Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 245 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Skywalker EPO
PříspěvekNapsal: pát 11.01.2013 15:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.10.2010
Příspěvky: 299
Bydliště: Bratislava
stabilizacia vo FY21AP ma ten ten problem - IMU nepouziva vsetkych 9 osi volnosti a preto nevie urcit ci je lietadlo "dole" alebo "hore" hlavou... divim sa, ze to este nedoriesili, kedze 9 ose IMU su tu uz pekne dlho... keby mal clovek cas, tak si to aj dorobi...

Inak napr. FY20 ako jedna z mala moze bezat v akrobatickom mode, vtedy sa pouzivaju len gyroskopy a let dole hlavou ani vyvrtky tomu nerobia ziaden problem.. perfektne to eliminuje poryvy vetra, takze lietat s tym aj v silnom vetre je cista radost.
Samozrejme to nepozna abolutnu "rovinu" kvoli nepouzivaniu akcelerometra a teda po istom case (dlhom) sa to moze zacat naklanat, ale aj tak je to super...

_________________
FY680 hexa + GHT 3axis + Nex5, QAV400 + 3axis H3-2D, 433/2.4/5.8 GHz, T14/Taranis, EZUHF, Dominator


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Skywalker EPO
PříspěvekNapsal: pát 11.01.2013 16:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.4.2009
Příspěvky: 1314
Tuším sme tú debatu posunuli trošku inde, ale hádam až tak nevadí. Stabilizácia sama o sebe funguje super, ale to je práve dôvod, prečo som ju nikdy do modelu nedával. Obzvlášť nie do FPV. Ak lietaš na hranici dosahu rádia a zrazu stratíš signál (a je jedno, či riadenie či video) a máš stabilizáciu, tá urobí kus dobrej práce. Ak si kilometer vysoko, stabilizované lietadlo môže plachtiť aj niekoľko kilometrov neurčeným smerom. Bez stabilizácie vieš určením posledných súradníc a vetra zhruba odhadnúť, kde by mohlo lietadlo byť. So stabilizáciou sa kľudne môže vrátiť na miesto štartu a ani o tom nebudeš vedieť. Takže použitie stabilizácie bez autopilota, ktorý by lietadlo naviedol naspäť na miesto štartu, mi prípade riskantnejšie, než ju nemať...

_________________
Take my love, take my land, take me where I cannot stand
I don't care, I'm still free, you can't take the sky from me...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skywalker EPO
PříspěvekNapsal: pát 11.01.2013 16:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.10.2010
Příspěvky: 299
Bydliště: Bratislava
neviem, mne sa stabilizacia s autopilotom (mam failsafe nastaveny tak, ze sa vypne motor, a zapne sa RTH) uz 2x velmi osvedcila. Oba incidenty sa stali vo velkej vyske a teda to bolo uplne bezpecne aj bez motora, kedze skywalker perfektne plachti. Lietadlo prislo naspat a zacalo robit 200 metrove kruhy nad startom (to uz som samozrejme ho mal v dosahu - dal som potom manualny RTH a sledoval, co sa stane).
Samo osebe "drzanie smeru" je samozrejme blbost ako Brno, vzdy som to myslel v spojeni s autopilotom.

_________________
FY680 hexa + GHT 3axis + Nex5, QAV400 + 3axis H3-2D, 433/2.4/5.8 GHz, T14/Taranis, EZUHF, Dominator


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skywalker EPO
PříspěvekNapsal: pát 11.01.2013 20:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.4.2009
Příspěvky: 1314
Jasne, na autopilota s RTH nedám dopustiť ani ja - minimálne ti to dáva pocit istého bezpečia, keby dačo. Osobne nechápem Trappyho teóriu o tom, že autopilot je zbytočnosť, lebo však máš mať dobrú výbavu. To môže tvrdiť len vtedy, keď lieta medzi horami, kde nepozná rušenie... Skywalker je navyše vyslovene lietadlo, ktoré si autopilota zaslúži, lebo sa s ním nedá moc blbnúť, zato na dlhšie výlety je to ideál :-)

_________________
Take my love, take my land, take me where I cannot stand
I don't care, I'm still free, you can't take the sky from me...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skywalker EPO
PříspěvekNapsal: pon 14.01.2013 0:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.10.2010
Příspěvky: 299
Bydliště: Bratislava
co poviete na tu poslednu modifikaciu sw? neviem o tom najst relevantne informacie:
http://www.bevrc.com/new-skywalker-1900 ... _p531.html

celkom sa mi to pozdava...

_________________
FY680 hexa + GHT 3axis + Nex5, QAV400 + 3axis H3-2D, 433/2.4/5.8 GHz, T14/Taranis, EZUHF, Dominator


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skywalker EPO
PříspěvekNapsal: pon 14.01.2013 0:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.4.2009
Příspěvky: 1314
Videl som to už, u mňa má veľké plus za nižšie umiestnenú výškovku a veľké mínus za uhlíkový chvost - týmto sa dostalo na úroveň FPV EPP z HK. Osobne si myslím, že ten chvost mali naopak výrazne posilniť a nie len zredukovať na tyčku. Čakám skôr, kto prvý teraz príde s laminátovou kópiou SW s aspoň 1900mm krídlom...

_________________
Take my love, take my land, take me where I cannot stand
I don't care, I'm still free, you can't take the sky from me...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skywalker EPO
PříspěvekNapsal: pon 14.01.2013 13:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.10.2010
Příspěvky: 299
Bydliště: Bratislava
hej, presne rovnaky mam nazor - toho chvosta sa bojim a vyskovka super... ale zasa vyzera to byt rozoberatelne.. len ma serie, ze ako zvycajne, clovek najde max. 4 nekvalitne fotky a ziadny build blog, manual, cokolvek...
rozmyslam, ze sa na chvilu vratim od kopterov k lietadlam a stary skywalker ma nebavi, ma uz coto za sebou a vyzera jemne povedane opotrebovane :)

_________________
FY680 hexa + GHT 3axis + Nex5, QAV400 + 3axis H3-2D, 433/2.4/5.8 GHz, T14/Taranis, EZUHF, Dominator


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skywalker EPO
PříspěvekNapsal: pát 25.01.2013 0:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.5.2010
Příspěvky: 913
Bydliště: SK
Po vlozeni Head Play okuliarov do masky(bez masky su totiz HP-cka na fpv takmer nepouzitelne) a ulozeni "liberatora" do "protectoru", sa z nich stali dost velke obludy...ani nie tak na nosenie, ako na prenasanie na letisko.Kedze sa v takomto stave nezmestia do povodneho puzdra...Neostalo mi nic ine, iba puzdro upravit...
A tu je moja technicky dokonala uprava :mrgreen:
Příloha:
Head-Play-(1-of-6)600.gif
Head-Play-(1-of-6)600.gif
[ 951.56 KiB | Zobrazeno 2304 krát ]


_________________
Futaba T-14MZ,Proxima II,Skywalker EPO,DJI F450 + NAZA M V2 + H3-2D,Tricopter


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skywalker EPO
PříspěvekNapsal: úte 05.02.2013 14:33 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6037
Bydliště: Praha ČR
Jameson píše:
Videl som to už, u mňa má veľké plus za nižšie umiestnenú výškovku a veľké mínus za uhlíkový chvost - týmto sa dostalo na úroveň FPV EPP z HK. Osobne si myslím, že ten chvost mali naopak výrazne posilniť a nie len zredukovať na tyčku. Čakám skôr, kto prvý teraz príde s laminátovou kópiou SW s aspoň 1900mm krídlom...


Mě by docela zajímalo, v čem vidíš nevýhodu redukce trupu... Ať se kouknu na jakýkoli výkonný model, tak trupy jdou do naprostého minima - taky proč ne, pokud nejde o maketu, tak je trup jen něco, co drží ocasní plochy a jinak jen překáží :lol: Na novém Skywalkeru se mi naopak líbí to řešení připojení ocasních ploch, to jak trubku nasouvají do SOP je vtipné, v reálu je kladem i to, že dali serva do ocasních ploch a ne na trubku (tyhle body se mi u EPP-FPV, který mám, moc nelíbí a tady je to OK).
Mimochodem nemalým kladem trubky je to, ze se dá použít o 1-2 palce větší vrtule, než u původního Skywalkera aniž by se musela gondola zvýšit.
Jak popisuji v jiném threadu, tak s EPP-FPV jsem obecně dost spokojen a myslím si, že nový Skywalker by mohl jeho klady zachovat a ještě přidat další plusy (lepší povrch křídla a víc místa v trupu).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skywalker EPO
PříspěvekNapsal: úte 05.02.2013 23:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.4.2009
Příspěvky: 1314
Vysvetlím, prečo nemám rád holé trubky:

1) Sú príliš vystavené nárazom pri pristávaní
2) Priame slnečné svetlo tomu nerobí najlepšie
3) Nedá sa tým viesť a na to montovať elektronika
4) Uhlík je ako železná tyč - ovplyvňuje citlivé antény aj vysielač. Ale to aj keď je schovaný v trupe...
5) Skywalker vrtí chvostom aj keď je uhlík obalený v EPPčku, ako vrtí bez toho?

Mne osobne najviac prekáža bod 3 - zvykol som si rozťahať elektroniku po celom lietadle, takže do chvostu buď lezie video alebo (ideálnejšie) RC anténa. Samozrejme, ak by bola trubka dosť mohutná, aby dnu vliezli servokáble a koax k anténe, tak by som si to vedel predstaviť, lenže obávam sa, že taká trubka by zasa bola nevhodnejšia vzhľadom k bodu 4...

_________________
Take my love, take my land, take me where I cannot stand
I don't care, I'm still free, you can't take the sky from me...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skywalker EPO
PříspěvekNapsal: stř 06.02.2013 9:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6037
Bydliště: Praha ČR
Na bod 3 zapomeň, trubka u EPP-FPV a evidentně i nového Skywalkera je tlustá až dost, ostatně kabely k servům v ocase tím táhne už výrobce a vejde se toho kolik potřebuješ. Mimochodem není nemožné ani něco namontovat na trubku, viz vnější držáky serv u EPP-FPV nebo různý úchyty užívané na trubky u heli - posdit pomocí podobného prvku třeba GPS doprostřed mezi motor a ocas by šlo hravě.

Bod 4 se hodně přehání, já létám soutěžně F5J, kde máš v letadle uhlík úplně všude, létá se na velké vzdálenosti a přesto nejsou velké potíže. Jedna trubka u Skywalkera je ve srovnání s tím legrace. Mimochodem nevím jak to má klasický Skywalker, ale u větších EPP trupů se do ocasu běžně strkají uhlíkové trubky dovnitř, viz některé modely Multiplexu, takže je pak rozdíl i v tomto malý. Tohle je ale každopádně nutno řešit individuálně podle použité frekvence a charakteru antén, osobně mám raději trochu jiná umístění, ale nelze zobecnit.

Nadsazuje se i ten vliv slunce, ale pokud chceš, tak to jde v pohodě stříknout akrylovým sprejem na bílo (nebo stříbrno) a pak můžeš být v klidu úplně.

Co se týče stability, tak u EPP-FPV nevnímám problém, dodaná trubka je velmi dobrá, opravdu křížově vinutá. Zalétával jsem docela ve vichru a turbulenci, přesto pohoda. Podle popisu má Skywalker 2013 trubku stejnou, ale tohle je přirozeně nutno ověřit. Mimochodem pokud "starý" Skywalker nemá do ocasu zasouvané ty výše zmíněné uhlíkové trubky, tak tady právě bude příčina toho házení ocasem, EPP prostě potřebuje vyztužit. Ovšem po té výztuze zase budeš u bodu 4 :-)

Jediná reálná věc z toho co píšeš může být bod 1 - přistání do hromady kamenů by tomu vadit mohlo více, než EPP trupu.

Jinak čistě osobní názor - já bych snad nejraději bral kombinaci křídla EPP-FPV a trupu a ocasu nového Skywalkera. To křídlo EPP-FPV řezané drátem je sice nehezké, ale aerodynamicky prostě má tento "turbulátorový povrch" své výhody. Naopak ale u trupu je určitě výhodnější to pojetí do formy, což nabídne daleko větší vnitřní prostor atd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skywalker EPO
PříspěvekNapsal: stř 06.02.2013 9:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.5.2010
Příspěvky: 913
Bydliště: SK
Mne osobne sa nelubi :D Mam z toho taky poddimenzovany dojem...(ale cisto subjektivny)...
Vyhoda je ale urcite ta, ze sa vdaka nej zmesti vacsia vrtula...Ale to je asi vsetko, co ma napada...
Predosle verzie maju trubku v chvoste...
Tu moju som poriadne podlepil po celej dlzke a aj tak sa chvost stale vrti...Takze si moc neviem predstavit ako to moze byt pevnejsie iba s trubkou... :?

_________________
Futaba T-14MZ,Proxima II,Skywalker EPO,DJI F450 + NAZA M V2 + H3-2D,Tricopter


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skywalker EPO
PříspěvekNapsal: stř 06.02.2013 9:50 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6037
Bydliště: Praha ČR
Je to hodně o průměru a konstrukci trubky. Odhaduji, že ta původní trubka bude cca 10mm dělaná protlačováním (tedy vlákna v jednom směru, to je v krutu i ohybu někde úplně (ale fakt úplně!) jinde než cca 20mm z pořádné tkaniny. Netvrdím ale, že ta trubka bude jednoznačně lepší, tvrdím jen, že je mylná automatická představa, že bude horší, reálně to bude minimálně srovnatelné.
Jediná reálná výhoda toho původního trupu z hlediska pevnosti bude to případné přistání do kamenů, to samotné trubce opravdu "nemusí chutnat"...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skywalker EPO
PříspěvekNapsal: stř 06.02.2013 10:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.5.2010
Příspěvky: 913
Bydliště: SK
Trubka ma zrejme tych 10mm, ale nie je pretlacana...ma vlakna aj napriec...
Ja vidim problem hlavne v uchyteni s trupom...ak by trubka prechadzala od cumaku az ku smerovke(proste jedna metrova vkuse...), bolo by to podstatne lepsie...

_________________
Futaba T-14MZ,Proxima II,Skywalker EPO,DJI F450 + NAZA M V2 + H3-2D,Tricopter


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skywalker EPO
PříspěvekNapsal: pon 30.12.2013 12:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.6.2013
Příspěvky: 950
Bydliště: MidWest of Ireland
Ahoj.
Lidi, momentalne mam Bixler2. Od zacatku jsem pocital, ze muj nasledujici letoun pro plany, které mam bude SkyWalker. Nejak jsem tomu nevenoval pozornost, bylo dost casu. Navíc jsem nepocital s tim, ze toto letadlo prestane byt k mani. Ted se zda, ze uz ho snad ani nesezenu. Ten nejnovejsi model s tyckou se mi vůbec nezamlouva. Jiste bude mit nejake sve vyhody, ale pro muj esteticky vkus je to proste uz nemyslitelne. Ten model s normalnim trupem uz nemuzu nikde najit.

nasel jsem ale nejaky model SW v Polsku. Nevim ale co je to zac? ma to byt udajne model 2012, ale ma rozpeti 1900mm. Vite o tom někdo něco? Vim, ze okolo SW se diskutovalo dost ohledne starych a novych kridel. Nejak jsem ale nevypochopil v cem byl problém a která kridla jsou vlastne ta "pokazena". A taky tento model z Polska je tedy ten dobry, nebo spatny?
Pripadne prosim o typ letadla, který by mohl SW nahradit. Mam na mysli nejake pekne letadlo srovnatelne s SW. [prosim ne samokridla, ani trubkove] Diky.


Přílohy:
SW_2012.jpg
SW_2012.jpg [ 7.03 KiB | Zobrazeno 2110 krát ]

_________________
Taranis B; F450 s APM 2.5; Bixler 2
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 245 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz