Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 09.05.2010 17:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2008
Příspěvky: 595
Bydliště: Praha
Ahoj dá se nějak sehnat detonační palivo nebo respektive vyrábí je někdo u nás?Proxim skončil a nikde jej nemají,ale detoňáky určitě lítaj,tak kde to chlapi sháníte?Všechno by se sehnalo až na ten éter.Ten nedám a to moje přítelkyně maká jako staniční sestra a stejně neví o nikom komu by to prodali.Slyšel jsem že to palivo míchá a prodává p. Milan Máslo,ale já na něj nemám kontakt.Neporadíte mi někdo prosím?


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 09.05.2010 17:48 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Mosquito píše:
Ahoj dá se nějak sehnat detonační palivo nebo respektive vyrábí je někdo u nás?Proxim skončil a nikde jej nemají,ale detoňáky určitě lítaj,tak kde to chlapi sháníte?Všechno by se sehnalo až na ten éter.Ten nedám a to moje přítelkyně maká jako staniční sestra a stejně neví o nikom komu by to prodali.Slyšel jsem že to palivo míchá a prodává p. Milan Máslo,ale já na něj nemám kontakt.Neporadíte mi někdo prosím?


.... bermas@seznam.cz , tel. 608538405

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09.05.2010 18:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2008
Příspěvky: 595
Bydliště: Praha
To Veka 1:Díky moc a pánbůh ti to zaplať :D .Mám možnost koupit MP jet 0,6ccm a neměl by na co vrčet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09.05.2010 19:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
to Mosquito, já už ho mám (heč :lol: ). Chytá parádně na škaredý pohled a bafnul i na cca 10 let staré palivo, a bez keců! Ale i kdyby palivo nebylo, je to nádherný skoroveteránský kousek.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09.05.2010 22:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2008
Příspěvky: 595
Bydliště: Praha
To DAF:Ahoj chci se jen zeptat jaká pro něj bude nejlepší vrtule.Je to dlouhozdvihovej motor,takže asi nebude moc točit.Tak třeba 7x4 nebo větší?Já bych ho chtěl použít do repliky,takže nebudu potřebovat vysoké točky spíš naopak.Máš s ním nějaké zkušenosti?Já už totiž déčko strašně dlouho nestartoval.Tak např jak zhruba nastavit protipíst a jehlu apod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09.05.2010 23:56 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Mosquito píše:
To DAF:Ahoj chci se jen zeptat jaká pro něj bude nejlepší vrtule.Je to dlouhozdvihovej motor,takže asi nebude moc točit.Tak třeba 7x4 nebo větší?Já bych ho chtěl použít do repliky,takže nebudu potřebovat vysoké točky spíš naopak.Máš s ním nějaké zkušenosti?Já už totiž déčko strašně dlouho nestartoval.Tak např jak zhruba nastavit protipíst a jehlu apod.


.. pražský modelář at sobě vyhledá modeláře košického - teda pražského a jeho dychtivost po požadovaných informacích bude v mžiku naplněna:



nebo tady :adamescu@centrum.cz

Adam sice používa jiné motory ,ale když dáte řeč , nebo půjdete spolu lítnout , dovíš se co potřebuješ... je to takovej "volno blázen" :lol:

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10.05.2010 14:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
tp Mopsquito, zatím tam mám tu 7x4, zn. MA. Pravda, pro jinou práci jsem na to ještě nepostavil model, prostě nestíhám všechno. Když se podíváš na stránky Classic Models - http://www.classicmodels.cz/ , dělají éra, která si přímo říkají o tento motor. Myslím, že zrovna Tomboy je od nich také (ale zkoumat to nebudu 8) ) Za sebe, asi bych tam větší lopaty nedával, ten motor je přeci jen jemná mechanika. Ale zkus když tak ještě kontakt od Veky 1.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10.05.2010 16:09 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 5.5.2010
Příspěvky: 70
Bydliště: Bechyně
Zdravím,četl jsem tu o problému sehnat detonační palivo.Dnes jsem se trošku poptal,a ejhle.Podstatná složka (ether) se dá koupit v lékarně.Prodají toho sice jen 200ml ale i toto množství stačí minimálně na pul litru paliva,tak hurá do lékáren.

_________________
Nejlepší zelenina je řízek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10.05.2010 19:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2008
Příspěvky: 595
Bydliště: Praha
To veka 1:Dík za kontakt možná se domluvíme na společném lítání :) .

To DAF:Dík za info Tebn obchod znám a na toho Tomboy mám docela zálusk,ale nějak nestíhám.

To RafanRek:Promiň,ale tomu se mi nějak nechce věřit.Ten éter ti prodají vážně jen tak bez receptu?To se mi zdá nějak moooc jednoduchý.Nicméně jestli to funguje doopravdy???tak se zkusím zeptat a bude po problému.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10.05.2010 20:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2008
Příspěvky: 595
Bydliště: Praha
To DAF:Já ten můj model plánuju osadit řízením směrovky a vejškovky.Nevíš jak dlouho to běhá na tu původní nádrž?Já bych radši delší chod,když už budu ovládat kormidla tak to snad neuletí :D .MPjet prodává k tomu motoru i větší nádrž,tak proto mě to zajímá.A tu vrtuli asi nakonec dám masterku 7x4.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10.05.2010 21:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.7.2009
Příspěvky: 775
Bydliště: Hodonín
Ahojte,

zrovna dneska jsem se u Reicharda v Brně dozvěděl, že detonační palivo už nikdo nedělá. A to se chystám zprovoznit "historické" a nejeté motory MK17 a MVVS 1,5.
Máte někdo recept, z čeho to namíchat? A případně kde ty ingredience sehnat?

Díky

Pavel


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10.05.2010 21:40 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 5.5.2010
Příspěvky: 70
Bydliště: Bechyně
Zdravím,míchá se to z 47% petroleje,33% ether, 20% ricinoví olej.
Petrolej je jasnej,ricinoví olej a ether je možné kopit v lékárně,dnes jsem si to ověřil.Prodají ti ho ale jen 200ml to máš tak na pul litru a eště ti zbyde.

_________________
Nejlepší zelenina je řízek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10.05.2010 22:54 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
kocispavel píše:
Ahojte,

zrovna dneska jsem se u Reicharda v Brně dozvěděl, že detonační palivo už nikdo nedělá. A to se chystám zprovoznit "historické" a nejeté motory MK17 a MVVS 1,5.
Máte někdo recept, z čeho to namíchat? A případně kde ty ingredience sehnat?

Díky

Pavel


....četl jsi první a druhý příspěvek ve vlákně???

Recept máš zde (levý a střední sloupec) :

http://www.vekamodel.cz/soubory/dilna/hmodely/th013.jpg

...je to z manuálu k mému prvnímu motůrku (úplně dolu ,na spodku stránky) :

http://www.vekamodel.cz/soubory/dilna/hmodely.html

veka1


Naposledy upravil veka1 dne úte 11.05.2010 0:11, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10.05.2010 23:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2008
Příspěvky: 2291
Nazdar pánové, :D

jak vás tak poslouchám tak na mě jdou nostalgické vzpomínky na ty opičí kapky když jsem zabíhal motor v kumbále a byl jsem pěkně zhulenej :lol: . Jestli budete mít čas tak doporučuji:


Již tradiční setkání sběratelů " Modelářských motorů "
se koná v sobotu 15. května 2010
na adrese:
Restaurace " U Průhonu "
Makovského 1219, Praha 6 - Řepy II
Od 10.00 do 14.00 jsou zváni všichni které zajímá problematika modelářských motorů. Součástí výstavy je samozřejmě i burza kde můžete nabízet a nakupovat nové motory pro svou sbírku.

Všichni sběratelé a nadšenci pro modelářské motory jsou srdečně vítáni.

Je to tam fakt výživné :D , spousty dobrých rad a báječných lidí.

Jenda


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11.05.2010 9:09 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 5.5.2010
Příspěvky: 70
Bydliště: Bechyně
Čabas,díky za dalšírecept na palivo,určitě to zkusim.Já jsem čerpal ze zdoje od PELIK8NA,tam je to napsaný jak jsem zde uvedl.Nic méně zkusit se má všechno.
Na to setkání se bohužel nedostanu,jsem po urazu páteře a cestu do prahy zatím nezvádnu,ale budu rád když se tu občas oběví nějaký tip na podobnou akci,třeba mi to příště vyjde. To setkání je tradiční takže každý rok stejný datum?

_________________
Nejlepší zelenina je řízek.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz