Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bacha na benzínovej ventil
PříspěvekNapsal: ned 11.06.2017 11:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Dnes jsem vytáhl po zimě Funtánu 2600 a málem to skončilo totálkou. Hned po natankování jsem si všiml zvětšujícího se fleku na asfaltu pod ostruhou. Tak jsem okamžitě a střelhbitě vypnul napájení RC a zapalování a pod doměnkou, že teče nádrž začal rozebírat trup. Nojo ale vevnitř suchej ono taky by benzínu muselo být srašně moc aby přetekl přes přepážky. Při vytankování jsem si teprve všimnul, že teče plnící ventil, https://www.jino.cz/plnici-ventil-velky-benzinovy-jedn4048_2055 na žlutý potahový fólii to nebylo vidět. Benzín stékal dolů na hranu trupu a po ní tekl až dozadu k ostruze. Od Břečkova muffleru to bylo cca 1,5 cm. Kdybych si toho nevšiml a za letu se benzín dostal na horkej výfuk, kdoví jak by to dopadlo, benzíňák u nás na letišti již jeden za letu shořel.
Tak jsem ventil vyšrouboval a nahradil hadící ven z trupu dírou po ventilu se zdravotnickou "tlačkou" (skřípátko hadice ale ne to s kolečkem na regulaci průtoku při infůzi).
Koukal jsem na ventil a středová tyčka je dost nakloněná mimo střed. Nejspíš bude nadranc některý o-kroužek. Koukali jsme na to, jak se do něj dostat a kroužky za pár kaček vyměnit než kupovat za 200 novej. Jenže, jak se do toho ventilu leze? Zezadu to vypadá, že je zalisovanej nějakej špuntík. Nebo se do nej leze zepředu po vyďoubání prvního o-kroužku?
Díky
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Bacha na benzínovej ventil
PříspěvekNapsal: ned 11.06.2017 12:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Celeron píše:
Dnes jsem vytáhl po zimě Funtánu 2600 a málem to skončilo totálkou. Hned po natankování jsem si všiml zvětšujícího se fleku na asfaltu pod ostruhou. Tak jsem okamžitě a střelhbitě vypnul napájení RC a zapalování a pod doměnkou, že teče nádrž začal rozebírat trup. Nojo ale vevnitř suchej ono taky by benzínu muselo být srašně moc aby přetekl přes přepážky. Při vytankování jsem si teprve všimnul, že teče plnící ventil, https://www.jino.cz/plnici-ventil-velky-benzinovy-jedn4048_2055 na žlutý potahový fólii to nebylo vidět. Benzín stékal dolů na hranu trupu a po ní tekl až dozadu k ostruze. Od Břečkova muffleru to bylo cca 1,5 cm. Kdybych si toho nevšiml a za letu se benzín dostal na horkej výfuk, kdoví jak by to dopadlo, benzíňák u nás na letišti již jeden za letu shořel.
Tak jsem ventil vyšrouboval a nahradil hadící ven z trupu dírou po ventilu se zdravotnickou "tlačkou" (skřípátko hadice ale ne to s kolečkem na regulaci průtoku při infůzi).
Koukal jsem na ventil a středová tyčka je dost nakloněná mimo střed. Nejspíš bude nadranc některý o-kroužek. Koukali jsme na to, jak se do něj dostat a kroužky za pár kaček vyměnit než kupovat za 200 novej. Jenže, jak se do toho ventilu leze? Zezadu to vypadá, že je zalisovanej nějakej špuntík. Nebo se do nej leze zepředu po vyďoubání prvního o-kroužku?
Díky
Jirka



A proč se ptáš tady, když se můžeš zeptat přímo Lodygyna na MH?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bacha na benzínovej ventil
PříspěvekNapsal: ned 11.06.2017 12:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
A jak mám o něm vědět, když jsem o něm nikdy neslyšel a ani na ty drbárně nejsem?
Navíc Alexandr Lodygyn už dávno umřel a fotbalista Yuri Lodygin mě asi neporadí. :mrgreen:
Přes to díky.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bacha na benzínovej ventil
PříspěvekNapsal: ned 11.06.2017 22:26 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Celeron píše:
A jak mám o něm vědět, když jsem o něm nikdy neslyšel a ani na ty drbárně nejsem?
Navíc Alexandr Lodygyn už dávno umřel a fotbalista Yuri Lodygin mě asi neporadí. :mrgreen:
Přes to díky.
Jirka


Napiš mu: http://www.mojehobby.cz/userInfo.php?udid=6296

Je to MPJ osobně.

A věci kolem ventilů už se řešily.

http://www.mojehobby.cz/diskuze/strom2. ... ec=1504139
http://www.mojehobby.cz/diskuze/strom2. ... ec=1503903


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bacha na benzínovej ventil
PříspěvekNapsal: pon 12.06.2017 0:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Zkusím ho jak se ten ventil mění kroužky.
V odkazech co jsi dával o demontáži nic není, jen o vhodnejch kroužkách.
Díky
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bacha na benzínovej ventil
PříspěvekNapsal: úte 13.06.2017 18:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Kdyby si někdo chtěl ventil opravovat, tak benzín MP-J sada kroužků 4055. Zamáčknout středovou tyčku, velkou šicí jehlou nabodnout a vytáhnout původní o kroužek. Vypadne středová tyčka, za ní je pružina a další malej o kroužek. Protože se starý kroužky časem rozsypou, zkontrolovat, zda v drážkách není svinstvo. Montáž opačně. Velkej kroužek je montážní potrat, smáčknout tyčku, nasadit kroužek do drážky pro bajonet uzávěr a pak postupně obkroužením jehlou či podobným hrotem přesunout do drážky.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bacha na benzínovej ventil
PříspěvekNapsal: úte 13.06.2017 19:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Díky za info. Mám tu jeden metylovej a chci ho předělat na benzín výměnou "O" kroužků, tak se návod bude hodit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bacha na benzínovej ventil
PříspěvekNapsal: úte 13.06.2017 22:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Já jsem tam nakonec dal nejdůležitější přední velkej kroužek z vitonu. Mám doma pár rozměrů, dávají se do potápěčskejch automatik, když se předělávají na kyslík. Jeden se rozměrově hodil. Zadní malej nemám, dal jsem z MP-J sady. Kolem poledne jsem hodil ten z MP-J sady a jinej z vitonu do lahvičky s N95 palivem jak mi poradil LV a budu zkoumat, co kterej bude vyvádět. Jo a taky rozlišovací pomůcka, NBR, nebo co to je v MP-J sadě pomalu klesá v benzínu na dno, viton padá jak kámen.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bacha na benzínovej ventil
PříspěvekNapsal: úte 13.06.2017 22:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Tak dej po testech vědět jak to dopadlo. Kde rostou ty z Vitonu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bacha na benzínovej ventil
PříspěvekNapsal: úte 13.06.2017 22:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Lark píše:
Tak dej po testech vědět jak to dopadlo. Kde rostou ty z Vitonu?

70 až 90 Sh v každý lepší o-kroužkárně, třeba zelenej domeček na Černokostelecký, P10. 50 a 60 Sh u Scubapra v USA. :mrgreen:
Viton je tak 5-10x dražší než NBR. :cry:
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bacha na benzínovej ventil
PříspěvekNapsal: úte 13.06.2017 22:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Až je změřím, zkusím se poptat v okolí (NB nebo MB).
Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bacha na benzínovej ventil
PříspěvekNapsal: ned 02.06.2019 16:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Letos jsem prvně po zimě vytáhl Funtánu a zase ten samej problém jako před dvěma roky. Při tankování teče benzínový plnící ventil a po vytažení plnící koncovky taky. A vůbec nepomohlo že jsem tam posledně dal vitonový o- kroužky, který by měly být odolnější proti benzínu. Blbý je, že plnící ventil nemám nad hladinou nádrže a benzín a olej na něj stále působí i zbytkem paliva v hadičce. Nad hladinu nádrže není kam dát. No nic, výměna, zase na další dva roky bude klid.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bacha na benzínovej ventil
PříspěvekNapsal: stř 05.06.2019 4:07 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 10.5.2016
Příspěvky: 59
Bydliště: Hradec Králové
Vyměň to za některý z těchto https://www.pelikandaniel.com/?sec=search&lng=cz&stype=ftxt&stext=tankovac%C3%AD+ventil&search=+ a máš klid.


Přílohy:
tankovací ventil.jpg
tankovací ventil.jpg
[ 123.03 KiB | Zobrazeno 2277 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bacha na benzínovej ventil
PříspěvekNapsal: stř 05.06.2019 5:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Michal z H. Králové píše:

Pointa je v tom, ze on ma ventil pod hladinou paliva...

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bacha na benzínovej ventil
PříspěvekNapsal: stř 05.06.2019 6:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1166
Lark píše:
Tak dej po testech vědět jak to dopadlo. Kde rostou ty z Vitonu?

Použít kroužky z Vitonu samozřejmě můžeš. Akorát :mrgreen: to bude fungovat ještě hůř.
V prvé řadě paradoxně Viton (FPM) je současným "benzínem" (tou ekoslivkou) napadaný spíš ještě víc (změny rozměrů - bobtnání) nejsou menší - spíš se to zvětšuje ještě víc, ale hlavně Viton nejde koupit s nižším Shore, a má jasně vyšší součinitel tření (v benzínu), takže tendence k nechtěnému střižení kroužku je ještě vyšší.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz