Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zalomené šrouby ZDZ
PříspěvekNapsal: čtv 12.04.2018 20:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6889
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Sakra, chlapi, já Vám to neberu. :) Kdo má po ruce tyhle HiTech možnosti, tak si to může takhle opravit, ale ostatním zbývá klasika, tedy buď ty vytahováky (které moc neschvaluji), nebo ty imbusy, případně bodové navařování. :mrgreen:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Zalomené šrouby ZDZ
PříspěvekNapsal: čtv 12.04.2018 20:56 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 131
Bydliště: Písek ČR
Když to budeš číst pozorně, tak zjistíš, že to není reakce na tvůj příspěvek.

_________________
www.rc-pisek.rajce.idnes.cz/
www.youtube.com/user/Hreba13/videos


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zalomené šrouby ZDZ
PříspěvekNapsal: čtv 12.04.2018 23:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6889
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Neboj, to jsem pochopil. 8)
Taky se rád poučím, metoda je to jistě výborná, ale opravdu pro každého to není. A obávám se, že doba, kdy bude mít každý doma vyjiskřovačku ani tak brzo nebude. I když kdo ví. :? Před 15 lety taky o 3D tiskárnach málokdo věděl, byly šíleně drahé a navíc nedokonalé, dnes ji má už leckdo. Jenže ty vyjiskřovačky se už používají několik desetiletí a pořád je to pro nepodnikajícího jedince cenově neúnosné. :(

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zalomené šrouby ZDZ
PříspěvekNapsal: čtv 12.04.2018 23:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Hokej, dělej si to jak chceš, kámoš co má nástrojárnu má krom velký jiskrovky jen tu jehlu a tak musím vystačit s ní. Kvůli tomu, že se to má dělat správně trubičkou přece nevyhodím motor s zalomeným šroubem za 10K. :roll: Tou jehlou to jde možná pomalejc ale jde, což sis zcela jistě ani nevyzkoušel.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zalomené šrouby ZDZ
PříspěvekNapsal: čtv 12.04.2018 23:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
VTjr píše:
Jenže ty vyjiskřovačky se už používají několik desetiletí a pořád je to pro nepodnikajícího jedince cenově neúnosné. :(

Tak si ji udělej. Podle Jova1 to zas tak složitý není. Rozhodně jednodušší než 3D tiskárna. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zalomené šrouby ZDZ
PříspěvekNapsal: pát 13.04.2018 3:46 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 131
Bydliště: Písek ČR
Nemusíš se hned rozčilovat. Ptal jsem se co to je ta jehla a vyvrátil ti hloupost, že M4 nejde dělat trubičkou, Nic víc.
A ještě jsem se zakladateli vlákna nabídnul, že mu ty šrouby vyndám.

_________________
www.rc-pisek.rajce.idnes.cz/
www.youtube.com/user/Hreba13/videos


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zalomené šrouby ZDZ
PříspěvekNapsal: pát 13.04.2018 18:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2704
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Celeron: Aha, tak to se potom omlouvám. Jestli se jednalo o značkový vytahovák, tak nevím. Já znám lidi, kteří třeba na autech nebo něco jiného chtějí povolit např. hodně zarezlý a utáhnutý šroub, řekněme s imbus hlavou. Vemou si na to imbus klíč snad to nejlevnější bláto co se dá koupit. Samozřejmě že to nepovolí a navíc dojebou ten vnitřní 6tihran.

Vytahováky zalomených šroubů jsme kdysy v práci používali. Šroub většinou povolil dříve než se stačil vytahovák zašroubovat nadoraz, takže zalomený šroub se asi moc neroztáhnul v díře a šel krásně povolit. Byly to ale ocelové šrouby v oceli né hliníku.

Nápad Vtj je ale úplně to samé, to už celeron napsal. Když to nejde vytahovákem po dobrém a píšete že se šroub roztáhne a praskne vytahovák, tak natloukáním starého imbusu nebezpeží nehrozí? Směšné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zalomené šrouby ZDZ
PříspěvekNapsal: ned 15.04.2018 0:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6889
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
varok píše:
...
Nápad Vtj je ale úplně to samé, to už celeron napsal. Když to nejde vytahovákem po dobrém a píšete že se šroub roztáhne a praskne vytahovák, tak natloukáním starého imbusu nebezpeží nehrozí? Směšné.

Určitě jsem nenapsal, že praskne vytahovák, ale stěna šroubu. :wink:
A je jedno, zda je imbus starý, nebo nový, důležité je aby byl dostatečně tvrdý a správně opracovaný. :P
Jinak, ten nápad není můj, ale byl už mnohokráte vyzkoušen (mnou 3-krát) i na řádne zarezlých šroubech na ramenech přední nápravy staroučkého GAZu. Vymyslel to můj nebohý kamarád, automechanik a modelář Miro Horecký, ať je mu zem lehká. 8)
Dříve, než se tomu začneš zas vysmívat :roll: , tak si ještĕ jednou přečti můj popis této metody a zkus pochopit v čem spočívá její úspešné použití. A pak vyzkoušej, možná budeš pak překvapen. Není to to samé a Celeron nechápe podstatu úspěchu stejnĕ jako Ty. :P
Já to ještĕ jednou shrnu - natloukaný imbus musí být nabroušen tak, aby jeho čelo mĕlo opravdu ostré hrany a musí být kalený, tedy výraznĕ tvrdší než li ten zalomený šroub. Průmer vrtaného otvoru musí být volen tak, aby se obrazily jen rohy 6-hranu, pak se skutečnĕ nic neroztáhne. Rohy 6-hranu třískovĕ vystrouhají/obrazí do toho otvoru 6 dražek, přitom je ale důležité aby se to při narážení nezkřížilo, musí to být pokud možno co nejvíc souosé s tím otvorem. A to se zabezpečí tím, že se otvor na začátku do hloubky 1-2mm rozšíří na vnĕjší průmĕr 6-hranu, který ho potom vede rovnĕ. V reálu to není vůbec tak složité jak jsem napsal.

Edit: Pro lepší pochopení přikládám názorný obrázek.
Příloha:
Vytahovanie_zalomenych_skrutiek_6-hranom.gif
Vytahovanie_zalomenych_skrutiek_6-hranom.gif
[ 104.13 KiB | Zobrazeno 1019 krát ]

nebo v PDF
Příloha:

A ještě poznámka. :idea: Možná by to bylo lepší se 4-hranem, jenže kvalitní kalený 6-hran je snadněji dostupný.
A asi nejlepší by bylo na to obětovat TORX nástavec, ale s ním jsem to zatím nevyzkoušel. :wink:
A pokud se jedná o zarezlé zalomené šrouby (to tak většinou bývá, proč by se jinak ulomily), tak je samozřejmě dobré tomu před finálními pokusy o vyšroubování pomoci WD-čkem, nebo brzdovou kapalinou.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz