Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Doporučte kameru
PříspěvekNapsal: stř 28.03.2012 18:00 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2010
Příspěvky: 80
Obrázky: 0
prosím o doporučení vhodné mini kamery vč mono zvuku na model typu Focus/easy star
na základě vaší zkušenosti.

V eshopech jsem jich prár viděl, ale doporučení je doporučení ... :-)

díky


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: kamera
PříspěvekNapsal: stř 28.03.2012 18:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.2010
Příspěvky: 1214
Podle toho, jestli chceš HD rozlišení, nebo stačí menší. Na hobbykingu jsou obojí :).


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: kamera
PříspěvekNapsal: stř 28.03.2012 18:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Pajas píše:
Podle toho, jestli chceš HD rozlišení, nebo stačí menší. Na hobbykingu jsou obojí :).

Párkrát jsem vyzkoušel minikamerku-klíčenku.Stála 209 Kč,a za ty peníze je to celkem bomba.Spousta kamarádů,kteří shlédli videa z této kamerky tomu ani nechtěli věřit.Na začátek je dostačující.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Doporučte kameru
PříspěvekNapsal: čtv 29.03.2012 7:17 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.12.2011
Příspěvky: 49
Bydliště: Praha 9 Kbely
Ahoj můžeš se napsat přesný typ té klíčenky ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Doporučte kameru
PříspěvekNapsal: čtv 29.03.2012 8:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
jimiman píše:
Ahoj můžeš se napsat přesný typ té klíčenky ?

808 car keys Micro-camera,kupoval jsem to v int.obchodě,tuším,že to byl czechshop.Perfektní přístup,kupoval jsem jich pro kámoše 15 ks,1 přestala fungovat,bez jakýchkoliv problémů poslali druhou.Zatím všechny fungují bez problémů.Ale teď už asi budou trošku dražší.Takže czecheshop.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Doporučte kameru
PříspěvekNapsal: čtv 29.03.2012 9:32 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Ahoj všichni,
mailoval jsem v Hong Kongu s výrobcem sportovní kamery, hodně na pohled podobná GoProHD, a po nějaké komunikaci jsem z nich vymámil inženýrský vzorek kamery. VELIkĚ PŘEKVAPENÍ!!! Ve čtvrtek odesílali, v úterý jsem to tu měl.
Na phled jako GoPRoHD, trošku menší, trošku lehčí, černé pogumované tělo. V příslušenství vodotěsné pouzdro (stejné jako u GoPro), různé držáky, nabíječka, kabely. Úhel jsem si mohl vybrat, testoval jsem GoPro se 170° a to bylo moc rybí, tak jsem si vybral 150° a je to akorát pro letadlo. Uvnitř to úplná kopie GoPro nebude, má to mikro SDHC kartu (originál je velkáSD), ukládá to s příponou MOV (originál MP4), takže soubory vycházejí menší než u origoše, vzadu je barevný displej!!! (origoš nemá žádný), ovládání je tlačítky jako na mobilu (menu, vlevo vpravo nahoru dolů OK) - origoš má jen 2 tlačítka. Vypínač je posuvný (beru jako plus, hned vidím jednoznačně že je zapnuto), jedním tlačítkem se fotí a jiným tlačítkem se spouští kamera. USB, HDMI, AV konektory.
Další fajnovosti: Funkce Flip (točí kamera otočená o 90°), Mirror (točí kamera otočená vzhůru nohama), takže jak se to podaří umístit na éro, tak to točí. Rozlišení FULL HD, snímková frekvence 60/s (pro letadla nezbytné) - to je stejné jako originál GoPro.
Porovnával jsem kvalitu videa s origošem, je to velice podobné. Mě se to zdálo maličko horší, kolega tvrdil, že je to naopak lepší, takže těžko říct, rozhodně je to srovnatelné. Jsem nadšen. Už se těším až to naroubuju na éro, jsem docela nadšený.
Koupit se to dá, ale minimální počet je 50 ks. Mám na to i kamaráda, který (má na to firmu i peníze) by toto množství uměl koupit, ale je tam zádrhel, Číňan dává standardní 1 letou záruku a ten kamarád ten rok navíc nechce mít na svém triku, takže by to mohl prodat třeba jako použité zboží nebo tak nějak, s 1 letou zárukou. No kdyby se dalo dohromady dost lidí, mohli bychom to zpunktovat, cena by mohla být někde pod 4 tis.
Kdo budete mít zájem, můžu vystavit testovací video, fotky, a další podrobnosti.
edit: přidávám obrázek (zatím jen z webu, nemám teď kamerku u sebe, abych jí vyfotil)
Příloha:
Kamera.JPG
Kamera.JPG
[ 60.29 KiB | Zobrazeno 4257 krát ]


_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Naposledy upravil Woita dne čtv 29.03.2012 9:58, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Doporučte kameru
PříspěvekNapsal: čtv 29.03.2012 9:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
jpika píše:
prosím o doporučení vhodné mini kamery vč mono zvuku na model typu Focus/easy star
na základě vaší zkušenosti.

V eshopech jsem jich prár viděl, ale doporučení je doporučení ... :-)

díky


Zvuk je v letadle celkem k ničemu. Sám na Betě používám Samsung HMX-U10, stačí sundat kabinu a místo ní jí tam zasunout. Za tu cenu spokojenost, i když GoPro to není ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Doporučte kameru
PříspěvekNapsal: čtv 29.03.2012 10:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2010
Příspěvky: 1457
Bydliště: Praha 9, Horní Počernice
Woita píše:
Ahoj všichni,
mailoval jsem v Hong Kongu s výrobcem sportovní kamery, hodně na pohled podobná GoProHD, a po nějaké komunikaci jsem z nich vymámil inženýrský vzorek kamery. VELIkĚ PŘEKVAPENÍ!!! Ve čtvrtek odesílali, v úterý jsem to tu měl.
Na phled jako GoPRoHD, trošku menší, trošku lehčí, černé pogumované tělo. V příslušenství vodotěsné pouzdro (stejné jako u GoPro), různé držáky, nabíječka, kabely. Úhel jsem si mohl vybrat, testoval jsem GoPro se 170° a to bylo moc rybí, tak jsem si vybral 150° a je to akorát pro letadlo. Uvnitř to úplná kopie GoPro nebude, má to mikro SDHC kartu (originál je velkáSD), ukládá to s příponou MOV (originál MP4), takže soubory vycházejí menší než u origoše, vzadu je barevný displej!!! (origoš nemá žádný), ovládání je tlačítky jako na mobilu (menu, vlevo vpravo nahoru dolů OK) - origoš má jen 2 tlačítka. Vypínač je posuvný (beru jako plus, hned vidím jednoznačně že je zapnuto), jedním tlačítkem se fotí a jiným tlačítkem se spouští kamera. USB, HDMI, AV konektory.
Další fajnovosti: Funkce Flip (točí kamera otočená o 90°), Mirror (točí kamera otočená vzhůru nohama), takže jak se to podaří umístit na éro, tak to točí. Rozlišení FULL HD, snímková frekvence 60/s (pro letadla nezbytné) - to je stejné jako originál GoPro.
Porovnával jsem kvalitu videa s origošem, je to velice podobné. Mě se to zdálo maličko horší, kolega tvrdil, že je to naopak lepší, takže těžko říct, rozhodně je to srovnatelné. Jsem nadšen. Už se těším až to naroubuju na éro, jsem docela nadšený.
Koupit se to dá, ale minimální počet je 50 ks. Mám na to i kamaráda, který (má na to firmu i peníze) by toto množství uměl koupit, ale je tam zádrhel, Číňan dává standardní 1 letou záruku a ten kamarád ten rok navíc nechce mít na svém triku, takže by to mohl prodat třeba jako použité zboží nebo tak nějak, s 1 letou zárukou. No kdyby se dalo dohromady dost lidí, mohli bychom to zpunktovat, cena by mohla být někde pod 4 tis.
Kdo budete mít zájem, můžu vystavit testovací video, fotky, a další podrobnosti.
edit: přidávám obrázek (zatím jen z webu, nemám teď kamerku u sebe, abych jí vyfotil)
Příloha:
Kamera.JPG


Hezký, někam vystav nějaká testovací videa (ideálně originální soubor ke stažení), jestli bude opravdu takhle přítulná, tak bych o jednu do 4k s DPH měl zájem, roční záruka stačí.

_________________
Startuji čím dál častěji, ale počet přistání, po kterých se letadlo nedá odnést v jedné igelitce, se i nadále limitně blíží nule...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Doporučte kameru
PříspěvekNapsal: čtv 29.03.2012 11:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
bitovod píše:
... někam vystav nějaká testovací videa (ideálně originální soubor ke stažení), ...

Jj, vystavím a dám odkaz, ale asi to stihnu až za týden, odjíždím o víkendu na hory, moc práce....takže se omlouvám :oops:
No zkusím, třeba to stihnu...

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Doporučte kameru
PříspěvekNapsal: pon 02.04.2012 13:58 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Woita píše:
bitovod píše:
... někam vystav nějaká testovací videa (ideálně originální soubor ke stažení), ...

Jj, vystavím a dám odkaz, ale asi to stihnu až za týden, odjíždím o víkendu na hory, moc práce....takže se omlouvám :oops:
No zkusím, třeba to stihnu...

Tak jsem ještě narychlo natočil nějaké ukázky, jsou ke stažení zde:
rc2.ludl.cz , je tam adresář Kamera_HD. Točil jsem v rozlišení 1080P/30FPS a 720P/60FPS, jsou tam namixované obě rozlišení.
Ta kvalita řekl bych odpovídá ceně, rozhodně GoPro je kvalitnější. Hlavně to má asi na svědomí použitý kodek, formát videa je .MOV (GoPro má .MP4) a je tam v detailech vidět to mrnění komprese.
Na stojaté video by bylo použitelné i to rozlišení 1080P, ale vzhledem k 30FPS je to pro letadla nepoužitelné (to ale platí i pro GoPro nebo jakoukoliv jinou kameru).
Pří 720P je FPS 60, to už je pro pohyb použitelné. Hlavně jsem zvědav, jak to bude vypadat z letadla. To budu zkoušet tak za 14 dnů.
Ještě jsem zkoumal příslušenství (držáky) a to je opravdu parádní, k tomu nemám připomínky. Kamera samotná je při bližším prozkoumání také O.K., tlačítka, displej, mechanické zpracování, vše v pořádku. Ještě mě mile překvapilo, že umí bez problému točit i na "obyčejné" levné mikro SD, GoPro umí jen na rychlé kat. 10 - a ty jsou dražší.
Opravdu jediné co bych vytknul, je kvalita videa. Představoval bych si to tak 2 x lepší, ale za ty prachy...
Takže zatím tak, až budu mít záběry z letadla, vystavím a dám na ně odkaz.
Příloha:
P4020046.JPG
P4020046.JPG
[ 97.99 KiB | Zobrazeno 4176 krát ]


Příloha:
P4020049.JPG
P4020049.JPG
[ 76.86 KiB | Zobrazeno 4176 krát ]


_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Doporučte kameru
PříspěvekNapsal: pát 06.04.2012 9:05 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.9.2011
Příspěvky: 2
Bydliště: Trnava
Toto je ta ista kamera na dealextreme.com

5.0MP Waterproof Sports Digital Camera w/ 3X Digital Zoom/HDMI/AV-Out/TF (1GB/1.5" LCD)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Doporučte kameru
PříspěvekNapsal: pát 06.04.2012 9:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
Woita píše:
Ještě mě mile překvapilo, že umí bez problému točit i na "obyčejné" levné mikro SD, GoPro umí jen na rychlé kat. 10 - a ty jsou dražší.
Opravdu jediné co bych vytknul, je kvalita videa. Představoval bych si to tak 2 x lepší, ale za ty prachy...


Podle mě si odporuješ ;-) Pomalá karta tomu stačí je díky nízkému množství detailů a vysoké kompresi. Kvalitnější obraz prostě rychlou kartu potřebuje.
Navíc bych s tou cenou karet nesouhlasil, shodou okolností jsem do foťáku před pár dny kupoval 8GB SanDisk Extreme PRO UHS-I (45 MB/s) a rozdíl mezi ní a několikrát pomalejší od jiné "značky" byl myslím do 100 korun :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Doporučte kameru
PříspěvekNapsal: pát 06.04.2012 16:26 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Kovboj píše:
Podle mě si odporuješ ;-) Pomalá karta tomu stačí je díky nízkému množství detailů a vysoké kompresi. Kvalitnější obraz prostě rychlou kartu potřebuje.
Navíc bych s tou cenou karet nesouhlasil, shodou okolností jsem do foťáku před pár dny kupoval 8GB SanDisk Extreme PRO UHS-I (45 MB/s) a rozdíl mezi ní a několikrát pomalejší od jiné "značky" byl myslím do 100 korun :-)

No např. na ALze
http://www.alza.cz/search.htm?exps=sd%2 ... &pg=1&pn=1
Tady nejlevnější 32 GB karta Class 4 = 483,- Kč
nejlevnější 32 GB karta Class 10= 716,- Kč
Rozdíl v ceně tady je a mě se prostě líbilo, že umí i tu levnou. (Předtím jsem do GoPročka zkoušel strčit kartičku z mobilu, a nechtělo jí to.) Jestli mluvíš o 8 GB, tak Class 4 je za stovku, Class 10 je za dvě stovky. Pak je rozdíl necelá stovka, to jo...

O kvalitě jsem psal, že je horší než u GoPro, možná proto stačí ta pomalejší karta. Nic to ale nemění na situaci, že stačí pomalá a ta je prostě levnější. V čem jsem si odporoval? Sakra tyhle diskuse mě tak žerou, vždycky se najde někdo, kdo místo věcné diskuse napíše "Podle mě si odporuješ".
Končím s diskusí o kamerách, už sem nebudu psát. Hádejte se tu kdo chcete, ahoj.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Doporučte kameru
PříspěvekNapsal: pon 09.04.2012 22:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.1.2011
Příspěvky: 551
Bydliště: Moravský kras
Obrázky: 98
Ahoj,
s tímhle máte někdo zkušenost http://www.goodluckbuy.com/1-5-lcd-hi10hd-professional-fpv-camera-full-hd-1080p-camcoder.html ?
Ale už to váží s aku 130g - možná kdyby se to napájelo bez interního aku ?

Tohle http://www.goodluckbuy.com/rc-logger-hd2-pro-high-definition-camera-and-data-logger.html sice nemá Full HD ale má to zajímavé funkce a váží jen 77g.

The all new light weight “RC Logger PRO” combines data and image capturing into one device allowing synchronized telemetry data and high density imaging collection during flight. The integrated data bus connects up to eight sensor modules (optional available) in series allowing to capture precise GPS data, temperature probes or current flow, system voltage, atmospheric pressure and altitude, humidity, single cell status, motor rpm and other telemetry data. Please refer to theproduct pagefor currently available and future available add-on modules. The RC Logger PRO can be triggered manually or automatic, in both recording modes (video & still image) allowing to assign a free RX channel to connect to the RC Logger PRO directly. Minimum photo trigger interval is 2 seconds. The trigger interval can be set by the user via the powerfulRC Logger ViewerPC software. If the included trigger cable is connected the RC Logger PRO will be powered by the RC -helicopters / -airplanes / -cars on-board power system

Stránky výrobce: http://www.rclogger.com/index.php/products/rc-logger


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Doporučte kameru
PříspěvekNapsal: úte 17.04.2012 22:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.1.2011
Příspěvky: 551
Bydliště: Moravský kras
Obrázky: 98
....... :?:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz