Switch to full style
Jednou je možná elektrika nahradí, do té doby ale ještě budeme s nimi mít plno problémů. Tady nám třeba někdo poradí.
Odeslat odpověď

Palivo na zemi

sob 04.11.2017 17:27

Ahoj, mám žhavíka 4T ASP 8,5ccm, klasickou anglickou nádrž 170ml a plnící ventil na boku trupu. Motor mám hlavou šikmo dolů, prostě tak aby výfuk byl pod trupem. Při tankování mi výfukem vyteče hafo paliva na zem, je mi jasný že někudy ten přetlak musí odejít ale proč to jde i s palivem. Pokud zaškrtím hadičku tlakování nádrž se nafukuje a začne to chcát karbcem. Je pravda že nádrž jsem musel dát do letadla naležato, takže jsem musel krapet zkrátit ty zahnutý mosazný trubičky. Neexistuje nějaké řešení?

Re: Palivo na zemi

sob 04.11.2017 18:34

Aby tady nedošlo k nějakému nepochopení, ono to palivo začne vytékat hned po zahájení tankování! Kdyby to bylo jen na konci kdy je nádrž plná, tak bych se neptal.

Re: Palivo na zemi

sob 04.11.2017 18:45

Plníci trubičku v mádrži otoč směrem dolu a tlakovací nech nahoru.

Re: Palivo na zemi

sob 04.11.2017 18:52

Kolik ti jde do nádrže trubek? Máš konec tlakovací trubky otočený do nejvyššího bodu nádrže? Připadá mi to jako by si měl prohozené hadičky mezi plnicí a tlakovací trubkou (u třítrubkového provedení). U třítrubkového provedení mám plnicí uhnutou ke dnu (slouží i pro vyčerpání), tlakovací do nejvyššího bodu a na třetí je bimbátko. Pak nemůže z tlakovací téct palivo, dokud není nádrž plná.

Edit: Při nasazování průchodky do nádrže je potřeba tu tlakovací a plnicí otočit stejným směrem, aby se to dalo nasadit do nádrže, ale po nasazení trubky nastavím podle popisu výše.

Edit2: Ty trubičky jsi vůbec nemusel zkracovat a moh si je jen vytočit šikmo (úhlopříčně) v nádrži, takže plnicí by směřovala třeba do levého dolního rohu a tlakovací do pravého horního. Jde jen o to, aby tlakovací byla co nejvýš a přímo na ní nechrčelo palivo při plnění.

Re: Palivo na zemi

sob 04.11.2017 21:09

Otočil jsem tankovací trubičku dolu a už je to OK. Děkuji :)

Re: Palivo na zemi

sob 04.11.2017 21:17

Za málo. Hlavně že jsi to vyřešil. :D

Re: Palivo na zemi

ned 05.11.2017 19:12

A víš, proč ti to teklo, když jsi měl obě nahoru určitě blízko u sebe? Protože se palivo rozstřikovalo o stěnu nádrže a přetlak vzduchu v nádrži část rozstřikovanýho paliva strhával do odvzdušňovací trubky. Taky se mi to kdysi stalo, jenže já měl tu nádrž pájenou, takže trubka jen tak otočit nešla. :wink:
Jirka
Odeslat odpověď