Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 332 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výběr minikamery na model
PříspěvekNapsal: pon 21.08.2017 14:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Šnek23 píše:
Ahoj,
mám lamax x7 je to vhodný na letadlo??
Nepotřebuju žádný extra záběry, jen na zkoušku.


Staci to na nahravani videa z letu, ale musis ji tam dat bez pouzdra proste jen tak at mas co nejmensi vahu.

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr minikamery na model
PříspěvekNapsal: pon 21.08.2017 14:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2017
Příspěvky: 348
Bydliště: Nymburk, ČR
OK dík za odpověď , už jsem připravil uchycení do samokřídla :D

_________________
Když už, tak už...
Sky Surfer X8, Tomahawk II, EPP Piper, Airboati, Čejka,S800, Swish, Flysky FS-i6X


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr minikamery na model
PříspěvekNapsal: pon 29.01.2018 13:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Moje Firefly Q6 bohužel nepřežila havárii letadla a tak přemýšlím, čím to nahradit.

S Q6 jsem byl spokojený, snad až na ne úplně dobrý výkon v nižším osvětlení - tam už byl dost velký šum. A možná příště bych místo 90° objektivu šel do ještě širšího ohniska. Do čeho bych naopak nešel je kamera s větší hmotností než je těch cca 41 gramů co má Q6.

Pokročil v této oblasti vývoj od Firefly Q6, nebo mám prostě koupit další Q6 s jiným objektivem?

Díky.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr minikamery na model
PříspěvekNapsal: pon 29.01.2018 22:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2012
Příspěvky: 763
Bydliště: Most
YenyaKas: Je to sice akademická debata, ale strávil jsem asitak půlrok hledáním "nečeho lepšího" než je FF Q6. Našel jsem akorát Foxeer Legend3, ta je ale váhově mimo. Po opravdu dlouhém uvažování jsem nakonec zakotvil u zcela jiné koncepce - YI 4K+ s tím, že FF Q6 si nadále nechávám, protože pro některé aplikace je ideální.

Osobně razím názor, že za nějakých 50-60 USD neseženeš lepší kameru této koncepce, než je FF Q6, neseženeš jí ani za 100 USD, protože se prostě taková nedělá :-(

Takže pokud je otázka: kdybych jí rozbil, koupil bych si jí zase? tak odpověď zní: ano :-)

To slabé osvětlení můžeš vyřešit zapnutím WDR na ON

_________________
Multiplex, DJI, FrSky, RCM Lužice, SLČS, YI 4K+


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr minikamery na model
PříspěvekNapsal: stř 31.01.2018 20:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 471
Ahoj, píšete že Firefly Q6 je z této třídy placatých malých kamerek nejlepší volba a chtěl bych se tedy zeptat, zda má někdo zkušenosti s Foxeer Legend 2, což je kamera stejné třídy jako ta Q6. Mohl by někdo napsat v čem je třeba ta Legend 2 horší než ta Q6? Docela právě o tý Foxeer Legend 2 pokukuju, tak by mne zkušenosti a názory na ní zajímaly...
https://www.banggood.com/Foxeer-Legend-2-F2_8-155-Degree-Wide-Angle-12MP-HD-WiFi-Camera-For-FPV-Racer-Drone-p-1053384.html?cur_warehouse=CN


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr minikamery na model
PříspěvekNapsal: čtv 01.02.2018 13:42 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Teď jsem vybíral kameru na helmu, pro natáčení modelů. Vybral jsem Q6, protože jako jediná má 90st obraz a ne šílené 120-155 záběry.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr minikamery na model
PříspěvekNapsal: čtv 01.02.2018 19:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Mám sice Q6 se 120° a řekl bych, že to ještě jde. Ale těch 155° co má legend 2 je fakt už moc. Jinak kameru Legend 2 neznám, ale nechtěl bych jí už jen z důvodu, že nemá displej. Rád vidím když něco nastavuju, co se tam píše.

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr minikamery na model
PříspěvekNapsal: pát 02.02.2018 19:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2012
Příspěvky: 763
Bydliště: Most
miglosch píše:
Foxeer Legend 2,


Nikdy jsem neměl v ruce Legend2, ale měl bych obavu z těch 155° objektivu...taky jsem si oblíbil točit ve 2.7K, Legend2 však umí jen 24fps...váhově je podobná jako FF Q6, tvarově též...zjisti si někde v diskuzích reálnou výdrž baterie, protože třeba FF Q6 ji nemá až tak závratnou...jak to má Legend s Fish Eye? u FF Q6 se to dá potlačit v nastavení...stabilizaci nezmiňuju, FF Q6 ji sice má, ale když s sebou stroj víc háže, dělá gumový rohy :-)

_________________
Multiplex, DJI, FrSky, RCM Lužice, SLČS, YI 4K+


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr minikamery na model
PříspěvekNapsal: pát 02.02.2018 20:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 471
Ahoj, díky za názory. Ano ten 155° záběr je jediná věc, se kterou si u Legendu 2 nejsem jistý (nastavování přes aplikaci by mi nevadilo). Zmiňovaná FF Q6 s 90° záběrem je zase málo a navíc má o něco horší obrazové vlastnosti než 120° FF Q6, tedy asi zůstanu jako většina lidí u kompromisu FF Q6 se 120° záběrem. Výdrž neřeším, bude napájena z externího akumulátoru.

Co se týká toho točení v 2,7K, tak mne zase chybí že v tomto režimu ty kamery nemají většinou funkční stabilizaci, která bývá právě často dostupná jen pro režim 1080p 60fps, tedy bez gimbalu bude obraz asi u většiny kamer trochu uskákanej...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr minikamery na model
PříspěvekNapsal: sob 03.02.2018 8:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2012
Příspěvky: 763
Bydliště: Most
FF Q6 má funkční stabilizaci i při 2.7K, ale jak jsem psal, jsou pak gumové rohy (ne vždy pochopitelně, musí to dost házet, nebo musíš prudčeji manévrovat, aby se to ukázalo), oproti tomu moje nově pořízená YI 4K+ jí má zase vymyšlenou tak, že i když to s sebou mydlí, gumový rohy nejsou, tam to zase dělá takový jakoby "rychlý zatřesení obrazu" srovnal bych to se situací, kdy máš kameru na letadle a provedeš start odhozem, ve videu je pak vidět takový zatřesení...
Co se týče úhlu záběru, praxí mám vyzkoušeno, že těch 120° je optimální s rozumným zkreslením. Nicméně jak na FF Q6, tak na YI 4K+ když točíš ve 1080p je obraz menší, než při 2.7K, takže ten úhel záběru si můžeš uměle snížit i takto...využívám to třeba na YI 4K+, kde ve 4K má obraz 155°, při těch mých 2.7K má tak 135°.
Poslední volba je samozřejmě taková, že to natočíš ve 2.7K a při stříhání si pak necháš vyexportovat jen oblast 1080p...toto jsem používal, když jsem točil za větrného počasí, se strojem to házelo a FF Q6 dělala gumový rohy.

_________________
Multiplex, DJI, FrSky, RCM Lužice, SLČS, YI 4K+


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr minikamery na model
PříspěvekNapsal: sob 03.02.2018 21:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Yeah píše:
FF Q6 má funkční stabilizaci i při 2.7K, ale jak jsem psal, jsou pak gumové rohy


Q6 má v menu ještě výběr, kolik má při stabilizaci oříznout obraz (dvě volby, víc nebo míň, přesný popis si nepamatuju). Podle mě když řekneš že víc, tak máš sice menší úhel záběru, ale zase míň (nebo míň často) gumové rohy.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 16.06.2018 22:17 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Kolegové, chci se zeptat, jestli někdo taky vlastníte kamerku Foxeer 4K Box, je to taková ta kostka. Mám jí teprve 10 dní, použití na čepici pro videa z pohledu pilota, ale zatím jsem z ní spíš nešťastný. Laik by řekl, že jsem si z objektivu zapomněl sloupnout ochrannou fólii nebo to sklo otřít, není to prostě úplně ostré. Doteď jsem točil na Isaw Air ve 1080p/30 a myslel si, jak si polepším...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr minikamery nejen na model
PříspěvekNapsal: sob 07.07.2018 6:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Zatím jsem tohle vlákno jen prolétl, snad jsem se trefil.
a)video na kartu(chod z interního accu)kamerou na modelu je až třetí nejméně časté použití.
Ta druhá dvě jsou kamera online obraz na notebook b)pohled z okna k brance,
c) pohledy do špatně přístupného místa (např. pod postel)
První kandidáti (bez velkého hledání)
kamera MD80
webkamery
Tracer PC Exclusive HD Rocket
[ur=https://www.tsbohemia.cz/hama-ac-150-cerna-86510-_d167239.html]Hama AC-150 s nočním LED přísvícením[/url]
Webkamera 2M LED USB
- S nalezenými kamerami (parametry, cena, ...) a i s došlými názory si budu upřesňovat,
představu co vlastně hledám. Proto čekám i názory: "Když se neumíš zeptat, tak se neptej.".
(/"Ale to jsi v původním zadání neměl." Ano neměl, vyplynulo to až ze nabytých informací.)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 09.07.2018 17:01 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 14.4.2015
Příspěvky: 137
martin z píše:
Kolegové, chci se zeptat, jestli někdo taky vlastníte kamerku Foxeer 4K Box, je to taková ta kostka. Mám jí teprve 10 dní, použití na čepici pro videa z pohledu pilota, ale zatím jsem z ní spíš nešťastný. Laik by řekl, že jsem si z objektivu zapomněl sloupnout ochrannou fólii nebo to sklo otřít, není to prostě úplně ostré. Doteď jsem točil na Isaw Air ve 1080p/30 a myslel si, jak si polepším...


Co jsi čekal od kamery za 270 Kč?? Asi z toho víc nedostaneš. Isaw je podle mě jedna z nejlepších kamer. Mohu porovnávat Isawa Extreme s Herem 4 a řekl bych, že v některých případech je Isaw lepší než Hero i když kámoš si koupil nejnovějšího Isawa a už to není co to bývalo dříve. Asi být tebou bych byl rád za Isawa a jestli chceš něco lepšího tak určitě za podstatně víc peněz a to by pak stálo za to podívat se na vyšší model Isawa, nebo bych se ani nebál ani staršího Hera 3 a více.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr minikamery nejen na model
PříspěvekNapsal: pon 09.07.2018 21:27 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Ahoj, Foxeer 4KBox mě na HK přišel na cca 3000,-, protože jsem na těch 150 dolarů uplatnil nějakou slevu nastřádaných kreditů za několik let.

Nicméně problém jsem nevyřešil technicky, ale tak, že kameru jsem odložil do krabice a v momentální slevě či doprodeji koupil v Datartu za 5000,- novou originál kostku gopro hero 5 session. Tady už jsem spokojen a postupně v praxi zkouším různá nastavení.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 332 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz