px

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 08.06.2010 19:45 
Mazák
Mazák

Mosquito píše:
K tomu kde se dá sehnat palivo jsme se dobrali docela rychle díky odpovědi od Veka1 :D .Ještě jednou dík.Teď tady sháníme jednotlivé komponenty nebo spíš ty komplikovaně sehnatelné,jakou jsou éther a amylnitrid.Jinak kontakt na éther už jeden mám a druhej se rýsuje.Tak dám vědět jak jsem pochodil kdyby měl někdo zájem.Amylnitrid samotný prý taky prodá pan Máslo.Zatím dík moc všem za rady.Netušil jsem,že ještě tolik šílenců dráždí detoňáky.Já jsem tady vyštrachal MVVS 1,5D RC a ještě mám po tátovi MVVS 2,5 TRS.Nevíte co je ta dvaapůlka za motor.Prej to točilo jak šílenýMá to hranatej vejfuk otočenej dozadu.Je to detonační verze motoru MVVS 2,5 RL.Táty už se bohužel zeptat nemůžu,tak jestli víte někdo něco víc o tomto motoru tak se nestyďte :D .
P.S.Jak moc jdou u té jedenapůle řídit otáčky tím rc karbecem?Táta mi kdysi říkal,že řízení otáček u detoňáku není nic moc.

Já jsem začínal modelařit v 70. letech, RC řízení bylo v začátkách a žhavíky taky. Tehdy se pracně sháněl nitrometan. Takže byli "jen" detoňáky a jak jsme se vyblbnuli s "účkama" které poháněly legendární MK17 ( 2 mám dodnes ), Jeny 2,5, MVVS 1,5.... A flaška paliva byla za závratných 6 Kčs. No a dnes, kdy se k tomu zase vracím je to opačně - sháníme palivo D. Bylo by škoda ty motory nevyužít, zvlášť když třeba MVVS je stále vyrábí ( tam mimochodem o palivu nic nevědí ) a ještě je spousta historiků. Poptal jsem pana Másla, tak uvidíme.

Zdravím

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 08.06.2010 21:56 
Mazák
Mazák

Ahojte,

tak tady je reakce pana Másla:

Dobrý den,
palivo pro samozápalné motory dodávám v PET lahvičkách 215 ml následujících typů:
D1 zabíhací 57,- Kč (zvýšený podíl oleje, vhodné i pro staré motory s volnějším výbrusem-horší kompresí)
D2 standard 56,- Kč (vhodné pro motory s velkou vrtulí, např. konverze žhavíků MVVS)
D3 2% amylnitrit 59,- Kč (Pro všechny vysokovýkonné motory)
Platba na účet předem, poštovné a balné 50,- Kč za jeden kus + 5,- Kč za každou další lahvičku.
S pozdravem
Milan Máslo

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23.08.2010 19:49 
Mazák
Mazák

Tak jsem si konečně vzpomněl,že jsem slíbil dát kontakt na to kde sehnat éther,takže sice se zpožděním ale objhednal jsem si ho u :CHROMSERVIS s.r.o.Praha-10,Petrovice Jakobiho ul.čp.327 Tel.274021218
Po objednání jsem čekal asi čtrnáct dní,ale jinak úplně bez problému a kakýhkoliv povolení atd. Já si to vyzvedl osobně,ale jsou schopni to i poslat.Jeden litr stojí 142 kč.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23.08.2010 20:04 
Mazák
Mazák

A málem bych zapomněl.Včera jsem si udělal chvilku času a vylovil z útrob dílny zakonzervovanou Jenu 1ccm.Byl to můj první modelářskej motor,kterej jsem nahodil(Byl po tátovi,kterej ho za mlada docela proháněl).Lítal jsem s ním s upoutancem a spustit ho na tehdejší vyprchané palivo nebylo pokaždé snadné.Když bylo čerstvé palivo,tak chytal na křivej pohled.Včera jsem zkrátka nevydržel a rozhodnul se ho na palivo D1 od p.Másla spustit.Jaké bylo moje překvapení když doslova a do písmene chytil na první drcnutí do vrtule!Nechal jsem ho trochu probrblat aby se promazal a pak jsem přitáhnul kompresi a utáhnul jehlu a nechal ho projet na plnej kotel.Pak ještě několikrát chcípnout a spustit a pokaždý úplně suprově chytil.Ted už jenom vymyslet jaký éro na něj postavit.Neměl byste někdo nějakej tip?Ten motor asi neoplývá velkým výkonem vím,že jsem s ním lítal s takovým pidi upoutancem,ale kdyby někdo něco doma našel tak budu rád(tím bylo myšleno nějakej plánek) :D .Etheru zdar a detonačním motorům zvlášt :D .

Naposledy upravil Mosquito dne pon 23.08.2010 21:52, celkově upraveno 1

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23.08.2010 20:38 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Obrázky: 0
Mosquito píše:
Ted už jenom vymyslet jaký éro na něj postavit.Neměl byste někdo nějakej typ?Ten motor asi neoplývá velkým výkonem vím,že jsem s ním lítal s takovým pidi upoutancem,ale kdyby někdo něco doma našel tak budu rád.Etheru zdar a detonačním motorům zvlášt :D .

.... ještě kdybys napsal , jestli chceš opět upoutance, volnáska, historika, radiáka , větron s pomocným motorem.... možná bych ti pomohl .Plánků různých typů vhodných pro motor 1ccm mám celkem dost. Např . Pluto,Apolo, BA4B ,Pirueta, Jeník, Major, Šipka, BEDE4 Junior, Turbulent, Junák, Zuzka , Minsk ... jenom si spomenout :lol:

Pozn. ... ále ,takhle jak se ptáš to vypadá ,že by jsi chtěl hotový model , přímo na Jenu, co se někomu válí pod postelí ,... nebo jak to vlastně myslíš??? :wink:

veka1

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23.08.2010 20:41 
Mazák
Mazák

Já jsem měl Jenku na upoutanci - jmenoval se Bažant. Akorát že místo potřebné 1,5 to byla 2,5. Přemotorovaný Bažant dělal psí kusy. A navíc se stávalo, že se Jena rozběhla obráceně.
Teď mám ještě několik MK17 a MVVS 1,5, ještě nejetou.
Zkusím znova nějakého malého upoutance.
Detonaci zdar!

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23.08.2010 21:26 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

kocispavel píše:
Já jsem měl Jenku na upoutanci - jmenoval se Bažant. Akorát že místo potřebné 1,5 to byla 2,5. Přemotorovaný Bažant dělal psí kusy. A navíc se stávalo, že se Jena rozběhla obráceně.
Detonaci zdar!

... to máš co dělat :lol: ... Mistrovsví republiky v Hradci Králové začíná 18.9. 2010 .

Přijed kouknout, polítat, ukázat svůj nový upoutanec se starým motorem ...

ps. nějaké pohyblivé obrázky ( Světový pohár z minulého roku) :

http://www.youtube.com/user/MaPaCze#p/u/3/HvAhsIRJTLo

veka1

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23.08.2010 21:44 
Mazák
Mazák

To Veka 1:Ahoj.Já hotovej model určitě nechci :D .Chci určitě jen plánek nebo tip.A představoval bych si spíš něco jako Lazy Bee nebo něco takovýho.Spíš rychlostí připomínající nějakýho historika,ale zase ne úplně ze špejlí.Nějakýho pomalýho hornoplocha s trupem s prkýnek apod.Nebo jestli někdo máte přímo plánek té Lazy Bee v odpovídající velikosti tak bych byl rád.Jinak Pluto,Apollo,Ba 4b atd.znám.Turbulenta dokonce provozuju na MP Jet 1ccm.Ale já bych radši nějakej takovej oddychovej model,hodnej toho detonáčku.Prostě něco s větší plochou a pomalejší abych ten motor nemusel honit a mohl si jenom prdlat :) .
P.S.Samozřejmě to chci provozovat jako RC model.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23.08.2010 22:06 
Mazák
Mazák

veka1 píše:
kocispavel píše:
Detonaci zdar!

... to máš co dělat :lol: ... Mistrovsví republiky v Hradci Králové začíná 18.9. 2010 .

Přijed kouknout, polítat, ukázat svůj nový upoutanec se starým motorem ...

ps. nějaké pohyblivé obrázky ( Světový pohár z minulého roku) :

http://www.youtube.com/user/MaPaCze#p/u/3/HvAhsIRJTLo

veka1

No to je maso!

Já spíš jen takové domácí lítání...

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23.08.2010 22:11 
Mazák
Mazák

Obrázky: 8
to mosquito: http://eshop.rcrevue.cz/index.php?page= ... t&Itemid=1
Tady máš celkem pohledný model, vzezření historik, možnost RC a v tebou požadované kubatuře. Dokonce byl určen buď pro jedničku Taifun Hoby, nebo Jena 1, takže přesně to, co sháníš.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23.08.2010 22:17 
Mazák
Mazák

Obrázky: 14
Nekde mam plan Terry od Graupnera. Prkynkovej trup, vejskovka smerovka, dratovej dvoukolak a kridla polystyren potazenej samolepici dyhou. Za tyden to mas postaveny a je to temer neznicitelny, me osobne to shnilo od paliva, jinak by lital dodnes. Pokud kleklo radio (jednokanalova Marska s magnetem na smerovku) tak to litalo i jako volnas. :D Pozdeji jsem do toho dal MVVS D7 a rizeny 3 funkce, pak to byla uplna raketa.
Jirka

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24.08.2010 3:38 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

[quote="kocispavel

No to je maso!

Já spíš jen takové domácí lítání...[/quote]

... ále prd. Prostě přijed, a bude. Nevymlouvej se. :lol: :

termíny několika dalších účkařských akcí najdeš třeba zde,nahoře v hlavičce:
http://www.mojehobby.cz/diskuze/strom1.php?idforum=16

nebo i tu: http://www.mojehobby.cz/diskuze/akce.php?idforum=10

PS. to jen at se nemusíš hrabat v kalendáři Modelářského svazu.

veka1

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24.08.2010 20:12 
Mazák
Mazák

Obrázky: 8
Celeron píše:
Nekde mam plan Terry od Graupnera. Prkynkovej trup, vejskovka smerovka, dratovej dvoukolak a kridla polystyren potazenej samolepici dyhou. Jirka

Hmmm, před nějakou dobou jsem ten plánek ještě viděl u sebe v garáži. Ale kde je teď neví už aní pán Bůh.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 09.04.2011 19:41 
Mazák
Mazák

Ahoj kluci.Nevíte někdo kde by se dal sehnat amylnitrit na nitrování detonačního paliva?Jinak mám všechny složky na namíchání paliva,jen ten amylnitrit schází.Zkoušel jsem pana Másla,který detonační palivo prodává,ale samotnej amylnitrit neprodá.Prej se do toho paliva dá přidat i isopropylnitrit,ale taky nevím,kde bych to schrastil.Poradíte někdo?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 10.04.2011 21:18 
Mazák
Mazák

Obrázky: 14
Mosquito píše:
Ahoj kluci.Nevíte někdo kde by se dal sehnat amylnitrit na nitrování detonačního paliva?Jinak mám všechny složky na namíchání paliva,jen ten amylnitrit schází.Zkoušel jsem pana Másla,který detonační palivo prodává,ale samotnej amylnitrit neprodá.Prej se do toho paliva dá přidat i isopropylnitrit,ale taky nevím,kde bych to schrastil.Poradíte někdo?

Co treba Merck a jini dodavatele chemie?
Jirka

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další