Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 363 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 02.05.2017 16:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.7.2016
Příspěvky: 280
Bydliště: Brno-venkov, Jih.
Stala se mě zajímavá věc. Při přehrávání videa z karty se mi začne třást video. Vždy v určitým místě i při opakovaném přehrávání VŽDY na jednom místě. Dokonce se mi to dostane do stříhacího softu a po střihu je to i ve výsledným videu.
Ale, když dám v PC přehrát na vzdáleném zařízení (tv v síti) je video bez kazu. Když dám kartu přímo do tv, tak je video taky v pořádku. Video v PC zlobí i po překopírování na HDD.
Nesetkal se s tím někdo?

_________________
Mavic pro, Funtic 2, Venus 3d pro, Funcub 1400, Flite test mini Arrow, Eachine Fury Wing, ASW 28.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 02.05.2017 19:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
Pokud jsi si jistý, že při určitém typu přehrávání je totéž video v pořádku, může být narušen kompresní formát souboru, možná by to šlo prohnat nějakou rekompresní utilitou, ale jinak bych tipoval na nějaké jello... To je z MAVICa, že?

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 02.05.2017 19:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.7.2016
Příspěvky: 280
Bydliště: Brno-venkov, Jih.
Je to z mavica, ale proč je to jen na PC a ne třeba na tv kdyby to byl jello efekt? Je to jako bys točil video s kamerou v ruce a neměl optickou stabilizaci. Třeba jen 3 vteřinky. A na PC mě to dělá stále na jednom místě třeba i když to 10x vrátím a po 11 už ne a po 12 zase. Co to je divný chyby? Fakt to už nechápu.

_________________
Mavic pro, Funtic 2, Venus 3d pro, Funcub 1400, Flite test mini Arrow, Eachine Fury Wing, ASW 28.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 05.05.2017 10:24 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 10.11.2015
Příspěvky: 31
Ahoj, nepřijde Vám to video nějak zrnité, hlavně ta zelená.
https://www.youtube.com/watch?v=nm2fnk5Qfwc
Nastavení viz foto.
Mám něco špatně nastavené?
Díky za tipy...


Přílohy:
IMG_0003.PNG
IMG_0003.PNG
[ 574.56 KiB | Zobrazeno 7532 krát ]

IMG_0004.PNG
IMG_0004.PNG
[ 608.32 KiB | Zobrazeno 7532 krát ]

IMG_0005.PNG
IMG_0005.PNG
[ 623.46 KiB | Zobrazeno 7532 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 05.05.2017 10:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.7.2016
Příspěvky: 280
Bydliště: Brno-venkov, Jih.
Z jakýho je to stroje?

_________________
Mavic pro, Funtic 2, Venus 3d pro, Funcub 1400, Flite test mini Arrow, Eachine Fury Wing, ASW 28.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 05.05.2017 10:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
jakub-maly píše:
..Ahoj, nepřijde Vám to video nějak zrnité, hlavně ta zelená....
Mě to nijak zvlášť zrnité nepřipadá, natočeno ve 4K, koukal jsem se na to ve 4K, a připadá mě to v pořádku. Možná, že ještě nejsi na tak vysoké rozlišení přivyklý :D Ale, ne vážně mě to připadá z hlediska "zrnitosti" v pořádku, jistě by se daly udělat ještě nějaké postproces barevné korekce. Ten zelený povrch není ani ve skutečnosti zcela jednolitý, má to nějakou texturu a ta tam je...
To bude P4ka, ne ?

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 05.05.2017 11:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.7.2016
Příspěvky: 280
Bydliště: Brno-venkov, Jih.
Taky hodně záleží na čem to prohlížíš. 2 displeje od 2 výrobců se stejným rozlyšením nevypadají stejně.

_________________
Mavic pro, Funtic 2, Venus 3d pro, Funcub 1400, Flite test mini Arrow, Eachine Fury Wing, ASW 28.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 05.05.2017 12:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
Letajici cestmir píše:
Taky hodně záleží na čem to prohlížíš. 2 displeje od 2 výrobců se stejným rozlyšením nevypadají stejně.
Na to "rozlyšení" bych dal velký pozor :mrgreen:
Ale je to tak, že čím větší rozlišení tam je, tím je toho vidět více, co dříve vidět nebylo...laicky řečeno :D

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 05.05.2017 13:22 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 10.11.2015
Příspěvky: 31
No montitorem, v mém případě TV to není, jelikož videa např. na YT to nedělají, na monitoru to téměř není vidět, ale na 150cm TV je to zrní jako pra..
Jinak to nastavení co mám je takto ok?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 05.05.2017 15:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
No to je velka alchymie, mas 4K TV? U televizi, zvlaste u tech rannych se 4K, byla implementace 4K buhvijaka... :(
A jakym prehravacem ten zaznam na 4K TV prehravas ? Prehravas neupraveny 4K zaznam primo z karty, popis svuj retezec.
To je prilis malo informaci pro nejake zavery, ale jak jsem napsal, me se zaznam zda OK, na dvou ruznych 27" monitorech...

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 05.05.2017 16:58 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 10.11.2015
Příspěvky: 31
gardenroute píše:
No to je velka alchymie, mas 4K TV? U televizi, zvlaste u tech rannych se 4K, byla implementace 4K buhvijaka... :(
A jakym prehravacem ten zaznam na 4K TV prehravas ? Prehravas neupraveny 4K zaznam primo z karty, popis svuj retezec.
To je prilis malo informaci pro nejake zavery, ale jak jsem napsal, me se zaznam zda OK, na dvou ruznych 27" monitorech...


Tak možná to je tak jak má, jen mi přijdou některá videa na YT úlplně krásně hladká a na druhou stranu i ostrá.
Zkusil jsem na rychlo něco sestříhat, bez dalších úprav tak jukněte: https://www.youtube.com/watch?v=fDSGln0 ... e=youtu.be
Ten konec jak tam jedu v tom autě je ještě se zapnutým 3D noise, to byla úplná hrůza, na to se nedalo koukat...

TV mám úplně novou (ale jednu z levnějších 4K), a pouštím přes PC.

Jen se ještě zeptam, natáčet MOV nebo MP4, a zřejmě PAL?
Rozlišení mám jasné 4K/30fps a jelikož mám rád barvyčky tak vivid :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 05.05.2017 19:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
Nemůžeš srovnávat svá videa, o jejichž postprocesu nikdo tady nic neví, s nějakými jinými, např. svými videii 8O

Většina pilotů-kameramanů použije při střihu řadu barevných korekcí, více či méně pokročilých (podle typu edit SW), vč. dalších věcí jako je doostření atd...

V kameře Phantoma lze mj. nastavit celou řadu profilů, které nastaví barvy, kontrast a ostrost do formy, která může být bez pořádného postprocesu víceméně nepoužitelná, takže musíš video později nejen stříhat, ale barevně gradovat, doostřit, používat různé filtry atd... Na to má každý své různé postupy a svou kuchařku dle použitého stříhacího software a typu zdrojového videa...

To samé platí i pro výstupní formát, tj. použitý kodek a jeho kompletní setup, který bude jiný pro použití pro archivaci, a jiný např. pro Youtube či Vimeo. Obě streamovací služby mají na svých webech k nalezení doporučená nastavení. O tom (i jiném) jsme v tomto vlákně v minulosti dost diskutovali, zkus pohledat.

Jinak, MOV i MP4 používají stejný kodek, ale jsou to různé kontejnery pro Apple nebo PC (Win).
PAL není až tak rigidní volba, pokud budeš chtít použít snímkové rychlosti 30/60 (a násobky), je vhodnější nastavení NTSC.

VIVID setup barev není vhodný pro postproces (nic už s tím moc neuděláš), je to víceméně koncové, barevně přepálené řešení, laicky bych přirovnal k focení do JPG nebo RAWu...

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 07.05.2017 21:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.7.2016
Příspěvky: 280
Bydliště: Brno-venkov, Jih.
Můžete mi to nějak vysvětlit? Vlevo obraz přehrávaný na monitoru PC a v pravo je původní videosoubor. V levo monitor točen na mobil, trošku horší kvalita o kterou ale v tomto videu nejde.
Když přehrávám video na monitoru PC, tak se obraz takto klepe jakoby se třepal gimbal. Když video přehrávám na tv po síti, nebo v tv přímo z karty tak je to ok. Málem jsem dal mavica na reklamačku, ale není to v něm. Je to někde v kompu, ale kde? Já to vidím poprvé takovou závadu.
PC má 6 jader po 3,4 GHz
16 GB ram
1 GB grafika

Edit, změna odkazu.


https://youtu.be/mydDSfgiUAk

_________________
Mavic pro, Funtic 2, Venus 3d pro, Funcub 1400, Flite test mini Arrow, Eachine Fury Wing, ASW 28.


Naposledy upravil Letajici cestmir dne pon 08.05.2017 11:24, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 07.05.2017 21:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Přijde mi, že se to normálně seká. Zkrátka jen přehrávač nestíhá.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.05.2017 11:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.7.2016
Příspěvky: 280
Bydliště: Brno-venkov, Jih.
Předělal sem to video a natočil monitor na telefon. To poskakování tam je patrné. Původnè sem myslel že je to vada gimbalu.

_________________
Mavic pro, Funtic 2, Venus 3d pro, Funcub 1400, Flite test mini Arrow, Eachine Fury Wing, ASW 28.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 363 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz