Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bacha na benzínovej ventil
PříspěvekNapsal: stř 05.06.2019 6:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1166
Celeron píše:
Velkej kroužek je montážní potrat, smáčknout tyčku, nasadit kroužek do drážky pro bajonet uzávěr a pak postupně obkroužením jehlou či podobným hrotem přesunout do drážky.
Jirka

Nějak jsem zatím nezaregistroval, jak v praxi vypadá ten potrat :mrgreen: .
Kroužek se tam totiž musí dávat v stavu, kdy je kuželka uvnitř a zablokovaná (kuželka se opatrně vmáčkne dovnitř a pak zablokuje drátem zastrčeným do té šikmé koncovky tak až zůstane držet uvnitř) - pak se tam kroužek normálně vloží, jako jakýkoli kroužek do zápichu, srovná tupou jehlou, pak se vytáhne ten pomocný drát, kuželka vyskočí zase ven do klidové polohy).
Práce asi tak na 30sec.
Akorát mě teda trochu hlava nebere, PROČ se to, jak se to má vyměnit (když už to nevím přičemž to celkem veřejné tajemství) řeší na nějaké tlachárně - podle mě je jednodušší a rychlejší se zeptat přímo u výrobce mailem nebo zatelefonovat - ale to je asi obraz doby, kdy se každá triviální věc musí řešit na netu v několik let 8O trvajících threadech.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Bacha na benzínovej ventil
PříspěvekNapsal: stř 05.06.2019 7:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.7.2011
Příspěvky: 259
Bydliště: Kladno, ČR
MPml píše:
Akorát mě teda trochu hlava nebere, PROČ se to, jak se to má vyměnit (když už to nevím přičemž to celkem veřejné tajemství) řeší na nějaké tlachárně - podle mě je jednodušší a rychlejší se zeptat přímo u výrobce mailem nebo zatelefonovat - ale to je asi obraz doby, kdy se každá triviální věc musí řešit na netu v několik let 8O trvajících threadech.

Ale to je přece jednoduché - obecně je podpora od výrobců na takové úrovni, že je podstatně pravděpodobnější dostat rozumnou odpověď na podobných fórech jako je toto. Kontaktovat výrobce je až ta poslední zoufalá možnost kdy člověk na 95% počítá s neúspěchem a radou typu "Tohle opravit nejde, kupte si nový výrobek..."
Čest výjimkám. Existují, ale je jich sakra málo...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bacha na benzínovej ventil
PříspěvekNapsal: stř 05.06.2019 8:53 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
MPml píše:
Akorát mě teda trochu hlava nebere, PROČ se to, jak se to má vyměnit (když už to nevím přičemž to celkem veřejné tajemství) řeší na nějaké tlachárně - podle mě je jednodušší a rychlejší se zeptat přímo u výrobce mailem nebo zatelefonovat - ale to je asi obraz doby, kdy se každá triviální věc musí řešit na netu v několik let 8O trvajících threadech.

Protože to má mnohem větší dosah a to i do budoucnosti. Od 7:27 do teď tvůj příspěvek vidělo 52 lidí.
Každý výrobek může mít nějaký problém/vlastnost, ale než to tajit, tak je lepší napsat jak to je a hlavně, jak se s tím vypořádat.

A nový zákazník se pak snadněji rozhodne pro výrobce, u kterého vidí na odborném serveru podporu.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bacha na benzínovej ventil
PříspěvekNapsal: stř 05.06.2019 9:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
Kdyby bylo tak dobré DF jak je na modely i na ostatní výrobky (auta, spotřebiče, jídlo apod..), žilo by se zas o kousek líp.

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bacha na benzínovej ventil
PříspěvekNapsal: stř 05.06.2019 10:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Michal z H. Králové píše:
Vyměň to za některý z těchto xxxx a máš klid.

Dík za tip. Tohle asi vyřeší vše. Je to rozměrově na hadice 4 mm vnitřní Tygon? Nikde tam totiž o průměru hadic ani průměru závitu u kulatý průchodky není ani slovo.
Jak u toho, co máš na fotce drží špunt v průchodce, bajonet nebo jen suvně nafest? Hadičku budu muset mít dlouhou asi 80 mm abych ji při odpojování po tankování mohl dát nad hladinu nádrže a zašpuntovat.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bacha na benzínovej ventil
PříspěvekNapsal: pát 07.06.2019 17:45 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 10.5.2016
Příspěvky: 59
Bydliště: Hradec Králové
Jirko,
je to na hadice 4mm Tygon. Špunt v průchodce drží magnetem, je to i ve strohém popisu v odkazu "Magnetický tankovací ventil pro benzínové modely". A drží dobře :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bacha na benzínovej ventil
PříspěvekNapsal: pát 07.06.2019 22:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak až pojedu přes Semtín, tak se po něm kouknu, díky za info.
Dnes jsem rozhodil ten potékající MP J ventil. Větší vitonovej kroužek nebyl rozežranej ale po vnitřním obvodu naříznutej, viz fotka. Vypadá to, že se to stalo při nasazování plnící koncovky. Kouknul jsem na obě co mám, a skutečně, po přejetí nehtem je na jedný mezi kuželovou a válcovou částí lehký grotík. Tak ji zkusím zaleštit. Když se k tomu přidá "antisamomaznost" benzínu, tak se to seřízne hned. No dal jsem novej kroužek 60Sh od australský fy Sea Hornet a budu doufat.


Přílohy:
MPJ_o_k.jpg
MPJ_o_k.jpg
[ 296.7 KiB | Zobrazeno 946 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz