Switch to full style
Jednou je možná elektrika nahradí, do té doby ale ještě budeme s nimi mít plno problémů. Tady nám třeba někdo poradí.
Odeslat odpověď

Cvakání ventilu v ASP 4T

ned 05.11.2017 14:31

Začal mi cvakat jeden z ventilů poměrně hlasitěji než ten druhý. Stalo se mi to poté co jsem se pokoušel motor nahodit v domění že v nádrži je stále palivo. Motor je nový běžel celkem asi 15 minut (ne v kuse). Já nevím jestli je to normální. Za chodu to cvakání slyšet není, jen při ručním protáčení :roll:

Re: Cvakání ventilu v ASP 4T

ned 05.11.2017 14:36

Zkontroluj, jestli jsou ventily namazané a mají správnou vůli. Moh by to dělat i přidřený ventil, který pružina nestíhá vracet.

Re: Cvakání ventilu v ASP 4T

úte 07.11.2017 21:36

Aha ono to cvakání není od ventilu ale jde někde z vačky, nechce se mi jí vyndávat :oops:
Edit: tak nakonec jsem jí teda vyndal (hlavně si zapamatoval její polohu a nehnul s klikou) a nepozoruju na ní žádnou vadu ani zub či něco podobného. Poslední co tam je je ložisko víc mě nenapadá.

Re: Cvakání ventilu v ASP 4T

úte 07.11.2017 22:31

Někde to musí váznout. Může to být i vahadlo, nebo zdvihátko. Takhle na dálku se to nedá posoudit. Musíš to vysledovat. Jestli to cvaká i při pomalejším protáčení, tak by to mělo být někde patrné, nebo cítit prstem. Zkus postupně přidržet prst na obou stranách vahadel.
Odeslat odpověď