Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Lze takto odpálit regulátor?
PříspěvekNapsal: pon 15.01.2018 10:12 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 5.11.2013
Příspěvky: 188
Bydliště: Veltruby u Kolína
Vážení znalci elektropohonu, prosím o radu. Nejspíš vím, že mne moje zkušenost vyšla na dva tisíce, ale snad to pomůže ostatním. Pořídil jsem elektropohon do letadla na 8S LiPol s regulátorem DLUX 80 HV. Sestavu jsem tady v minulosti ladil (díky jirry za cenné rady) a mělo by to fungovat. Zatím jsem absolvoval jen velmi lehké pojíždění, zlobil mne totiž pneumatický zatahovák, takže letadlo ani neletělo, sotva dvě minuty motor běžel. Včera jsem chtěl nastavit servo pneumatického ventilu, které pořád zlobilo. Připojil jsem regl na Optimu 7 a stejný počet výstupů na serva a regulátor, který má vlastní SBEC do 8A. Regl pípnul, serva jsem normálně nastavil a vše se tvářilo normálně. Když jsem ale vypnul blokování plynu a chtěl pojíždět, motor ani nepípl. Několikrát jsem odpojil a připojil baterky (nabité naplno) , nakonec odpojil i další serva a nechal jen zapojený výstup na regl. A najednou přestal regl úplně napájet přijímač. A už vůbec nic nedělá. Je možné, že jsem ho takto zničil? Nic nezasmrdělo, vše se tváří normálně.
Mrzí mně nový regulátor, který ani neletěl. Ale snad ještě víc ta práce, kterou dá ho vybrakovat zevnitř, přeletovat kontakty a znovu vše složit.
Napadá vás někoho konstruktivní pomoc? Regl předtím normálně běžel, motor se točil, vadu z výroby bych tedy nehádal. Nedovedu si ani představit, jak bych toto na HK reklamoval...díky moc.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Lze takto odpálit regulátor?
PříspěvekNapsal: pon 15.01.2018 12:51 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
peta1 píše:
.... Připojil jsem regl na Optimu 7 a stejný počet výstupů na serva a regulátor, který má vlastní SBEC do 8A. ...

Tomuhle nějak nerozumím :?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lze takto odpálit regulátor?
PříspěvekNapsal: pon 15.01.2018 12:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
tak to buď v klidu že si nehořel :D

Asi jo
Reklamace? lepši ted než v luftě.


Přílohy:
regl.JPG
regl.JPG
[ 265.21 KiB | Zobrazeno 3566 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lze takto odpálit regulátor?
PříspěvekNapsal: pon 15.01.2018 13:20 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 5.11.2013
Příspěvky: 188
Bydliště: Veltruby u Kolína
Nevyhořel, vypadá vše normálně. Ale nebyl myslím ani důvod zahoření, plyn byl celou dobu blokován vypínačem na vysílačce. Vůbec jsem motorem netočil.
No Hitec Optima 7 je sedmikanálový přijímač - myslel jsem tím, že jsem zapojil SBEC regulátoru do přijímače a do něj všechna serva v modelu, kterých je sedm. Takže tak. Externí BEC tam nemám. Nemohl se tím od standardních serv nějak přetížit SBEC reglu a tím se zničit? Ale šlo jen o nastavování na zemi - žádné zběsilé páčkování.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lze takto odpálit regulátor?
PříspěvekNapsal: pon 15.01.2018 13:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Nepíšeš, jaká serva jsi připojil, ale i tak. Pokud by došlo k přetížení SBEC obvodu, tak by mělo dojít k jeho restartování, ne spálení.

Já bych to zkusil na HK vyreklamovat. Taky jsem to do minulého týdne bral jako mission impossible, ale v jiném vláknu mě přesvědčili, ať to zkusím. Šlo o lipolku s vadným článkem. Nakonec to zabralo cca 5 minut na chatu a dvě fotky. Novou baterku už mám doma, starou samozřejmě ani nechtěli poslat.

Takže tu reklamaci bych minimálně zkusil. Nahoře na titulní stránce v šedém pruhu máš odkaz na Live chat, tam to zkus. Připrav se na to, že to budou chtít vidět, ideálně to tedy předem nafoť nebo natoč tak, ať je patrný problém. Fotky nebo video pak přiložíš na požádání přímo do chatu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lze takto odpálit regulátor?
PříspěvekNapsal: pon 15.01.2018 15:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
No, a nenastavil si blokovani motoru na jiny prepinac?

Michal


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lze takto odpálit regulátor?
PříspěvekNapsal: pon 15.01.2018 15:30 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 5.11.2013
Příspěvky: 188
Bydliště: Veltruby u Kolína
Zaručeně ne, ostatně s motorem jsem opravdu nehýbal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lze takto odpálit regulátor?
PříspěvekNapsal: pon 15.01.2018 15:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
misamltr píše:
No, a nenastavil si blokovani motoru na jiny prepinac?

Michal


To by nepřestal fungovat integrovaný SBEC.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lze takto odpálit regulátor?
PříspěvekNapsal: pon 15.01.2018 15:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
Aha, takze serva vubec nejdou. Zkusil bych regl poklepat, pomackat, muze byt spatny spoj.

Michal


Naposledy upravil misamltr dne pon 15.01.2018 16:01, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lze takto odpálit regulátor?
PříspěvekNapsal: pon 15.01.2018 16:01 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 5.11.2013
Příspěvky: 188
Bydliště: Veltruby u Kolína
Nojo, ale vždyť to předtím normálně fungovalo. Jak je možné, že najednou úplně přestal reagovat a vůbec neposílá napětí do přijímače?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lze takto odpálit regulátor?
PříspěvekNapsal: pon 15.01.2018 16:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
peta1 píše:
Nojo, ale vždyť to předtím normálně fungovalo. Jak je možné, že najednou úplně přestal reagovat a vůbec neposílá napětí do přijímače?


Se to pokazilo. :wink:

Abys vyloučil tu největší pitomost - kontakty jsi prověřil? Baterka je OK?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lze takto odpálit regulátor?
PříspěvekNapsal: pon 15.01.2018 18:25 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
misamltr píše:
Aha, takze serva vubec nejdou. Zkusil bych regl poklepat, pomackat, muze byt spatny spoj.

Michal


A proč?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lze takto odpálit regulátor?
PříspěvekNapsal: pon 15.01.2018 18:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Spíše než pomačkat bych zkusit regulátor dát na tester serv místo přijímače. Tím bych vyloučil chybu v RC.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lze takto odpálit regulátor?
PříspěvekNapsal: pon 15.01.2018 18:51 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 23
A co takto prijimac? je v poradku a dava impulsy na vystupe na inom reg? a je reg nakalibrovany s pakou plynu?(ak sa pouzival prepinac ,mohol sa prekalibrovat plyn na 0 ...pozor je to ako stiahnuty alebo plny plyn...) Myslim ze by bolo dobre skontrolovat prijimac a konektory na prijimaci a kablikoch.Potom by som skusil reg na servoterster s malym 3S a cvicnym motorcekom ...
Casta chyba RC prijimacov- vystupne piny pre konektory serv su odtrhnute od plosnaku a robia tazko zistitelne poruchy.Caso staci kontrola Lupou a prepajkovat...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lze takto odpálit regulátor?
PříspěvekNapsal: pon 15.01.2018 19:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
peta1 píše:
Nojo, ale vždyť to předtím normálně fungovalo. Jak je možné, že najednou úplně přestal reagovat a vůbec neposílá napětí do přijímače?

Nemohol byť v príjmači regl zapojený opačne? Možno servá by fungovali cez nejakú ochranu procesora.. (ale tie by museli byť správne)..
Nehnevaj sa ak Ti to pripadá ako úplný nezmysel, mne sa to osobne už stalo.. odišiel pritom výstup príjmača (a bolo to rávno, to bol ešte Rex5+ čo bol len v zmršťovačke, a pichnúť to tam naopak šlo ľahko..
Ale regl (jeho bec), nemá aj tak dôvod na to zdochnúť. Len ten príjmač..
To by ale znamenalo že regl by bol v poriadku a zdochnutý príjmač.. skúšal si to nejak merať, keď si si istý že nedáva napätie?

Regly kapú hlavne na provizórne pripojenie baterky (či nebodaj nejakého zdroja alebo úplne slabej baterky)
- nemusíš ani pridať plyn, on do tých cievok vinutia pustí prúd už pri prvom zapípaní, a baterka musí pobrať čo z nich potom vylezie späť)..


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz