Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Netěsnící palivová jehla na Asp.
PříspěvekNapsal: sob 03.08.2019 20:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2008
Příspěvky: 595
Bydliště: Praha
Zřejmě mi odešel ó kroužek na hlavní jehle u Asp 4,1.Uniká kolem ní palivo a motor se obtížně seřizuje.Jednou je moc chudý,ale stačí povolit jehlu o zoubek a je moc bohatý.Stačí i pouhý dotyk na jehlu a motor změní otáčky což dřív nedělal.Může to být tím ó kroužkem?Podle mně ano.Kde se dají Koupit takhlé malé ó kružky v Praze?A řešili jste už podobný problém?Zkusím rozebrat starý zapalovač,v tom bývají dva ó kroužky,tak uvidím.Kluci poradíte mi někdo prosím?
P.S.Omlouvám se za další vlákno,ale trochu spěchám na odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 03.08.2019 21:23 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.12.2017
Příspěvky: 178
Bydliště: Krnov
zkus tady :
https://eshop.rubena.cz/o-krouzky/c-2214/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 03.08.2019 21:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2008
Příspěvky: 595
Bydliště: Praha
Jj.Dík.Ale já jsem z Prahy.Hradec i Náchod mám daleko a poštou je to nesmysl.Neměli by ve Štěrboholech v zeleným domečku?Neví někdo z Prahy?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 03.08.2019 21:49 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.12.2017
Příspěvky: 178
Bydliště: Krnov
byl jsem v dílně a mám starší použity karbec s jehlou na asp 25 doma. Kdybys chtěl, tak ti ho mohu poslat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 03.08.2019 23:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2008
Příspěvky: 595
Bydliště: Praha
Dík jsi hodnej,ale to fakt nebude potřeba.Podle mně postačí vyměnit ten ó kroužek co je na jehle a bude to cajk.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 04.08.2019 13:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Mosquito píše:
Jj.Dík.Ale já jsem z Prahy.Hradec i Náchod mám daleko a poštou je to nesmysl.Neměli by ve Štěrboholech v zeleným domečku?Neví někdo z Prahy?

V zelenym domecku O krouzky samozrejme maji. Otazkou je jestli budou mit ten co potrebujes.

Pokud by nemeli, zmer ho a ozvi se mi. Pokud budu mit ja, tak by jsi si to mohl vyzvednout v patek na Praze 6.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 04.08.2019 20:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2008
Příspěvky: 595
Bydliště: Praha
Dík kdybych nesehnal,tak se ozvu.A předpokládám,že ten ó kroužek může způsobovat to co jsem psal né?Motor šel před tím jak pila.Zkontroloval jsem i nádrž,bimbátko,hadičky atd.A nikde nic,všechno v pohodě.Jen ta netěsnost tý hlavní jehly.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 04.08.2019 23:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Nevím, jakou tam máš přesně jehlu ale taky se dá žiletkou na holení uříznout válcový kroužek ze silikonový palivový hadičky vhodnýho průměru. Při řezání je dobrý do hadičky strčit špejli na jitrnice či kulatý párátko. Pokud bude hadička větší, musíš ji uříznout kratší než je drážka pro kroužek. Silikon je proti NBR kroužkům o dost podajnější a zatlačí se kamkoliv a stlačí podstatně víc. Taky funguje proti povolování a podcházení jehly přetáhnout kousek silikonový hadičky přes jehlu. Ale u jehel kde je plechová západka proti povolení jehly ta hadička přes jehlu často nejde dát.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.08.2019 7:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2008
Příspěvky: 595
Bydliště: Praha
To Celeron:To je dobrej nápad.To mě netrklo.Dík vyzkouším.Ale tu hadičku ještě zvenku dávat nemusím.Jehla má aretaci dobrou a nepovoluje se.Jenom má vůli v závitu,když jí ten vakl umožní ten vyčvachtanej ó kroužek.Vyzkouším a dám vědět,dík.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.08.2019 8:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Ještě jeden tip. Pokud rozebereš starý plynový zapalovač, tak v každém z nich je podobný malý gumový kroužek. :wink:
Já je právě pro tento účel sbírám od kolegů kuřáků a využívám na výrobu svých amatérských karburátorů, tedy jejich jehel.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.08.2019 11:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2008
Příspěvky: 595
Bydliště: Praha
To Vtjr:Jj.vím,ale bohužel ty kroužky ze zapalovače jsou moc tenké.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.08.2019 11:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2008
Příspěvky: 595
Bydliště: Praha
To Celeron:Tak včera večer jsem to zkusil s tou silikonovou hadičkou.Napoprvé jsem,ale zvolil moc velký průměr a ten kroužek z ní tam nechtěl vlízt ani za živýho boha až se to nakonec střihlo.Ale druhej pokus s jinou hadičkou byl uspěšnej a vypadá to velice slibně.Tak až to pošlu do vzduchu,tak dám vědět.Ten motor byl sice jenom lehce jetej,téměř novej,ale vyrobenej před deseti lety a ten původní kroužek byl ztvrdlej na kámen,takže těsnit ani nemohl.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.08.2019 18:20 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Mosquito píše:
To Vtjr:Jj.vím,ale bohužel ty kroužky ze zapalovače jsou moc tenké.

Je to možné. :roll: Když vyrábím ty svoje jehly, tak rozměry přizpůsobím tak, aby to pasovalo. :wink:
To, co poradil Celeron, tedy odřezek hadičky, je určitě taky dobrá volba. 8) Navíc silikonová guma si s metylovým palivem rozumí lépe, než guma obyčejná, která práve postupně tvrdne a křehne. Naopak, kdyby to byla jehla benzínového, nebo detonačního motoru, tak silikon nepoužívej v žádném případě. :!:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.08.2019 20:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2008
Příspěvky: 595
Bydliště: Praha
To Vtjr:Vím a dík. Detoňáků pár ve sbírce mám a ještě si pamatuju jak bobtnají silikonové hadičky v detonačním palivu nebo benzínu.Ale tu vůni étheru z mládí nezapomenu do smrti.Sem tam si nějakýho detoňáka natočím abych nezapomněl :D .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.08.2019 22:26 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Mosquito píše:
...Ale tu vůni étheru z mládí nezapomenu do smrti...

:mrgreen:
Jj, souhlas, vůně mládí. :lol: Taky považuji spuštění detoňáka za malý svátek. :wink:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz