nebo obyčejnou tenkou dvojlinkou (jako servokabel) nebo jen nějakými telefonními drátky. Věř tomu a nešpekuluj :wink: .

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kabel k FPV přijímači
PříspěvekNapsal: pon 10.04.2017 20:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
A nemáš u té dvojlinky náhodou přehozený signál a zem do kříže?

Odesláno z mého Lenovo Z2 a podpis odstraním


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz