Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 19.02.2018 17:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.7.2016
Příspěvky: 280
Bydliště: Brno-venkov, Jih.
Ta kamera je za tu cenu výborná. Jen mě vadí, že v teplotě okolo 0° točí je 10 minut :-(

_________________
Mavic pro, Funtic 2, Venus 3d pro, Funcub 1400, Flite test mini Arrow, Eachine Fury Wing, ASW 28.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 19.02.2018 20:42 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Právě mi přišla Q9 /90stupňů, zatím vypadá docela dobře.

Pokud by někdo chtěl kroužek na ochranu čočky, tak zde je.
https://www.thingiverse.com/thing:2799579


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 21.02.2018 19:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.4.2014
Příspěvky: 460
Bydliště: Kostomlaty pod Milešovkou
ten kroužek je skvělá věc! 8¨-)

_________________
Sdružení letců Českého středohoří


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 21.02.2018 20:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Nestíní to? Mě teď přišla Q6/120°, a přímo v krabičce nějaký takový kroužek byl. Jen pochopitelně méně vystrčený dopředu.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 21.02.2018 21:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jen by ho chtělo stříknout matnou černou, kvůli odrazům. :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 21.02.2018 22:01 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Udělal jsem několik pokusů, než jsem si byl jist, že nestíní. Původně jsem zvažoval, že udělám přechod na obdélník, ale nakonec jsem dal přednost jednoduchosti.

Až budu mít v tiskárně černé PET, tak ho vytisknu znova.

Pokud by měl někdo zájem, tak za cenu známky pošlu.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 23.02.2018 22:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
První zkušenosti s Q6 120° a porovnání s Q6 90°:

Očekávané přínosy širokého ohniska se projevily:
- stabilizace stabilizuje daleko lépe, protože v rámci zorného pole jsou ty stejné změny polohy letadla o hodně menší
- širší zorné pole znamená menší problém s udržením čáry obzoru v záběru
- tím pádem se i na záběry ze zatáčky dá dívat - pohyb všeho do boku není tak rychlý, aby divák ztratil kontext
- na mém oblíbeném "letišti" dneska foukalo, nárazy větru a turbulence, přesto se na záběry z poskakujícího Sky Surfera dá dívat. Není to teda žádná krása, ale na rozdíl od 90° kamery divák pořád ví, "kde je", není to žádné prudké střídání oblohy a zěmě ubíhající náhodnými směry.

Některé očekávané problémy širokého ohniska se neprojevily:
- kompenzace rybího oka docela funguje, žádný přechod mezi vybouleným obzorem a propadlým obzorem ze změnou směru pohledu víc dolů nebo víc nahoru.
- i celkově to funguje docela koukatelně, široké ohnisko nijak nebije do očí

Další zkušenosti:
- na první let (cca -4°C) to vydrželo nahrávat jen 13 minut (1080p 60fps). Snad se to po několika nabitích zlepší.
- efekt "gumových rohů" je tady daleko silnější. Ale možná je to jen iluze, protože možná se jedná o záběry, které by 90° verze nezvládla ustabilizovat vůbec.
- má tam někde být nějaký kabel s S-Video výstupem? Já jsem tam měl jen takový bazmek se servokonektorem, kde jde na dálku fotit nebo zapínat/vypínat záznam videa.

Celkově: přijde mi to o hodně lepší než 90° verze (pro účely nahrávání videa z letadla, samozřejmě).

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 23.02.2018 22:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2012
Příspěvky: 763
Bydliště: Most
Jsem rád, žes se 120° spokojen :-)

- s tou baterkou se to nezlepší :-( přelep na bocích ty ventilační otvory a nech to ventilovat až tak od 15°C....proto já v podstatě stále jedu na palubní zdroj...
- gumové rohy znamenají, že stabilizace už je za rohem, nemá ráda prudké pohyby zleva-doprava (od určité úrovně, samozřejmě), ale na to přijdeš :-)
- bazmek je ten kabel :-)) na červený můžeš připojit až myslím 24V - já tamtudy tlačím z balančáku +12.6V...žlutý je video výstup analog (pro potřeby FPV), černý je mínus...takže pokud chceš jen za letu dobíjet, použij červený a černý, pokud chceš FPVčkovat, použij žlutý a černý a pokud chceš FPVčkovat a ještě dobíjet, tak použij žlutý a černý na video a červený na dobíjení...

doma mám mraky "kabelových redukcí" mohu případně vyfotit...

tolik ve zkratce :-)

_________________
Multiplex, DJI, FrSky, RCM Lužice, SLČS, YI 4K+


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 24.02.2018 9:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
YenyaKas píše:
...a přímo v krabičce nějaký takový kroužek byl...

Je to obyčejná sluneční clona.

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 24.02.2018 17:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Yeah píše:
Jsem rád, žes se 120° spokojen :-)
- s tou baterkou se to nezlepší :-( přelep na bocích ty ventilační otvory a nech to ventilovat až tak od 15°C....proto já v podstatě stále jedu na palubní zdroj...

Hmm, přelepil jsem, a natočil jsem cca 15 minut. Trochu zlepšení, ale nic moc. S předchozí Q7 v létě jsem točil
tak 3/4 hodiny. Ale možná jen 1080p 30fps, ne 60 fps.

Yeah píše:
- bazmek je ten kabel :-)) na červený můžeš připojit až myslím 24V - já tamtudy tlačím z balančáku +12.6V...žlutý je video výstup analog (pro potřeby FPV), černý je mínus...takže pokud chceš jen za letu dobíjet, použij červený a černý, pokud chceš FPVčkovat, použij žlutý a černý a pokud chceš FPVčkovat a ještě dobíjet, tak použij žlutý a černý na video a červený na dobíjení...

V návodu je vyfocený takový kabel se dvěma servo koncovkami. Jakože jeden má kompozitní video výstup, druhý má naopak ovládání šířkou pulzu serva: píšou tam dvojpolohový přepínač, krátký pohýb tam a zpět vyfotí, dlouhé sepnutí natáčí video, vypnutí vypne natáčení. Kde píšou kolik se dá cpát do napájení? Měl bych strach že do servokonektoru můžu dávat jen 5 V.

Kdyžtak prosím pošli fotku nebo zkontroluj jak to vypadá - u mě jsou všechny tři dráty zapojené do horní části desky (v dolní na opačné straně je ten mini-USB konektor.

Fakt můžu servo signál cpát do toho stejného pinu, do kterého jde kompozitní video výstup? Nebo se to někde přepíná v menu?

Díky.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.02.2018 18:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Tak jsem tam ten bazmek zkusil zapojit - ze servo konektoru se to napájí, ale ovládat to tím nejde. Tak nevím.

Jo a u původní Q6 jsem měl ten stejný bazmek taky.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.02.2018 19:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2012
Příspěvky: 763
Bydliště: Most
obrázek první:

na horní půlce je bazmek zapojený jako napájení z balančáku pohonného tříčlánku...

na dolní půlce je bazmek zapojený jako FPV a napájení...žlutý (oranžový) je video výstup, černý je jeho (-)
červený samotný je zapojený na vstupujících 12.6V z napájecího tříčlánku LiPol, soustava má společné (-)
proto to normálně šlape...když nechci kameru napájet, prostě jen nezapojím ten konektor s červeným drátkem...

bazmeky mám dva, protože jsem první kameru ztratil :-(


Přílohy:
20180225_192326.jpg
20180225_192326.jpg
[ 72.83 KiB | Zobrazeno 2423 krát ]


_________________
Multiplex, DJI, FrSky, RCM Lužice, SLČS, YI 4K+
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.02.2018 19:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2012
Příspěvky: 763
Bydliště: Most
druhý obrázek
detail provedení konektorů


Přílohy:
20180225_192350.jpg
20180225_192350.jpg
[ 95.32 KiB | Zobrazeno 2419 krát ]


_________________
Multiplex, DJI, FrSky, RCM Lužice, SLČS, YI 4K+
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.02.2018 21:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
No počkej, a to vzdálené ovládání přes servo výstup teda používáš? Já mám v návodu napsané, že v servo výstupu to v jedné poloze nenahrává, ve druhé nahrává video, a v krátkém překlopení z jedné do druhé a zpět udělá fotku. Tohle ti funguje?

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 26.02.2018 12:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2012
Příspěvky: 763
Bydliště: Most
Ne, tohle jsem nikdy nezkoušel...mě zajímalo hlavně to napájení za letu a ten video výstup...
Není tahle věc funkční až od nějakého firmware, nebo s nějakým dodatečným nastavením v menu???

_________________
Multiplex, DJI, FrSky, RCM Lužice, SLČS, YI 4K+


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz