Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 800rpm motor
PříspěvekNapsal: pát 27.01.2023 4:45 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.1.2023
Příspěvky: 10
ellet píše:
Něco bude asi špatně. Tady je totéž, jen 130 ot/min a kroutící moment má v dokumentaci menší.


taky na to koukám. Oni to tam asi mají špatně napsané, těch 13kg bude k tomu 130 otáčkovému, tzn ten 400 bude to stejné, ale o to slabší. Tzn jsem zase na začátku. Tak i tak bych potřeboval nejlépe dvakrát silnější a dvakrát rychlejší + nejlépe s převodem do pravého úhlu (worm). Jenže ty wormy mi připadnou slabší s méně otáčkama. Jediné co jsem našel je https://robokits.co.in/motors/dc-motor/ ... h=2_3_572& - to má 4,5kg na cm, 600 otáček, tzn snad by měl být rychlejší i silnější nežli mám teď. Ale je to zase odkudsi z indie a nejsem si jistý jak udělat ten převod do pravého úhlu


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: 800rpm motor
PříspěvekNapsal: pát 27.01.2023 6:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
jyrry píše:
https://www.aliexpress.com/w/wholesale-800-RPM-Speed-Reduce-Torque-Geared-Box-Electrical-.html
ale do pětikila to nebude

Palmik777 píše:
Odkazuje mě to na vyhledávání, není tam konkrétní produkt

Nevim na co to bude, tak to na stříbrným podnosu nemůžu naservírovat :roll:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 800rpm motor
PříspěvekNapsal: pát 27.01.2023 11:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Palmik777 píše:
pochopil jsem, že čím menší otáčky tím větší síla a naopak - to je asi jasné. Snažil jsem se hledat ten MIG 550, ale moc mi toho nenašlo
Tady máš MIG 600 doporučovaný i do nářadí MIG 600 TURBO 3 Li je určen pro pohon modelů letadel a lodí , aut v neposlední řadě se používá také v accu nářadí 7,2V - 9,6V (stránky Mega Motor nepodporují odkazy na konkrétní produkty) Tohle je řada MIG v modelářském eshopu Stejnosměrné elektromotory - MIG ale jak psáno výše bez podrobnější specifikace, co je tvou potřebou - záměrem, nemá smysl věštit ze skleněné koule. Když hledáním nedostáváš žádané, je něco špatně. A) Klíčová slova B) Nevhodná aplikace pro vyhledávání - program
Edit02 "Převod do pravého úhlu." Možností je hodně. Bez velikosti přenášeného momentu (účelu použití), a nějakého jednoduchého náčrtu, lze těžko nějak pomoci - dát návrh na řešení.


Naposledy upravil guchar dne pát 27.01.2023 16:41, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 800rpm motor
PříspěvekNapsal: pát 27.01.2023 16:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Jestli chcete motor velikosti MIG 550, tak kupte v nějaké modelářské prodejně, nebo koukněte do nějakého akunářadí a máte to za pár korun. Nebo jak bývají autokompresorky v tom černém plastu apod. Ale mívají většinou moc vysoké otáčky, tak jedině s planetovou převodovkou.

Edit: Guchar byl rychlejší


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 800rpm motor
PříspěvekNapsal: sob 28.01.2023 5:19 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.1.2023
Příspěvky: 10
guchar píše:
Tady máš MIG 600
Dík, jen na tom webu není cena a nelze to pořádně používat - lze to dát do košíku, ale ikony nefunguje. NAšel jsem to jinde, ale nevím jak poznám sílu.

Nicméně jsem ještě našel motor 775 na techfun - zdá se být také vhodný - ale už má pro mě hraniční délku (nejlépe bych ten worm, který by byl co bych potřeboval do pravého úhlu, ale silný a rychlý za dobrý peníz nemohu najít).

Uvítal bych jednoduché porovnání těch motorů - jako např ten 600 je silnější o X procent atp (abych tomu porozuměl i já)

Místo worm bych asi použil převody - mám představu něco jako: https://paste.pics/L8I0M - tzn menší do motorku a vetší pod motorek - jen bych to potřeboval pod motorek tzn neprodlužovat délku - pokud byste měli typ na něco konkrétního tak sem s tím, vůbec netuším co a kde to sehnat.


Citace:
Nevim na co to bude,
jak jsem zmiňoval, chtěl bych to na vrtačku asi 12v, max 24, aby to bylo malé, rychlé a zároveň silné a dalo se na to přitlačit. Asi nejdříve do zásuvky, ale mělo by to do budoucna umět i baterku (nejříve musím přijít na to jak to vůbec rozchodit :-)) - mé umělecké vlohy mi dovolují vytvořit max toto: https://paste.pics/L8IDX - snad to je k pochopení.... Tzn aby to nebylo vysoké (dlouhé) a abych měl možnost na to upnout třeba i nějaké jiné nářadí nežli jen vrták....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 800rpm motor
PříspěvekNapsal: sob 28.01.2023 12:00 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Palmik777 píše:
... mé umělecké vlohy mi dovolují vytvořit max toto: https://paste.pics/L8IDX ...

Aha, takže jak to tu čtu, aby to celé za tebe někdo našel, nakoupil a nejspíš i udělal... :mrgreen:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 800rpm motor
PříspěvekNapsal: ned 29.01.2023 9:23 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.1.2023
Příspěvky: 10
Ne, chtěl jsem jen poradit s výberem motoru u lidí, u kterých jsem si myslel, že jsou zkušenější :-)

Asi to už neřešte, asi vemu ten 775 i když je dost velký, ale zdá se silný


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 800rpm motor
PříspěvekNapsal: ned 29.01.2023 11:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Palmik777 píše:
.... Asi to už neřešte, asi vemu ten 775 i když je dost velký, ale zdá se silný
Motor se šnekovou převodovkou 800 otáček/min, výstupní hřídel pootočená o 90°, jsem našel i jako celky. Ale s otáčkami zhruba 1/2 440 (nebo 450) místo 800. Převod 5 (reduction ratio) 12 nebo 24V, 120W, váha 2.5 kg 120W Worm Gear Reducer Gearbox Electric RV Gear Motor High Torque DC 12V/24V Našel jsem i méně výkonné varianty, ale ten max. limit výstupních otáček cca 450 otáček/min (RPM) byl u všech, které se mi zdařilo vyhledat.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 800rpm motor
PříspěvekNapsal: čtv 02.02.2023 19:55 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.1.2023
Příspěvky: 10
Ten z odkazu nejlevnější je za 200+ EUR, sháním něco jen tak do 500kč. Právě mě se podařil najít max 470 otáček worm a mají ho jen na Aliexpressu (okolo těch 500,-) - ale i tak tento motor má 12cm což je dost, tzn spíše uvažuji o tom 775 s tím, že zkusím pomocí kuželového soukolí udělat ten úhel - 775 vyjde o dost levněji, jen je trochu problém s tím kuželovým soukolím. ten 775 může mít až 10tis otáček, nevím zda to plastové soukolí snese a kovové zase stojí dost peněz - případně na pravý úhel se vyprdnu a bude to holt větší čemuž jsem se chtěl vyhnout. Nevím, stále váhám - jak jsem zmiňoval mám ten 400rpm a přijde mi to docela málo, 470 asi bude také málo....


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz