Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bimbatko u malé nádržky.
PříspěvekNapsal: úte 12.09.2017 11:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6889
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Buckeye-Blitz píše:
... ale spoléhám na to, že díky odstředivým silám při akrobacii nedojde k přerušení dodávky paliva. ...

Tak na to můžeš spoléhat jedině u upoutaného modelu :lol:
U RC akrobatů to bez bimbátka prostě nejde. :P
Ale pokud se jedná o maketu a maketový neakrobatický let, tak to Tvoje řešení bude vyhovovat. 8)

Já si stejně pořád myslím, že v modelářských prodejnách je výběr různých hadiček dostatečný na to, aby se dala vybrat taková, co má nejtenčí stěnu a je dostatečně ohebná. Jak jsem se koukal na tu fotku nádrže, tak i když to přes stěnu lahvičky není dobře vidět, mi připadá, že právě ta Tvoje hadička je moc silná. :o A pokud se Ti to nebude dostatečně ohýbat ani s jinou hadičkou, tak musíš dát větší závaží. Buď vysoustružit nové, nebo najít kus mosazné trubky, do které by vešlo a tu po obvodu připájet. Lepší jsou ale fabrická bimbátka, která jsou sice z mosazi, ale jsou pochromovaná nebo poniklovaná. Jde o to, že metyl ricínový olej a nitrometan po delší době způsobuje korozi mosazi a zbytky v nádrži pak nabydou zelené měděnkové barvy.
Jó a olovo k zvýšení hmotnosti bych k tomu nepřidával, protože olovo taky v palivu koroduje. Cínová pájka ne, ale čisté olovo ano. :!: Ideální by bylo, kdybys sehnal kousek wolframu (třeba ze staré elektrody obloukové výbojky, takové bývaly např. v promítačkách, ale i v laserech) a závaží vyrobené z něj bude mnohem těžší (hustota W je 19.3, to je 2,3-krát víc než má mosaz). :wink:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Bimbatko u malé nádržky.
PříspěvekNapsal: úte 12.09.2017 12:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
U větroně na tento motor mám sací trubičku v nádrži ohnutou ke dnu a funguje to. Ovšem je to větrák, který běžně nelétá na zádech, a pokud, tak ne v motorovém letu :wink: . U tohoto druhu (Edieho) modelu je pravděpodobnost, že poletí i kolečkama nahoru docela velká. Proto není možné použít je trubičku a nádrž spájet, jako se to dělalo u úček. Mám nějakou lékovku, která by snad byla vhodná, doma a s Ediem se na to podíváme.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bimbatko u malé nádržky.
PříspěvekNapsal: úte 12.09.2017 15:01 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 15.5.2008
Příspěvky: 53
Zdravim, mozna by to chtelo prozkoumat i prodejnu s potrebami pro rybolov, pred casem tam byvaly daleko tensi a o mensich prumerech silikonove hadicky nez modelarske palivove asi 10cm dlouhe...tim padem ohebnejsi, bimbatko by mohlo byt samo domo podstatne lehci,resil bych to nejakou trubickou,mozna i plast.se silnejsi stenou s napr. "nasroubovanou" matkou...LC.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bimbatko u malé nádržky.
PříspěvekNapsal: úte 12.09.2017 17:47 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6889
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Ale přece nic nebrání tomu, aby si taky spájel z plechu akrobatickou nádrž i s bimbátkem? :idea: Dle mých vlastních zkušeností se tak dá mnohem lépe využit vnitřní objem čumáku trupu. :o Onehdy jsem do jednoho modelu místo motoru 5cm3 dal 10cm3 a pak jsem měl problém s velikostí nádrže. :roll: Prostě do velice úzkého a krátkého čumáku nevešlo nic plastového, co by bylo větší než 120ml. :( Tak jsem vyrobil akrobatickou nádrž z konzervového plechu a ta má najednou celých 250ml. :wink:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bimbatko u malé nádržky.
PříspěvekNapsal: úte 12.09.2017 20:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Jsem s Ediem v kontaktu a něco vymyslíme. Mám něco v plánu. Pokud bude nejhůř, zbaštíme nějakou konzervu a začneme pájet :wink: . No a po tenčí hadičce se také podíváme.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bimbatko u malé nádržky.
PříspěvekNapsal: stř 13.09.2017 0:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
V metylu nevydržely hadičky, co se daly kdysi koupit v jízdních kolech na starej typ ventilku duše. Byly rozměru cca 3/1,5 mm a krásně měkká ale asi to byl latex a rycín ho narušoval.
Ale silikonovka, co vyrábělo Kablo Vrchlábí někdy počátkem 80-tých let, je v metylu naprosto nezničitelná. Mám Atlase (vyšel v S plánkách někdy na přelomu 60-70) postavenýho v roce 1977 a zrekonstruovanýho v roce 1986 na MVVS 3,5. Je v něm pájená nádrž s bimbátkem. Nádrž je do přepážek zalapená silikonem a nikdy nebyla venku. To bimbátko v ní funguje přes 30 let. :wink:
Jo a ještě jedna historická věc je v tom Atlasu, 4 serva Tesla ST-1. Taky fungujou 30 let a jsou ještě zaplombovaný na jednom šroubku. :wink: Jen jsem kdysi elektroniku utemoval mechovkou aby se nemohla v krabičce klepat.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bimbatko u malé nádržky.
PříspěvekNapsal: stř 13.09.2017 8:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2717
Bydliště: Ústí nad Labem
Celeron píše:
jsou ještě zaplombovaný na jednom šroubku. Jen jsem kdysi elektroniku utemoval mechovkou
To mi prozraď, jak jsi tam dostal tu mechovku přes plombu :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bimbatko u malé nádržky.
PříspěvekNapsal: stř 13.09.2017 9:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Normálně, asi nevíš, nebo jsi už zapoměl, že spodní díl krabičky, kde je elektronika, drží na základový desce motoru, potenciometru a převodovky ty čtyři plastový průchodky, skrz který se servo přišroubovalo. Horní víko převodovky je přišroubovaný k základní desce a jeden z vrutů byl plombován. Do převodovky nebyl důvod lýzt. :)
Je-li libo, můžu nafotit abys mi věřil. :mrgreen:
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bimbatko u malé nádržky.
PříspěvekNapsal: stř 13.09.2017 14:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2717
Bydliště: Ústí nad Labem
A jó, věřím. To jenom ta skleróza... :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bimbatko u malé nádržky.
PříspěvekNapsal: stř 13.09.2017 14:57 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6889
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Mne zbývá opravdu jen věřit, protože serva Tesla jsem viděl jen jednou pod skleněným pultem v prodejně, ale opravdu neznám ze svého okolí nikoho, kdo by je používal. :roll:
Já jsem byl od začátku svého proporcionálního létáni (1979) věrný Futabě. Nejprve to byly typy FP-S7, S12 a S22, ale teď taky používám většinou Futaby. I když používám i jiné, např. Hitecy, Dymondy a Savoxy. Ale do malých bublinkáčů nepohrdnu ani různými noname Pelikan mikroservy.
Ale ty staré 3 ks FP-S12 a 2ks FP-S22 ještě stále mám a jsou stále plně funkční. Jen jsem jim vyčistil potenciometry a vyměnil kablíky na ty s moderními servokonektory. :wink:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz