Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 255 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sbírka spalováků
PříspěvekNapsal: čtv 26.01.2023 8:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2017
Příspěvky: 355
Bydliště: Ruda nad Moravou
DAF píše:
Líbí se mi třeba model Junior XII a pro ten se mi podařilo sehnat motor Start 1,8. Tam bych se chtěl více přiblížit původní stavbě, byť s nějakými úpravami, potah Vlies a hlavně možnost zabudování RC řízení.

Hele, měl by jsi spíš sehnat motor Junior 2 (s modrou hlavou), ne? :lol: Těch ale taky není moc, protože jsou většinou "po smrti" (dáno jejich živostností způsobené asi kvalitou poplatnou době, dost nedobře na něj někteří vzpomínají).
Ale Start 1,8 je jeho předchůdce a taky dobrý ekvivalent, a měl jsem to vlastně stejně - též jsem moc chtěl Juniora XII stavět a právě z nedostatku Juniorů jsem pro model motor Start 1,8 koupil.
Ale nějak jsem vychladl, mezitím se už Junior XII vrátili na nebe - jeden krásný od Vaška Tondera (viz web SAM 95), a jeden se objeví brzy i na webu KHMM.
Oba mají i tu správnou motorizaci :-)
Vlies určitě není nic proti ničemu, stejně jako dnes nutné RC řízení, zvláště když jde udělat "velmi citlivě" bez extra zásahu do vizáže modelu, jak dokázal třeba V.Tonder...

Tak přeju, ať se narozdíl od mého Tvůj motor START 1,8 dočká modelu, a ať startuje ! (můj jsem ještě nezkoušel a jelikož pozbyl projektu, půjde asi do světa...) Bayeux

PS: jinak doporučuju Letecké modeláře 1957 - na titulce č.6 celá kolekce Junior 2, popsán byl v č.3 v článku s názvem "Proč motorky START někdy nestartují" - to je taky k tématu :-P

_________________
EXminimaketář & El & CO2 maniac dezertující ke kořenům - KHMM.cz; Hitec FLASHman 4 až 8, HTS


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Sbírka spalováků
PříspěvekNapsal: čtv 26.01.2023 9:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9091
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Motor Star 1,8 se mi podařilo sehnat také jako uloženku, takže i ten bude potřeba zaběhnout. Podařilo se mi sehnat orignál plánky na Juniora. Mám to naskenované, takže není problém případně poslat. Jeden originál jsem věnoval Peterovi. Také se mi podařilo sehnat časopis "Letecký modelář", kde je upoutávka na Juniora a dvoustrana s plánkem (mám také naskenované). V časopise je také odstaveček o úpravě difuzéru motorů Start, aby lépe chytaly. Jedná se o jakou vložku (taková jakoby Venturiho trubička). S časem jsme na tom obdobně, ještě se budu malinko vymlouvat na kroužek (stavím vzorové modely klukům, nebo vyrábím některé díly - např. žebra rašplkovkou, aby se nezasekli dlouhou výrobou, technologii znají, až třeba budou stavět jednou sami). Taifun se mi moc líbí, našel bych na něj i nějaký plánek. Ale přesně jak píšeš, provozuschopných jich dnes už bude opravdu velmi málo a ten, kdo ho má si ho bude buď šetřit, nebo velmi cenit.
Jinak také doufám, že zájem o tyhle motory bude ještě dlouho. O takové ty legendární (TONO, starší MVVS, Jena, K&B a mnoho dalších značek) asi zájem vydrží a jejich hodnota nejspíš moc klesat nebude. Otázkou budou spíš ty masově vyráběné motory jako ASP a jeho klony.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sbírka spalováků
PříspěvekNapsal: čtv 26.01.2023 9:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2017
Příspěvky: 355
Bydliště: Ruda nad Moravou
Díky za nabídku plánku, samozřejmě ho mám (kopii) - a scany jsou (i pro budoucí zájemce) právě u toho článku viz https://www.sam95.eu/model-junior-xii-vaclava-tondera/ .
Ten článek o úpravě difuséru Start 1,8 by mě asi i zajímal, nevíš kde ho najdu? Jen pro kompletnost informací (zase platí - kdyby jsi něco hledal Ty, napiš).
Na Taifun Hobby je plán už léta jasný a daný - Taylor Cub F-2 (059s) od J.Kaliny (coby jednokanál). Jednak na jeho počest, a pak i jako vzpomínku na přítele Š.Gašparína (Taylor bylo jeho oblíbené letadlo, dost jsme jich coby minimodely udělali...).

_________________
EXminimaketář & El & CO2 maniac dezertující ke kořenům - KHMM.cz; Hitec FLASHman 4 až 8, HTS


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sbírka spalováků
PříspěvekNapsal: čtv 26.01.2023 10:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9091
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Na skenu je číslo stránky, ale už ne číslo a rok časopisu. Protože tam je zmínka o únoru 1958, tak by se mělo jednat o 2/1958. Mám to v pdf - viz příloha. Pokud bys chtěl skeny z časopisu, vztahující se k tomuto modelu, pošli mailovku (nejlépe SZ).
Plánek na Taylora mám ve svém archivu. Z historie vím, že to je vlastně svým způsobem předchůdce Piperů J-2 a J-3. Ovšem dnes by v tom nebyl Taifun, případně obdobný starý motor (MVVS 1, JENA 1 apod.) ale buď WASP - čínská jednička, nebo MP Jet .061. Pokud by stavitel neměl nic z uvedeného, tak elektromotor s baterkou.
Jinak plánek Taylora jsem si koupil v době jeho vydání, tedy nějak kolem poloviny 70 let. Jen si nějak nevybavuju, zda tehdy byly Taifuny ještě v prodeji. První spalovák jsem měl nějak kolem roku 77 - 78 (MK-17) do upoutance Bažant. Motor jsem dostal jako dárek, myslím k vánocům, a otec mi k tomu koupil samozřejmě i plán, ovšem plán byl na Avii B-71 :lol: . Bažanta jsem si dokoupil sám :wink: .


Přílohy:
Letecký Modelář - úprava motoru Start 1,8.pdf [78.95 KiB]
80 krát

_________________
Hitec Aurora 9X
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sbírka spalováků
PříspěvekNapsal: čtv 26.01.2023 10:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2017
Příspěvky: 355
Bydliště: Ruda nad Moravou
Máš pravdu, je to únor 58 = číslo, kde vyšel právě plán na Junior XII :-) https://rcbookcase.com/details.php?publication_id=1486
Díky za info i za scan, uloženo "do šuplíčku"...

_________________
EXminimaketář & El & CO2 maniac dezertující ke kořenům - KHMM.cz; Hitec FLASHman 4 až 8, HTS


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sbírka spalováků
PříspěvekNapsal: čtv 26.01.2023 11:06 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
DAF píše:
...
Teda vyměnit dva a půlku za pět - dvojku je docela nářez! Kdyby to byla třeba .20, nebo .25, tak by mi to připadalo ještě přiměřené, ale tohle bude podle mého názoru už přemotorované, aby to nelétalo na volnoběh svíčky až do nevidím :lol: :lol: :lol: . Vím např., že kombatáři používali místo dva a půlek s valivými ložisky (třeba MVVS .15) motory .21 s kluzným ložiskem, výkon byl přibližně stejný.

No. ona dobře vyladěná dvaapůlka MVVS 2,5GRR RC s tím fabrickým 1/4-vlnovým Magic-muflerem, ale prodlouženým 65mm trubkou točí s vrtulí 8x5" (tedy 200x125mm) na zemi 17 000 ot/min :wink: , ve vzduchu to možná jde až k 18 tisícům (to jsem neměřil, ale dalo by se asi podle zvuku). Když nakouknu do tabulek k vrtulím APC, tak těm 17 tisícům odpovídá výkon 0,41 HP. Pokud bych tam měl tu pětku a použil bych vrtuli 9x6", tak stejný výkon dostanu když ji roztočím na cca 14500 ot/min. Pochybuji, že by s expanzním tlumičem se roztočila víc. :roll: Kdybych ji zatížil vrtulí 10x6" tak stejný výkon by byl při 13 tisících ot/min.
Z toho usuzuji, že pětka s expanzákem nebo dvaapůlka s laďákem je z hlediska maximálního výkonu srovnatelná. :roll:
Co ale není srovnatelné je ten lepší zvuk v nižších otáčkách a větší vrtuli. :wink:
Taky je příjemnější akrobatit s velkým momentem a větší vrtulí, navíc velká vrtule v sestupných obratech ve volnoběhu lépe brzdí, kdežto ta malá nikoliv. :P
A v neposlední řadě motor s expanzním tlumičem má lineárnější charakteristiku plynu :wink: , kdežto u laďáku je znatelný zlom při nástupu rezonance, navíc ten se nedostavuje vždy a v každé poloze stejně, a taky mu někdy chvíli trvá než ta rezonance po přidání plynu naskočí, co je občas dost nepříjemné. :(
A mimo jiné, Jarda Růžička tu kdesi jednou napsal, že taky provozoval PONY-ho, přičemž začal dvaapůlkou a nakonec skončil v něm TONO 5,6. :o To muselo být maso! :lol: Ale vem si, že to TONO je cca o 100g těžší než ASP. :roll:
A v neposlední řadě kdyby to ASP bylo moc silné, tak lze přece vždy trochu ubrat plyn. 8) Navíc PONY nemá podvozek, přistává se tedy se zhasnutým motorem, takže příliš velký tah v nízkém volnoběhu nevadí. :mrgreen:
Představ si, že já jsem Diablotina-mini o stejném rozpětí 1300mm (ovšem asi 2x hlubším křídle), který byl navržen pro 6,5cm3 ze začátku provozoval s 7,5cm3, ale až když jsem do něj vrazil MVVS 10 GFS RC, tak to bylo to pravé. :P S vrtulí 13x6" mi přistání na nízkém volnoběhu nedělaly problémy. Ale tento model je už po 900 startech a fatální havárii po smrti. :cry:
DAF píše:
Pokud si pamatuju, tak běhaly po (modelářském) světě informace, že se výroba ASP jen někam stěhuje a po několika měsících bude obnovena, bohužel se tak nestalo. Důvod jsem nezjišťoval. Měl jsem štěstí, že jsem stihl koupit ještě to, co jsem potřeboval resp. si myslel, že potřebovat jednou budu. Stejně by se mi ještě něco nejspíš hodilo. Zbývá OS Max a to je v podstatě (zde) všechno, je bohužel znatelně dražší, než ASP.
Zprávu jsem četl a rozumím.

Kdo ví jak to doopravdy je. :roll: Někde jsem zachytil informaci, že OS se už nevyrábí v Japonsku ale v Číně. Napadlo mi, že možná když se vlivem cenové války a celosvětově klesajícího zájmu modelářů o spalováčky dostal výrobce ASP do finančních problémů, jestli ho nekoupilo právě OS a místo ASP-ček tam teď valí OS-ka? :? Ovšem se zajištěným odbytem a v mnohem vyšší ceně. Co jsem měl možnost rozebrat a porovnat motory ASP a OS ze stejné nedávné doby, tak kvalita zpracování je v obou případech vynikající. Možná OS používají lepší materiály, to ale není problém ve fungující fabrice do výroby prosadit. :wink:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sbírka spalováků
PříspěvekNapsal: čtv 26.01.2023 11:26 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Bayeux píše:
Mno, máš pravdu - ten Taifun Hobby 1ccm je fakt v perfektním stavu :D A promiň - já ho fakt potřebuju pro jeden projekt...
...
Cena 1850 Kč nebylo zrovna málo, ale uvažuju přesně jako Ty - kolik jich kde je a v jakém stavu? Nové určitě už nebudou... A tak jsem zavřel voči a dal nějaký strop, a stačilo to (btw - zmíněný Jirka Linka ho nedávno měl v nabídce za 2100).

A hele, zdravím konkurenta z aukce! :lol: Omlouvat se mi není proč, potřeboval jsi ho asi mnohem víc než já a dal jsi si bacha na záver aukce, já ne. :wink: To spíš asi já bych se Ti měl omluvit, že jsem svým limitem Ti vyhnal cenu cca o 3 stovky výš. :oops:
Bayeux píše:
Mno a tak má rodina rezervní fond ne v bance, ale v krabici (myslím si, že bych ji rozprodal veeelmi rychle a určitě bych netratil - zatím je JE komu prodat, ale co až jednou... jak poznamenal jednou kamarád - aby bylo komu ? :( )

No, komu, to jistě bude. 8)
Ale je rozdíl zda to rozprodáváš sám nebo pozůstalí.
Ty bys to určitě postupně s hodně těžkým srdcem rozprodal bez ztráty, možná i s ziskem.
Ale dědici na to nebudou mít čas a chuť aby to prodávali po kusech. Pokud to budou chtít prodat en bloc, tak je pravděpodobné, že budou muset jít s cenou značně dolu. :( Anebo musí mít štěstí a najít solventního, znalého zájemce-sběratele. A těch zas tolik není. Tedy sběratelů je hodně, ale těch solventních málo (vím jen o jednom takovém). Krom toho jsou tu i "sběratelé" spekulanti, kteří neznalým dědicům nejspíš namluví, že to nemá hodnotu, i to se často stává a dědici si to nedovedou snadno ověřit. Nebo to dají někam do vlhkého sklepa, kde to děti dědiců najdou, ale už značně znehodnocené (i to se stává). Vím o jednom případe zničené cenné sbírky, ale známek. :o Filatelista zemřel a dědici ty albumy uložili do horní police v kuchyni, kde se vařilo. Vlhký vzduch všechny známky nenávratně znehodnotil, takže to mohli dát akorát tak do sběru starého papíru. :cry:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sbírka spalováků
PříspěvekNapsal: čtv 26.01.2023 12:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9091
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Otázku laděného výfuku a expanzního jsme tu už kdesi také řešili. Laďák je na určitý, poměrně úzký rozsah provozu, a to nejlépe v nejvyšších otáčkách. Je to něco podobného, jako bys dal motor z F1 do běžného auta (byť s přibližně stejně výkonným motorem).
O ASPéčkách se všeobecně ví, že to jsou v podstatě kopie OS Maxů. Nedávno tu řešil kolega výměnu jehly karburátoru, zaměnit jde, v provozu jsem to netestoval.
K prodejům, mám stejný pocit, že je několik překupníků, kteří nabízí denně několik věcí a podle popisu mám pocit, že si sice něco přečetli, ale modeláři to nejsou. Nebudu jmenovat, jeden takový je zde registrován také. Podle příspěvků mi připadá, že spíše sháněl informace k určitým věcem k prodeji. Jedné paní jsem se ptal před koupí na nějaký detail a podle odpovědi rozprodávala věci po někom z rodiny. Protože viděla (přečetla si), že o tom něco vím, tak se mě ptala na něco k prodávaným motorům. Co jsem věděl, to jsem jí napsal. Zda a jak to využila, si jednak nepamatuju a ani jsem se blíže nezajímal. Na takových prodejcích může člověk vydělat, protože neznají a proto cenu nasadí (z různých důvodů) nízko, nebo naopak takový člověk neprodá, protože to vysoce nadhodnotí na nesmysl. Té paní jsem ale radil podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sbírka spalováků
PříspěvekNapsal: čtv 26.01.2023 12:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2017
Příspěvky: 355
Bydliště: Ruda nad Moravou
VTjr píše:
Ale je rozdíl zda to rozprodáváš sám nebo pozůstalí

JJ, i když se na "druhý břeh" fakt nechystám a ani nemůžu - mám plánů a modelů na 200 let dopředu - tohle mám myslím ošéfované.
I když mám jen holky, vědí dobře co kde mám a jak s tím v případě naložit, koho oslovit, aby se o to postaral. Jak o motory a část historické modelařiny, pak i o CO2 a minimaketařinu, RC i stavebnice... Mám naštěstí štěstí na super kamarády a skoro "modelářskou rodinu" !
Jednak proto, aby to našlo svoji cenu (a něco z toho měly), dobrý domov a správné respondenty, a hlavně právě aby to neskončilo u takových, o kterých píšeš. A už vůbec ne v kontejneru :!:
Udělal jsem to poté, co jsem krátce po vyřízení pozůstalosti po tátovi, jejíž modelářská část mi připadla (naštěstí já věděl co s tím a jak) tak jednou myslel, že mám COVID, a ona to byla plicní embolie HIGH RISK... (měl jsem pak čas přemýšlet, a dost věcí změnil a ošetřil)

Konec OT a sejčkování - a jdeme radši syslit a křečkovat dál ! :D

Je to super náhoda, takto potkat "aukristu", pobavilo mě to když jsem to četl ! :wink:
Už mám s pár klukama jakousi domluvu, znám jejich první a poslední písmenko nicku a cca počet hodnocení, a když vidím příhoz od ??? a je to blízko nebo shoda, hned se kontaktujeme,a vždy se dohodneme, kdo to viděl první nebo víc potřebuje. Už jsem si ceny vyháněl s kamarádem, a přitom jmse se průběžně chlubili svými úlovky: já mám tohle, a o to jsem přišel - a on to měl naopak :-) A rvali jsme se jak pitomci jen my 2, a třetí (prodejce) se smál, jak už to bývá...

VTjr píše:
... a dal jsi si bacha na záver aukce, já ne

Mno a navíc já měl ten den narozeniny, tak jsem si je musel osladit, no ni? :lol:

_________________
EXminimaketář & El & CO2 maniac dezertující ke kořenům - KHMM.cz; Hitec FLASHman 4 až 8, HTS


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sbírka spalováků
PříspěvekNapsal: čtv 26.01.2023 12:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
DAF píše:
Otázku laděného výfuku a expanzního jsme tu už kdesi také řešili. Laďák je na určitý, poměrně úzký rozsah provozu, a to nejlépe v nejvyšších otáčkách. ...

To vím, jenže co když i v tom maximu v rezonanci je ten výkon nadoraz, nebo i nedostatečný? :roll:
Ono je známá věc, že motory lze vytunit, ale větší objem nic nenahradí. :P
Pokud nelétám soutěže v nějaké kategorii, kde je objem limitován pravidly, tak volím objem co největší, tedy který dovoluje model z hlediska hmotnosti toho motoru. No a zrovna ASP32 je tak malá, kompaktní pětka, že si hmotnosti nezadá s třiapůlkama (nakonec je ve stejném odlitku jako byly ASP 25 a možná i ASP21) a dokonce i s MVVS dvaapůlkama.
No a zmínil ses o kombatech. :roll:
V pravidlech stálo, že mají být všechny jako polomakety v mírce 1:12. A motory se mohou používat do 1m rozpětí 2,5cm3 a nad 1m do 4cm3. (tedy za ten 1m neručím, ale tak nějak jsem to tam četl). Tak si vem, že třeba Messerschmidt BF-109 má v zmenšení 1:12 rozpětí 860mm a vrazíš do něj dvaapůlku. Tak tomu já říkám přemotorování :P , i když je fakt, že musí za sebou utáhnout i stuhu. Mám Mezka ve stejné velikosti, ale z polyše od Alferyho, ve kterém mám 200W elektromotor a vrtule cerná prostějovácká 180/100mm. Při letové váze 500g je to raketa kolmo stoupající do nebe, no neskutečný adrenalín. Se spalovákem by se sice váha trochu vyšplhala, ale s výkonnou dvaapůlkou (dejme tomu jen 350W) by se to chovalo ještě ostřeji. PONY má rozpětí 1300, takže je nad metr a podle kombatářských pravidel by tam mohla být čtyřka. Já jsem původně uvažoval PONY-ho přemotorizovat na MVVS 4,6 ale ASP S32 se mi jeví vhodnější, protože je menší a lehčí.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sbírka spalováků
PříspěvekNapsal: pon 30.01.2023 20:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
VTjr píše:


Potvrzuju. V Atlasu (plánek 12S) jsem měl MVVS 3,5. Nebylo to ono a tak jsem místo něj dal ASP32. Padnul tam naprosto přesně, i šrouby pasovaly. Udělal jsem redukci výfuku obdélník/trubka a mám k ASP připasovanej brněnskej třiapůlkovej muffler. Neskutečnej nárůst výkonu letadla, naprostá raketa. Sestava běžně naskočí do první rezonance, když Atlase rozhulím šikmo dolů, naskočí ještě výše ale po srovnání letu zase přeskočí na první rezonanci. A to jsem s výfuk oknem ASP vůbec nic nedělal.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sbírka spalováků
PříspěvekNapsal: pon 30.01.2023 21:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7115
Bydliště: Vsetín
Sice něco přes 40 kousků, ale nic extra vzácného tam asi nebude...


Přílohy:
325232292_406560938344917_7736162079161584031_n.jpg
325232292_406560938344917_7736162079161584031_n.jpg
[ 72.28 KiB | Zobrazeno 1607 krát ]

324370655_536412441632629_8401888056109064162_n.jpg
324370655_536412441632629_8401888056109064162_n.jpg
[ 65.45 KiB | Zobrazeno 1607 krát ]

326026646_718988169849977_2083671912829790520_n.jpg
326026646_718988169849977_2083671912829790520_n.jpg
[ 57.88 KiB | Zobrazeno 1607 krát ]

323539048_726356452496561_9108366300602340392_n.jpg
323539048_726356452496561_9108366300602340392_n.jpg
[ 56.45 KiB | Zobrazeno 1607 krát ]

323937129_909303313820147_6590381624018680189_n.jpg
323937129_909303313820147_6590381624018680189_n.jpg
[ 62.41 KiB | Zobrazeno 1607 krát ]

323692786_898886834568757_134933082741514213_n.jpg
323692786_898886834568757_134933082741514213_n.jpg
[ 62.68 KiB | Zobrazeno 1607 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sbírka spalováků
PříspěvekNapsal: úte 31.01.2023 10:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1973
Bydliště: Vysočina, ČR
blesk píše:
...něco přes 40 kousků...
Hezká sbírka, pohled pohladí duši.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sbírka spalováků
PříspěvekNapsal: úte 31.01.2023 10:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
blesk píše:
Sice něco přes 40 kousků, ale nic extra vzácného tam asi nebude...

Ale něco cenného se tam jistě i najde! :roll:
Máš to hezky uspořádané, ten nápad s těmi hranoly s výřezy se mi velmi líbí, to si asi s dovolením od Tebe převezmu. 8)
Chceme totiž (náš klub) na jaře uspořádat výstavu modelů a i motorů. No a než vyrábět stovku plechových stojánků, bude asi lepší si v OBI koupit pár bukových hranolů a ty motory tam našroubovat. Jednak bude jednodušší a rychlejší instalace výstavy. A krom jiného to bude i bezpečnější kvůli možné krádeži. S nenechavci se musí vždy počítat, že? :wink:
Výstava je dobrá pro propagaci našeho koníčka. Protože nás modelářů na Slovensku valem ubývá a myslím si, že v Česku to bude podobné. Mládež radši ťuká do svých smartfónu a žije ve virtuálním světě než by něco bastlila. Ale možná by i chtěla ale nemá vzory. Možná je dost takových co je stačí jen nakopnout a zájem projeví. Chtěl bych v rámci výstavy udělat i nábor nových členů. Jen se mi zatím nedaří sehnat vhodný prostor. Navíc bych to potřeboval sponzorsky, protože na drahé pronájmy klub nemá peníze. Tedy prostory jsou, ale chtělo by to něco víc v centru města aby byla i dostatečná návštěvnost.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sbírka spalováků
PříspěvekNapsal: úte 31.01.2023 12:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2017
Příspěvky: 355
Bydliště: Ruda nad Moravou
blesk píše:
Sice něco přes 40 kousků, ale nic extra vzácného tam asi nebude...

Jasně, pár motorů bych si k sobě přestěhoval - třeba NV-21 MK1 :-)
Gratuluji a též pochvalně kvituji Tvé uspořádání motorů ve sbírce... Jen tak dále, tam je ještě míííísta :-P

_________________
EXminimaketář & El & CO2 maniac dezertující ke kořenům - KHMM.cz; Hitec FLASHman 4 až 8, HTS


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 255 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz