Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 24.07.2018 16:39 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 26.9.2015
Příspěvky: 100
Bydliště: Praha, Zlín
Ahoj,

s FPV začínám a chtěl bych si nainstalovat kameru do letadla. Mám klon bety 1400, takže relativně hodné letadlo a na něj bych si to dal.

Koupil jsem si
https://www.banggood.com/Eachine-1000TV ... 53340.html
a
https://www.banggood.com/Eachine-VTX03- ... rehouse=CN

Není mi ovšem příliš jasné jak to celé zapojit. Mám nějakou vizi jak bych to udělal, ale poprosím někoho kdo tomu rozumí, jestli by mi to mohl schválit nebo poradit jak to udělat jinak.

Takže ke kameře byl kablík s malým tří pinovým konektorem a na konci servo konektor.
Na vysílači jsou dva konektory, do kamery nepasuje ani jeden. Ustřihl bych ten kablík od kamery, připájel konektor (mám to nějak odstínit?) na kablík od vysílače a tím bych měl vyřešeno napájení a komunikaci kamera vtx.

Z čeho ale napájet vysílač? V letadle mám jen regulátor, baterku 3S, přijímač a to je vše? Napadlo mě, jestli by z přijímače nešlo někde vzít pět voltů nebo podobné napětí, přeci jen už krmí serva, ne? Nebo to všichni řešíte tím, že vozíte malou baterku separátně pro vysílač?

Předem moc díky za rady!

_________________
Phoenix 2000, AXN floater, Kingkong 6
Taranis Q X7


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 24.07.2018 17:36 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.10.2017
Příspěvky: 109
Obrázky: 4
Kamerka dobrá, ale ten vtx je spíše určen pro coptéru - napájení do 5v, No neva.
Propoj kamerku a vtx pomocí těch třížílových vedení. černý na černý, červený na červený, bílý na žlutý. (přestřihni a sletuj) Tak budeš mít zapojenou kamerku i s napájením, zvládá 5v.
Přes dvoužilové napájení vtx použij buď vhodnější externí 5v BEC, nebo to můžeš živit přímo z přijímače. Bec regulátoru by to měl uživit. FPV by mělo brát max cca 675mA. Možná by bylo vhodné vložit před vtx jeden LC filtr, ale to uvidíš jestli bude potřeba.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 25.07.2018 7:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2015
Příspěvky: 819
Bydliště: Chlumčany (PJ)
Obrázky: 0
Ahoj, vzal bych tento VTX
https://www.banggood.com/Eachine-TX526- ... mds=search
a muzes oboje jak kameru, tak VTX napajet primo z baterky, cervene z kamery a VTX na + , cerne z kamery a vtx na minus baterky a video signaly propojis, respektive zluty z VTX a bily z kamery propojis a mas hotovo.
Urcite ale doporucuji vymenit anteny :wink:

_________________
Taranis X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 25.07.2018 15:17 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.8.2011
Příspěvky: 129
Bydliště: Praha 5 Nové Butovice
Takhle jednoduše.


Přílohy:
11dc91a32b8036ea330c17146c18564ab729ee8a.jpg
11dc91a32b8036ea330c17146c18564ab729ee8a.jpg
[ 43.06 KiB | Zobrazeno 3913 krát ]


_________________
Auta: HPI E10 Drift ED, Mini Inferno, Mad Truck
Quadry: QAV250, F450
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.08.2018 10:48 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 26.9.2015
Příspěvky: 100
Bydliště: Praha, Zlín
Děkuji všem za rady, nějak jsem to pozapojil a vše funguje. Do VTX pouštím 4,8v což by mělo být v pohodě, ale přesto VTX neskutečně hřeje a to tak, že se o něj dá regulérně spálit. Jsem zvědav jak dlouho to přežije. Původně jsem jej měl umístěný v kabině s vystrčenou anténou ale po tomhle zjištění jsem jej přesunul na povrch éra, na největší čip na vysílači přilípnul mikro pasivní chladič co jsem tu měl nachystaný pro raspberry a uvidím.

Napadlo mě snížit napětí co je na napájení pro VTX, nevím jestli by tam stačilo dát odpor? Nebo to neřešit protože je to u těchto levných video vysílačů normální? Ještě chci zkusit zkontrolovat jestli skutečně vysílá na 25mW, protože co jsem četl s větším vysílacím výkonem se logicky pojí větší zahřívání ale nejsem si příliš jist jak se to u tohodle nastavuje. Musím proštudovat manuál:)

_________________
Phoenix 2000, AXN floater, Kingkong 6
Taranis Q X7


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.08.2018 11:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2015
Příspěvky: 819
Bydliště: Chlumčany (PJ)
Obrázky: 0
Kdyz se budes drzet : Input voltage: 3.2-5.5V
Tak by to melo byt v pohode a podle me, pokud to opravdu tak hreje, to spis vypada na tech 200mw, posteluj, uvidis, ale obecne pri vykonech 200/600/800 to hreje si dle meho uplne vsechno z tech levnejsich cinskych

_________________
Taranis X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.08.2018 11:48 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 26.9.2015
Příspěvky: 100
Bydliště: Praha, Zlín
No hřeje to tak, že to roztavilo 3M pásku kterou to bylo přilepené :D Takže v kabině jsem se bál že to normálně něco zničí.

_________________
Phoenix 2000, AXN floater, Kingkong 6
Taranis Q X7


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.08.2018 12:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2009
Příspěvky: 543
Bydliště: Blízko D1 exit 66
Elektronika se může hřát, ale neměla by hřát tak, aby se o ní nechal spálit prs. Nemáš něco s anténou?

_________________
Lítám letadla a malé koptéry, občas přes FPV. Zatím jen bubliny.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.08.2018 12:42 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 26.9.2015
Příspěvky: 100
Bydliště: Praha, Zlín
To netuším, anténa je jen takový pigtail nebo jak to označit, není to prostě konektor SMA jak je ostatně vidět na fotkách. Je myslím nacvakávací ale já ji nesundával, jediné co jsem udělal je to, že jsem ji otočil, protože v krabičce byla stočená dolů ke konektorům.

Zkusím na to odpoledne mrknout a přenastavit ten vysílací výkon, třeba to je nastaveno zbytečně na max. Ostatně jsem zvědav jestli to bude výkonově stačit na létání letadlem kolem hlavy, do sta metrů. V bytě signál nic moc, například přes pár zdí už signál není, ale přímá viditelnost tomu nejspíš zásadně pomůže.

_________________
Phoenix 2000, AXN floater, Kingkong 6
Taranis Q X7


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.08.2018 13:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2009
Příspěvky: 543
Bydliště: Blízko D1 exit 66
Podle toho, že si pálíš prst a máš mizernej dosah, tak to vypadá na problém s anténou. (ale záleží na tom kolik těch zdí máš a jak silné) A věř tomu, že volný prostor pomůže hodně. 5.8 ghz překážky moc nemusí.
Na létání kolem hlavy v pohodě stačí 25mW. Mám podobnou anténu na kameře s integrovaným vysílačem 25mW (tinywhoop) a nikdy sem s obrazem problém neměl. A to lítám po baráku, nebo po zahradě.
Na letadlo sis měl spíš koupit vysílač s klasickým konektorem a lupnout na to lepší anténku.

_________________
Lítám letadla a malé koptéry, občas přes FPV. Zatím jen bubliny.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.08.2018 14:34 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 26.9.2015
Příspěvky: 100
Bydliště: Praha, Zlín
Kdepak, špatný dosah, resp ty problémy přes několik zdí (máme nemáme byt rovnou nudli, takže lítám z pokoje do pokoje trochu do zatáčky) mám s tiny whoopem, resp Kingkongem 6, který má místo antény jen kousek měděného drátu a VTX integrované přímo na desce.

Co se tohodle vysílače týče, tak jsem teď ověřil, že skutečně byl přepnut na nejvyšší výkon, přepnul jsem jej na 25mW a hřeje o poznání méně, dá se na něm udržet ruka a dokonce mám pořád video signál po celém bytě, takže paráda. A chladič hezky drží a hřeje, takže si myslím, že teplo bude slušně odvádět. Snad to teď už bude ok:)

Tento vysílač jsem vybral tak nějak náhodou, prostě jeden z nejprodávanějších na bangoodu, je to moje prakticky první zkušenost s FPV, tak jsem ani moc nevěděl co chci, hlavně aby to stálo tak nějak normálně.
Díky za rady!

_________________
Phoenix 2000, AXN floater, Kingkong 6
Taranis Q X7


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.08.2018 19:52 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 26.9.2015
Příspěvky: 100
Bydliště: Praha, Zlín
Tak zaletnuto a je to parada, dosah dostatecny, jedine co mi asi chybi je nejake osd, palubni napeti, vyska, budu muset pohledat:-)
Nicmene po doletani vtx uplne studeny takze to s nizsim vykonem bude uplne v klidu. Mam radost:-) Je to zas uplne jiny politani nez klasika:-)

_________________
Phoenix 2000, AXN floater, Kingkong 6
Taranis Q X7


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz