RCmania.cz - web pro modeláře a modely
http://www.rcmania.cz/

Palivo na zemi
http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=8&t=82307
Stránka 1 z 1

Autor:  f4u [ sob 04.11.2017 16:27 ]
Předmět příspěvku:  Palivo na zemi

Ahoj, mám žhavíka 4T ASP 8,5ccm, klasickou anglickou nádrž 170ml a plnící ventil na boku trupu. Motor mám hlavou šikmo dolů, prostě tak aby výfuk byl pod trupem. Při tankování mi výfukem vyteče hafo paliva na zem, je mi jasný že někudy ten přetlak musí odejít ale proč to jde i s palivem. Pokud zaškrtím hadičku tlakování nádrž se nafukuje a začne to chcát karbcem. Je pravda že nádrž jsem musel dát do letadla naležato, takže jsem musel krapet zkrátit ty zahnutý mosazný trubičky. Neexistuje nějaké řešení?

Autor:  f4u [ sob 04.11.2017 17:34 ]
Předmět příspěvku:  Re: Palivo na zemi

Aby tady nedošlo k nějakému nepochopení, ono to palivo začne vytékat hned po zahájení tankování! Kdyby to bylo jen na konci kdy je nádrž plná, tak bych se neptal.

Autor:  HavelAircraft [ sob 04.11.2017 17:45 ]
Předmět příspěvku:  Re: Palivo na zemi

Plníci trubičku v mádrži otoč směrem dolu a tlakovací nech nahoru.

Autor:  Lark [ sob 04.11.2017 17:52 ]
Předmět příspěvku:  Re: Palivo na zemi

Kolik ti jde do nádrže trubek? Máš konec tlakovací trubky otočený do nejvyššího bodu nádrže? Připadá mi to jako by si měl prohozené hadičky mezi plnicí a tlakovací trubkou (u třítrubkového provedení). U třítrubkového provedení mám plnicí uhnutou ke dnu (slouží i pro vyčerpání), tlakovací do nejvyššího bodu a na třetí je bimbátko. Pak nemůže z tlakovací téct palivo, dokud není nádrž plná.

Edit: Při nasazování průchodky do nádrže je potřeba tu tlakovací a plnicí otočit stejným směrem, aby se to dalo nasadit do nádrže, ale po nasazení trubky nastavím podle popisu výše.

Edit2: Ty trubičky jsi vůbec nemusel zkracovat a moh si je jen vytočit šikmo (úhlopříčně) v nádrži, takže plnicí by směřovala třeba do levého dolního rohu a tlakovací do pravého horního. Jde jen o to, aby tlakovací byla co nejvýš a přímo na ní nechrčelo palivo při plnění.

Autor:  f4u [ sob 04.11.2017 20:09 ]
Předmět příspěvku:  Re: Palivo na zemi

Otočil jsem tankovací trubičku dolu a už je to OK. Děkuji :)

Autor:  Lark [ sob 04.11.2017 20:17 ]
Předmět příspěvku:  Re: Palivo na zemi

Za málo. Hlavně že jsi to vyřešil. :D

Autor:  Celeron [ ned 05.11.2017 18:12 ]
Předmět příspěvku:  Re: Palivo na zemi

A víš, proč ti to teklo, když jsi měl obě nahoru určitě blízko u sebe? Protože se palivo rozstřikovalo o stěnu nádrže a přetlak vzduchu v nádrži část rozstřikovanýho paliva strhával do odvzdušňovací trubky. Taky se mi to kdysi stalo, jenže já měl tu nádrž pájenou, takže trubka jen tak otočit nešla. :wink:
Jirka

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/