Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Osazení motorové přepážky F5D
PříspěvekNapsal: pon 30.09.2019 13:33 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10795
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Narazil jsem na osazení motorové přepážky. Dělám to poněkud jinak. Napsal jsem to tam, ale nakonec jsem to vyčlenil jako samostatné vlákno ať se to nemotá.


Vždy stavím více modelů najednou, tak se vyplatí udělat nějaký ten přípravek.

Používám dlouhou tyč (struna graupner 5mm) a na ní dva výtisky z ABS.
Jeden je maketa elektromotoru, ale s 1mm větším průměrem (aby tam byla nějaká vůle) a hlavně s osazením hned za přepážkou.
Druhý výtisk je T osazení někde v trupu. To zajišťuje, že bude tyčka vždy stejně. Zajistit správné vyosení na 20mm dlouhé hřídeli elektromotoru je dle mě jen iluze.

Začíná to přišroubováním přepážky na maketu elektromotoru. Vložíme do trupu a nasadím kužel. Postupným lícováním přepážky, obrušováním trupu docílím ideálního přechodu. Vnitřek trupu totiž není dokonale kulatý (pro spojení polovin trupu jsou přidány zevnitř zesílení). Trup zabrousím i vředu pomocí kousku dřeva na kterém mám položenou brusnou mřížku s dírou pro tyčku.

Když jsem spokojen, tak maketu obalím ještě pro jistotu izolepou a vše separuji. Po zaschnutí separátoru velmi opatrně přiložím motorovou přepážku a přišroubuji (určitě imbus!! jde povolit vždy). Přepážku namažu lepidlem (používám UHU 300kg End Fest). Do drážky mezi maketu motoru a přepážku namotám uhlíkové vlákno, abych zesílil pevnost trupu.
Namažu i vnitřek trupu v místě přepážky. A vložím z vnitřku trupu přepážku na přípravku. Protože je trup těsný, tak si pomůžu přilepením pruhu skelné pásky na dno a přepážku si mohu o pásku opřít.
Po zatlačení na místo zkontroluji, nasazením kuželu, že vše sedí.
Z přední strany přepážky vytvořím koutový spoj z dlouhých uhlíkových vláken namotaných postupně. To už je závěr.

Nechám vytvrdnout.

Povolím šrouby a vyjmu přípravky. Začistím a vysaji prach.

Takto mám vyosení pod kontrolou a nemotám motor do blízkosti epoxydu. Asi je to extrémní řešení, ale takto přilepená přepážka zůstane v trupu i po roztržení vrtule za letu. Motor se samozřejmě odlomí, ale ne v přepážce. :wink:

A největší výhoda je, že mám na všech modelech stejné vyosení motoru. Nepíšu dobře, to se posuzuje těžko, ale aspoň stejně :wink:


Přílohy:
IMG_20180422_225117.jpg
IMG_20180422_225117.jpg
[ 32.02 KiB | Zobrazeno 2906 krát ]

IMG_20180423_234812.jpg
IMG_20180423_234812.jpg
[ 44.49 KiB | Zobrazeno 2906 krát ]

IMG_20180423_225008.jpg
IMG_20180423_225008.jpg
[ 116.91 KiB | Zobrazeno 2906 krát ]

IMG_20180424_205928.jpg
IMG_20180424_205928.jpg
[ 36.99 KiB | Zobrazeno 2906 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: shumi, VTjr a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz