Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 99 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 18.01.2017 17:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
To co uvádíš nejsou SAW filtry ale notch filtry vyrobené z koaxu. SMD keramický SAW filtr mám zaletovaný v přijímači hned za vstupním konektorem a bez problémů se spolu snáší 1,2 a 2,4.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 18.01.2017 18:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.9.2014
Příspěvky: 416
OK2BUH píše:
To co uvádíš nejsou SAW filtry ale notch filtry vyrobené z koaxu. SMD keramický SAW filtr mám zaletovaný v přijímači hned za vstupním konektorem a bez problémů se spolu snáší 1,2 a 2,4.

Já jsem nepsal že je to SAW filtr,ten jsem si jen vyměnil ve video příjimači za lepší a přesnější,o příjimačí 2,4 a úpravě se SAW filtrem jsem neslyšel,můžeš to nějak podrobněji popsat,případně dát odkaz na ten filtr. Co to vlastně přesně dělá??


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.01.2017 18:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Tento SAW filtr bývá v některých wifinách hned na vstupu antény. Koupit se dá třeba tady ale koukám, že je před chvílí vyprodali tak musíš počkat až budou. Menší množství jak 10 ks ale nikde neprodají. Ve skutečnosti je to velké jak hlavička od sirky. http://vool.cz/sMOQ5
Ten RX není rušen 2. harmonickou (ta je na 2560) ale je zahlcen tím základním kmitočtem 1280. Filtr mu pomůže. Já mám teď stejný dosah ovládání s videem i bez něj. Bez filtru tam byl velký rozdíl v dosahu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.01.2017 19:00 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 23.5.2015
Příspěvky: 161
Bydliště: České Budějovice
Obrázky: 37
Já měl právě celou dobu za to, že RC přijímače (konkrétně originál FrSky X8R) už nějaký band-pass filtr na vstupu mají. Pokud je to jak říkáš a skutečně to ruší základní frekvence, tak to mě teda hoši od FrSky zklamali :mrgreen: Nějaký starý wifi karty tu mám, tak se podívám jestli se z toho nedá filtr vytáhnout...

PS: tak máš pravdu, na vstupu není vůbec nic a antény vedou přímo k nožičkám IO (obrázek)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.01.2017 19:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Frsky neznám. Většina RX má na vstupu jen nějaký jednoduchý LC obvod a ten to nezachrání. Video 5,8 do toho nenaleze ale 1,2 ano.
edit: koukám na ten tvůj obrázek a fakt tam nemaj ani ten LC obvod. Tady ale potřebuješ ty filtry dva pro dvě antény. Přerušit ty plošňáky a tam je narvat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.01.2017 19:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
OK2BUH píše:
Frsky neznám. Většina RX má na vstupu jen nějaký jednoduchý LC obvod a ten to nezachrání. Video 5,8 do toho nenaleze ale 1,2 ano.


Asi tak - třeba diverzitní DSMX satelit má anténky připojené přímo na SMD integráč RF switche jen přes kondenzátor, o nějakém filtru to neslyšelo.
SAW snad mají například lepší FASST(est) Futaby, ale to je taky cenově trochu jinde, třeba u levnější FHSS alternativy od Futaby to podle mne taky spíš nebude.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.01.2017 19:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Vidím, že je tu zaujímavá diskusia, tož sa spýtam aj ja:
1, koľko je legálnych na 868MHz? Keď som pred časom riešil telemetriu na APMko, tak tam zaznelo info 100mW. Tak jest?
2, kdesi tu v diskusii zaznelo info, že 2.4 GHz na ovládanie a 5.8GHz na video nie je moc dobrá kombinácia. Prečo? Pri lietaní nejaké zásadnejšie problémy nevidím ...

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.01.2017 19:30 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 23.5.2015
Příspěvky: 161
Bydliště: České Budějovice
Obrázky: 37
Mám tu jeden X8R navíc, tak pokud se mi podaří vhodný filtry sehnat, můžu je tam zkusit nabastlit. V nejhorším přijímač padne za oběť ku prospěchu vědy :lol:

Ten EzUHF ale nejspíš koupím i tak, ať mám s čím porovnávat.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.01.2017 19:33 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Ad 1 - pro "FM" provoz je tam dokonce 500mW. U rozprostřeného spektra je tam 25mW, viz ta odkazovaná vyhláška. Prostě výkon je zase dán typem provozu atd., podle mého názoru by pro řízení ve smyslu LRS bez velkého přenosu dat mohlo být za jistých okolností legálně použitelných i těch 500mW, tady nijak velká šírka pásma nutná není, tuším se dokonce jeden systém tohoto typu dělá.

Ad 2 - nesmíš věřit všemu, co se v diskusi napíše, s touto kombinací žádné principiální problémy nabývají.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.01.2017 19:40 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 23.5.2015
Příspěvky: 161
Bydliště: České Budějovice
Obrázky: 37
ddano007:
1. 868MHz u nás legální je, v určité části pásma tuším i s docela velkým výkonem (500mW?), ale zase malým klíčovacím poměrem. Tohle pásmo používá třeba systém TBS Crossfire.
2. 2,4GHz + 5,8GHz mi ze zkušenosti naopak přijde jako bezproblémová nezáludná kombinace, problém je, že hlavně u videa tomu vadí každá beruška v cestě signálu :mrgreen:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.01.2017 20:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Seba píše:
Graupe ty 2W je jen úprava softu, nebo musí být nová krabice???
Tady je video o UHF anténě od IBcrazy https://www.youtube.com/watch?v=_kz9XG72mlc
Na vysílač je nejlepší dát Moxon anténu, ale je to už směrová anténa.



Ahojky

Je to uplně nová krabice...a i u ní musíš 2w režim aktivovat softem. Ma už i integrovany step-up/down zdroj..takže výkon je konstantní i při změně napájení. To starší 600mw immersion neměl.
Má né dva, ale tři stupně výkonu..oproti starší verzi. A to přibližně...500-1000-1500mW.
A kluci na fpv labu hučí do immersion vývojářů aby šlo přepínat výkon dálkově .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2017 20:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Venku je kosa jako hrom a tak mi napadlo...jak zajistit aby LiIon (týká se i Lipol) baterka byla v ideálním případě pořád stejně teplá.
Přemýšlím nad boxíkem který bude nejenom izolovaný, ale i vyhřívaný. Máte s tím někdo zkušenost?
Rád bych do nového éra už toto rovnou zastavěl..nejenom na zimu :-) :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2017 22:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Není problém vyrobit vyhřívaný boxík třeba i s termostatem, jenomže bude žrát drahocennou energii z baterek. Takže vidím jen dvě možnosti: katalytické spalování benzinu (bez plamene) nebo chemická reakce (takové ty polštářky s tím lupacím startováním).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 11.02.2017 19:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Ty 3W mi nevadí..při kapacitě baterie 15Ah je to opravdu jedno :-)
http://www.malapa.cz/produkty/topne-fol ... /#pictures[gallery]/0/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 01.03.2017 17:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Prozatimní (než to naperu do turbínové hračky :-) rychlostní FPV rekord.
Funjet od MPX ..6kw příkon .!!



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 99 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz