Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zajišťovací kroužek
PříspěvekNapsal: pon 03.09.2018 16:28 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Zkusím odpovědět na to na co se tazatel ptal, tedy ne kde a jak a za kolik ten kroužek koupit ale zda je zapotřebí ho namontovat :mrgreen:
Na pohonech do cca 400W jsem věřil té segerovce v drážce, vycestovalo to jen jednou z motoru cca 200W, byl to nějaký silně noname. Na pohonech 500W a výš dávám zajišťovací kroužek buď ze spojky na CNC vřetena (na hřídele bez plošky, těm klasickým červíkům utaženým na tvrdé hřídeli nevěřím) nebo třeba motory SK3 mají ten kroužek přiložený u motoru a na hřídeli je pro něj ploška.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajišťovací kroužek
PříspěvekNapsal: pon 03.09.2018 17:46 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
omlouvám se, nepochopil jsem dotaz tazatele . :oops:
Motor 400 W používám běžně bez zajištovacího kroužku pouze se ségrovkou .Zmátl mne druhý příspěvek :lol: . Třetí jsem už nečetl.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajišťovací kroužek
PříspěvekNapsal: pon 03.09.2018 18:54 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
koukal jsem se doma na své motory . Axi 500 W a Leopard - z něj budu tahat cca 4 Kw .
Jsou tam ségrovky plné . Neumím si představit sílu, co by je vyrvala . Ta drážka v hřídeli a téměř po celém obvodě ségrovka musí zvládnout mnohem větší síly, než nějakej kroužek s červíky. Chápu že mohou odejít ty, co mají vnitřní hranu "zubatou?" . Jinak je mi názvosloví trochu nejasné , protože tady nazývají ségrovku pojistným kroužkem na hřídel :) https://www.pematex.cz/spojovaci-materi ... 0UQAvD_BwE

Takže rozdíl mezi zajišťovacím kroužkem a pojistným kroužkem a ségrovkou je asi dost tenký led .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajišťovací kroužek
PříspěvekNapsal: pon 03.09.2018 19:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
S tím názvoslovím je to někdy problém, ale podle PDF DIN705 je to "Stavěcí kroužek" a na tom odkazu co jsem dával, tak zase "Pojistný stavěcí kroužek", jinak pro "ségrovku" je to "pojistný kroužek". Tak si vyber. :lol: Jinak to, kolik ta ségrovka udrží, záleží na tom, jak kvalitně je ten zápich udělaný. Jestli není moc široký, a taky jestli nění moc sražená hrana otvoru který se o ní opírá, protože pak se snadno vyvrátí. Při správném provedení je namáhaná na střih, a to unese opravdu hodně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajišťovací kroužek
PříspěvekNapsal: pon 03.09.2018 20:14 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Lark píše:
Při správném provedení je namáhaná na střih, a to unese opravdu hodně.


Ty Axi a Leopardy jsou udělaný opravdu dobře . A koukal jsem na motory, co mám v kopteře - tam ty výkony na velikost motoru jsou mnohem vyšší (tah 30 g motorku je přes 1 kg) a vše je na ségrovky . Takže pokud to opravdu není nějakej totální šrot od číňana , tak bych to nehrotil .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajišťovací kroužek
PříspěvekNapsal: úte 04.09.2018 6:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.11.2007
Příspěvky: 606
Bydliště: Most
Kluci moc díky na listu 2 jsou relevantní odpovědi které jsem čekal a pomohli mi v rozhodování. Takže zatím to nechám bez :) jednak nejsem 3D pilot abych motor nějak extra zatěžoval a z vašich příspěvků soudím že se nikomu nestalo že by se motor rozebral za letu :). Omlouvám se za ten úlet :))

_________________
TRex500, letadla AMR - Ultimate,VA models - Trinity, Ultimate, FMS - MSX v2, rádio Horus X10


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajišťovací kroužek
PříspěvekNapsal: úte 04.09.2018 8:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Nemáš se za co omlouvat. Každý není strojař.
Ať ti to lítá k tvé spokojenosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajišťovací kroužek
PříspěvekNapsal: úte 04.09.2018 11:54 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
helifish píše:
. Omlouvám se za ten úlet :))

Když jsem pochopil, na co se vlastně ptáš, tak mě to donutilo se problematikou zabývat .
Není potřeba se omlouvat , tohle k řešení je .
Mám pocit, že se výrobci spíš sichrují proti své eventuelní nekvalitě , nebo neodborném zásahu uživatele .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajišťovací kroužek
PříspěvekNapsal: úte 04.09.2018 13:17 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
dudaj píše:
...
Mám pocit, že se výrobci spíš sichrují proti své eventuelní nekvalitě , nebo neodborném zásahu uživatele .

Nejen výrobci, mám to taky tak, přece jen 1250W na motoru už mně trochu vede k respektu a opatrnosti.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajišťovací kroužek
PříspěvekNapsal: úte 04.09.2018 15:06 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
jyrry píše:
Nejen výrobci, mám to taky tak, přece jen 1250W na motoru už mně trochu vede k respektu a opatrnosti.


respekt mám, ale na 7 kW v edf už jsem si zvyknul, takže mám ty měřítka trochu jinak . Tady u těch oběžek jsou dost mohutný hřídele . Ale souhlasím , opatrnost je třeba.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajišťovací kroužek
PříspěvekNapsal: úte 04.09.2018 16:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Z dotazu pro mě vyplynulo, že tazatel chce stavěcí kroužek nějak nahradit a kompletní set zadní montáže jen kvůli němu se mu kupovat nechce, proto jsem dal příklad, že podobné kroužky lze koupit samostatně. Předpokládám, že výrobce ví, proč no tam dává. Tazatel dostal víc rád, jak svůj problém řešit, ať si už vybere sám. Jestli je u nich nějaká prodejna, netuším. Občas také zajdu pro jednu nutnou položku, ale snažím se nákupy koncentrovat, abych koupil víc věcí najednou.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz