Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Instalace výfuků S3 Challenger
PříspěvekNapsal: pát 21.06.2019 14:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Michal z H. Králové píše:
Nebylo by lepší, než se trápit s nějakým ohýbáním koupit např. toto https://www.akros.cz/kolena-svarovana-90-r-1-5-d-mat-1-4301, sice mají v průměru 25mm nejmenší 1,5mm tloušťku, ale váhový rozdíl u tohoto motoru bude minimální.

Michale, existujou i 1,5 a 1 mm akorát je nemaj všude. Jenže s těma kolenama někam musíš ke svářeči, kde to budeš nějak patlat prostorově dohromady a nepojedeš tam jen jednou aby se to trefilo přesně. Z těch segmentů z naříznutý trubky to doma naohýbáš, drží to pohromadě a když to svářeč ve všech výřezech nejdříve heftne a pak dovaří, tak je šance že se to trefí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Instalace výfuků S3 Challenger
PříspěvekNapsal: sob 22.06.2019 12:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2010
Příspěvky: 730
Bydliště: Praha 10
Celeron píše:
Nojo, jenže když jsem mu nastínil, jak mají být kolena 3D tvarovaný, navíc různě dlouhý a zrcadlový, tak mi řekl, že musím k němu do dílny, jinak to netrefí přesně. To je pro mě 300 kiláků tam, 300 zpět, navíc přes Prágl, když to půjde dobře a nebude zacpáno tak to vidím na 4 hodiny jedna cesta. A ještě vstávat ve 4 ráno aby tam byl člověk v nějakou rozumnou dobu s ohledem na výrobu. Obávám se, že na to jsem už dost starej.

Řešení je na cestě, pokud se povede dám foto.

Chápu. Tak to ti nezávidím, takovou fušku. Přeju ti ať to dobře dopadne.

_________________
Futaba T14SG
Velox II, Piper clipped w., Bücker 133 Jungmeister, Slow Poke


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Instalace výfuků S3 Challenger
PříspěvekNapsal: úte 25.06.2019 5:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Muzu ti dat kontakt na kolegu v Polsku (komunikujiciho v AJ). Mame tam pobocku vybavenou CNC ohybackami na trubky. Posle se mu vykres a on ti to posle domu. Tedy pokud to bude mozne udelat. Pokud je to neco komplikovanejsiho, bude potrebovat vykres. Kdyby byl i s 3D koordinaty, bylo by to super.
Tohle by asi byla moznost, i kdyz trosku komplikovanejsi.
Pokud ohybas trubku o takovem prumeru a tlousce steny, urcite chces bezesvou. V tom svu to rado praska. Ohybat za studena se musi za pouziti vnitrniho trnu, jinak se (specielne nerez) bude stena bortit. To uz jsi si vyzkousel. :wink:

Petr

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Instalace výfuků S3 Challenger
PříspěvekNapsal: úte 25.06.2019 23:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Dík za nabídku. On je ale jeden problém, co jsem netušil. A to jsou rolny a žlábky a trny na průměr 25/23 mm. Našel jsem do 40 km kolem Bydžova 3 fy, co mají 3D/2D CNC ohýbačky a ani jedna věci na 25/23 mm nemá. A to mi řekli ještě než se zeptali na počet kusů, takže to nebyl zástupnej důvod k odmítnutí.
Obávám se, že i jinde bude podobnej problém. Ona totiž většina trubkových rozvodů se dělá v imperiálu a tam jsou rolny kolem 23 a pak 28 mm.
No a ty rolny a žlábky by byli ochotní udělat jen na sériovku od 500-1000 ks nahoru.
Dnes jsem zkompletoval díly na PB/O2 Schweißgeräte. Zítra to doufán smontuju a zprovozním a pak už si můžu hrát s tvrdopájením všeho možnýho, co bude hrdlo ráčit. :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Instalace výfuků S3 Challenger
PříspěvekNapsal: sob 29.06.2019 5:38 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 10.5.2016
Příspěvky: 59
Bydliště: Hradec Králové
Koukal jsem, že si pátral po informacích k výfuku i v jiném vlákně http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=124&t=86015

Citace:
Jozef, ta krkačka na výfuku je 1" od vodovodu a nebo to je elektrikářská pancéřová kabelová chránička, tedy spirála těsněná provazem? Jestli to je ta 1" nebo 5/4" vodovodní, tak by mě docela zajímalo jak vydrží. Někdo říká, že to brzo praskne ale kolena z ní dělá Fiala a jiní, tak to snad musí vydržet.
Tu elektrikářskou pancéřku jsem koupil s motorem DLE35 a je to naprosto nepoužitelný. Sice se má na tlusto omotat teflonovou páskou ale během jednoho letu je to prodojený skrz a všude naprskanej černej sajrajt.
Díky


Fiala ani nikdo jiný určitě z klasického nerezového vlnovce, který slouží k propojení topných a vodovodních systémů výfuky nedělá. Tento vlnovec má max. provozní teplotu 100°, proto když ho použiješ na koleno k výfuku, tak praská. Ač se to zdá velmi podobné, tak když se podíváš např. na originál flexi koleno od Pelikána, tak je to jiné, viz fota. Také je trochu jiná cena... :wink:

https://www.hezkakoupelna.cz/mereo-vlnovec-nerezovy-pripojovaci-voda-5-m-1-cvl140?gclid=EAIaIQobChMI_q3uv8mN4wIVEsayCh20qg5hEAYYByABEgLLxPD_BwE

https://air.pelikandaniel.com/?sec=product&id=68333


Přílohy:
nerezový vlnovec.jpg
nerezový vlnovec.jpg
[ 187.21 KiB | Zobrazeno 2194 krát ]

flexi koleno.jpg
flexi koleno.jpg
[ 38.07 KiB | Zobrazeno 2194 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Instalace výfuků S3 Challenger
PříspěvekNapsal: sob 29.06.2019 9:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.2.2007
Příspěvky: 239
Bydliště: Havl. Brod
Obrázky: 4
Ještě zkus pohledat "axiální kompenzátor". Párkrát sem s tím propojoval kondenzační hrnce.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Instalace výfuků S3 Challenger
PříspěvekNapsal: sob 29.06.2019 10:32 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 10.5.2016
Příspěvky: 59
Bydliště: Hradec Králové
Axiální kompenzátor s varnou koncovkou je nesmysl z důvodu ceny. S průměrem 25mm jsem nenašel, ale 32mmm je za cca 2.500,-Kč, za což by mohl koupit celý výfuk a nemusel by nic bastlit.
https://www.kostkamodelcentrum.cz/obchod.aspx?polozka=1868


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Instalace výfuků S3 Challenger
PříspěvekNapsal: sob 29.06.2019 19:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
No právě, ta cena. Odkaz na MEREO, co jsi dával je cena za 5 metrů. Já mám Eurotis s podobnou cenou za metr a maximum má 350 st. C. :wink: Když vydrží, tak vydrží, když nevydrží, tak
zapájím z nerezový roury segmentový koleno. Teď už jsem na to vybavenej, tak žádnej problém.
Za těch 10 dní, co řeším výfuky,jsem vymyslel jak výfuky uchytit, sehnal pár hůř sehnatelných věcí, vylaminoval, vysoustružil a smontoval držáky výfuků, sehnal si za hubku komponenty na PB/O2 autogen, smontoval ho, naučil jsem se s ním pájet stříbrem a vyrobil kolena na S-trojku. A to v tomhle teple, kdy se nikomu nechce nic dělat. :)
Příloha:
S3_výfuky.jpg
S3_výfuky.jpg
[ 42.71 KiB | Zobrazeno 2121 krát ]


Příloha:
S3_výfuky1.jpg
S3_výfuky1.jpg
[ 62.81 KiB | Zobrazeno 2121 krát ]



Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Instalace výfuků S3 Challenger
PříspěvekNapsal: ned 30.06.2019 4:16 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Pokud jde o flex. ocelove hadice, mame tento produkt :
https://cat.hansa-flex.com/en/hoses/met ... _hoses/kax

vnitrni prumer 25mm tam je. Nikdy jsem to ale osobne nezkousel. Neletam nic kde bych to potreboval.
Hansa Flex ma pobocky na par mistech v CR. Meli by prodat jakoukoliv delku. Umel bych ti ji prodat za cca 400Kc/m. To je ale cena v Dubaji. Kazda zeme ma jinou cenovou politiku a neznam cenu v CR.

Pripadne by asi sla pouzit i tahle :
https://cat.hansa-flex.com/en/hoses/met ... hoses1/kbo
Neni skladana, takze pokud nepraskne, nemuze protekat ven skrze steny. To je myslim to, co se bezne pouziva na vyfukova kolena u kvalitnich vyrobcu. Cena tady je cca 120Kc/m. Vyhodou je opravdu maly radius ohybu 40mm.

Nebo se mrkni do katalogu:
https://cat.hansa-flex.com/en/hoses/metal_hoses

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Instalace výfuků S3 Challenger
PříspěvekNapsal: ned 30.06.2019 21:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Pěkné, díky za odkazy. Ta první (KAX) je podle výkresu skládaná, to znamená, že asi nebude zcela těsnit a bude propouštět šmír. Něco podobnýho používá na výfuky DLE. A ty propouštěj strašně moc a nepomáhá ani omotání mnoha vrstvama teflonový instalační profipásky.
Ta KBO vypadá velice zajímavě, z té by to stálo za to odzkoušet. Teplotně paráda a ty vrapy jsou tak malý, že skoro nebudou ovlivňovat "hrubostí" stěn proudění uvnitř.
Koukal jsem do katalogu a já mám hadici blízkou typu ICO nebo FBO. Jen nemá 0,4 mm stěnu ale jen 0,3mm a teplota ne 550 ale jen 350 st.C.
Nejblíž mám HANSA-FLEX v Pardubicích. Zkusím tam zavolat co umí dodat kdybych ty svý musel předělat.
Ještě jednou děkuji.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Instalace výfuků S3 Challenger
PříspěvekNapsal: stř 17.07.2019 9:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
to pkotatko:
Tak jsem komunikoval s Hansa-flexem v Pardubicích a se dvěma v Praze. Pochopil jsem hned, že to jsou servisáci hydrauliky a hlavně překupníci, ty flexo kovový hadice vůbec nemají skladem a teoreticky je zadávají někam dělat. Ani v jedný pobočce je nikdy fyzicky neviděli. A dokonce mi v jedný pobočce řekli, že bez namontovaných přírub mi je nedodají.
Do Pardubic si mám poslat poptávku emailem, odpověď má trvat dost dlouho a případný dodání ještě dýl. Je mi to jasný, chci jen metr, tak jdi někam. :roll:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz