Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 17.04.2018 10:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Ještě se vrátím k dálkovému ovládání Q6 přes servovýstup. Objednal jsem si kabel původně určený pro S6, má třídrátový servo konektor, který nabíjí i z balančního konektoru baterky (a zřejmě má kompozitní výstup, nezkoušel jsem) a dvoudrátový servo konektor, přes který by se to zřejmě mělo ovládat. Bohužel jsem nebyl schopen dosáhnout toho, aby se kamera dala tím servovstupem jakkoli ovládat. Je třeba něco pro to nastavit v menu?

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 17.04.2018 12:04 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Záběry z lodě při ježdění po soutěži.
Omluvte kameramana, jezdil s lodí poprvé.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 17.04.2018 17:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
YenyaKas píše:
Ještě se vrátím k dálkovému ovládání Q6 přes servovýstup

Jediné, na co jsem narazil je: "Remote Start and Stop recording using receiver (option)" Nikde už ale nebylo nikým popsáno, jaké "option" je třeba pořídit.

Moje zkušenost a zkušenost kamarádů je taková, že je lepší natáčet durch a neřešit problém "jé, já zapomněl zapnout záznam". Taky nepřetržitě běžící kamera zachytí bezděky situace, které by jinak zachyceny nebyly. Odfiknout ve střižně nezajímavý kus letu je jednoduché, zvlášť když je třeba záznam z kamery synchronizován s logem se záznamem výšky nebo chodu motoru. Dá se to taky snadno najít ve střižně podle zvukové stopy, okem je na první pohled vidět, kde vrčel motor.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 17.04.2018 20:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 471
TomasC píše:
Záběry z lodě při ježdění po soutěži.
Omluvte kameramana, jezdil s lodí poprvé.


přemýšlím o této kamerce ale když koukám na ty záběry, tak se mi zdá pozadí dost neostré, často slité detaily, někdy mi to přijde až rozkostičkované, to je u této kamery normální nebo je to jen nějak sražená kvalita na youtube (jak se říká že to youtube dělá)? Nebo se mi to jen zdá? Dokáže nějaký majitel Q6 se 120 stupňovým objektivem porovnat zda je to jen 90 stupňovým objektivem, nebo to ty 120 stupňové dělají taky?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 17.04.2018 20:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Muzu ti poslat nebo nekde vystavit video primo z Q6 bez uprav, jestli chces.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 17.04.2018 20:55 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Pokud chceš, tak ti mohu dát originál soubory, cca 2GB, aby jsi si to mohl prohlédnout. Jestli je to youtube nebo movie maker nedokážu posoudit. Když napíšeš čas, tak udělám obrázek v GOM playeru.


Přílohy:
2018_0407_130914_050.MP4_000036704.jpg
2018_0407_130914_050.MP4_000036704.jpg
[ 91.09 KiB | Zobrazeno 10248 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 6:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
miglosch píše:
ale když koukám na ty záběry, tak se mi zdá pozadí dost neostré, často slité detaily, někdy mi to přijde až rozkostičkované,

Ten detail takováto kamera nikdy nedá. Vlastnost optiky i datového zpracování, komprese. Když bude v záběru strom, nebudou vidět listy, ale patlanina, když bude v záběru les, nebudou vidět stromy ostře, ale patlanina. Je to lepší když je hodně světla, je to mnohem horší, když je motiv ve stínu. Následně se na tom podepíše Youtube.

Poměr cena výkon je ale u této kamery výborný a dají se s ní dělat pěkné věci. Lépe obrazově na tom je třeba Xiaomi Yi 4K+, ještě lépe například Sony FDR X3000 nebo Gopro Hero 6 Black. Rozdíl je ale v ceně, rozdíl je ve spotřebě, protože zpracování obrazu s lepším výsledkem znamená vyšší početní výkon atd. Nejde tu kameru hodnotit očima krajináře, který výstup kamery dá vedle výstupu ze své zrcadlovky s ostrým sklem. ;-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 7:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
Když budeš kriticky koukat na různá videa, k závěru, že je pozadí slité, neostré atd dojdeš vždy. Kamera je určená k podání emoce, funguje to s motivem v popředí (model, letadlo, člověk). Když ten kluk v kabině větroně na téhle fotce bude chtít fotku krajiny, vystrčí objektiv velkého foťáku větračkou kabiny ven a bude mít fotku, kterou ta kamera na křídle nedá. Když budeš chtít udělat kvalitní fotku krajiny z modelu, budeš muset přitlačit na ceně kamery a na váze kamery.


Přílohy:
priklad_1.jpg
priklad_1.jpg
[ 106.95 KiB | Zobrazeno 10213 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.04.2018 7:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
Když Tom filmuje loďku, funguje to. Kdyby chtěl ukázat, jak vypadá jejich rybník a okolí, fungovat to nebude, kamera nedá dostatečně detailní obraz. Když jsou v záběru lidi na břehu, nefunguje poznávání lidí, kdyby Tom dal kamerku na čepici a stál mezi nimi, bude to fungovat, budou čitelné obličeje, mimika. Je to vlastnost téhle ohniskové vzdálenosti, je to vlastnost cenové kategorie "do dvaceti tisíc". Úvaha, zda to s objektivem 90 st. bude lepší má zase jiné úskalí. Bude to lepší, ale jen když kamera nebude moc v pohybu. A to se těžko plní. A taky se mnohem hůř dostane do záběru kýžený motiv.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 21.04.2018 9:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Já osobně bych nejdříve začal tím, že nejdříve se podívám na cenu (kamera, foťák...) a zamyslím se nad tím, co za tu cenu asi dostanu v porovnání s něčím co stojí třeba dvacet tisíc, a nebo, třeba "jen" pět tisíc. A pak si musím uvědomit z jakého "zdroje", média ty záběry vidím, jestli jsou nějak komprimované apod. Na porovnání jsou nejlepší přímo origoš soubory.

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.04.2018 19:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 471
Díky kluci za informaci, nečekám z takové kamery samozřejmě zázraky, spíš mne zaujalo, že jsou tyhle kamerky nejspíš zaostřené na blízko a já bych raději kdyby byla zaostřená na "nekonečno". Dají se tyto kamerky dodatečně zaostřit? Kdyby to šlo si s tím pohrát abych měl zaostřeno spíš na krajinu, tak to by mi vyhovovalo víc a to o to mi vcelku i jde :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.04.2018 20:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
miglosch píše:
spíš mne zaujalo, že jsou tyhle kamerky nejspíš zaostřené na blízko
Já bych řekl, že to je ostré od cca 30 cm do nekonečna.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.04.2018 21:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Já jsem se teď díval na dnešní video z Q6, a taky mám pocit, že tráva po přistání je nějak ostřejší, než stromy na obzoru za letu. Doostřit to jde, byť ne úplně příjemně - je to zakápnuté nějakým lepidlem. Předchozí Q6 90° jsem doostřoval, novou 120° zatím ne. Ale ještě se dívám, že to možná nějak souvisí s bitrate - jednotlivé snímky z klidnějších částí videa (přímý let) jsou ostřejší, zatímco z méně klidných jsou víc neostré. Možná se kamera snaží směřovat ke konstatnímu bitrate, a tedy "akčnější" scény komprimuje víc.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.05.2019 23:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Asi mně u Q6 odchází baterka. Natáčet 1080p 60fps to vydrží tak 2.5 minuty. Co s tím? Kde se taková baterka dá sehnat? Podle popisku je to 800 mAh 1S.

Alternativa je napájet to jen z externího konektoru, a baterku vymontovat kvůli odlehčení, pokud to jde.

Jak tohle řešíte?

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 08.05.2019 6:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
Baterku mám vymontovanou a kameru napájím z pohonného akumulátoru. Viz http://www.kolmanl.info/?show=SHOW_TXT& ... 20180327_2


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz