RCmania.cz - web pro modeláře a modely
http://www.rcmania.cz/

Motor Felgiebel
http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=8&t=82945
Stránka 1 z 1

Autor:  XDan [ stř 24.01.2018 19:32 ]
Předmět příspěvku:  Motor Felgiebel

Ahoj.Zajímám se o staré modelářské motory a proto jsem si koupil knížku "Spalovací motorky pro letadélka-návod k domácí výrobě" od A. Felgiebela a T. Kyzlinka.Knížka je z roku 1941 a je již v horším stavu.Součástí knihy bylo i sedm příloh a dvě přílohy mi chybí (3. a 4.).Prosím o radu,jestli by někdo nevěděl kde bych mohl zmíněné přílohy získat.Stačí mi je mít pouze okopírované,ale v původním měřítku.Díky.

Autor:  DAF [ čtv 25.01.2018 8:23 ]
Předmět příspěvku:  Re: Motor Felgiebel

Tuhle knížku sice nemám, ale zajímala by mě. Ale k věci, zkoušel jsi třeba navštívit nějakou větší knihovnu? Nemyslím obecní, ale třeba národní technickou apod. Nenapsal jsi do profilu odkud jsi, tak je těžké tě přímo někam směřovat. Není vyloučeno, že by NTK, NK, Městská knihovna v Praze mohly něco ve svých archivech mít. Konkrétně v NK a MKP je možné si něco i nechat okopírovat.

Autor:  Bayeux [ čtv 25.01.2018 14:56 ]
Předmět příspěvku:  Re: Motor Felgiebel

Věřím že tu knihu má Jaromír Pipek, určitě ji má v originále (vyšel později její český překlad, jestli se nepletu) - měl jsem ji půjčenou, i s přílohami. Tak pokud by nevadilo i toto...
V sobotu máme s naším klubem KHMM (http://www.khmm.cz) neletový slet, mohu si zařídit její půjčení a ošéfovat to (pokud se s dotyčným sám neznáš, případně oslovím kolegy a to by bylo, aby někde mezi "námi" nebyla).

Jinak mě Tvůj zájem o staré motory těší, a přijď se někdy podívat na nějaký náš slet - bez modelu nebo motorů, nebo právě se svými "úlovky" či dokonce modelem (bude-li dle našich pravidel, co najdeš na webu). Uvidíš leccos - třeba právě HS-100 s originál Felgiebelem .-)

A jestli to nejní tajný - napiš fakt odkud jsi (nebo do pošty), můžu třeba nakontaktovat nějakého svého kolegu či kamaráda, vždy je to lepší tak nějak s podobným "pacientem" :-)

Zdraví Michael Vosika

EDIT: jukni sem http://www.khmm.cz/2017/11/25/felgiebel-143-ccm/
- je tam ten německý originál knihy, který můžu zajistit a věřím že s komplet přílohami. Ale myslím že najdu i tu českou versi...

Autor:  XDan [ čtv 25.01.2018 17:03 ]
Předmět příspěvku:  Re: Motor Felgiebel

Bydlím poblíž Lipníka nad Bečvou okres Přerov (Olomoucký kraj),takže je pro mě Městská knihovna v Praze trochu z
ruky,ale stejně děkuji za tip.

Bayeux:
Stránku http://www.khmm.cz/2017/11/25/felgiebel-143-ccm/ jsem již dříve našel,dokonce se na ní jedna příloha (v němčině a češtině) nachází, to mi ale nepomůže.Knihu vlastním v češtině(pozdější vydání).
Nejlepší by bylo,kdybych sehnal přílohy 3. a 4. v češtině (ale stačily by mi i v němčině)
Určitě by mi pomohlo,kdyby jste Jaromíra Pipeka (snad to píšu dobře)oslovil,zda nemá kompletní přílohy a jestli by byl ochotný mi dvě naskenovat a poslat.(s měřítkem bych se popral)

Co se "úlovků" týče vlastním pouze MVVS 1,5Dhttp://rcmania.cz/posting.php?mode=reply&f=8&t=82945#

Autor:  Bayeux [ pát 26.01.2018 13:43 ]
Předmět příspěvku:  Re: Motor Felgiebel

OK, takže zítra budu mít německou knihu od Jardy Pipka (tak je to správně :wink: ) včetně kompletních příloh, půjčím si ji a scany zařídím, pošlu. A při té příležitosti setkání s kolegy najdu vlastníka české verze a zařídím scany příloh české verse, a mohu časem dodat též.

Scany z německé posichruju při scanu třeba i přiloženým měřítkem, aby seděla velikost, a pak už se velikost scanů z české lehce pohlídají

Zdravím moraváka (já poblíž Šumperka) a když se něco podaří ukutit či získat - pochlubte se :)

Autor:  XDan [ pát 26.01.2018 14:01 ]
Předmět příspěvku:  Re: Motor Felgiebel

Děkuji za pomoc . Scany můžete poslat na skop.daniel@seznam.

Autor:  Bayeux [ ned 28.01.2018 19:27 ]
Předmět příspěvku:  Re: Motor Felgiebel

Tak tu německou versi mám u sebe, ale nepotěším: přílohy jsou tam údajně trochu jiné - nakreslený motor se liší žebrováním, v CZ knize je pozdější typ (info od J.Pipka).
Ale scany celé české knihy i s přílohami bych měl co nevidět dostat, tak pak přepošlu (a přílohy porovnám).

Tím i pro DAFa: kdyby Ti kniha CZ stačila elektronicky - napiš mi třeba do SZ mailovou adresu :wink: Tu německou scanovat asi nebudu (utrpěla by vazba a není moje...).

Autor:  psmotokary [ ned 28.01.2018 22:58 ]
Předmět příspěvku:  Re: Motor Felgiebel

Zdravím Vás, pokud by jste měl někdo tyto plánky, byl bych za zaslání v emailu také rád, nejlépe naskenovaný každý na A4, abych si je vytislk a posléze ostřihl do správné velikosti, bohužel moc nepomohu, v knize mám pouze čísla 5 a 6, ale za zaslání budu vděčný, případně můj email je anajartep@seznam.cz s pozdravem Pavel.

Autor:  Bayeux [ pon 29.01.2018 8:08 ]
Předmět příspěvku:  Re: Motor Felgiebel

Pánové, přílohy zaslány e-mailem. Snad budou vyhovovat :wink: Bayeux

Autor:  XDan [ pon 29.01.2018 19:15 ]
Předmět příspěvku:  Re: Motor Felgiebel

Moc vám děkuji ,přesně tohle jsem potřeboval.A těším se na případnou další spolupráci.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/