Switch to full style
Budoucnost klepe na dveře. Zde se diskutuje o různých aspektech elektropohonu - motorech, akumulátorech a regulátorech, klidně i o převodovkách a vrtulích.
Odeslat odpověď

Lze opravit motor do EDF

čtv 08.03.2018 22:19

Zdravím zkušené elektromechaniky.Mám EDF 70mm s motorem 2900Kv,když ho zapojím na regl tak zahraje jak má ale po přidání plynu začne cukat a když pozatáhnu za 1 kabel tak se normálně rozeběhne.Myslel jsem na špatný spoj u konektoru ,oholil jsem ho a vše v pořádku .Takže si myslím že je špatný kontakt v motoru,dá se to opravit-je někde nějaká opravna nebo nebyl by někdo ochotný za úplatu opravit??Na vlastní opravu se necítím.Díky moc za každou reakci.

Re: Lze opravit motor do EDF

pát 09.03.2018 1:17

Prekalibruj nanovo regulator: zapni vysielac, daj plny plyn, zapni baterku na regulator, pockaj kym sa nakaĺibruje, zapipa a stiehni plyn, skus ci prestane cukat. Skus aj iny regulator

Re: Lze opravit motor do EDF

pát 09.03.2018 2:04

Myslím, že by na vině (kromě již zmíněného) mohlo být i nastavení časování v regulátoru.

Re: Lze opravit motor do EDF

pát 09.03.2018 6:43

...když pozatáhnu za 1 kabel tak se normálně rozeběhne.

To reglem nebude. Jaká je cena toho motoru? Aby poštovné nebylo drahší než motor.

Re: Lze opravit motor do EDF

pát 09.03.2018 8:10

tezko odhadnout - nektere motory maj vytazene kabely z vinuti ven a konektory rovnou na nich, nektere konci uvnitr a pokracuji dal licnou. Zkusil bych oholit izolaci az k motoru a uvidis zda to tam neni treba nekde zlomene

Re: Lze opravit motor do EDF

pát 09.03.2018 9:50

Znovu přepájej konektory! Stalo se mi, že na pohled v pohodě, ale hned po přepájení motor přestal cukat.


Michal

Re: Lze opravit motor do EDF

pát 09.03.2018 13:34

Díky pánové za Vaše postřehy,ač začátečník tak jsem vše krom oholení celé izolace udělal a stále stejné,nový motor přijde na cca 20US dolarů to bych raději koupil celé EDF za 18.50 USd.O peníze nějak moc nejde ale o čas ,mám rozestavěný éro a tohle mě zabrzdilo.Jinak pošta k případnému opraváři je za 49 Kč takže nic hrozného. Kdyby někdo rád vymohl s opravou za úplatu tak budu vděčný.Ještě k tomu oholení ,kdyby byl kabel někde přerušený tak by to nefungovalo přeci na zatažení za drát jelikož by se mezera praskliny zvětšovala,já myslím že to bude v motoru narušené ale čert ví.

Re: Lze opravit motor do EDF

pát 09.03.2018 17:36

Objednej nový.
pokud to někdo bude převíjet tak to bude stát asi víc peněz než nový motor.
já jsem už pár desítek motorů převinul. tak vím že to dneska nemá cenu. dělal jsem to cca před 15ti roky kdy se předělávaly motory z CD mechanik a jiné. protože stříďák byla vzácnost a když už tak stál hodně peněz.

máš šanci. zkus to sám. návodů tady bylo hodně. alespoň se naučíš něco nového

Re: Lze opravit motor do EDF

sob 10.03.2018 12:49

Díky Havelaircraft,máš pravdu ,já jsem jen myslel jestli nebude onen jediný vodič vevnitř bez kvalitního kontaktu,mám už slíbený celý EDFko a tak jak říkáš zkusím se něčemu novému naučit a mrknu se útrob motorku a pokud bych objevil jen špatný kontakt(v což věřím) tak bych to nechal zaletovat u nějakého televizáka co má zkušenosti a mikropájením.Díky všem pánové za přínosné informace
Odeslat odpověď