Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08.07.2011 16:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
Jameson píše:
Je jedno, akú kameru pripojíš, prenášaš stále PAL. Takže či tam dáš kameru s 600 riadkami alebo 300 riadkami, aj tak prenesieš 576 riadkov. Samozrejme, čím bližšie k tým 576 si, tým lepšie - tj. DX-201 s 540 riadkami bude mať kvalitnejší obraz ako KX-131 s 380 riadkami, hoci prenesených stále bude tých 576 riadkov...

Lenže počet riadkov nie je to jediné, čo ovplyvňuje kvalitu obrazu. Dôležité je aj to, ako si kamera poradí so zlými svetelnými podmienkami - let proti svetlu, ako zvláda let za šera či v noci, ako rýchlo zvláda meniť sveteľnosť pri stúpaní (prevažuje jasná obloha) či klesaní (prevažuje tmavá zem) a pod.. Toto je, žiaľ, celá veda a zároveň je to dôvod, prečo ti asi nikto nepovie, ktorá kamera je najlepšia - proste každá na niečo iné. Napríklad ospevovaná GoPro je skoro nanič pri slabom svetle. Naopak kamery ako KX-181 či KX-171 perfektne zvládajú slabé svetlo, no za jasného dňa majú horšie farby. Taká DX-201 vďaka pixim technológii zvláda teoreticky všetko úplne najlepšie, no pravdou je fakt, že je to CMOS kamera a tak má niekedy roztomilé vrtochy - napríklad zazelenanie celého obrazu či spôsobovanie rušenia....A navyše je sakra drahá...

To bylo jednoduché a velmi srozumitelné vysvětlení. Dík moc za objasnění problému. :)
Hnát se za kamerou z nějakým vysokým rozlišením teda zjevně nemá smysl. Používám KX-171, není to úplně špatné, ale štvou mne právě ty neduhy jak jsi popisoval. Příliš jasný obraz v ostrém světle a hlavně v protisvětle a úplně nejvíc pomalá změna expozice při přechodu ze světlé plochy do tmavé a opačně.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera pro FPV - doporučení
PříspěvekNapsal: stř 01.08.2012 21:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2012
Příspěvky: 955
Bydliště: Holešov
Obrázky: 5
Po roce zkusím toto téma trochu oprášit...Chtěl bych si sestavit své první FPV pro copteru a tak si pročítám co se dá o FPV kamerkách. Za tu dobu co jste to tady probírali se objevily na trhu další kamerky a tak v tom trochu plavu. Samozřejmě bych nerad koupil totální shit a po měsíci hledal druhou kamerku, ale zároveň, jako asi každý jsem trochu omezený rozpočtem. Na HK mě zaujala tato kamerka a nebo na Bevrc tato.
Máte prosím někdo s některou z těchto kamer zkušenosti? Popř. kterou z nich (nebo klidně i jinou ze současné nabídky) by jste mi vy, zkušenější doporučili. Děkuji předem za každou radu.

_________________
Phantom 4 + Nvidia Shield K1
http://www.youtube.com/user/zskalfpv


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera pro FPV - doporučení
PříspěvekNapsal: pát 03.08.2012 20:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2012
Příspěvky: 955
Bydliště: Holešov
Obrázky: 5
Můžete mi prosím poradit nějaký obchod kde by se dala koupit trochu slušná kamera na FPV za rozumnou cenu a nemuselo se čekat tři týdny na poštu z Číny?

_________________
Phantom 4 + Nvidia Shield K1
http://www.youtube.com/user/zskalfpv


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera pro FPV - doporučení
PříspěvekNapsal: pon 06.08.2012 17:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.9.2011
Příspěvky: 726
Bydliště: Karlovarsko
Obrázky: 0
zskal píše:
Můžete mi prosím poradit nějaký obchod kde by se dala koupit trochu slušná kamera na FPV za rozumnou cenu a nemuselo se čekat tři týdny na poštu z Číny?

no tak já mám kameru od readymade a vypadá stejně byla tu za 14 dní necelých fakt super
http://www.readymaderc.com/store/index. ... cts_id=208
a je i levnější

_________________
Robbe FutabaFX 20
,Funtic Pelikán,SM Binary,Skywalker 1720 RCF su29 superlite series. MPX funcub NG


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera pro FPV - doporučení
PříspěvekNapsal: stř 15.08.2012 9:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.8.2010
Příspěvky: 921
Bydliště: SK
jednu vec trochu nechapem preto sa chcem opytat ked ma kamera TV out, obraz je mozne sledovat aj pocas nahravania preco sa pouziva druha kamera na sledovanie pocas letu ked to moze robit kamera ktora nahrava?

_________________
DJI Phantom 4pro, DJI Spark, DJI Mavic pro


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera pro FPV - doporučení
PříspěvekNapsal: stř 15.08.2012 9:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.4.2009
Příspěvky: 1300
Dôvodov je viac:

1) Napájanie - ak sa ti vybije batéria v kamere s TV out, si v háji aj keď máš plné pohonné akupaky
2) Spoľahlivosť - ak kamera z nejakého dôvodu stopne nahrávanie či TV out výstup, lebo sa napríklad zaplní flash karta a zobrazí sa veľká modrá obrazovka "disk full", si v háji.
3) Latencia - pre použitie kamery s TV out nie je podstatné, či obraz na televízore bude pol sekundy meškať za snímaným obrazom. Pre použitie na lietanie s FPV tá polsekunda absolútne znemožní riadenie

Ak však to vyššie uvedené je ochotný niekto risknúť, tak to tak samozrejme ide (ja tak lietam s trikoptérou, napríklad)...

_________________
Take my love, take my land, take me where I cannot stand
I don't care, I'm still free, you can't take the sky from me...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera pro FPV - doporučení
PříspěvekNapsal: stř 15.08.2012 10:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.8.2010
Příspěvky: 921
Bydliště: SK
Dakujem za info v podstate na zaciatok a na quadcopteru je to potom OK, no zalezi co ktora kamera napriklad po zaplneni pamatovej karty na tv out ukaze, aj ked na zaplnenie pri full kvalite obrazu potrebuje na 4GB povedzme 30min co model vo vzduchu nevydrzi

_________________
DJI Phantom 4pro, DJI Spark, DJI Mavic pro


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera pro FPV - doporučení
PříspěvekNapsal: stř 15.08.2012 20:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2012
Příspěvky: 955
Bydliště: Holešov
Obrázky: 5
Já jsem právě toto taky řešil, protože pro nahrávání videa z letu používám GoPro a teď bych chtěl zkusit FPV, tak jsem si nejdřív říkal, že to zkusím přes ní....Ale zase když je ta kamera stabilizovaná servama, tak to myslím na řízení taky nebude to nejvhodnější. Nakonec jsem se rozhodl pro tuto FPV kamerku, tak doufám že jsem neudělal blbost...

_________________
Phantom 4 + Nvidia Shield K1
http://www.youtube.com/user/zskalfpv


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera pro FPV - doporučení
PříspěvekNapsal: čtv 16.08.2012 23:31 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.2.2008
Příspěvky: 141
Bydliště: Praha
Zdravim, konecne jsem osadil letadlo v prvem prispevku zminenou kameru z HK [url]http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=11977[/url] a s vysledkem jsem prijemne prekvapen. Ve srovnani s moji predchozi kamerou CMOS: [url]http://www.electronicarc.com/catalogo/product_info.php?cPath=43_52&products_id=399[/url] je obraz srovnatelny nebo lepsi a hlavne neni problem pri letani v horsich svetelnych podminkach k veceru kde se CMOS kamera moc nechytala, taky vypada ze nebude problem s vibracemi. Tak jedina vada na krase jsou ponekud vysisovane barvy, ktere pripominaji filmy z 60tych let. Kameru mam sklonenou k zemi v uhlu asi 25° tak z oblohy je videt jen uzky pruh, napajim z 3clanku Lipo spolecneho pro cele letadlo a funguje to dobre.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera pro FPV - doporučení
PříspěvekNapsal: čtv 17.01.2013 10:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.7.2011
Příspěvky: 263
Bydliště: východní skoroPragl
robinj píše:
no tak já mám kameru od readymade a vypadá stejně byla tu za 14 dní necelých fakt super
http://www.readymaderc.com/store/index. ... cts_id=208
a je i levnější

Nemáš prosím tě nějaké videjko z této kamerky?
Musim taky nějakou pořídit, ale čím víc je toho na trhu v nabídce, tím větší mám problém s tím co vybrat :)
Někdo tu na fóru posledně psal na co si dát pozor a co za typ určitě nebrat, ale nevím kde to bylo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera pro FPV - doporučení
PříspěvekNapsal: čtv 17.01.2013 12:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.7.2011
Příspěvky: 263
Bydliště: východní skoroPragl
Tak jsem koukal na nějaká videa a nebyl jsem uplně nadšený z těch videí z kamery RMCD420 ani z té z HK.
Celkem dobře vypadají videa z KX171, KX191, KX6, KX201 ale to prodává asi jen na rangevideo a to by mohl být trošku problém, vzhledem k proclívání atd.
Nemáte někdo typ, kde se dají sehnat tyhle kamery mimo USA? Případně nějaký adekvátní typ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera pro FPV - doporučení
PříspěvekNapsal: čtv 17.01.2013 14:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.9.2011
Příspěvky: 726
Bydliště: Karlovarsko
Obrázky: 0
Semis píše:
Tak jsem koukal na nějaká videa a nebyl jsem uplně nadšený z těch videí z kamery RMCD420 ani z té z HK.
Celkem dobře vypadají videa z KX171, KX191, KX6, KX201 ale to prodává asi jen na rangevideo a to by mohl být trošku problém, vzhledem k proclívání atd.
Nemáte někdo typ, kde se dají sehnat tyhle kamery mimo USA? Případně nějaký adekvátní typ...


vzpoměl jsem si že video mám ale obraz je hlavně o přenosu já jsem ji už rozbil ale mám Go Pro tak budu brát obraz z něj a to koupíš dnes pomalu již v každém elektru
tady máš jedno video nahrané přes mini video rekorder
http://www.youtube.com/watch?v=w2QHBf1fYMs
a tady nahrávku přes go pro:
http://www.youtube.com/watch?v=RW2Q5A_qMhE

_________________
Robbe FutabaFX 20
,Funtic Pelikán,SM Binary,Skywalker 1720 RCF su29 superlite series. MPX funcub NG


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera pro FPV - doporučení
PříspěvekNapsal: čtv 17.01.2013 15:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2012
Příspěvky: 955
Bydliště: Holešov
Obrázky: 5
Semis píše:
...Nemáte někdo typ, kde se dají sehnat tyhle kamery mimo USA? Případně nějaký adekvátní typ...

Já jsem kupoval kameru tady. Ale tehdy jsem tam bral Sony WDR700 a tu už v nabídce nevidím. Za týden jsem ji měl doma.

_________________
Phantom 4 + Nvidia Shield K1
http://www.youtube.com/user/zskalfpv


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera pro FPV - doporučení
PříspěvekNapsal: čtv 17.01.2013 15:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.9.2011
Příspěvky: 726
Bydliště: Karlovarsko
Obrázky: 0
zskal píše:
Semis píše:
...Nemáte někdo typ, kde se dají sehnat tyhle kamery mimo USA? Případně nějaký adekvátní typ...

Já jsem kupoval kameru tady. Ale tehdy jsem tam bral Sony WDR700 a tu už v nabídce nevidím. Za týden jsem ji měl doma.

chce kameru z čech!!!

_________________
Robbe FutabaFX 20
,Funtic Pelikán,SM Binary,Skywalker 1720 RCF su29 superlite series. MPX funcub NG


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera pro FPV - doporučení
PříspěvekNapsal: čtv 17.01.2013 16:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.12.2010
Příspěvky: 2318
Bydliště: Hradec Králové (nedaleko)
Obrázky: 16
robinj píše:
chce kameru z čech!!!


Chce mimo USA takže Evropa je OK ;)

Dej cenovou hladinu, já su spokojen s pixim chipem ;) dostupné bývá i v DE e-shopech, dodání tak týden dle zkušenosti.

_________________
T14SG, PhoenixRC 5, Hexacopter Y6, GoPro 3 Black, FPV
QAV250, TF2, SWIFT2, TREX450, FunCub, SuperCub


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz