Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 332 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výběr minikamery na model
PříspěvekNapsal: úte 10.01.2017 15:18 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2016
Příspěvky: 45
Bydliště: Brno
Stále zřetelněji si začínám uvědomovat, že klasické "akční kamery" se hodí jen pro velmi omezený typ záběrů pořizovaných ze vzduchu. Co se týče letounů, širokoúhlé objektivy jsou fajn při létání nízko nad zemí, ale pro kochání krajinou, jakmile se vystoupá do padesáti či sta metrů, se už nějak zvlášť nehodí, protože sice zaberou půl republiky, ale ve výsledku se člověk kouká jen na různobarevná pole, mezi nimiž jsou roztroušena mnohá zajímavá místa jako malé šušně bez detailů.
Proto se chci zeptat, nemáte někdo zkušenost s kamerkami, jež mají objektivy s delším ohniskem? Anebo se něco takového nedělá a nezbývá než vozit klasický foťák se všemi jeho výhodami a nevýhodami?
Předem díky za podněty a tipy.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr minikamery na model
PříspěvekNapsal: úte 10.01.2017 20:51 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 21.8.2015
Příspěvky: 198
Bydliště: Trutnov
Obrázky: 5
Nebudu doporučovat žádnou značku, měl jsem zapůjčené přes vánoce postupně 4 kamerky, chci je jako outdoor, popřípadě do auta a možná ji pošlu i do vzduchu. To co jsem měl půjčené ale bylo vše na 6k, což za to nedám, ale porovnal jsem si věci co mne zajímaly.

Můj závěr je : dobrý snímač tak 12Mpix, dobrá světlost objektivu + přepínání úhlu záběru, gyroskopická stabilizace - tohle je má představa - SJCAM 5000 Elite, do měsíce mi ji snad kámoš půjčí na víkend, tak pokud se vše povede jak má, nahodím videa
U SJCAM je důležité nekoupit podvrh, kde jsou blbé snímače i čipset

PS: Pokud bych to měl jen na letadlo - rozhodně RunCam2 nebo podobné

_________________
Trutnov, X9D+
EasyPeasy,RELAX II,Vektor XXL,4ptéra 250ka
Šohaj(stavím)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr minikamery na model
PříspěvekNapsal: úte 10.01.2017 21:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
Temp píše:
Proto se chci zeptat, nemáte někdo zkušenost s kamerkami, jež mají objektivy s delším ohniskem? Anebo se něco takového nedělá a nezbývá než vozit klasický foťák se všemi jeho výhodami a nevýhodami? Předem díky za podněty a tipy.
Taky nemám rád to rybí oko. Menší úhel záběru jsem našel jen u RunCam 2 (ale ještě taky hledám).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr minikamery na model
PříspěvekNapsal: úte 10.01.2017 22:03 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.8.2012
Příspěvky: 11
Bydliště: Třebíč
Zdravím. Dá se koupit kamerka GitUp git2 s 90° objektivem.
Za celkem málo peněz hodně muziky.
Umí to i fvp a různé jiné vychytávky.

Odesláno z mého XT890 a podpis odstraním

_________________
Hitec Eclipse 7 PRO,Phoenix 2000,Piper cup J-3,Beta1400 ,toro900 ,DELTA,ASW-17, quad f450 fvp


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr minikamery na model
PříspěvekNapsal: stř 11.01.2017 10:12 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2016
Příspěvky: 45
Bydliště: Brno
Pánové, mnohokrát díky za náměty!
pavel1tu píše:
Pokud bych to měl jen na letadlo - rozhodně RunCam2 nebo podobné
ellet píše:
Taky nemám rád to rybí oko. Menší úhel záběru jsem našel jen u RunCam 2 (ale ještě taky hledám).
RunCam 2 jsem vzhledem k jejímu rozšíření a oblíbenosti zvažoval, ale přeci jen má úhel záběru pořád 120 stupňů, což je stále hodně, byť efekt rybího oka není tak moc výrazný.

jirksoft píše:
Dá se koupit kamerka GitUp git2 s 90° objektivem.
Tak tohle už jde hodně směrem, jaký si představuju. Zkouknul jsem na internetu videa a hodně se mi líbí. I když stále bych si dokázal představit ještě nepatrně delší ohnisko objektivu. Každopádně tohle je asi zatím to nejlepší, co jsem viděl. Moc díky za tip.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr minikamery na model
PříspěvekNapsal: stř 11.01.2017 12:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Firefly Q6 existuje ve verzi s objektivem 90 stupňů absolutně bez rybího oka. Elektronicky se dá přepnout ještě na menší úhel. Má gyrostabilizaci. Pro ty co nemají žádné OSD vkládá do obrazu napětí palubní baterky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr minikamery na model
PříspěvekNapsal: stř 11.01.2017 13:22 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 14.4.2015
Příspěvky: 137
Existuje takový šikovný prográmek, jmenuje se ProDrenalin a ten dokáže to rybí oko srovnat. Bohužel je placený jsou tam jenom ty dražší značky jako Hero, Sony, ale i Mobius. Vyberete značku kamery, zadáte v jakém módu (širokoúhlém) jste natáčeli nebo fotili a prográmek to sám srovná a uloží v novém formátu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr minikamery na model
PříspěvekNapsal: stř 11.01.2017 14:47 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2016
Příspěvky: 45
Bydliště: Brno
OK2BUH píše:
Firefly Q6 existuje ve verzi s objektivem 90 stupňů absolutně bez rybího oka. Elektronicky se dá přepnout ještě na menší úhel. Má gyrostabilizaci. Pro ty co nemají žádné OSD vkládá do obrazu napětí palubní baterky.
Jak se tak dívám, tohle je varianta za téměř poloviční cenu oproti té GitUp kameře, navíc s další výhodou v podobě aerodynamičtějšího tvaru. Mockrát děkuji za upozornění na tuto kameru. Mám tak v nadcházejících dnech o čem přemýšlet. Díky.

cita21 píše:
Existuje takový šikovný prográmek, jmenuje se ProDrenalin a ten dokáže to rybí oko srovnat. Bohužel je placený jsou tam jenom ty dražší značky jako Hero, Sony, ale i Mobius. Vyberete značku kamery, zadáte v jakém módu (širokoúhlém) jste natáčeli nebo fotili a prográmek to sám srovná a uloží v novém formátu.
I tohle je zajímavá varianta. Toto softwarové řešení si dám do zálohy, díky za tip.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr minikamery na model
PříspěvekNapsal: stř 11.01.2017 16:33 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.8.2012
Příspěvky: 11
Bydliště: Třebíč
Firefly q6 je super, kdo používa kamerku i na sport tak GitUp Git2 ma stejné rozměry a rozmistění tlačítek jako GoPro 3,4. Je váhově stejná a příslušenství sedí. Oproti GoPro umí GitUp Git2 přes RC ovladat focení a záznam videa.


Odesláno z mého XT890 a podpis odstraním

_________________
Hitec Eclipse 7 PRO,Phoenix 2000,Piper cup J-3,Beta1400 ,toro900 ,DELTA,ASW-17, quad f450 fvp


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr minikamery na model
PříspěvekNapsal: pon 16.01.2017 19:05 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 3.11.2016
Příspěvky: 114
Bydliště: Horní Tošanovice....kousek za Frýdkem ;-)
Zdravim,byla by tato kamerka vhodn pro nejake ty zacatecnicke fotecky a videjka ? Dekuji za odpoved. http://www.spionsvet.cz/e-569-spionazni ... toaparatem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr minikamery na model
PříspěvekNapsal: pon 16.01.2017 19:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
madmax1200 píše:
Zdravim,byla by tato kamerka vhodn pro nejake ty zacatecnicke fotecky a videjka ? Dekuji za odpoved. http://www.spionsvet.cz/e-569-spionazni ... toaparatem

Ač ji neznám, ale dle mého skromného názoru jako první zkušenost určitě dobrá je, na to aby tě spíše odradila, než nadchla svou "kvalitou" obrazu.

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr minikamery na model
PříspěvekNapsal: úte 17.01.2017 8:24 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 14.4.2015
Příspěvky: 137
Nepíšou tam nic o tom jaký je tam čip, pouze 5 megapixelů (určitě né 500 jak se tam špatně uvádí), o objektivu to samé, o světelných podmínkách už raději vůbec nic. A zcela určitě to není nejmenší špionážní kamerka na světovém trhu, jak je napsáno v nadpisu. Za ty peníze si ale můžeme lehce domyslet, co tam asi bude za součástky. Ještě mě zarazilo, že to nemá žádný název, žádnou značku, asi si žádný výrobce nechce kazit svou pověst. Nejsem tak bohatý abych si mohl kupovat takové laciné věci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr minikamery na model
PříspěvekNapsal: sob 21.01.2017 13:14 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 3.11.2016
Příspěvky: 114
Bydliště: Horní Tošanovice....kousek za Frýdkem ;-)
Diky za postrehy, co byste doporucili pro zacatecnika,co uz ho nebavi poletovat jen tak se Sky Surferem ,ale rad by si poridil i nejake zabery z ptaci perspektivy.Dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr minikamery na model
PříspěvekNapsal: sob 21.01.2017 13:46 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 23.5.2015
Příspěvky: 161
Bydliště: České Budějovice
Obrázky: 37
Vždyť tu o tom máš celý vlákno - pro začátek neuděláš chybu třeba s Runcam 2 nebo Firefly Q6.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr minikamery na model
PříspěvekNapsal: sob 21.01.2017 15:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
madmax1200 píše:
Diky za postrehy, co byste doporucili pro zacatecnika,co uz ho nebavi poletovat jen tak se Sky Surferem ,ale rad by si poridil i nejake zabery z ptaci perspektivy.Dekuji

A chceš jen točit, nebo to také nějak upravovat střihem, postprodukcí apod?

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 332 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz