Switch to full style
Létání na výlety s přenosem obrazu je tu. Vysílače, přijímače, kamery či video-brýle. Pokus te se co nejvíce dodržovat zákony ČR. Samozřejmě, že i natáčení z modelů, výběr kamer a foťáků. Prostě věci související.
Odeslat odpověď

Re: Antenni system na FPV

ned 26.03.2017 19:34

Kolegové potřebuji poradit.

Na radu obchodníka jsem koupil všesměrovou anténu na koptéru a na přijímacím monituru mám panelovou anténu a ¨pimpongáč¨ omlouvám se, nějak si nemohu vzpomenout na správný terminus technikus.

Můj problém je, že obraz mi venku moc nefunguje. Lépe řečeno předpokládám velké rušení odrazy.
Nelétám moc daleko, ale potřebuji aby byl obraz vidět...

Děkuji za radu
Viktor
Přílohy
IMG_1465.JPG
z leva:
vysílač, příjímače

Re: Antenni system na FPV

ned 26.03.2017 19:49

Proč máš tak ziskovou anténu, když nelétáš daleko? Snažíš se tou anténou mířit na model? Jaká je ta všesměrová vysílací anténa?

Re: Antenni system na FPV

ned 26.03.2017 20:31

JosefSvejk píše:Proč máš tak ziskovou anténu, když nelétáš daleko? Snažíš se tou anténou mířit na model? Jaká je ta všesměrová vysílací anténa?


Daleko je myšleno na dohled očí. V metrech nedokážu ale říci.
Všesměrová vysílací je ta úplně v levo. Úzká podlouhlá.

Na koptéře je sklopena pod úhlem cca 45s dolů.
Na monitoru jsou více méně kolmo nahoru.

Antény jsou jak jsem psal na doporučení obchodníka. Nejsem v nich moc kovaný tak se snažím dopátrat kde vznikla chyba.

Re: Antenni system na FPV

ned 26.03.2017 20:40

Obchodnik te podvedl / je to pitomec.

Ta placka, co ji mas na stroji, je absolutne nevhodna. Na stroji mas mit vsesmerovou a ta je na tve fotce v pravo. Vsechny vypadaji, alespon soude z fotky, dosti pochybne.

Re: Antenni system na FPV

ned 26.03.2017 22:11

Jestli ta panelová anténa má opravdu 14,6dBi (což docela pochybuju), tak by měla mít vyzařovací úhel kolem 30° (i vertikálně) pro pokles signálu -3dB (na polovinu) na okrajích vyzařovacího úhlu. Nedovedu si představit, jak jí budeš udržovat nasměrovanou přesně na model.
Pokud máš zájem něco si můžeš přečíst tady a tady 2.část

Re: Antenni system na FPV

ned 26.03.2017 22:11

A jeste si zkontroluj (u toho pingpongace) jestli ma stejne otaceni na obou stranach. i na RX i na TX. obe shodny.




Odesláno z mého SM-P605 a podpis odstraním

Re: Antenni system na FPV

ned 26.03.2017 22:14

zz2012 píše:A jeste si zkontroluj (u toho pingpongace) jestli ma stejne otaceni na obou stranach. i na RX i na TX. obe shodny.




Odesláno z mého SM-P605 a podpis odstraním


Otáčení? :? Na TX přece placaté. :)

Re: Antenni system na FPV

ned 26.03.2017 22:30

JosefSvejk píše:
Otáčení? :? Na TX přece placaté. :)

aby se dostal do letaveh stavu, bude hribek potrebovat. takze at je v obraze ze musi mi shodnou rotaci.na vsech antenach.


Odesláno z mého SM-P605 a podpis odstraním

Re: Antenni system na FPV

ned 26.03.2017 22:31

arachna píše:...definuj "uroven" 8)
Nemyslim slovo ale jeho vyznam k tem antenam ... :wink: :roll:

Menej vypadkov/rusenia ako 3D cirkularne polarizovane anteny... videl som FPV prenos systemom ktory bol
absolutne bez vypadkov avsak jeho cena...hm... :)
Nizsia uroven od 3D cirkularnych polarizacnych anten su klasicke 5.8GHz prutikove anteny...
Samozrejme nie je to len o antenach....
Arachna snad je ti to teraz jasnejsie :D

Re: Antenni system na FPV

pon 27.03.2017 8:21

Ahoj

Dík za reakci. Tušil jsem, že je v anténách něco schnilého. Hlavně že tento obchodník vystupuje jako expert...
Oslovil jsem tady na foru výrobce antén a objednám něco pořádného.

Ještě dotaz, přímací monitor má 2 přijímače a má se rozhodovat podle kvality signálu mezi jednou a druhou anténou.
Ideální kombinace by měla být tak velká placka s kruhově polarizovanou anténou? Samozřejmě chápu, že vysílací i přijímací anténa má mít stejnou orientaci P/L.

Co je v mé polarizované anténě těžko říci. Kryt je poměrně nerozebíratelný...

Re: Antenni system na FPV

pon 27.03.2017 8:32

Fofan píše:Poradi nekdo prosim jak vylepsit ten signal nabletani v interieru jak sem se ptal prosim?


Můžu říct z vlastní zkušenosti dva postřehy s TinyWhoopem...
Zaprvé když srovnám vysílač VM275, který má lineární anténu a EF02 s cloverem, tak je dosah v interiéru u EF02 vyšší (oba 25mW). Venku mi to přitom přijde tak nastejno, vysvětlením je právě lepší chování kruhové polarizace při odrazech, což je právě pro let z pokoje do pokoje zcela zásadní.
S tím souvisí druhý postřeh - v interiéru dost pomohl (tohle platí v obou případech) diverzitní přijímač v brýlích (jedna anténa clover, druhá placatá směrovka), důvod bude stejný, signály přichází odrazy a rozdíl mezi přijímači s různými anténami může být značná - diverzita už si něco vybere.

Víc se ale asi říct nedá, jestli to bude v tvé situaci stačit netuším.

Re: Antenni system na FPV

pon 27.03.2017 8:39

Diky za postrehy a vysvetleni zacnu tim ze dam na prijimac taky kvetak misto prutu a uvidim jaka bude zmena

Re: Antenni system na FPV

pon 27.03.2017 10:49

Fofan píše:Diky za postrehy a vysvetleni zacnu tim ze dam na prijimac taky kvetak misto prutu a uvidim jaka bude zmena


Tak teď už se z toho motá květák i mně. :?
O jakém prutu to zase píšeš?

Re: Antenni system na FPV

pon 27.03.2017 10:54

Jak uz sem psal par prispevku zpet, mam na coptere original 25mW cirkularni antenu a na prijimaci zatim jen prut,takhle sem to koupit. Vidim v tom zasadni problem, jen sem chtel poradit kdyz uz na ten prijimac koupim taky cirkularne polarizovanou tak jestli nevzit do budoucna neco lepsiho a co...

Re: Antenni system na FPV

pon 27.03.2017 11:51

Fofan píše:Jak uz sem psal par prispevku zpet, mam na coptere original 25mW cirkularni antenu a na prijimaci zatim jen prut,...


Psal jsi:
Vik_ píše:... na přijímacím monituru mám panelovou anténu a ¨pimpongáč¨ ...


A na koptéře máš taky placku, a ne "25mW cirkularni antenu".

Nezlob se, ale v tom se fakt nedá vyznat. :?
Odeslat odpověď