Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 26.06.2022 22:03 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 12.1.2014
Příspěvky: 143
Zdravím,
nejaký čas z nostalgie jako historika provozuji Liona (malý větroň velikosti cca A2), loni na podzim jsem se rozhodl mu udělat pomocný motor na pylonu - taková malá asijská oběžka 2212 s vrtulí 8x4 napájený dvoučlánkem LiPol 1000 mAh a s nějakým čínským reglem v červené smršťovačce psali, že je to až na 30 A. Zalétáno - spokojenost- a pak už nebylo počasí na létání a éro čekalo na klidné letní podvečery kdy se s ním létá nejlépe. Jaké bylo překvapení když jsem chtěl vytáhnout větroně do vzduchu, po zapnutí elektriky jenom divně pípalo v reglu, pak jsem zjistil že mi blbne prodlužovací kabel a konektor mezi regulátorem a přijímačem, vyměnil jsem prodlužovací kabel a vše začalo znovu bez problémů fungovat akorát, že se motor začal točit opačně. A tak se ptám je možní ,že se obyčejnej asijskej regl za necelé dvě stovky dá přeprogramovat tak, že se změní smysl otáčení. Ještě dodávám že požívám systém Frsky. Děkuji za názory


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 26.06.2022 22:33 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
Některé regly to umí ale u tebe bych to tipoval na jinou věc.

Asi jsi ten motor odpojoval a pak znovu připojoval. Jsou tam tři dráty. Když kterékoliv z nich přehodíš, tak se motor začne točit obráceně.

Takže zase některé dva přehoď a pojede zase správně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 26.06.2022 22:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 1578
Bydliště: Meziměstí ČR
zdzd - Myslím, že jsi trefil hřebíček na hlavičku. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 27.06.2022 10:53 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2005
Příspěvky: 193
Bydliště: Plzen
Odhaduji, ze jste regulator omylem preprogramoval. To se stane tak, ze zapnete s plnym plynem a regl se dostane do programovaciho rezimu. Nahodnym pohybem paky plynu se muze nejak preprogramovat.
Detaily budou v manualu regulatory.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 27.06.2022 11:04 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 12.1.2014
Příspěvky: 143
Ne ne pánové, nic jsem s tím nedělal, kdybych s tím neco dělal tak je mi to jasný, že přehodit dráty není nic složitého, aby se změnil smysl otáčení, ale k tomu nedošlo. Proto o tom píšu, že se neco takového povedlo, aby se to točilo správně tak už jsem dráty přeletoval, už to i v létě létalo. V jedné loďce jsem měl stříďáka a smysl otáčení jsem přepínal jednoduchým dvoupólovým přepínačem ovládaným servem a jak to běhalo. Jó to bylo v dobách kdy za obousměrnej střídavej regl chtěli i 3000 kč. oni ty sříďáky jdou zapojit do hvězdy i do trojúhelníka podle požadované zátěže to jenom tak na okraj.
K onému náhodnému programování zřejmě došlo vinou nedokonalého spojení prodlužovacím kabelem mezi přijímačem a regulátorem. Manuál k noname reglům nikdo nedodává pokud k tomu není nějaká legenda na stránce prodejce a to nebylo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 27.06.2022 19:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.1.2012
Příspěvky: 290
Bydliště: ¨Libina
Jak píše hořejší .To se mi stalo .Pak jsem zapojil regulátor jako vždy se staženým plynem a on tam byl plnej knedlik . Jeden prst jsem měl okamžitě na maděru a ani autolékárnička nestačila . Do zašívání se chirurgovi nechtělo. Po dvou letech je ten ukazováček tuhej a v chladu špatnej. Vrtule 15/10. Bylo štěstí že to nešlo na zápěstí. Stalo se to v šest ráno a na letišti bylo liduprázdno. Je to tedy trochu mimo téma chci jen upozornit že při tomto způsobu náhodného přeprogramování jsou i bezpečnostní rizika a nedbat pípáni se nemusí vyplatit tak jak mě.

_________________
koksák


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: mati, pepin a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz