Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jaký benzinový motor - poraďte
PříspěvekNapsal: čtv 03.11.2016 15:50 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 13.12.2011
Příspěvky: 77
Nevím co s tím chceš lítat, ale o 0,5 kg těžší nebo lehčí letadlo v této velikosti je sakra
rozdíl. Vzhledem k tomu, že je to čistokrevný akrobat tak co nejlehčí. Jdi do jednoválce DLE 55 nebo DLE 61.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký benzinový motor - poraďte
PříspěvekNapsal: čtv 03.11.2016 17:07 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.11.2016
Příspěvky: 4
Bydliště: Strakonice
Obrázky: 0
Mě vychází váha u té Extry s hranatým trupem od p.Urbance na přesně 7630g- měřeno závěsnou váhou za trubku křídla. Letadlo jsem vážil komplet složené i s baterkami, bez benzínu. Motor jsem použil DLE 55 s originál hrníčkem. Vrtuli 24x8 mě utočí na 7000ot. Letadlo létá super, 3d vylomeniny nejsou žádný problém.


Přílohy:
20160819_122359.jpg
20160819_122359.jpg
[ 42.19 KiB | Zobrazeno 2751 krát ]

20161001_172905.jpg
20161001_172905.jpg
[ 132.23 KiB | Zobrazeno 2751 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký benzinový motor - poraďte
PříspěvekNapsal: čtv 03.11.2016 18:04 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.1.2014
Příspěvky: 43
Bydliště: Bojov, Praha západ
Obrázky: 0
Ještě jednou díky všem :D je pravda, že půl kila váhy je znát, zase boxer je boxer, jak jsem psal tohle rozhodování mě ničí, no nechám to až to dostavím a pak uvidím.
to powerpilot: také moc hezká a váha mi dělá radost, já jsem tak počítal s 8kg bez paliva, cokoli bude méně tak to bude jen dobře
to chrpos: děkuji za nabídku, když budu v úzkých ozvu se na sz, vzhledem k tpmu, že je to můj první spalovák a nevím dost dobře jak zapojit hadičky přívodu paliva atd, tak se ozvu určitě až to budu zapojovat, také tak trochu plavu s výfuky
Já právě musím na letiště letadlo vozit, dosud mi ani nepřišlo vybírat letadlo podle toho co nacpu do auta, teď vidím, že i na tohle člověk musí brát zřetel. Podvozek jsem si také nechal udělat od p. Urbance a ještě jsme se domluvili i na kuželu, podvozek už mám doma je perfektní, jinak když jsem potřeboval, tak PT model také dělá velmi dobré. Podvozkové lože ještě vyztužím, potah zatím jen SOP dělám také balza 1,5 mm. Potah kabiny bude také 1,5, hřbetní oblouk také, křídla budou 2 mm, jen u VOP váhám, jestli 2, nebo 1,5 mm.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký benzinový motor - poraďte
PříspěvekNapsal: čtv 03.11.2016 18:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2010
Příspěvky: 462
Bydliště: Vysočina
Já jsem tak vytipoval tři motory, MVVS 58 IRS, DLE 55 a OS MAX GT 60..

Ahoj, jen zkušenost. Mám ten O.S. Max GT 60, létám s ním první sezonu, i když ne v akrobatu, ale v Thunderboltu 2,1m od Hangar 9. Motor chodí výborně, dobře chytá, létám s vrtulí Bambula 23x10 a má překvapivě nízkou spotřebu. Mám vylétáno cca 10 litrů paliva a na jaře ho ještě čeká finální dotažení po záběhu, i tak má spotřebu o cca 1/3 nižší, než kolegův EME 55 a tah na zemi je někde u 13 kg (zatím) Taky jsem o tomhle motoru předtím neslyšel, ale za mě naprostá spokojenost :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký benzinový motor - poraďte
PříspěvekNapsal: čtv 03.11.2016 19:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
s tim potahem tech casti. Na ocasni plochy klidne tu 1,5mm. Kdyz jsem to potahl tak mi to pripadalo meke jak papir a ze po prebrouseni tam nic nezbyde a bude se prohybat. Ale to jsem nevedel jak tuhe to bude po potazeni filii. Ted je to jak beton. Na hlavni kridla urcite dej tu 2mm ale pokud mozno lehkou. Lepe se s ni dela a i lepe se brousi (alespon muj dojem). Jsou tam zebra docela daleko od sebe a i kdyz jsem se snazil to 1,5mm balzu co nejlepe usadit a prilepit tak se mi lehce propadla dovnitr. Potom jsem vse brousil a tmelil. Na hrbet a kabinu je to na zvazeni. Ja je dal z dvojk protoze s kabinou se nejvice manipuluje a u te slabe bych mel strach, ze ji prorazim. Hrbet zase mam z dvojky ale to je asi na pocitu. Tam by klidne ta 1,5mm stacila. Jak jsem psal mam tam 2mm balzu a je to dosti na cumak. Predstava, ze tam mam balzy jenom 1,55 tak tam asi dam jeste nejake zavazi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký benzinový motor - poraďte
PříspěvekNapsal: pát 04.11.2016 3:12 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 15.5.2013
Příspěvky: 73
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Ahoj,
k tomu dvouválci, tady video extry 2,2m s dvouválcem DLA, a nemyslím že to lítá hůř než s jednoválcem.

Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký benzinový motor - poraďte
PříspěvekNapsal: pát 04.11.2016 9:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
Měl bych dotaz, jak široká uvnitř je haubna u této Extry (Urbanec)? Motor DLE60-2V má šířku 276 mm, tak jestli se tam opravdu vleze.
Ovládání jehel bude zespodu ?

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký benzinový motor - poraďte
PříspěvekNapsal: pát 04.11.2016 9:46 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.11.2016
Příspěvky: 4
Bydliště: Strakonice
Obrázky: 0
Poloha nastavení jehel je vidět na obrázku. Šířku Krytu motoru musím změřit.

Tak jsem to změřil, v místě kde budou válce tak je kryt široký 250mm.


Přílohy:
20140725_095534.jpg
20140725_095534.jpg
[ 255.11 KiB | Zobrazeno 2619 krát ]



Naposledy upravil pilotpower dne pát 04.11.2016 18:33, celkově upraveno 2
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký benzinový motor - poraďte
PříspěvekNapsal: pát 04.11.2016 11:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Vecer ti to zmerim. Jen pocitej jeste s fajfkou nanobe strany. Me se zda ze kdyz jsem si to meril tak to vychazelo na knop.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký benzinový motor - poraďte
PříspěvekNapsal: pát 04.11.2016 11:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
hates píše:
Vecer ti to zmerim. Jen pocitej jeste s fajfkou nanobe strany. Me se zda ze kdyz jsem si to meril tak to vychazelo na knop.

Podle eMotors je to včetně fajek.

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký benzinový motor - poraďte
PříspěvekNapsal: pát 04.11.2016 14:54 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.1.2014
Příspěvky: 43
Bydliště: Bojov, Praha západ
Obrázky: 0
Ahoj, změřil jsem to já, nemusím zatím nic rozdělávat, má to v nejširším místě 300 mm, plus minus nějaký mm, jak se mi kroutil metr. Ale mám tu zakulacenou, tak nevím jak je to u té rovné. Krindy pindy vy mi dáváte za uši, ten boxer vypadá fakt dobře, zvuk co jsem koukal na to video také hezký. A to jsem si myslel, že si rozmýšlení ulehčím dotazem na rcmánii, zatím jsem teď ještě roztříštěnější.
to carl - tak komu čest tomu čest, opravdu umí, takhle asi v životě létat nebudu, paráda :)
to hates - tak kabinu jsem včera už potáhl tou 1,5 mm, tak uvidím, výškovku udělám tou 2 mm a křídla také a na potahy používám jenom lehkou, no hřbet si ještě rozmyslím :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký benzinový motor - poraďte
PříspěvekNapsal: pát 04.11.2016 16:06 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.11.2015
Příspěvky: 58
Bydliště: Brezová pod Bradlom SK
allas píše:
Krindy pindy vy mi dáváte za uši, ten boxer vypadá fakt dobře, zvuk co jsem koukal na to video také hezký. A to jsem si myslel, že si rozmýšlení ulehčím dotazem na rcmánii, zatím jsem teď ještě roztříštěnější.
:D

Tiež som sa nedávno rozhodoval, ale nie dlho. Mám EXTRA 330 SC od Pilot RC. Boxera som ešte nemal, preto ma to veľmi lákalo. Tak som kúpil DLE 60. Teším sa a určite to bude OK.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký benzinový motor - poraďte
PříspěvekNapsal: pát 04.11.2016 16:25 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 13.12.2011
Příspěvky: 77
Carl píše:
Ahoj,
k tomu dvouválci, tady video extry 2,2m s dvouválcem DLA, a nemyslím že to lítá hůř než s jednoválcem.

Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Nikdo netvrdí, že to s dvouválcem lítá hůř. Ono je totiž důležitý, kdo s tím lítá. Nemůžeš srovnávat excelentního pilota
s průměrným nebo dokonce se začátečníkem. U pilota jako je Marek Plichta nepoznáš, jestli to letadlo má 6 kg nebo 8 kg.
Ale u kluka, který začíná..? Vím z vlastní zkušenosti, kdybych si mohl vybrat při cca stejném výkonu stejné letadlo, tak
radši lehčí než těžší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký benzinový motor - poraďte
PříspěvekNapsal: pát 04.11.2016 16:48 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 131
Bydliště: Písek ČR
Ahoj, jestli vybíráš i podle zvuku, tak tady máš DLE 55 a muffler Břečka.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
www.rc-pisek.rajce.idnes.cz/
www.youtube.com/user/Hreba13/videos


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký benzinový motor - poraďte
PříspěvekNapsal: pát 04.11.2016 19:01 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.11.2016
Příspěvky: 4
Bydliště: Strakonice
Obrázky: 0
Tady je pro srovnání video mojí extry s motorem DLE 55, který má originál výfuk- (hrníček)




Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz