Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pomozte mi s motorem MVVS
PříspěvekNapsal: stř 08.12.2004 15:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.12.2004
Příspěvky: 432
Bydliště: Chomutov
Koupil sem si motor MVVS 25ccm GF ABC-RC ale v krámě neměli výfuk a na internetu sem sehnal jen obrovskej laděnej.Nevíte jestli tam můžu dát nějak jinej co tam bude pasovat a nebo nestačí jen koleno?
A karburátor se nechává tak jak je nebou se přípojuje nějaké sání?
Předem díky za odpovědi.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08.12.2004 18:38 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.2.2004
Příspěvky: 99
Bydliště: Blansko
koleno by asi nebilo to nejvhodnější :? ,ale v kombinaci s dobrým výfukem už jo 8) . Zkus se poptat u Stanislav Cech Elektro. Vloni v Bohuňovicích nejaké výfuky měl a šlo se sním domluvit :D. Na internetu sem ho nenašel tak přidávám i telefón 233 544 766(jeto z vizitky tak by to nemuselo nikomu vadit 8) ).
A naco bys měl upravovat sání ke karburátoru?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08.12.2004 19:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.12.2004
Příspěvky: 432
Bydliště: Chomutov
Je to můj první motorák a připadalo mi že na ten karburátor něco patří ,třeba filtr aby tam něco nevlítlo :oops:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08.12.2004 20:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2003
Příspěvky: 1323
Bydliště: Plzeň - jih
Ty máš prvního motoráka s 25 MVVS?? Nooo 8O
Na karburátor můžeš dát punčochu, jestli ti to zklidní spánek, ale takhle v zimě je to asi jedno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08.12.2004 22:29 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.2.2004
Příspěvky: 99
Bydliště: Blansko
v létě je to taky úplně v pohodě
Citace:
Je to můj první motorák

dobrý začátek 8) ,jeno doufám že to není první letadlo. Tadle velokost už dokáže velké kousky a ne jen ve vzduchu :wink: .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.12.2004 8:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.12.2004
Příspěvky: 432
Bydliště: Chomutov
dlouho sem nemodelařil (ještě jako kluk) asi 10let a teď mám trochu času tak se vracim ke koníčku.A letadlo je to druhý. :oops:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.12.2004 10:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2004
Příspěvky: 307
Bydliště: Moravské Budějovice
RC-FLYINGTEAM píše:
koleno by asi nebilo to nejvhodnější :? ,ale v kombinaci s dobrým výfukem už jo 8) . Zkus se poptat u Stanislav Cech Elektro. Vloni v Bohuňovicích nejaké výfuky měl a šlo se sním domluvit :D. Na internetu sem ho nenašel tak přidávám i telefón 233 544 766(jeto z vizitky tak by to nemuselo nikomu vadit 8) ).
A naco bys měl upravovat sání ke karburátoru?



http://www.volny.cz/elektrocech/ tady je adresa na p. Čecha...Bohužel jsem nikde na jeho stránkách nenašel tlumiče na MVVS, ale myslím, že je v soritmentu má...Konec konců tátovy výfuky jednu chvilu prodával(možná ještě prodává) a taky tam nebyly....

U Pelikána jsem našel standartní výfuk pro 26ccm http://194.108.73.26/rcm/index.php?katM ... &zbozi=839
bohužel se k němu nepíše víc, než jsem napsal...

Ačkoliv bych to neměl dělat (je to tátova konkurence PŠT :? ) tady je http://www.amtmodel.cz/ další adresa, kde bys mohl něco pořídit. Udělaj ti tlumič na míru. Sice bude trochu drahej, ale udělaj. Táta by ho taky moh udělat, ale nemá čas....Jinak bych ti dal adresu jeho :lol:

Konec konců, do jakýho to máš vlatsně éra????Jestli nějakej F3A brus, tak popřemejšli o laďáku....Ten je mnohem lepší....

_________________
'''::: Sakil :::'''


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.12.2004 12:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.12.2004
Příspěvky: 432
Bydliště: Chomutov
Díky Sakil
Stavim dvoumetrovou extru podle svého plánu takže dost experimentuju ale stavebnice mě nelákaj.Chci se dostat pod 5Kg.Snad to ten motor utáhne a když ne tak budu muset pořídit ten laďák ale je moc velkej a moc se mi to nelíbí.A hlavně nevim jestli může vést pod balsovým trupem aby to nepropálil???


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.12.2004 13:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2004
Příspěvky: 307
Bydliště: Moravské Budějovice
A proč nejdeš do benzínu????Třeba ZDZ40 nebo 50????Je mnohem lepší :D do 5kg????To budeš mít co dělat....Měl jsem dvoumetrového GILESe od Strouhala. Spíš to byl takový volný námět na F3A. Měl 2*2 a vážil tuším 6,5kg..Měl jsem tam ZDZ40ccm s výfukem typu muffler co dělá táta a musím uznat, bylo to dělo!!!!Už dlouho jsem si tak dobře nezalítal...Vřele doporučuju jako první větší letadlo. Je to přesně ta velikost, se kterou se dá jít létat úplně v pohodě bez nějakejch velkejch problémů...Navíc se vleze do každýho auta...Větší letadlo už obnáší mnohem víc komplikací a mnohem větší riziko. tím samozřejmě nechci říkat, že 2m letadlo neublíží...Ale nejsou na něj takové veliké síly jako na 2,5 či 3 metrovku... Navíc je to ještě velikost, která není až tak moc drahá....Serva ti stačí obyčejná 5-6kilová, jeden příjmač, jedny baterky....Akorát na směrovku to chce Hitec 700..Ale jinak vystačíš s normálními servy. Digitály nepotřebuješ, nějaké obrovské síly taky ne....

_________________
'''::: Sakil :::'''


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.12.2004 13:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.12.2004
Příspěvky: 432
Bydliště: Chomutov
Ten motor to bude pálka.Kolik stál?Ale počítám že příští rok se do něčeho ještě většího pustim 8)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.12.2004 14:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2004
Příspěvky: 307
Bydliště: Moravské Budějovice
bohužel ano, motor stojí na pultě cca 14000,- Včetně zapalování. Kolik stála ta MVVS??? Toho gilesa měl u nás jeden s 20ccm Magnumem. Letělo to, ale bylo to na hraně....Pokud se dostaneš do těch 5kg, čemuž moc nevěřím, tak by to snad šlo. Ale raději se podívej po nějakým muffleru, nebo přímo laďáku....Mufflery dělá AMT viz adresa, ale nevím jak je na tom s výkonem...U ZDZ ho táta docela trumfuje. Navíc má táta nižší hmotnost....Půjdeš ještě do 2metrů???Nebo ještě víš????Pomalu začni šetřit..... :lol: za 2,5 a víc letí peníze o sto šest...

_________________
'''::: Sakil :::'''


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.12.2004 14:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.12.2004
Příspěvky: 432
Bydliště: Chomutov
Teď dělám tu dvou metrovou extru.Je to něco mezi 300 a 330.Plánek sem nazvětšoval z little extra a překreslil si ho na 330 a tyky trochu prodloužil směrovku a výškovku.Ještě sem ale RC neřídil tak doufám že to hned nerosekám :D A ten motor sem koupil za polovičku ceny protože na něj nneměli vejfuk a já prodavačce nakukal že sem ho viděl na internetu se slevou a že už je nevyrábý (v tom sem se trefil :? )Ta váha se teď těžko odhadne mám nakoupenej matroš ale zatím pořád plánuju a vymyšlím.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.12.2004 14:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2004
Příspěvky: 307
Bydliště: Moravské Budějovice
počkej!!!to je tvý první letadlo????To snad ne????nikdz před tím jsi RC neřídil????To začínáš rovnou pěkným soustem....Radí ti alespoň někdo ve stavbě????Ono to není sranda postavit sám od sebe dobře lítající letadlo....Stačí zvolit špatnej profil a nepomůže ti prodloužená směrovka a ani svěcená voda.....Navíc to nejde stavět jako gumáčka....štábrlička sem tam a třeba to vydrží....taky musíš dobře uložit motor, aby ti nevypochodoval po prvním nahození.. Mrkni se na http://www.rc-xxl.cz a pořádně si tam přečti některé články. Pokud jsi to už nečetl....

Jinak toho, že ho nevyráběj sem si taky fšiml. Nikde sem ho totiž už nenašel....Furt to je 26bla bla bla,ale MVVS 25ccm GF ABC-RC jsem nikde nenašel....

_________________
'''::: Sakil :::'''


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.12.2004 14:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.12.2004
Příspěvky: 432
Bydliště: Chomutov
Je to vlatně druhý.Postavil sem tu extru metrovou s elektromotorem MIG600 BB turbo ale ještě sem neměl RC.Řek sem si že když poletí tak RC pořídim.No neletěla,bylo těžký.Při rozjezdu zahla, narazila a přišlo o levé kolo,tak sem jí hodil no a to padla přímo na čumák(pak sem zjistíl že s převodovkou se ta vrtule točila obráceně ale to bylo už 100hodin práce rozšlapáno a vykucháno).Ale moje krásná a hodná ženuška mi nadělí k ježišku Optic 6.Vlastně sem si ho koupil sám ale budu to mít jako k vánocům.
Pročet sem toho hodně a sem šikovnej kluk mám nastahováno stovky orázků rozestavěných letadel tak sem mám čeho chytit.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.12.2004 14:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2004
Příspěvky: 307
Bydliště: Moravské Budějovice
mno, tak to máš fakt velký sousto...Nechceš si nejdřív koupit nějakej starší eppák???Nevím, jak jsi daleko se stavbou, ale aspoň na nácvik řízení vlevo vpravo, proti sobě,....s tím můžeš lítat kdekoliv....Nemusí to bejt ani na li-xx, stačílo by jen na nicd a ať tam jsou klapky, směrovka a výškovka a motor...

Taky by neuškodilo, kdyby sis na první lety s extrou pořídil někoho ynámýho, kdo už s tím umí lítat. Nejlepší by bylo přes kabel učitel žák....Protože budeš strašně nervozní atd.. Přehayovat si rádio taky jde. Zažil jsem to tak s tátem. Nic jsme norzbili, ale táta y počátku ya mnou musel klečet. Byl jsem malé dítko a on musel mít stále blíyko ke kniplům v případě můho selhání....Nedřív jsem lítal s Centaurem(lidi yná to ještě někdo?od Fary), pak Lark(v podstatě extřa 260), pak Bereta(RCM2), pak Giles(2*2 40ccm) a občas jsem letěl s tátovou dvaapůlmetrovou Extrou. Třímetrovku mi ještě nepůjčil :cry: ale i to příjde....

_________________
'''::: Sakil :::'''


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz