Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: utopený regulátor
PříspěvekNapsal: pon 16.10.2017 8:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
Celeron píše:
Ono to taky může být čím je to pájený a jaký tavidlo bylo použitý. Pokud to byl nějaký agresivní sajrajt nebo neudělali po pájení oplach, tak ho mohla voda aktivovat a začít žrát.
to ellet: A jak bys jinak dostal to vápno z mobilu, když ne opakovaným namáčením a ředěním v destilce? Čistá destilka je pokud vím izolant.
Jirka

možné to je, ale u MZK bych neopláchnuté tavidlo nepředpokládal, spíše buhví co obsahovala ta voda v bazenku na E-day....přece jen to napouštěli z pražského vodovodu...... :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: utopený regulátor
PříspěvekNapsal: pon 16.10.2017 15:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
ELEKTRONIKA UTOPENÁ v (normální) vodě - obecně . Normální voda obsahuje soli = vodivý roztok (úsady)
1. krok CO NEJDŘÍV odpojit baterku, 2. krok (jde-li tak pryč obal) proplach destilka (případně v UZ čističce),
(2a. mezikrok oplach v IzoPropylAlkoholu (odebere vlhkost urychlí následné sušení), 3. krok VYSUŠENÍ důkladné,
4. krok PŘEZKOUŠENÍ (nejlíp na zdroji s nastavitelnou elektronickou pojistkou) .
Úspěšnost záleží na včasném odpojení. Provedení povrchové úpravy DPS, citlivosti ke svodům a složitosti zařízení.
Naděje vždy existuje, ale není vyloučeno ani případné poškození a nutnost opravy (pokud se vyplatí).
(Možná jsem postup na RCMA.. už někdy - někam dával.)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: utopený regulátor
PříspěvekNapsal: pon 16.10.2017 17:14 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Všem Vám pánové moc a moc děkuji za Vaše postřehy a zkušenosti,pro mne jako člověka co ho mikroelektro nikdy neoslovila jsou tyto nové poznatky neocenitelné.Zatím můžu konstatovat že po dnešním vyhřívání regla na sluníčku a lihovým zástřikem je FUNKČNÍ.Zkoušel jsem ho jen kratince ze strachu protože nemám kontaktol takže zítra ho ještě prostříknu a pak ho vyzkouším naplno.Docela jsem byl nas....ý protože régl byl 4 dny starý ale asi pomohlo že po nárazu se odpojila baterka.Zase jsem doplatil na nezkušenost (a svoji blbost+panika)v ovládání ve chvíli kdy se mi letoun dostane za hlavu a ještě proti slunci ale chyby se taky musí počítat.Nakonec jsem byl rád že jsem éro vůbec našel jelikož po té panice v ovládání mi zmizelo z dohledu a padlo za pár baráky do potoka který byl lemovaný cca 20m vysokými stromy a vzdálený 250 m ode mne.Takže moc díky všem,je to příjemné vědět že takové malichernosti nezůstanou bez povšimnutí. dr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: utopený regulátor
PříspěvekNapsal: pon 16.10.2017 23:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Bacha, některý Kontaktoly či Kontoxy jsou (nebo aspoň byly), částečně vodivý, tak si přečti co kupuješ ať to ouplně nezabiješ.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: utopený regulátor
PříspěvekNapsal: úte 17.10.2017 16:20 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Tak dnes v tom krásném dni jsem vyzkoušel regl po té nedobrovolné koupeli na plný grády.celý 3 baterky jsem vysmažil a neslevil mu a vše OK. Kontaktol jsem raději nepoužil (máme ho ve firmě na podporu vodivosti) a jak psal Celeron mohl bych to možná pohnojit a tak byla jen ta lihovka a opětovné vyfoukání. díky dr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: utopený regulátor
PříspěvekNapsal: úte 17.10.2017 16:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
kontaktol u mně působil spíše jako magnet na prach a posléze spíše jako blátíčko s lepivým účinkem.
Opravdu doporučuji spíše ten nanoprotech , s tím po letech používání nemám problém jak na spojích konektorových tak na deskách co mohou vlhnout ... a serva opravdu makají i přímo ponořená do vody jak to ukazují na trubce......


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: utopený regulátor
PříspěvekNapsal: stř 18.10.2017 8:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Ona ani ta lihová koupel není ouplně ideální. Spíš čistej izopropyl. Pamatuju z dob non-SMD rádií a metylových motoráků dva přijímače kamarádů, kterejm odešly cca půl roku po vykoupání v metylovým palivu když jim praskla nádrž. Původně jsme to vůbec nedávali do spojitosti ale potom mi jeden Teslák z výroby hybridních integráčů v Hradci Králové prozradil, že při pájení součástek, hlavně v plastových futrálech dochází tepelným pnutím k vlasovým prasklinám kolem vývodů. Těma prasklinkama pak navzlíná do součástek palivo. Metyl se sice rychle odpaří, ale rycín zůstane a po nějaký době zežlukne a kyselina, co se vytvoří zoxiduje třeba přívodní drátky v integráčích. Takže cokoliv potencionálně žravýho, co je v tom lihu rozpuštěnýho (denaturace, rozpuštěný pájecí prostředek) , by mohlo teoreticky po čase udělat něco podobnýho.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: utopený regulátor
PříspěvekNapsal: stř 18.10.2017 15:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@ufon13 Když jsem dal Google "nanoprotech" dostal jsem několik různých. Až nanoprotech a rcking stránky
byly tím co mne dovedlo k názoru, že máš na mysli "MODRÝ" Nanoprotech Electric
Sprej NANOPROTECH Electric
"Působí jako antikorozní a izolační ochrana, Odolá teplotám od -80 °C do +160 °C, Působí po dobu až 1 roku
Spotřeba: cca 50 ml na 1 m2, Kde sprej použít: RC modely (řídící jednotky, regulátory, serva, konektory) ..."
"Složení: Nanoprotech obsahuje vysoce čisté minerální oleje, antikorozní přísady, antioxidanty,
dezodorizovaný parafín, naftenové úhlovodíky, propan-butan a tajnou recepturu NANOPROTECH."
RCKING - NANOPROTECH ELECTRIC 150ml
"Nanoprotech Electric ochraňuje elektrické kontakty či plošné spoje před oxidací a vlhkostí..."
"První pomoc pro utopenou elektroniku:Když není zařízení vodou fatálně poškozeno, ... přístroj rozeber
a ošetři sprejem NANOPROTECH Electric. Nanočástice do 15 minut vytěsní vlhkost a zakonzervují povrch..."
- Pozn.: Problém je v tom, že prostředek je koncipován UNIVERZÁLNĚ "ochraňuje elektrické kontakty
či plošné spoje". Přitom požadavky na ochranu povrchu plošných spojů(DPS) + součástek se liší od požadavků
na ochranu kontaktů. Pro DPS jsou určeny ochranné laky.
- Nepříliš dobrou zkušenost mám s různými
KONTATOLY (ať ty čisticí nebo ty pro nové kontakty). Po očištění povrchu kontaktů (relé/spínače) a nanesení
prostředků to fungovalo.Ale po 6až12 měs. přípravek na povrchu vytvořil izolační vrstvu=kontakt nefungoval
Výrazně lepší výsledky (v málo agresivním prostředí) dávalo pouhé mechanické očištění bez nánosu přípravku.
Ostatně i v návodu ke spreji NANOPROTECH Electric je uvedeno "... působí po dobu až 1 roku ...".
==edit02 "ŽLUTÝ" NANOPROTECH Auto Moto Electric (Nanotechnology for your car and motobike)
Nano Protech Auto Moto Electric - test na RC modelu
Nano Protech Auto Moto Electric funkčnost po 3. dnech, Igor Vlahovič
"MODRÝ" sprej po druhé
Nanoprotech Electric - test elektricke izolace na RC modelu - RC Store CZ
==Na 230 V (jak některá videa předvádí)bych to nezkoušel.U notebooku NANOPROTECH (pochopitelně) selhal.
I u RC modelů je každý testovaný kus, SÁZKA DO LOTERIE s hodně NEJISTÝM VÝSLEDKEM.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz