Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Délka žhavící svíčky
PříspěvekNapsal: sob 31.10.2020 15:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2011
Příspěvky: 202
Bydliště: Frýdek-Místek
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jaká má být správná délka závitu standardní svíčky? Používám R4/R5 do 3,5 a 4,6 Nitro motoru (RC auto) 4,6 je od HPI z Trophy Truggy (vložka je na přiložených fotkách), aktuálně mám svíčky od LRP a pak Hobbyking (LRP jsou o cca 1 závit delší). Mám vyfoceno jak vypadá zašroubovaná svíčka od LRP (delší) a od Hobbyking. Zajímá mě jestli nemá špatný vliv na funkci motoru délka svíčky, jestli má být s hranou a nebo kousek vystupovat do spalovacího prostoru. Děkuji za každou radu.


Přílohy:
Poznámka: Hobbyking
IMG_2004.JPG
IMG_2004.JPG
[ 59.52 KiB | Zobrazeno 2608 krát ]

Poznámka: LRP
IMG_2006.JPG
IMG_2006.JPG
[ 63.45 KiB | Zobrazeno 2608 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Délka žhavící svíčky
PříspěvekNapsal: sob 31.10.2020 19:01 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Proč nedáš podložku, aby byla zároveň ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Délka žhavící svíčky
PříspěvekNapsal: sob 31.10.2020 19:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2011
Příspěvky: 202
Bydliště: Frýdek-Místek
Podložka tam je, řeším co je správně, jestli má být svíčka zároveň a nebo kousek vystouplá. To bych musel dát 2 podložky na sebe aby to bylo zároveň.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Délka žhavící svíčky
PříspěvekNapsal: sob 31.10.2020 20:15 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
vystouplá by být neměla.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Délka žhavící svíčky
PříspěvekNapsal: sob 31.10.2020 20:44 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2018
Příspěvky: 159
Bydliště: ČR, v blízkosti Olomouce
Když zasahuje závit svíčky do spalovacího prostoru, tak se na závitu časem usadí karbon a ten může při demontáži svíčky způsobit poškození závitu v hlavě válce. Vzhledem k životnosti žhavících svíček a docela malému vzniku karbonu u modelářských motorů je to ale asi jedno, svíčka by musela být opravdový držák, aby se na jejím závitu karbon usadil.

_________________
danielskop.xf.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Délka žhavící svíčky
PříspěvekNapsal: sob 31.10.2020 20:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2011
Příspěvky: 202
Bydliště: Frýdek-Místek
No takže na funkci by to vliv mít nemělo že? Já sundávám svíčku preventivně a kapnu after run olej na píst, když vím, že nějakou dobu jezdit nebudu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Délka žhavící svíčky
PříspěvekNapsal: sob 31.10.2020 22:28 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2018
Příspěvky: 159
Bydliště: ČR, v blízkosti Olomouce
Prakticky zřejmě nevadí, když bude závit svíčky mírně vyčnívat do spalovacího prostoru. Teoreticky se zvýší komprese motoru, což by mělo za následek zvýšení výkonu motoru a lepší kroutící moment při nízkých otáčkách, v praxi neznatelný rozdíl.

_________________
danielskop.xf.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Délka žhavící svíčky
PříspěvekNapsal: sob 31.10.2020 23:17 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
h4Wk píše:
No takže na funkci by to vliv mít nemělo že? Já sundávám svíčku preventivně a kapnu after run olej na píst, když vím, že nějakou dobu jezdit nebudu.


Vliv to bude nějaký mít určitě. Otázkou je, jak velký. Může snadněji shořet, muže to dělat nějakou turbulenci při režimu výplachu, co já vím.
Jako nechápu, proč ji nedáš tak, aby byla zarovnaná?
Každej motor je trochu jinej a těžko tady narazíš na někoho, kdo to nechal vystouplý a otestoval rozdíly ve výkonu a spotřebě :lol:
Můžeš testovat jako první a dát sem nějaký seriozní výsledky.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Délka žhavící svíčky
PříspěvekNapsal: ned 01.11.2020 8:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2011
Příspěvky: 202
Bydliště: Frýdek-Místek
To celé ale není záměr, přišel jsem na to náhodou, do teď jsem myslel, že standardní svíčky jsou všechny stejné(vím, že jsou různé teploty sviček a turbo svíčky, ale ty jsou jiné konstrukčně), tak jsem neřešil jestli tam bude výrobce LRP, HPI, HSP, noname...a teď, když jsem měl sundanou hlavu jsem si všiml těhdle rozdílů v délce svičky, tak jsem se obrátil tady na toto fórum jestli mi s tím někdo neporadí a neřekne mi jak by to mělo být správně. Asi bude nejlepší objednat original HPI svíčku, která tam má být podle výrobce a uvidím jestli to licuje s hranou a nebo vystupuje do spal. prostoru.

Edit: když dám 2 podložky na tu LRP svíčku tak je to přesně s hranou.


Přílohy:
Poznámka: LRP+2xpodložka
8E6AD8A1-86F1-4415-8DBC-99EF08A88723.jpeg
8E6AD8A1-86F1-4415-8DBC-99EF08A88723.jpeg
[ 66.78 KiB | Zobrazeno 2324 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Délka žhavící svíčky
PříspěvekNapsal: ned 01.11.2020 15:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1171
h4Wk píše:
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jaká má být správná délka závitu standardní svíčky? Používám R4/R5 do 3,5 a 4,6 Nitro motoru (RC auto) 4,6 je od HPI z Trophy Truggy (vložka je na přiložených fotkách), aktuálně mám svíčky od LRP a pak Hobbyking (LRP jsou o cca 1 závit delší). Mám vyfoceno jak vypadá zašroubovaná svíčka od LRP (delší) a od Hobbyking. Zajímá mě jestli nemá špatný vliv na funkci motoru délka svíčky, jestli má být s hranou a nebo kousek vystupovat do spalovacího prostoru. Děkuji za každou radu.

čelo běžné svíčky by vždy mělo navazovat na povrch spalovacího prostoru - protože tím, že je tam "schod" tak se změní tvar pečlivě navrženého spalovacího prostoru. To je mj. také ten důvod, proč se u některých motorů používají žhavicí hlavy a nebo svíčky s kuželovou dosedací plochou (Nelson a další) - protože prostě pak nemůže dojít k tomu, že uživatel nevhodnou délkou svíčky změní tvar spalovacího prostoru a motor začne běhat mizerně.
Navíc čím je motor menší a výkonnější, tím je na zprznění :roll: tvaru spalovacího prostoru citlivější.
Takže zvolit vhodnou délku, popř. si pomoci podložkama.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Délka žhavící svíčky
PříspěvekNapsal: ned 01.11.2020 17:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2011
Příspěvky: 202
Bydliště: Frýdek-Místek
Citace:
čelo běžné svíčky by vždy mělo navazovat na povrch spalovacího prostoru - protože tím, že je tam "schod" tak se změní tvar pečlivě navrženého spalovacího prostoru. To je mj. také ten důvod, proč se u některých motorů používají žhavicí hlavy a nebo svíčky s kuželovou dosedací plochou (Nelson a další) - protože prostě pak nemůže dojít k tomu, že uživatel nevhodnou délkou svíčky změní tvar spalovacího prostoru a motor začne běhat mizerně.
Navíc čím je motor menší a výkonnější, tím je na zprznění :roll: tvaru spalovacího prostoru citlivější.
Takže zvolit vhodnou délku, popř. si pomoci podložkama.


Díky za reakci, objednal jsem original svíčku HPI co tam dávají z výroby, tak pak napíšu jak to dopadlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Délka žhavící svíčky
PříspěvekNapsal: čtv 05.11.2020 13:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2011
Příspěvky: 202
Bydliště: Frýdek-Místek
Tak svíčky dorazily, LRP je opravdu o kousíček delší, takže mají jiný standart. 2 podlozky jsou akorát aby byla délka správná.


Přílohy:
87979BB5-6078-4964-97DF-5312C5E621DB.jpeg
87979BB5-6078-4964-97DF-5312C5E621DB.jpeg
[ 87.62 KiB | Zobrazeno 2002 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz