Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ASP FS 120 AR konverze na benzín
PříspěvekNapsal: čtv 17.02.2022 9:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2008
Příspěvky: 595
Bydliště: Praha
Ahoj kluci.Chci tady otevřít tohle téma.Mám doma tenhle motor.Nový a nevyužitý.Na metyl by mě to asi sežralo a na benzínový Saito tohodle objemu prostě nemám.Četl jsem tady o tom spoustu diskuzí a koukal i na videa na youtube.Není pochyb o tom,že takto upravený motor poběží.I když s menšími otáčkami a výkonem.To je mi jasný.Jsou mi jasné i problémy s menším množstvím oleje v benzínovém palivu atd.Jde mi o životnost motoru.Tady,ale tenkrát někdo psal,že provozuje patnáctku na benzín už nějakou dobu,myslím několik hodin ne minut a zatím absolutně bez problémů.Dokonce s původním karburátorem.A ventily,zdvihátka a vačky zatím v pohodě.Je tu někdo kdo s tím má dlouhodobější zkušenost.A teorie prosím nechte spát.Četl jsem toho o tom už docela dost.Neříkám,že je to ideální a že ho opravdu upravím,ale takhle by doma zahálel.Měl bych na něj model.Ale nechce se mi za ty peníze kupovat haldy metylu.Nelítám stovky hodin.A čtyřtakt by dvouplochu slušel víc než benzínový dvoutakt.Kde sehnat niskřivou svíčku se závitem jako má ta žhavící?Popř.Co nejlevnější zapalování?Neprovozuju benzínové motory,tak nemám moc zkušeností.Zapalování se prodává i se snímačem?Popř.poradí někdo s úpravou unašeče a držákem snímače otáček.Neumím na soustruhu.Díky moc.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP FS 120 AR konverze na benzín?
PříspěvekNapsal: čtv 17.02.2022 11:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Dobře, vyvaruju se teoretických keců proč ano či ne :lol: . Ale co třeba použít žhavící svíčku z benzínových motoru OS Max - https://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=77978. Používá se třeba v tomto https://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=77603 motoru, není třeba zapalování. Ber to jako informaci, nemám ani ten motor (byť se mi moc líbí), ani zkušenosti s takovou svíčkou, navíc ve 4T motoru.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP FS 120 AR konverze na benzín?
PříspěvekNapsal: čtv 17.02.2022 17:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2008
Příspěvky: 595
Bydliště: Praha
Ahoj Dafe:No tu svíčku G-5 použít nechci.Bylo tady dost informací o tom,že ten motor s ní nechodí stejně spolehlivě jako se zapalováním.Zkrátka,že to není ono.Nemá tak nízký volnoběh a má tvrdší chod.Navíc si nejsem jistej jestli by ta kombinace téhle svíčky a origo Asp karburátoru na ten benzín dělala dobrotu.Někdo tu kdysi provozoval na benzín patnáctku,tak snad se ozve.Vím,že jde o mazání ojnice a vahadel se zdvihátky atd.Zapalování se dá sehnat i se snímačem za cca 1300kč.spíš chci sehnat někoho s praktickými zkušenostmi popř. někoho kdo by mi s přestavbou pomohl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP FS 120 AR konverze na benzín?
PříspěvekNapsal: čtv 17.02.2022 18:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.1.2011
Příspěvky: 585
Bydliště: Žebrák
Proč myslíš že by tě to na metyl sežralo? Mám ten samý obsah ale Saito a nic moc to nežere.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP FS 120 AR konverze na benzín?
PříspěvekNapsal: čtv 17.02.2022 18:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Michal Matějka píše:
Proč myslíš že by tě to na metyl sežralo? Mám ten samý obsah ale Saito a nic moc to nežere.

Třeba proto, že žhavíky žerou víc, než benziňáky. A navíc litr metylu je zhruba 3x dražší, bez litr benzínu.

Mosquito, tak to jsi mě moc nepotěšil. Pošilhávám po tom motoru právě z důvodu, že má stejné zástavbové rozměry jako ASP. 91 (2T i 4T) a nepotřebuje zapalování. A důvod výměny je stejný, jako ve tvém případě, tedy znatelně levnější provoz. Jen bych nechodil kupovat palivo do modelářské prodejny, ale při tankování do rodinného kočáru.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP FS 120 AR konverze na benzín?
PříspěvekNapsal: čtv 17.02.2022 18:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.1.2011
Příspěvky: 585
Bydliště: Žebrák
DAF píše:
Třeba proto, že žhavíky žerou víc, než benziňáky. A navíc litr metylu je zhruba 3x dražší, bez litr benzínu.


Já nevím ale i kdybych vylítal za sezonu celý kanystr, což nevylítám tak ta cena je zanedbatelná a nemá smysl to nějak řešit.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP FS 120 AR konverze na benzín?
PříspěvekNapsal: čtv 17.02.2022 19:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Když myslíš, palivo 20 l (kanystr) vyjde na nějakých 3600,-Kč - https://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=137084 (a to neberu to s největším obsahem nitra!), benzín ani ne na 800,-Kč. Jestli skoro tři tisíce jsou pro tebe zanedbatelné, tak pro někoho třeba ne. Ne, že bych vylítal kanystr a také mám samé žhavíky. Ale od určité velikosti prostě provoz na benzín začíná vycházet výhodněji.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP FS 120 AR konverze na benzín?
PříspěvekNapsal: čtv 17.02.2022 20:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.1.2011
Příspěvky: 585
Bydliště: Žebrák
To,že to vyjde v benzínu výhodněji je jasné. Nebavím se ale o 3 tisících za 20litrový kanystr ale mám na mysli ten 5 litrový a ten nestojí ani tisícovku. Za sezonu ho nevylétám (mám jen jeden žhavík, ostatní mám benzín) a tak to není zase tak velký náklad aby mi stálo za to pouštět se do nějakých úprav motoru. Ale to je jen můj názor, každý to může vidět jinak.
https://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=81691


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP FS 120 AR konverze na benzín?
PříspěvekNapsal: čtv 17.02.2022 20:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2008
Příspěvky: 595
Bydliště: Praha
To Michal Matějka:Já pár čtyřtaktů mám.Asp 8,5ccm,10 ccm,11,5 ccm a 15ccm,zmiňovanou 20 ccm a taky Saito 10,2ccm.A spoustu dvoutaktů.Čtyřtakt z principu žere míň.Ale i ta patnáctka už něco zbaští.Ta dvacítka podle mě na jeden desetiminutový let polkne tak 300 ml paliva.Deset letů na letišti za den či odpoledne dám,tj cca 3 litry.To při ceně paliva cca 180 za litr je pro mě dost peněz.Cca 4-5x víc než za benzín.Každej má jiný finanční možnosti.To chápu.Pětikilo sem,pětikilo tam.Ale já mám letiště tři kilometry za barákem a luxusní.A někdy jsem tam docela často.Leze to dost do peněz.Tak bych chtěl zkusit tohle.Spotřeba paliva je prej + - stejná.Ale cena benzínu je jinde.Palivo jsem si i míchal.Ale shánět nitro je čím dál těžší.A cenu zas tolik dolů nesrazíš.Míchám si palivo pro dvoutakty s nitrem.Ty zbaštěj kde co :D


Naposledy upravil Mosquito dne čtv 17.02.2022 20:22, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP FS 120 AR konverze na benzín?
PříspěvekNapsal: čtv 17.02.2022 20:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2008
Příspěvky: 595
Bydliště: Praha
Souhlasím s Dafem.Mám samé žhavíky a docela lítám.A do peněz to prostě leze.Ale čtyřtakt má prostě jinej zvuk než dvoutakt benzín.A hlavně ho mám.Tak proto to chci zkusit.


Naposledy upravil Mosquito dne pát 18.02.2022 8:15, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP FS 120 AR konverze na benzín
PříspěvekNapsal: pát 18.02.2022 6:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Chtěl bych poopravit některé své výpočty. Zhruba na stovku vyjde klasické palivo FAI - https://2114988612.s1.eshop-rychle.cz/P ... -d1542.htm. Ostatní paliva vychází skoro dvojnásobně. I to je třeba důvod, proč mnoho modelářů přechází u malých kubatur na elektriku.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP FS 120 AR konverze na benzín
PříspěvekNapsal: pát 18.02.2022 10:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2716
Bydliště: Ústí nad Labem
I já provozuji především metyláky a čtyřtakty mému uchu velmi lahodí. Loni jsem nejvíc nalítal se Saitem 125 (20,8 ccm) a boxerem ASP FT160 (26 ccm). Něco to zbaštilo, ale na mašli to není a za ten požitek mi to stojí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP FS 120 AR konverze na benzín
PříspěvekNapsal: pát 18.02.2022 11:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1166
použil bych tu G5.
Jako největší výhodu bych viděl v tom, že osobně uvidíš, jestli ty teoretické kecy jsou opravdu teoretické a nebo náhodou :lol: třeba taky ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP FS 120 AR konverze na benzín
PříspěvekNapsal: pát 18.02.2022 11:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
V souvislosti s konverzí motorů z metylu na benzín se nejvíc řeší chlazení. Benzín trochu víc hřeje (pokud mě paměť nešálí). Vím, že se dělaly MVVSky na oba druhy paliv, ale protože jsem ani jeden neměl, nevím, jaké tam byly rozdíly. Jen mě tak napadlo, když to chce lepší chlazení, dělají se motory určené pro letadla, ale také pro helikoptéry a ty mají větší hlavu (motor není tak ofukován, jako v letadle). Týká se to samozřejmě jen dvoutaktů, ale nepomohla by ke konverzi třeba také výměna hlavy za tu vrtulníkářskou?

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP FS 120 AR konverze na benzín
PříspěvekNapsal: pát 18.02.2022 13:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2008
Příspěvky: 595
Bydliště: Praha
To Mpl:Já jsem nepoužil výraz teoretické kecy.Ten jaksi vyplynul s diskuze.Vás a vaší práce si vážím a mám vaše motory detonační i žhavící.O problémech jsem četl.Ať už chlazení,jiná komprese a mazání ojničního ložiska když není jehlové atd.Ale někdo tu psal ,ale je to už pár let,že motor provozuje cca sedm až deset hodin myslím a bez viditelných problémů ohledně životnosti Snažím se najít někoho s praktickou zkušeností.A ta svíčka G-5 nemá moji důvěru.Ani ten OS Max s ní nechodí jako se zapalováním a jiskřivou svíčkou.Běhat to asi bude,ale mě jde o životnost.Pokud se po hodině zadře,tak do toho samozřejmě asi nepůjdu.


Naposledy upravil Mosquito dne pát 18.02.2022 21:02, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz