Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: RC BEZIII
PříspěvekNapsal: úte 04.01.2005 8:57 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2005
Příspěvky: 8
Zdravim vsechny... Jak tak koukam, na tomhle webu jsou samy letadla, ale ja mam RC auto... To snad nebude takovej problem mi odpovedet ze? :D

No mam otazku... Kdysi pres 6-8lety jsem dostal RC auto na spalovaci motor... Od te doby lezelo ve sklepe protoze jsem byl az vcera schopnej odstranit problem ktery mi znemoznoval nastartovat...

Jen chci vedet zda existuje naka alternativa paliva krom draheho specialniho. Jeste vubec nevim zda to bude fungovat a tak nechci zbytecne kupovat na ostestovani 5litru naky mazanice za 1000kc.

Diky moc a doufam ze mi odpovite drive nez tam naleju 98ku... :D :D :D


Naposledy upravil Zemi dne úte 18.01.2005 19:49, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04.01.2005 10:44 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2003
Příspěvky: 141
Bydliště: Brno
Žádnou 98čku tam nelej...Musíš napsat,co je to za motor,jestli benziňák a nebo žhavík,poznáš to jednoduše podle svíčky.A pak taky nevím proč bys musel kupovat nějakou drahou směs,ona ta směs není až tak drahá.Palivo do žhavíka se dá pořídit tuším že litr už za necelých 100kč,pokud je to benzín,tak by měl stačit Natural 95 + kvalitní(ale opravdu kvalitní) olej....Tak co tam máš?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: místo metanolu etanol
PříspěvekNapsal: úte 04.01.2005 14:10 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2005
Příspěvky: 19
V Modeláři (ještě klasickém modrém) jsem kdysi četl, že někdo předělával ruskou MK-17ku z detoňáka na žhavíka a místo metanolu tam lil 80%etanol+20%ricin. Etanol = klasickej líh, klidně denaturák. Už pár let si říkám, že to musím vyzkoušet a vždy na to zapomenu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: místo metanolu etanol
PříspěvekNapsal: úte 04.01.2005 15:46 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.2.2004
Příspěvky: 99
Bydliště: Blansko
wydra píše:
V Modeláři (ještě klasickém modrém) jsem kdysi četl, že někdo předělával ruskou MK-17ku z detoňáka na žhavíka a místo metanolu tam lil 80%etanol+20%ricin. Etanol = klasickej líh, klidně denaturák. Už pár let si říkám, že to musím vyzkoušet a vždy na to zapomenu.

tak to vyskoušej a dej vědět :? ,ale pro Zemiho bych to nedoporučoval :!:
Pro Zemiho bych rači bral "klasické palivo" z metil+ricin a přidal bych 3%nitrometanu.Doufám že tam máš žhavíka?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04.01.2005 19:25 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2005
Příspěvky: 8
No svicku to ma a je v ni takova spiralka.... Je to dovoz z Italie "Mantua Model" a na kanistru s palivem primo na nej je psano:

10% Nitromethan
8% Castor Oil
82% Methanol

(mimoto je to 7let stary to palivo a nevim zda bude mit nakej smysl to tam nalejt, ale pokusem snad nic nepodelam ne?)

Mimochodem dneska jsem chtel natocit motor a prd. Jak tam to palivo zustalo 7let tak se to cely slepilo... :x Celej motor jsem rozebral, jemne promazal Konkorem a zase slozil... Jdu to jakoze nahodit a zase slepeno v haddicich... Zejtra musim jeste procistit nadrz a hadicky do sani... :?

Ja mam Force a tuhle na obrazku je Super Force (vypada to stejne a palivo ma taky stejny)

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04.01.2005 20:13 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2004
Příspěvky: 149
:D Tak je vidět, že se jedná o žhavíka a ten aby se rozeběhl, zvlášť pokud není jetý, tak je třeba ho zaběhnout. Na to je třeba startér a žhavení. Palivo Power 20 stojí 3l 160Kč . Nejdříve je třeba velice opatrně motor bez násilí protočit a snažit se čistým palivem uvolnit zatuhlý ricín. Jak se bude motor volně protáčet / dobré je vyšroubovat svíčku a prolít motor shora/ a jemně protočit. Pak se motor zkompletuje a natankuje. Připojí se žhavení, nasaje se palivo do karburátoru a nastartuje. Motor by měl naskočit. Pokud nejde je dobře použít startér. Palivovou jehlu je pro start dobré otevřít asi na 2,5 otáčky. Pokud se ti to podaří máš vyhráno a je třeba motor zaběhnout a seřídit přechody. Nejlépe by bylo se spojit z někým kdo má zkušenosti. :o


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04.01.2005 21:01 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.5.2004
Příspěvky: 142
Nebo se podívej sem: http://www.mojehobby.cz/diskuze/
Když to projdeš, tak tam najdeš vše, včetně názoru na použití Konkoru.

_________________
dědek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04.01.2005 22:27 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2005
Příspěvky: 8
Kde prosim vas sezenu to palivo jak tu pisete? Jsem z Mostu a v okoli jsem nic nenasel... :roll:

Co vy na ten Konkor? Koukal jsem DEDKU na ty odkazy, ale jen jsem videl ze ho doporucujou pokud jsi myslel tohle... Pak tam nakej clovicek poslal link kterej nebezi... :?

Doted jsem zase rozebiral cistil a skladal karburator... V manualu jsem se docetl (anglicky, ale nevim jak to vylozit) ze se ma snad vyndat svicka a kapnout do komory valce palivo a do karbece taky... Ten motor kdysi pred lety bezel, ale asi jen par minut a pak se uklidilo pac se zasekl startovaci mechanizmus kterej jsem opravil.

Co to palivo? Je pouzitelne kdyz je 7let stare (bylo celou dobu uzavrene v kanystru)? Na omak je to mastne a stale smrdi jako cerstve... :lol:

Kazdopadne diky za rady!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05.01.2005 14:28 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.5.2004
Příspěvky: 142
To jsem zrovna nemyslel. Chce to hledat,,Konkor nebo konzervace nebo WD40" např.
http://www.mojehobby.cz/diskuze/strom2. ... tec=310588

http://www.mojehobby.cz/diskuze/strom2. ... tec=327267

_________________
dědek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05.01.2005 19:03 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2005
Příspěvky: 8
Panove, kde prosim pekne sehnat startovaci aku 2V 5.0Ah???

Mimochodem moje RC uz je v sekci PRODAM


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06.01.2005 0:36 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2005
Příspěvky: 8
Uz jsem sehnal baterii u Graupnera tak snad dorazi... :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06.01.2005 13:33 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2005
Příspěvky: 11
Bydliště: Milevsko, přes týden Praha
Zemi píše:
Kde prosim vas sezenu to palivo jak tu pisete? Jsem z Mostu a v okoli jsem nic nenasel... :roll:

Co vy na ten Konkor? Koukal jsem DEDKU na ty odkazy, ale jen jsem videl ze ho doporucujou pokud jsi myslel tohle... Pak tam nakej clovicek poslal link kterej nebezi... :?

Doted jsem zase rozebiral cistil a skladal karburator... V manualu jsem se docetl (anglicky, ale nevim jak to vylozit) ze se ma snad vyndat svicka a kapnout do komory valce palivo a do karbece taky... Ten motor kdysi pred lety bezel, ale asi jen par minut a pak se uklidilo pac se zasekl startovaci mechanizmus kterej jsem opravil.

Co to palivo? Je pouzitelne kdyz je 7let stare (bylo celou dobu uzavrene v kanystru)? Na omak je to mastne a stale smrdi jako cerstve... :lol:

Kazdopadne diky za rady!!!


Já bych to palivo zkusil, každopádně, až motor nastartuješ, určitě ho netejrej naplno, nech ho chvilku bublat se zapojenim žhavením, pak ho odpoj, a pomalinku přidávej, aby se motor protočil.
To co jak píšeš, je After run oil. protže nitrometan v palivu je korozivní, chrání se po jízdě motor, aby nereznul.
Jo dej bacha, ať neodpálíš svíčku gelovkou, dej si přívody k baterce rozumě dlouhé, ať na svíčce je okolo 1,5V. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06.01.2005 14:01 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2005
Příspěvky: 8
Startovaci kabely mam primo od vyrobce...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 18.01.2005 19:51 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2005
Příspěvky: 8
Tak dneska dorazila startovaci baterie od Graupnera a lita to jako SILENEC!!! Jel jsem s tim asi 3minuty... Nechci to hned zadrit... Jo a to 7let stare palivo je uplne v pohode... :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz