Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Mazání převodovky Kontronik Kira 480
PříspěvekNapsal: pát 27.10.2023 7:29 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2011
Příspěvky: 168
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Ahoj, prosím rád bych namazal převodovku na svém Kontroniku Kira a nevím proč ale našel jsem jedinou dostupnou a to je od Modelmotors v modrém obalu. Neporadil by jste mi někdo kde seženu něco kvalitnějšího, aby toho nebylo půl kila a nebo jestli mohu bez obav použít tu Modelmotors. Pokud by někdo měl i postup jak nejlépe mazat a dostat se dovnitř bez přípravku levotociveho závitu tak budu také vděčný. výrobce sice udává nemazat ale to už se zde psalo že je to blbost. Děkuji moc za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 27.10.2023 14:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
● Pod "to je od Modelmotors v modrém obalu" se nejspíš ukrývá modrá kulatá krabička (odkaz nutno vizuálně přetřídit) Model Motors Vazelína pro převodovky - 3EL105669 /-/ Jemná vazelína pro převodovky s kovovými koly (VMG, VMKG, VMGM atd.) profimodel: Kód: 3EL105669
● Než bych začal tuto převodovku mazat otevřel bych stránky KONTRONIK: "When do I need to grease the gearbox? -- "The gear unit is lubricated with DryFluid ex works. It is maintenance-free and does not require greasing." When do I need to grease the gearbox? A vyšel bych z jejich doporučení: "Převodovka je z výroby namazána kapalinou DryFluid. Je bezúdržbová a nevyžaduje mazání."
● Pokud to máš pro model vrtulníku (letadla, auta, ...) šel bych na RCMania Dry Fluid Extreme Heli
● Různá jiná aditiva do olejů převodovka, diferenciál jsem před 1990 používal do auta. Hlavně pro klidné svědomí. A taky pro variantu zákona namazaného krajíce (Murphyho zákony): Věci se kterými počítáš nenastanou.

● Přehlédl jsem: "výrobce sice udává nemazat ale to už se zde psalo že je to blbost. Děkuji moc za radu."
Prošel jsem konec dlouhého vlákna od 63 do konce. speedved převodovku rozebral. Super výkonné elektrovětroně - povídání O mazání jsem tam nic neviděl. Každopádně mazání použité výrobcem tomu nemůže ublížit https://www.google.cz/search?q=dry+flui ... s-wiz#ip=1
Ovšem 10ml 350,- a 20ml 550.- Pokud jsem potřeboval namazat něco choulostivého v modelech (nebo domácích spotřebičích) vzal jsem tubičku (došla se setem nějaké stavebnice) s nápisem Keramická vaselina (Ceramic Grease).


Naposledy upravil guchar dne pát 27.10.2023 14:59, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.10.2023 14:31 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2011
Příspěvky: 168
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Děkuji. Nicméně je to pro pohon 2,5m větron Full carbon s vrtulí RF 14/10 a baterie 4s čili bude hnán na poměrně razantní maximum nad rámec doporučení výrobce. Píšu si i s panem Hořejším a vím že na stránkách udávají nemazat a že není třeba, ale také předpokládají užívání dle návodu a to nemám = me :) Pročítal jsem tady Fora a i pro mně takový malý guru DALIBOR rozhodně doporučuje mazat a tedy se po tom sháním. Nicméně i pan Hořejší potvrdil že jistota je namazat ale zároven že ji na skladě nemá:( Asi ho budu na kolenou prosit aby mi sehnal přímo od výrobce:) Nicméně tato by zvládala planetovku a velmi vysokými otačkami až cca 50tis? Dry Fluid Extreme Heli

Vřelé díky a třeba se ještě do vlákna přidají další šikulové jako vy a snad se poté shodneme:)

Přeci jen neříkám že je to ze zlata, ale úplně levný pohon to prostě nění a odvařit ho nějak nechci obvzláště díky tomu, že k tomu mám už tak nějak historický vztah:)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.10.2023 14:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Satria Olomouc tady na foru Bida má tu správnou vazelínu.Myslim že to byla Klüber NBU15.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.10.2023 16:11 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2011
Příspěvky: 168
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Jojo přesně to bude ona. Jestli se nepletu vhodná i na mazání CNC strojů respektive jejich hlav. Na stránkách nic nemá ale samozřejmě bych klidně odkoupil (trošku) :)) ta je totiž jinak myslím i koupitelna jenže pokud se nepletu jen nejmenší půl kilo balení za 4tisice. Pro jednoho dosti neekonomicke když bych potřeboval tak 10gramu:) Moc děkuji za tip a zkusím ho zde na fóru nalézt a nebo třeba budu mít štěstí přímo na jeho odpověď popřípadě na jiné vlastníky. Slyšel jsem že se na to výrobci pro modeláře vyprdnuli protože o to není zájem :( Ale že se tato móda prý zase vrací ale říkám si jak to tedy všichni na fóru s motory s převodovkou dělají. Chjo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.10.2023 16:27 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2011
Příspěvky: 168
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
● Přehlédl jsem: "výrobce sice udává nemazat ale to už se zde psalo že je to blbost. Děkuji moc za radu."
Prošel jsem konec dlouhého vlákna od 63 do konce. speedved převodovku rozebral. Super výkonné elektrovětroně - povídání O mazání jsem tam nic neviděl. Každopádně mazání použité výrobcem tomu nemůže ublížit https://www.google.cz/search?q=dry+flui ... s-wiz#ip=1
Ovšem 10ml 350,- a 20ml 550.- Pokud jsem potřeboval namazat něco choulostivého v modelech (nebo domácích spotřebičích) vzal jsem tubičku (došla se setem nějaké stavebnice) s nápisem Keramická vaselina (Ceramic Grease).[/quote.
Děkuji a to nezní špatně a našel jsem v jednom krámku i skladem a sice tam o planetove převodovce nic moc neříkají a je na vrtulníky a auta ale pokud nebude nic jiného tak je to zatím asi největší favorit :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 28.10.2023 15:28 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.10.2018
Příspěvky: 3
http://www.ekolube.cz/p/isoflex-nbu-15-50-g-tuba--15762


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 28.10.2023 19:52 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2011
Příspěvky: 168
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Ano ano děkuji moc a našel jsem také, ale 50gramu bych měl zřejmě nadosmrti čili zatím se mi nechce investovat více jak třetinu ceny převodovky kvůli půl gramu a jinou nemám a asi ani nebudu, tak bych neměl využití. Ale Vřelé díky!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.10.2023 8:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Napíšu to ještě jednou.Zavolám do Satrie.Aleš se otočí na židli vlevo a podívá se na načatou kilovku vazelíny a pak se domluvíme kolik a kdy. 8)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.10.2023 8:54 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2011
Příspěvky: 168
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Já jsem dbal už předchozí rady a napsal mu SZ. No a prý až bude v práci že se podívá a napíše. Díky moc tedy ještě jednou a zatím tedy čekám na zprávu a snad bude tedy vyřešeno teda to mazadlo. Jen ještě musím sehnat nějaké to zajištění závitu až ji rozdelam a namazu a pak budu montovat. A taky si musím vyrobit přípravek pac ručně se to nehne. Třeba ještě někdo poradí nějaké fígle. Však se těch různých Kontroniku nebo převodovek KPG prodalo dosti :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.10.2023 10:21 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Já jsem převodovky Hacker v F3Ačku mazal tímto: https://www.hacker-motor-shop.com/Getri ... 100&p=1240
Uznávám, že v F3A je provoz o jiný. Plný plyn je zřídka, ale zase je to 10 minut točení v kuse. Každých 50 startů jsem přemazával, každé třetí mazání nové satelity.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.10.2023 12:01 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2011
Příspěvky: 168
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Supr moc díky, pokud by nevyšla od Bida ze Satria Olomouc, tak zkusím sehnat tuto. Domnívám se že by ten rozdíl nemusel být v zásadě s Akro nějak jiný ostatně motory jsou v principu převodovky stejné a spíše je podstata právě v tom, že jde o odzkoušené kvalitní mazadlo a to Hacker a hlavně tvé letité zkušenosti měli splnit. Díky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.10.2023 13:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
● Omluva těm, pro které tyto odkazy nejsou užitečné http://www.ralphschweizer.com/prodmotoren.htm
https://hepf.com/Getriebefett-Grease-C50-54-Acro /-/ https://www.mhm-modellbau.de/part-HAC-29859100.php
● Dotaz kategorie BFU: Když lítám (jezdím rekreačně) tak jde najít motor uspokojivě pracující napřímo (bez převodovky). Ale pokud v nějaké soutěži chci bednu tak: 1. potřebuji vrtuli s patřičným dynamickým tahem 2. k ní vyhovující motor napřímo a) není na trhu b) řešení s převodovkou má menší hmotnost?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.10.2023 15:02 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2011
Příspěvky: 168
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Upřímně nějak mi ušlo co touto odpovědí myslíte. Za odkazy každopádně díky. Jestli jsem pochopil správně, tak vás zajímá proč se snažím řešit převodovku. Zkusím v kostce odpovědět jak na to nahlížím a neříkám že úplně správně ale asi takto : motor s převodovkou má pro vetrone zásadní vlastnost a to velmi malý průměr za zachování většího výkonu a lepší váhy a větší účinnější vrtule než nějaká krytá obezka či obezka. Když je trup úzký a chcete tam mít dost KW asi jinou možnost ani nemáte a nebo díky za tip něčeho podobného ale asi budete mít těžké hledání. No a to proč to řeším já, je to že jsem ho měl již nakoupeny z dřívějších dob ve FULL CARBON vetroni (takový prerostly hotliner) a moc neletel a jedna se o velmi výkonný a kvalitní kombinaci kdy se výkonem pohybujeme na 1 a více KW a taková obezka se do mého trupu prostě nevejde. No a poslední je ze je mi líto nechat v šuplíku motor za skoro 7tisic :) U akrobatických modelů zkušenosti s převodovkou nemám a to musí objektivně posoudit někdo jiný. Upřímně také mám jen jediný motor s převodovkou. A zde je to v mém případě úzkého trupu nutnost a snaha ušetřit peníze když už jsem dříve utratil :) Snad jsem se v tom nezamotal :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 09.11.2023 12:36 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2011
Příspěvky: 168
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Je dobré když má každé podobné vlákno svůj začátek, ale i svůj konec a tedy můj konec je ten, že motor odešlu přímo výrobci na servis kde vše v Německu ochotně a ne draze provedou a mazání mi zabalí na cestu zpět přímo jejich :wink: Sláva firmě Kontronik 8)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz