Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 332 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výběr minikamery nejen na model
PříspěvekNapsal: úte 10.07.2018 11:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
martin z píše:
Ahoj, Foxeer 4KBox mě na HK přišel na cca 3000,-, protože jsem na těch 150 dolarů uplatnil nějakou slevu nastřádaných kreditů za několik let.

Nicméně problém jsem nevyřešil technicky, ale tak, že kameru jsem odložil do krabice a v momentální slevě či doprodeji koupil v Datartu za 5000,- novou originál kostku gopro hero 5 session. Tady už jsem spokojen a postupně v praxi zkouším různá nastavení.


Hele napadlo me, ze mas mozna spatne zaostrenou cocku. Sedelo by to podle popisu a reseni je celkem jednoduche. Podival bych se na netu, jak se k ni dostanes a proste bych ji rucne zaostril tak, jak se to dela pri vymene poskozene cocky za novou a nasledne to pojistis tavnou.
Nedavno jsem menil cocku na xiaomi kamere po padu s kopterou a bylo to stejne, dokud jsem nezaostril.

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr minikamery nejen na model
PříspěvekNapsal: úte 10.07.2018 12:47 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 14.4.2015
Příspěvky: 137
martin z píše:
Ahoj, Foxeer 4KBox mě na HK přišel na cca 3000,-, protože jsem na těch 150 dolarů uplatnil nějakou slevu nastřádaných kreditů za několik let.

Nicméně problém jsem nevyřešil technicky, ale tak, že kameru jsem odložil do krabice a v momentální slevě či doprodeji koupil v Datartu za 5000,- novou originál kostku gopro hero 5 session. Tady už jsem spokojen a postupně v praxi zkouším různá nastavení.


Aha, omlouvám se, já se v rychlosti kouknul na banggood a tam bylo pouzdro na tu kamerku za těch 270 Kč. Za ty tři tisíce už by to mělo něco umět. Asi bych se to pokusil reklamovat. Jestli to máš z Číny tak tam většinou funguje reklamace dobře a možná by jim stačil poslat jen nějaký špatný záznam. Hero je OK, záleží co s tím chceš točit. Kamarád co do toho dělá si koupil Hero 6 black a porovnal to s Herem 4 black a tu Hero 6 vrátil. Viděl jsem oba záznamy a Hero 4 bylo nepatrně lepší i když by to mělo být asi obráceně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr minikamery nejen na model
PříspěvekNapsal: úte 10.07.2018 13:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
cita21 píše:

Aha, omlouvám se, já se v rychlosti kouknul na banggood a tam bylo pouzdro na tu kamerku za těch 270 Kč. Za ty tři tisíce už by to mělo něco umět. Asi bych se to pokusil reklamovat. Jestli to máš z Číny tak tam většinou funguje reklamace dobře a možná by jim stačil poslat jen nějaký špatný záznam. Hero je OK, záleží co s tím chceš točit. Kamarád co do toho dělá si koupil Hero 6 black a porovnal to s Herem 4 black a tu Hero 6 vrátil. Viděl jsem oba záznamy a Hero 4 bylo nepatrně lepší i když by to mělo být asi obráceně.


Foxeer je proverena znacka zejmena v fpv kamerach a Foxeer 4KBox je reakce na prvni kostku od gopro. Stejnou udelal i runcam, ale ten prohral soud prave s gopro a nemuze ji prodavat. Je to skoda, protoze mel nejlepsi cenu a proto me lakalo ho koupit na kopter, ale zustal jsem nakonec u xiaomi Yi sport, ktera toci pekne fullHD pri 60fps a s cenou takovou, ze to cloveka nestve, kdyz to rozseka o zem.

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr minikamery nejen na model
PříspěvekNapsal: úte 10.07.2018 19:08 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 14.4.2015
Příspěvky: 137
Já vybírám kamerky tak abych je mohl používat nejenom na copter, ale i na jiné natáčení a proto mi asi tahle unikla. Mám profesionální kameru SONY PMW 200 a k tomu potřebuji něco co by se k tomu nechalo obrazově dát. Takže koukám jen po těch nejvyšších modelech. Xiaomi jsem také zkoušel, ale hodně mi tam vadí ta velká šířka záběru, která se nedá zmenšit na rozdíl od Hera a Isawa. 90% záběrů točím na nejmenší šířku. Široký záběr je pak nepřirozeně zkroucený a vše je jako z velké dálky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr minikamery nejen na model
PříspěvekNapsal: stř 11.07.2018 5:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
cita21 píše:
Já vybírám kamerky tak abych je mohl používat nejenom na copter, ale i na jiné natáčení a proto mi asi tahle unikla. Mám profesionální kameru SONY PMW 200 a k tomu potřebuji něco co by se k tomu nechalo obrazově dát. Takže koukám jen po těch nejvyšších modelech. Xiaomi jsem také zkoušel, ale hodně mi tam vadí ta velká šířka záběru, která se nedá zmenšit na rozdíl od Hera a Isawa. 90% záběrů točím na nejmenší šířku. Široký záběr je pak nepřirozeně zkroucený a vše je jako z velké dálky.

Jo to je pravda, ale to jsou veci, ktere ja mam zase rad no.
Jinak koukam na ten isaw a bud jsou tezke a nebo nema 60fps fullHD a tak to nemuzu ani pouzit. Nejvic se mi libi prave kostka gopro, ale tu nezaplatim :D

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr minikamery nejen na model
PříspěvekNapsal: stř 11.07.2018 6:30 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 14.4.2015
Příspěvky: 137
Na svůj první copter jsem pouźil Isawa a předělal jsem celý gimbal aby to bylo vyvážené. Isaw má v PALu 50 snímků za sekundu, určitě to má ten vyšší model a má i vynikající aqua mód pro natáčení pod vodou. Být tebou zkusil bych starší lacinější Hero. Jsou to držáci a kromě odřené čočky a displaye se tam nemá co zničit. Hero už mi několikrát spadlo na podlahu a s koptéro z 20 metrů a jede pořád.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr minikamery nejen na model
PříspěvekNapsal: pát 13.07.2018 9:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
No na internetu nemuzu najit nic pod 5k za nove a z druhe ruky netusim co to stoji a jake se daji sehnat. Musi to mit alespon FullHD a 50-60fps. Ja za xiaomi z druhe ruky daval 1000 a tak mam doma dve. Jednu jsem opravil a obe slapou pekne. Gopro me tou cenou ne a ne presvedcit a nevim jak bude na tom starsi gopro z druhe ruky ve srovnani treba s tim xiaomi. Tenkrat to nebylo nejak dramaticke a v nekterych testech byla lepsi ta xiaomi. Samozrejme dneska ma gopro uz jine dela a xiaomi uz nejak zaostava. Nejradsi bych vzal GOPRO HERO5 Session, ale ta stoji 6k a potreboval bych tak dve :D

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr minikamery nejen na model
PříspěvekNapsal: pát 13.07.2018 9:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 14.4.2015
Příspěvky: 137
Na bazoši nebo ebay se nechají sehnat i když jsou docela v ceně, ale klidně bych šel do Hero 4. Trochu přemýšlím, že bych koupil ještě jedno Hero 4 abych to nemusel sundávat z copteru a staršího bych se nebál pokud jak už jsem psal nebude poškrábaná čočka, jinak se tam prakticky nemá co zničit. Jsou to držáci a jsou stavěné na horší zacházení. Ideální by pro tebe bylo si to Hero někde půjčit nebo objednat vyzkoušet a do 14 dnů ho můžeš vrátit aby jsi ho porovnal s Xiaomi. Kámoš měl nejnovější SJCam a když to porovnal s Herem na jedné obrazovce, tak SJCama hned prodal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr minikamery nejen na model
PříspěvekNapsal: pát 13.07.2018 15:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
BANE píše:
No na internetu nemuzu najit nic pod 5k za nove a z druhe ruky netusim co to stoji a jake se daji sehnat. Musi to mit alespon FullHD a 50-60fps. Ja za xiaomi z druhe ruky daval 1000 a tak mam doma dve. Jednu jsem opravil a obe slapou pekne. Gopro me tou cenou ne a ne presvedcit a nevim jak bude na tom starsi gopro z druhe ruky ve srovnani treba s tim xiaomi. Tenkrat to nebylo nejak dramaticke a v nekterych testech byla lepsi ta xiaomi. Samozrejme dneska ma gopro uz jine dela a xiaomi uz nejak zaostava. Nejradsi bych vzal GOPRO HERO5 Session, ale ta stoji 6k a potreboval bych tak dve :D
Před chvílí jsem gp5 session koupil v datartu za 4999 Kč.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr minikamery nejen na model
PříspěvekNapsal: pát 13.07.2018 20:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Teď jsem to sem chtěl napsat, že už zase mají v Datartu i různě jinde kostku hero5session opět za bůra.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr minikamery nejen na model
PříspěvekNapsal: stř 22.08.2018 11:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Tak kdo to první otestuje?Cena je OK.
https://shop.runcam.com/runcam-3s/
https://www.studiosport.fr/camera-runca ... 13032.html


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr minikamery nejen na model
PříspěvekNapsal: stř 22.08.2018 11:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Koukam maji ji i na BG a pokud go-pro zase nebude vstekle kopat kolem sebe, tak to bude mit budoucnost :)

https://www.banggood.com/Runcam-3S-WIFI ... rehouse=CN

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr minikamery nejen na model
PříspěvekNapsal: stř 22.08.2018 18:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Recenze od AndyRC. https://www.youtube.com/watch?v=zEuF7MvpCHY


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr minikamery nejen na model
PříspěvekNapsal: sob 17.11.2018 17:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2015
Příspěvky: 966
Bydliště: Brno - Venkov (severo-západ)
Ahojte, prosím o radu.
Rozhoduju se mezi Runcam2 a Firefly Q6, chtěl bych tu vybranou instalovat na Twinstara a dělat letecké záběry.
Koukal jsem na srovnavací videa a lepší a ostřejší obraz se mi jeví RunCAm2, ale zase když to tady pročítám, tak více všichni používáte Q6.
Můžu poprosit o stručné srovnání?
Parametrově mi přijdou ty kamerky srovnatelné, Runcam má lehce teplejší barvy a v pohybu se mi zdá, že je ostřejší obraz.
Q6 má zase lepší mikrofon, což asi není až tak důležité.

_________________
ASW-17, Sea Beaver, Piper PA-18 Super Cub
JETI DS-16


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr minikamery nejen na model
PříspěvekNapsal: pon 19.11.2018 20:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2012
Příspěvky: 763
Bydliště: Most
Neznám RunCam, mám FF Q6, mikrofon nevyužívám...pokud budeš chtít, pošlu Ti seznam svých videí natočených FF Q6 a řeknu Ti, kde jsem si hrál s barvičkama...jinak sama o sobě má barvy takové, že se mi líbí i bez úprav. Vcelku uspokojivě se popere s přechody země/nebe (dostatečně rychle a vcelku detailně)
Osobně dneska mimo jiné koukám na datový tok videa. (čím vyšší, tím kvalitnější video-menší komprese), takže info ode mě je, že Q6 umí až 2.7K video, nejčastěji s ní točím na FHD 60fps, což je 35mbps dat.tok a třeba jsem na ní zcela vypnul její stabilizaci, neb kroutí obrazem...je to fajn kamera se kterou riskuju na vodě a podnikám věci, při které může dojít k úhoně.

_________________
Multiplex, DJI, FrSky, RCM Lužice, SLČS, YI 4K+


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 332 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz