Switch to full style
Budoucnost klepe na dveře. Zde se diskutuje o různých aspektech elektropohonu - motorech, akumulátorech a regulátorech, klidně i o převodovkách a vrtulích.
Odeslat odpověď

SW CP21xx a MZ 18 a nabíječ EVPEAK A1

pon 23.10.2017 9:01

Zdravím vespolek a :

mám řádně (myslím si), nainstalovaný SW CP21xx USB což by měla být emulace portu COM na kabelu USB.
I když mám v nastavení zadán parametr COM1, odmítá to komunikaci s TX Graupner MZ18 i když mám od pana
Graupnera stažené jeho STUDIO k danému rádiu . . . .
Studio je funkční přes obezličku. SD kartu dám do jiného USB zařízení a data si stáhnu
Což mi až tak nějak nevadí, jen to vrtá hlavou. Proč??

Jakožto metyl-benzinový modelář mám i nějakej ten elektropolet. A tak jsem si ke staršímu Ultramatu přikou-
pil “mocnější“ nabíječ EV PEAK A1 -druhá ruka, plně funkční s garancí, téměř nový. Má umět, v nabídce prodej-
ce PROFImodel Domansky to je v textu, spolupracovat s PC po stažení SW Charge monitor z jejich stránek.
Zřejmě jsem nejen starej, ale i slepej a tak jsem žádný dounloud u nich nenašel.
https://profimodel.cz/cs/nabijece/59762 ... -100w.html
Pokorně jsem vznesl na prodejce svůj hloupý dotaz mejlem, dokonce 2x a ani po týdnu nepřišla odpověď.
To jen tak na okraj.

A tak jsem dnes zavolal přímo panu Garbovi do Profimodelu…..
SW nemají, prý ani výrobce již nemá. . . Slíbil info smazat. Asi to skladování či archivace pár megabajtů dá zabrat .... Toho prostoru ....
A tak se ptám – není zde dobrá duše, která má a je ochotna poskytnout dotyčný SW celoživotnímu slaboproudaři
a lepiči špejlí dle vlastních plánů??
A problém kol MZ-18ky mne taky zajímá.
Dík za případné rady, či odpovědi

Vzletem v Let !!
Leon od HK

Re: SW CP21xx a MZ 18 a nabíječ EVPEAK A1

úte 24.10.2017 18:36

COM1 bývá na některých základních deskách rezervovaný. Zkusil jsi jiný od COM3 nahoru?

Re: SW CP21xx a MZ 18 a nabíječ EVPEAK A1

úte 24.10.2017 19:50

Dík za info. Zítra zkusím. Je pravda, že pokud si dobře vzpomínám, tak v GRstudiu vlevo dole onen COM1 - text, měl čv barvu . . . Na noťasu graupnera nemám instalovaného. Zejtra vlezu do bedny.

Leon

Re: SW CP21xx a MZ 18 a nabíječ EVPEAK A1

úte 24.10.2017 21:43

Díval ses ve správci zařízení, na jakém COM portu máš to USB?

Re: SW CP21xx a MZ 18 a nabíječ EVPEAK A1

úte 24.10.2017 22:18

Hned po připojení převodníku se musí vlevo dole objevit číslo portu a v menu "Port select" se vypíše taky:
Gr_upd_studio.jpg
Teda pokud je správně nainstalováno.

Re: SW CP21xx a MZ 18 a nabíječ EVPEAK A1

úte 24.10.2017 22:39

Beru na vědomí a zejtra zkusím nasadit sílu stárnoucího ducha s podporou obdržených rad . . .
Ď
Leon

Re: SW CP21xx a MZ 18 a nabíječ EVPEAK A1

stř 25.10.2017 6:10

Zdravím jsa posilněn smradlavými sýry a čajem z černého rybízu.
Ano zásadní rozdíl je v nabidce COMů.
COM nabídka.jpg

Ovladač je aktuální a víc nevím, co bych k tomu měl dodat.
CP 2102.jpg

Graupner studio a COM.jpg

Re: SW CP21xx a MZ 18 a nabíječ EVPEAK A1

stř 25.10.2017 6:20

. ..a zapomněl jsem dodat:
ticho po pěšině. Někde jako NEsoudruh z neDDR dělám chybu . . .
Leon

Re: SW CP21xx a MZ 18 a nabíječ EVPEAK A1

stř 25.10.2017 7:06

Vecer si zkusim vzpomenout a podivat na ty comy, kde a jak je tam mam.

Re: SW CP21xx a MZ 18 a nabíječ EVPEAK A1

stř 25.10.2017 7:10

Ten scan obrazovky není moc dobře čitelný, ale zdá se mi, že máš ten převodník v "dalších zařízeních" a snad i s vykřičníkem. Musí být v COM portech. To vypadá na špatný ovladač.

Re: SW CP21xx a MZ 18 a nabíječ EVPEAK A1

stř 25.10.2017 7:35

. . .Chyba moje a zřejmě ne poslední . . .
- aktualizoval jsem ovl. znovu, ale s připojeným TX. Dost markantní změna . . . Ostatně z obr to je patrné.
Jakožto kdysi bejvalej technik sálových výp. syst. jsem měl spory s provozními programátory. Asi se mi dodnes mstí . . .
USB _UART.jpg

aktualizováno ale s připoj GR.jpg

COM 13.jpg

Re: SW CP21xx a MZ 18 a nabíječ EVPEAK A1

stř 25.10.2017 10:46

Divný je i to, že máš ten převodník na tak vysokém číslu portu (COM13). Já ho mám na COM3. Některé programy neumí s tak vysokým číslem portu pracovat. Nejspíš máš porty COM3 a COM5 volné a podle druhého obrázku mu ve správci můžeš změnit číslo na některé nižší volné.
Přílohy
COM 13.jpg
COM.PNG

Re: SW CP21xx a MZ 18 a nabíječ EVPEAK A1

stř 25.10.2017 11:10

Ď - důležitá je pro mne hlavně info o vysokém č. portu. Nemám ánung o obsazenosti a jejich důležitosti. Změna není problém. Ale až zapnu velký počítadlo. Studio se snažilo komunikovat, ale na konci to hodilo chybové hlášení. Féler....
Dám vědět.
Leon

Re: SW CP21xx a MZ 18 a nabíječ EVPEAK A1

stř 25.10.2017 11:28

Pokud program ten port nabízí, tak s hodnotou čísla by neměl být problém. Běžně používám u jiných programů COM14, COM15.. Ale vyzkoušet to můžeš, za to nic nedáš. Třeba i COM2.

Re: SW CP21xx a MZ 18 a nabíječ EVPEAK A1

stř 25.10.2017 13:53

Jestli tenhle program pracuje i s vyššími čísly portů jsem nezkoumal, jen mě to napadlo, protože už jsem se s tím u některých programů setkal. Je ale docela divné, že jestli jsou nižší porty volné, tak se ovladač nainstaloval tak vysoko.
Odeslat odpověď