Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vhodný motor pro Stingera
PříspěvekNapsal: pon 04.09.2017 14:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Pořídil jsem staršího Stingera http://lsmodel.cz/index.php?page=model&model=stinger
Původně jsem ho chtěl osadit nějakým inrunerem co má 3000 ot/V ,ale nějak se mi ho nedaří najít v našich e-šopech.
Mám možnost koupit starší motor Mega 16/7/4 http://www.megamotor.cz/v4/script/default.php
Jenže je určen pro dmychadlo na tříčlánek.
Myslíte, že by šel použít i na Stingera s dvoučlánkem a vrtulí Graupner4.7x4, nebo 4.7x4.7, nebo 5.2x5.2, nebo 5.5x4.3?
https://www.jino.cz/vrtule--4-7x4-7-cam-speed-prop13611212_1461

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný motor pro Stingera
PříspěvekNapsal: pon 04.09.2017 15:03 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Není to příliš k tématu, ale je dlouhodobý zdroj na vrtule Graupner 4,7x4,7?? DLe mě se doprodávají jen zbytky. Co pak??

Jinak pohon MEGA 16/15/3 + G4,7x4,7 + 40Aregl + 3S 2Ah. Mohu doporučit. Byl tak osazen můj Spitfire od Savexu.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný motor pro Stingera
PříspěvekNapsal: pon 04.09.2017 17:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Tak to vůbec netuším, jestli je dlouhodobý zdroj na vrtule Graupner. Budu se muset u nás na prodejně zeptat, jak to s nimi je.
Regl mám 60A, takže tam to asi vyřešené mám.
Motor na který jsem odkazoval, tak ten má právě u nás na prodejně za poloviční cenu. Proto jsem o něm uvažoval, ale jen v připadě, že neseženu nějaký kolem 3000 ot/V abych mohl dát sklopku. U těchto otáček by snad měla vydržet a neroztrhnout se. Tedy si to myslím, neb jsem nikdy takto vysokootáčkové motory neměl.
Na ten pohon MEGA 16/15/3 jsem se díval. Asi mi nic jiného nezbude než pořídit jeho a honit ho dvoučlánkem.
Když se tedy od Graupnera nejspíš doprodávají vrtule, tak které? Doposud na to mé létaní stačili APC a GWS.

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný motor pro Stingera
PříspěvekNapsal: pon 04.09.2017 19:24 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Motory Mega 16/7/x jsou tak do 250W příkonu. Určitě chceš dát něco takového do Stingera??
Aby to mělo smysl, tak bych uvažoval o něčem kolem 500W. Lepších by bylo 1000W.
Ale to je o tom, jak to chceš provozovat....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný motor pro Stingera
PříspěvekNapsal: úte 05.09.2017 20:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 471
Citace:
Pořídil jsem staršího Stingera http://lsmodel.cz/index.php?page=model&model=stinger
Původně jsem ho chtěl osadit nějakým inrunerem co má 3000 ot/V ,ale nějak se mi ho nedaří najít v našich e-šopech.
Mám možnost koupit starší motor Mega 16/7/4 http://www.megamotor.cz/v4/script/default.php
Jenže je určen pro dmychadlo na tříčlánek.
Myslíte, že by šel použít i na Stingera s dvoučlánkem a vrtulí Graupner4.7x4, nebo 4.7x4.7, nebo 5.2x5.2, nebo 5.5x4.3?
https://www.jino.cz/vrtule--4-7x4-7-cam ... 11212_1461


Ahoj, dovolím si přidat názor. Pořídil jsi si pyloňáka a chceš to pohánět dvoučlánkem, což mi poněkud uniká smysl si pořizovat pyloňáka. Pro rychlost 150km/hod jsi si mohl pořídit cokoliv jiného, co třeba umí naopak lítat i okolo hlavy ale když tomu přidáš tak to těch 150 taky poletí...

Jak napsal Tomáš tento model chce alespoň 500W, aby vůbec lítak tak, k čemu byl konstruován. Pokud chceš dobrej motor za dobrej peníz, tak si kup HET2W-20 a na 3 článek tvrdých baterek z něho vymáčkneš přes 600W. S tímto pohonem už budeš mít pro začátek v teplákách flutter, pokud na rychlost nejsi zvyklej :lol: (viz můj Stinger na RCalbum).

zdroj na motory HET je přímo výrobce (tam jsem kupoval já a nebo Aleš Bidovský ze Satrie)
http://www.highendrc.com/index_eproduct_view.php?products_id=35
http://eshop.satria.cz/satria/eshop/3-1-Elektromotory-stridave/53-3-HET-Typhoon-oslash-28-mm/5/449-EDF-2W-20-3400Kv

Citace:
Není to příliš k tématu, ale je dlouhodobý zdroj na vrtule Graupner 4,7x4,7?? DLe mě se doprodávají jen zbytky. Co pak??

Jinak tohle taky Tomáš napsal dobře, otázka vrtulí u pyloňáků je velmi důležitá, protože vrtuli zlámeš maximálně každej pátej start, ale povedlo se mi i zlámat 5 vrtulí na 5 startů... :lol:
Když jsem tedy zjistil, že je to vcelku drahej sport kde se dá zlámat ve vrtulích i pár tisíc za sezónu :!: tak jsem přešel na čínské vrtule a začal jsem kupovat 5 kusů za 4 USD a nikdy jsem s nimi neměl jakýkoliv problém a to ten HET2W-20 točí s vrtulí 4,7x4,7 celých 32000 otáček.
Do vyšších příkonů už bych s těmito vrtulemi určitě nešel a taky jsem s nimi nikdy nelítal v chladu, kdy plast tvrdne a křehne...
To jsou ty vrtule: http://rctimer.com/product-220.html


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný motor pro Stingera
PříspěvekNapsal: stř 06.09.2017 19:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
TomasC píše:
Motory Mega 16/7/x jsou tak do 250W příkonu. Určitě chceš dát něco takového do Stingera??
Aby to mělo smysl, tak bych uvažoval o něčem kolem 500W. Lepších by bylo 1000W.
Ale to je o tom, jak to chceš provozovat....

Co dát do Stingera, si nechám poradit, neb zatím můj nejrychlejší aeroplán byl/je Funjet s motorem 1500 ot/V s vrtulí APC 8x6
Staršího jsem pořídil proto, protože se mi líbí a chci něco rychlejšího, ale ne něco, co létá třista za hodinu. Beru ho jako určité přechodové éro z "něčeho někam dál" a proto i starší, pro případ, že bych to bodnul do hlíny, aby to tolik finančně nebolelo.

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný motor pro Stingera
PříspěvekNapsal: stř 06.09.2017 19:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
miglosch píše:

Ahoj, dovolím si přidat názor. Pořídil jsi si pyloňáka a chceš to pohánět dvoučlánkem, což mi poněkud uniká smysl si pořizovat pyloňáka. Pro rychlost 150km/hod jsi si mohl pořídit cokoliv jiného, co třeba umí naopak lítat i okolo hlavy ale když tomu přidáš tak to těch 150 taky poletí...

Jak napsal Tomáš tento model chce alespoň 500W, aby vůbec lítak tak, k čemu byl konstruován. Pokud chceš dobrej motor za dobrej peníz, tak si kup HET2W-20 a na 3 článek tvrdých baterek z něho vymáčkneš přes 600W. S tímto pohonem už budeš mít pro začátek v teplákách flutter, pokud na rychlost nejsi zvyklej :lol: (viz můj Stinger na RCalbum).


zdroj na motory HET je přímo výrobce (tam jsem kupoval já a nebo Aleš Bidovský ze Satrie)
http://www.highendrc.com/index_eproduct_view.php?products_id=35
http://eshop.satria.cz/satria/eshop/3-1-Elektromotory-stridave/53-3-HET-Typhoon-oslash-28-mm/5/449-EDF-2W-20-3400Kv


Jinak tohle taky Tomáš napsal dobře, otázka vrtulí u pyloňáků je velmi důležitá, protože vrtuli zlámeš maximálně každej pátej start, ale povedlo se mi i zlámat 5 vrtulí na 5 startů... :lol:
Když jsem tedy zjistil, že je to vcelku drahej sport kde se dá zlámat ve vrtulích i pár tisíc za sezónu :!: tak jsem přešel na čínské vrtule a začal jsem kupovat 5 kusů za 4 USD a nikdy jsem s nimi neměl jakýkoliv problém a to ten HET2W-20 točí s vrtulí 4,7x4,7 celých 32000 otáček.
Do vyšších příkonů už bych s těmito vrtulemi určitě nešel a taky jsem s nimi nikdy nelítal v chladu, kdy plast tvrdne a křehne...
To jsou ty vrtule: http://rctimer.com/product-220.html


Díky za odkazy. Ano, vím, že jsem pořídil pyloňáka a vlastně jsem už napsal proč. Na Megu, kterou měl bývalý majitel, mi byl doporučen dvojčlánek, aby to nebylo tak živý. Ač je to pyloňák, pylony létat nikdy nehodlám, ale postupnému zvyšování výkonu a rychlosti se nebráním. Nechi aby můj let trval půl sekundy :mrgreen: Právě flutter v teplákách chci trošku eliminovat :lol:

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný motor pro Stingera
PříspěvekNapsal: čtv 07.09.2017 8:00 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Šel bych do tohoto: http://eshop.satria.cz/satria/eshop/3-1 ... -25-2720Kv
Pro začátek 4S později přidat na 5S. Nebo pokud se opravdu necítíš tak 3S a 4S.

Přijeď se podívat v sobotu na Mimoň. Tam pyloňáky budou. Jak spalovací (a včetně úřadujícího mistra světa) tak celého zlatého týmu elektrických pyloňáků.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný motor pro Stingera
PříspěvekNapsal: pát 08.09.2017 18:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Díky za pozvání, ale na zítra už máme jiný plán.

Motor, na který odkazuješ stojí za úvahu, tak jako motor na který odkazuje miglosch. Porovnám a rozhodnu se.

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný motor pro Stingera
PříspěvekNapsal: ned 10.09.2017 9:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
Já si pořídil před lety jenom tak na rekreaci Stiletto od Topmodelcz. Motor je v něm HET ze Satrie . Potíže s lámáním vrtulí jsem vyřešil sklopkou. Vyrobili mi ji v Topmodelcz přesně na tento model. Ta vrtule je o něco málo horší jako pevné vrtule co jsem používal, éro je o fous pomalejší ( nicméně pro mne stále rychlé dost :) ) ale mám s ní spoustu startů a furt drží. Na rekreační polétání je to ideální řešení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný motor pro Stingera
PříspěvekNapsal: ned 10.09.2017 10:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Bylo mi doporučeno abych tam sklopku nedával, že se urve, tedy v případě, že tam dám stejný motor, který tam byl původně.
Z 99% jsem se rozhodl pro tento http://eshop.satria.cz/satria/eshop/3-1-Elektromotory-stridave/53-3-HET-Typhoon-oslash-28-mm/5/449-EDF-2W-20-3400Kv
Ale, pochybuji, že sklopka bude vhodná. Doporučují vrtuli APC 4.7x4.7. Jenže co jsem koukal, tak Pelikán ji stejně nemá. Nejmenší co jsem u něj našel 5.5x4.5, ale ta se mi zdá moc velká.
Pak jedině tuto. Stoupání sice menší, hold potáhne trochu méně. Ale co zásoby, když Pelikán ji nemá. http://www.modelarina.cz/vrtule-apc-thin-elektro-47-42-speed-400-p-211.html

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný motor pro Stingera
PříspěvekNapsal: ned 10.09.2017 12:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
Ta moje sklopka není obyčejná sklopka , ale je dělaná ručně na zakázku právě pro tento model přímo konstruktérem toho letadla. A zcela spolehlivě vydrží 30 000 ot/min. Nevím jaký motor jsi tam měl původně tak nemohu soudit zda ta sklopka vydrží ten motor , či ne. Já tam mám HET se kterým to chodí docela slušně. Na rekreační model. No, dělej , jak myslíš. Jenom si dovolím předpovědět, že se Ti létání s rychlíkem dost rychle znechutí když budeš průměrně při každém druhém startu měnit vrtuli. Já udělal nějakých dvacet startů než jsem konstatoval, že takhle bych přišel na buben. Teď mám trochu pomalejší éro, ale svatý pokoj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný motor pro Stingera
PříspěvekNapsal: ned 10.09.2017 16:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Pochopil jsem to hned, už v tvém prvním příspěvku, že ta sklopka je dělaná na zakázku. Ale nevím jaká bude životnost mého Stingera, a tak drahou sklopku na zakázku si asi odpustím. Stejně nevím, kdo by mi ji udělal ač jsou si ty letadla podobná (tvůj Topmodel, můj LSmodel). Motor jsem tam neměl zatím žádný. Jak už jsem psal. Koupil jsem to éro starší a původní majitel tam měl Megu která měla přes 4000 ot/V, což se mi zdá pro mne na začátek hodně.
Stále píšeš, že tam máš Het, ale nenapíšeš jaký. I ten můj by měl být Het viz odkaz také na Satrii. Nenapsal jsi ani rozměr vrtule. To víš, že bych rád sklopku, ale jak jsem už psal, investovat na začátek hned do vrtule na zakázku nevidím zrovna jako ideální.
Neboj, lámání vrtulí mi rozhodně létání s rychlíkem neznechutí. Víš kolik jsem zlámal vrtulí u FunJetu, kde jsme měl vrtuli 8x6? Při bouračkách byli zničeny tak dvě, ostatní (počet neznám) jen při přistání, než jsem se to tak nějak obstojně naučil. Pak jsem se Funjetu nevěnoval, a zhruba před rokem a půl až dva roky, se k němu vrátil. Ani jedna zlomená vrtule, ale za to tři celkem brutální bouračky. U té poslední jsem si řekl, že už je to konečná a nemá to cenu opravovat.

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný motor pro Stingera
PříspěvekNapsal: ned 10.09.2017 19:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
Motor je 2W-25. Ten model je celkem malý , o poznání menší než skutečné pyloňáky vzhledem k mému pokročilému věku a stavu zraku je to akorát na 3S . Vrtule nebyla nijak dramaticky drahá, už si to přesně nepamatuju, ale určitě jsem se vlezl do pětistovky i s duralovým kuželem. Rozměr je 4,75x4,75. Zavolej tam a zeptej se, pak bude hned jasno. Dělal mi to Petr Kala. A ty modely i když jsou rozměrově stejné, tak nejsou úplně stejné. Stiletto je celokompozit a sviští fakt hezky i když to ani zdaleka nemá na plnokrevníka. :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz