Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: žhavík nebo benzín?
PříspěvekNapsal: úte 22.08.2017 14:37 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 5.11.2013
Příspěvky: 188
Bydliště: Veltruby u Kolína
Kde prosím mají ASP 10 ccm za 1675 Kč? Hned bych tam běžel...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: žhavík nebo benzín?
PříspěvekNapsal: úte 22.08.2017 15:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
peta1 píše:
Kde prosím mají ASP 10 ccm za 1675 Kč? Hned bych tam běžel...


No to by ses proběh, nějakejch 8800 km. :mrgreen:
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: žhavík nebo benzín?
PříspěvekNapsal: úte 22.08.2017 18:38 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 2.11.2016
Příspěvky: 21
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 18
Na Hobbyking
https://hobbyking.com/en_us/asp-s61a-tw ... ngine.html


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: žhavík nebo benzín?
PříspěvekNapsal: stř 23.08.2017 6:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 14.10.2014
Příspěvky: 205
Bydliště: Podkriváň SR
Obrázky: 4
dafson píše:
Ahoj, koupil jsem si na zimu pokud to čas dovolí stavět, stavebnici tohoto modelu od TOP FLITE p-51-mustang-60-gold-edition-kit-1651mm doma mam zcela nový ASP 10ccm, tak malinko do budoucna přemýšlím......

Ak by som ti mohol povedať môj názor tak......Už to ďalej ani nerieš......Máš lietadlo s R...1600mm a motor 10ccm žhavík.....je to optimálna kombinácia na lietanie /výkon...jednoduchá obsluha a cena paliva sa dá vyrovnať cene benzínu a nesmrdí tak ako benzín/.....Ja mám asi 2ks lietadiel s R1600 a jedno lieta na 6,5ccm MVVS a druhé lieta na 7,5ccm MVVS no a je to v pohode lieta to.....Ak sa zamýšľaš nad cenou paliva /methyl a benzín/ tak pri domácom miešaní methylu a ricínu sa v pohode dostaneš na úroveň ceny benzínu....nikde nie je písané že v dnešnej dobe musíš lietať len na drahé syntetické palivá pre žhavíky.....Keď to s ricínom v pohode fungovalo za čias nedávno minulých tak to bude fungovať v pohode aj teraz.....Mám doma veľké množstvo spaľovacích motorov...mam dva origo benzinové letecké...asi 5ks benzínových prerobených z krovinorezov a veľa žhavíkov.....nebudem to ani menovať.....pretože by mi niekto možno povedal že som blázon a že načo mi je toľko motorov.....ale vrátim sa speť k téme.....ako som napísal...mám benzín a aj methyl motory.....ale u mňa prevažuje viac používanie žhavíka ako benzínu.....je to asi moja pohodlnosť z dvôvodu jednoduchosti prevádzky týchto motorov.....žhavík nemá žiadnu baterku..... žiadne spínače.... ďalšie konektory....žiadne čidlá.....jednoducho priložíš žhavítko otočíš vrtuľou a ideš......a ako som už spomínal...cena methylu sa dá vyrovnať cene benzínu.....dokonca pri kúpe večšieho množstva methylu a ricínu si dovolím tvrdiť že methyl je lacnejší ako benzín....
Každý by sa ale mal rozhodnúť podľa vlastného uváženia a v rámci jeho schopností a možností.....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: žhavík nebo benzín?
PříspěvekNapsal: stř 23.08.2017 10:24 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 2.11.2016
Příspěvky: 21
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 18
S tímhle názorem musím jen souhlasit. Nic neřeš a lítej. Desítka ASP je ideál.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: žhavík nebo benzín?
PříspěvekNapsal: stř 23.08.2017 17:39 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
[quote="palci72"l...cena methylu sa dá vyrovnať cene benzínu.....dokonca pri kúpe večšieho množstva methylu a ricínu si dovolím tvrdiť že methyl je lacnejší ako benzín....
Každý by sa ale mal rozhodnúť podľa vlastného uváženia a v rámci jeho schopností a možností.....[/quote]

Palci72 když si dovolíš tvrdit že je lacinější methyl. Tak bych rád věděl kde ho kupuješ?
Já jsem kupoval methyl v sudech v čr. A jen samotný methyl stál o 10kč více než benzín. Ale musel jsem toho vzít 200litrů najednou.

Takže ani nepředpokládám že by běžný modelář koupil 200litrů paliva.

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: žhavík nebo benzín?
PříspěvekNapsal: stř 23.08.2017 17:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
HavelAircraft píše:
Palci72 když si dovolíš tvrdit že je lacinější methyl. Tak bych rád věděl kde ho kupuješ?
Já jsem kupoval methyl v sudech v čr. A jen samotný methyl stál o 10kč více než benzín. Ale musel jsem toho vzít 200litrů najednou.
Takže ani nepředpokládám že by běžný modelář koupil 200litrů paliva.


Já těch 200l jako běžnej modelář koupil. :mrgreen: Bylo to v době prohibice, co Kalousek vykřikoval, že na metyl nasadí spotřební daň a tak jsem se (a pár kámošů) předzásobili.
Palci72 může mít pravdu pokud se mu podaří sehnat metyl bez spotřební daně. Když jsem ho tenkrát kupoval já, tak to za jistých podmínek šlo. Nyní to už ale nejde. Nevím to přesně, ale spotřební daň je kolem 15 kaček z litru, takže skutečně metyl do chemický výroby, tedy bez spotřební daně, byl skutečně levnější než benzín.
Co ty víš, pokud je Palci72 ze Slovenska, jak to u nic je se spotřební daní ?
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: žhavík nebo benzín?
PříspěvekNapsal: stř 23.08.2017 20:26 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
Ano, ale methyl bez spotřební daně je ilegální provozovat v motorech.
Musíš vykázat jeho likvidaci.
Něco o tom vím. Pro použití v motorech jsem vždy platil spotřební daň.
Nemůžem tady řešit ,že někdo používá postupy které jsou mimo zákon a má tedy palivo za cenu benzínu.
Bavím se o čr. Nějak nepředpokládám že tazatel bude jezdit pro palivo na slovensko.

Musíme řešit možnosti průměrného modeláře který jde palivo nebo jeho složky normálně koupit. A tam jsou ceny dost v neprospěch methylu. Navíc je čím dál složitější palivo sehnat.

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: žhavík nebo benzín?
PříspěvekNapsal: stř 23.08.2017 21:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 14.10.2014
Příspěvky: 205
Bydliště: Podkriváň SR
Obrázky: 4
HavelAircraft píše:

Palci72 když si dovolíš tvrdit že je lacinější methyl. Tak bych rád věděl kde ho kupuješ?
Já jsem kupoval methyl v sudech v čr. A jen samotný methyl stál o 10kč více než benzín. Ale musel jsem toho vzít 200litrů najednou.

Takže ani nepředpokládám že by běžný modelář koupil 200litrů paliva.

Neviem ako je to u vás v CZ ale....u nás na SK sa dá methyl zohnať v pohode v chemickom sklade ktorý patrý pod Pezinokhttp://www.brenntag.com/slovakia/sk/index.jsp?gclid=Cj0KCQjwz_TMBRD0ARIsADfk7hQ5kIslaTNO5x4DL0NCtID8gbQetLAWTlsMcMTJEZN5ws2J6ezE6GkaAhg8EALw_wcB.....ja som tam už kupoval viac krát.....asi dva roky do zadu som si vždy pýtal 10L kanistre s methylom ktoré ma vyšli na 16euro za jeden 10L kanister......ale vlani v lete keď som tam bol znova tak momentálne 10L balenie nemali na sklade.....bolo mi povedané že budem musieť počkať kým to dovezú z Pezinka vo večšom aute spolu z ďalšími ich objednávkami.../z dôvodu aby som nemusel platiť dovoz kurierom/.......keď som už bol na odchode tak ma skladník ešte pristavil že nemajú 10L balenie ale môžu mi ponúknuť 200L sud......
Vzal som teda 200l methylu keďže mi ho ponúkli za celkom prijateľnú cenu......zaplatil som 97 euro a bolo to aj s colným dokladom.....keď to prerátam tak mi to vychodí cca 50 centov za 1 Liter......a + na to som našiel kontakt na sklad v CZ /Lovo Oil/ kde som si objednal 30L ricínového oleja..../viac sa poštou na SK nedá poslať v jednom balíku/......ricín ma stál s poštou a prevodovým poplatkom cca tiež 98 euro.....Je to určite jasné všetkým že nakupovať vo večšom sa to oplatí.....v tom sklade som to nahlásil ako palivo do žhaviacich motorov a že som modelár a beriem to pre viacerých členov nášho klubu v Lučenci....pani si to poznačila do PC pre prípadnú kontrolu colníkov....inak nechcela odo mňa nič....platil som v hotovosti....a sud som musel vrátiť.....
Možno sa to niekomu bude zdať ako nárazová veľká investícia ale....ak mám v prevádzke viac motorov a sú medzi nimi aj večšie kubatúry tak to až tak veľa zase nie je......a v podstate....zásobil som niekoľkých členov v našom klube a ešte mi ostalo dosť na to aby som sa nemusel o palivo zaujímať ......možno aj 4 sezóny......

p.s. keby som to nemal z vlastných skúseností tak....o tom nepíšem......


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: žhavík nebo benzín?
PříspěvekNapsal: stř 23.08.2017 21:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 14.10.2014
Příspěvky: 205
Bydliště: Podkriváň SR
Obrázky: 4
HavelAircraft píše:
Nemůžem tady řešit ,že někdo používá postupy které jsou mimo zákon a má tedy palivo za cenu benzínu.

Týmito slovami si mieril na mňa????......Máš dojem že som napísal niečo v predchádzajúcom /prvom/ príspevku o nelegálnom postupe získavania alebo používania lacnejšieho paliva pre žhavíky????......


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: žhavík nebo benzín?
PříspěvekNapsal: čtv 24.08.2017 6:23 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
To jsem myslel obecně.
Ale pokud v čr koupíš methyl bez spotřební daně a ten naleješ do motoru, tak se dopouštíš trestného činu. Jak je to na slovensku nevím.

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: žhavík nebo benzín?
PříspěvekNapsal: čtv 24.08.2017 7:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 14.10.2014
Příspěvky: 205
Bydliště: Podkriváň SR
Obrázky: 4
HavelAircraft píše:
Ale pokud v čr koupíš methyl bez spotřební daně a ten naleješ do motoru, tak se dopouštíš trestného činu.

Ja si myslím že toto čo píšeš sa vzťahuje konkrétne pre motorové vozidlá cestnej premávky.....Ale mne bolo povedané že...pre účely leteckého modelárstva sa to nevzťahuje......Ja som sa na tú spotrebnú daň ani nepýtal....zaujímala ma konkrétna konečná cena.... prerátali mi cenu /ktorú som si porovnal s doterajšími dostupnými možnosťami/ za celý 200L. sud.... ja som zaplatil dostal som fáktúru o zaplatení s pokladničným bločkom a ešte s colným dokladom....ostatné ma nezaujímalo.....ešte som sa pri odchode opýtal či to bude možné nakúpiť zas na budúce.....dostal som odpoveď....."kedykoľvek methylu je dosť".....V podstate by som si mohol kúpiť aj večšie množstvo /predávajú ho aj v 1000L nádržiach/ ale to by sa už potom mohli o mňa zaujímať aj colníci.....
Medzi chlapmi v klube som sa dozvedel že /som ešte preplatil/lebo pred pár rokmi sa dal methyl zohnať aj za nejakých 16 centov/1L.
Ale to neviem posúdiť....takú možnosť som nemal.....No čo už....časy sa menia.....Iný kraj iný mrav......


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: žhavík nebo benzín?
PříspěvekNapsal: pát 25.08.2017 11:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
HavelAircraft píše:
Nějak nepředpokládám že tazatel bude jezdit pro palivo na slovensko.


Já se nebavím o tazateli, já reaguju na příspěvek od Palci72, kterej tvrdí, že na Slovensku se dá sehnat metyl levněji než benzín.
Příště než mě zjezdíš si pořádně přečti na co reaguju. :mrgreen:
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: žhavík nebo benzín?
PříspěvekNapsal: pát 25.08.2017 12:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
HavelAircraft píše:
To jsem myslel obecně.
Ale pokud v čr koupíš methyl bez spotřební daně a ten naleješ do motoru, tak se dopouštíš trestného činu. Jak je to na slovensku nevím.

No, aby to byl trestňák, to by musel už být kurevsky velký daňový únik (myslím, že by to musela být škoda větší, tedy nějakých 50.000,- Kč - např. zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby, nebo nesplnění oznamovací povinnosti v daňovém řízení). To na jednom, či dvou sudem po 200 l těžko neuděláš. Maximálně to bude nějaký ten přestupeček. To by spíš byl problém s přepravou takového množství, protože s osobákem těžko splníš ADR. Otázkou by bylo možné poškození životního prostředí při havárii ve vztahu k trestu.
P.S. Nemo iudex sine actore - kde není žalobce, není soudce.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: žhavík nebo benzín?
PříspěvekNapsal: pát 25.08.2017 17:10 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
Nikoho jsem se nechtěl dotknout.

Spíš to beru jako informaci od prodejce chemických látek kde sud je minimální odběr
Cokoliv co spálím v motoru podléhá spotřební daní. Minimálně v čechách.
Myśím že jako vyjádření to stačí.

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz