Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hobbywing Platinum V3 50A ESC
PříspěvekNapsal: úte 27.01.2015 10:27 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Co na to říkáte? vypadá to jako kopie Castlu, žejo?
http://www.hobbywing.com/product_show.asp?id=307
Dá se tomu věřit?
Mám docela zálusk jeden koupit do letadla, potřebuju 6s 50a regl, tohle by pasovalo. Navíc BEC 7A/15A, to je bonus.
Ke koupení třeba tady:
http://www.banggood.com/Hobbywing-Plati ... 34878.html

Má to ten čtyřžilový kabel (bílý (zde žlutý) drát navíc, stejně jaco Castle, ten se mi líbí - výstup RPM pro měření otáček), jestlipak by to šlo programovat propojkou Castle Link???

Edit:
Teď jsem se na RCgroup dočetl, že propojka Link není potřeba, už je v ESC integrována. Nastavování přes PC software nebo specielní krabičku s LCD, která se k tomu taky dělá, nebo samozřejmě přes vylílačku.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Hobbywing Platinum V3 50A ESC
PříspěvekNapsal: úte 27.01.2015 15:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.2.2011
Příspěvky: 1040
Bydliště: Šurany
Obrázky: 7
A cim sa to akoze podoba na Castle??? Tym ze to je regl alebo tym ze to ma dva kondenzatory?

Hobbywing je samostatny vyrobca regulatorov a nie len modelarskych tak preco by to malo ist programovat Castle Linkom?

Tu je za lepsiu cenu: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... A_BEC.html

_________________
T-Rex600E@Spirit T-Rex600N@Spirit T-Rex450@Spirit RaptorG4E720@Spirit Chase360@Spirit


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hobbywing Platinum V3 50A ESC
PříspěvekNapsal: úte 27.01.2015 15:22 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
IgorGSM píše:
A cim sa to akoze podoba na Castle???

Kdyby ten plast byl zelenej, tak bych to na první pohled nepoznal. Stejnej Castle mám v helině. A ty čtyři dráty, a v popisu napsáno že se to programuje přes kablík do PC a nebo specielní krabičkou která má USB propojení do PC, prostě mi to přišlo nějaký povědomý. :D
Když jsem se pak podíval na funkce, tak vidím že je to jiné.

No už jsem ho objednal z toho Banggoodu, je tam Free Shipping, tak to vyjde +- cenově stejně.
Škoda že jsem si nevšimnul, že je to i na HK (byl jsi pomalý a já netrpělivý), vzal bych to z EU skladu (je tam taky) a mohl jsem přibalit i pár maličkostí. Navíc by to z Holandska tady bylo i o něco dříve, ale Banggood taky je prý docela svižný.

Díval jsem se na Hobbykingu na komentáře, někteří tvrdí že to není originál:

this is not original

There is no Hobbywing lettering and the stickers are different than they are on an original ESC...

hobbyking not respondet to my question if the esc original or not.....


atd...

Tak nakonec si tím mohu zdůvodnit sám před sebou, že jsem objednal z toho Banggoodu. :wink:

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hobbywing Platinum V3 50A ESC
PříspěvekNapsal: úte 27.01.2015 16:36 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.2.2006
Příspěvky: 141
Bydliště: Praha
Mam Hobbywinga Platinium 100A a maximalni spokojenost. Pouzival jsem krivky a ted Vbar governor. Naprosta spokojenost


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hobbywing Platinum V3 50A ESC
PříspěvekNapsal: stř 17.02.2016 22:22 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.9.2013
Příspěvky: 5
Dobrý večer všem,
prosím o radu. Měním na své 450 heli motor . Setový OBL 29/37-10H( mini Titan) za Scorpion 2221-8 a mám dotaz....je třeba znovu nastavovat regulátor?? Mám regl Hobbywing 50A V3 Platinium.
Děkuji a všem a přeji hezký večer


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hobbywing Platinum V3 50A ESC
PříspěvekNapsal: čtv 18.02.2016 5:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.2.2011
Příspěvky: 1040
Bydliště: Šurany
Obrázky: 7
Pisal si to aj do ineho vlakna a vidim ze ziadna odpoved. Asi preto ze si nenapisal konkretne co myslis pod "programovat".
Ked nemenis prijmac alebo bezpadlo (v pripade ze pouzivas governor z fbl) tak kalibrovat nemusis.
Ked pouzivas interny gov tak to musis znovu skalibrovat gov.
Inak nemusis menit nic ale ked pre novy motor musi byt ine PWM alebo timing tak samozrejme ze to musis zmenit.

_________________
T-Rex600E@Spirit T-Rex600N@Spirit T-Rex450@Spirit RaptorG4E720@Spirit Chase360@Spirit


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hobbywing Platinum V3 50A ESC
PříspěvekNapsal: stř 04.05.2016 17:31 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 23.7.2010
Příspěvky: 41
Bydliště: Olomoucko
slepic píše:
Mam Hobbywinga Platinium 100A a maximalni spokojenost. Pouzival jsem krivky a ted Vbar governor. Naprosta spokojenost


Zdravím,
mám taky platinium 100A a Vbar.....ale nějak se mi nedaří nastavit - dát do provozu Governor.....můžeš mi s tím pomoci??

_________________
Goblin 700, Goblin 500 sport, Trex 600 nitro, Geprc XL5, Race 250, Tiny Whoop, Stingrey 500


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hobbywing Platinum V3 50A ESC
PříspěvekNapsal: sob 04.02.2017 22:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2014
Příspěvky: 335
Obrázky: 9
Ahoj, na kolik máte v tx nastavené křivky když létáte na governor?
Já mám při 50 procentech křivky otáčky už 2400(trex 550L) což je moc otáček a zdá se mi málo procent.
Ideálně by měla být křivka cca 60-80 procent.Nebo utěchto reglů to neplatí?Mám HW 100A V3 platinum.

govík jsem nastavoval dle návodu při 50 procentech.
Díky.

Těď to přepočítávám a zdá se mi že motor valí 80 procent maximálních otáček.
Motor 850kv * napětí 25.2V=21 420ot/min
křiva plynu 50 procent otáčky hlavy naměřeny 2416ot/min
převodový poměr 112z:16z =7
otáčky motoru při křivce 50 procent 2416*7=16 912ot/min

tedy motor jede na 80 procent max. otáček.

Je to v pořádku?Já chci otáčky hlavy cca 2000 ot(rekreační létání) z reglem se pod 2100 nedostanu.Protože při 39.5 procentech křivky se regl automaticky vypne.A co když dám malý pastorek to povalí motor na neustále na max otáčky? To je divné nezdá se vám?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hobbywing Platinum V3 50A ESC
PříspěvekNapsal: sob 04.02.2017 23:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2014
Příspěvky: 335
Obrázky: 9
Tak jsem našel pastorek 11Z. Pokud by motor měl stejné otáčky při křivce plynu na 50 procent(16912ot/min) pak by rotor měl při pastorku 11Z 1661 otáček.Což je zase míň než jsem chtěl, ale pokud přidám křivku tak stejně se dostanu trochu přes 60 procet křivky a motor povalí naplno(2100otáček na rotoru)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hobbywing Platinum V3 50A ESC
PříspěvekNapsal: ned 09.04.2017 12:54 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.12.2011
Příspěvky: 24
Dobrý den,

mám regulátor Hobbywing Platinum 100A V3 předpokládám že fungují shodně.
Nedaří se mi u něj nastavit rychlí rozběh rotoru při přerušení autorotace.

Mám nastaveno autorotace on čas 10sec.

Potřebuji docílit nastavením:
1)Při letu 74% plynu "vypnu", ale né na 0%, jsen na 5%("volnoběh"). Začnu autorotovat, pokud budu chtít rychle zapnout požadované otáčky ta zase zapnu plyn na 74% a motor nabhně za 1,5sec.

2)Pokud přesáhnu doubu "vypnutí" motoru na 5% déle ja k těch nastavených 10sec motor stejně naběhne pomalu.

3) Pokud plyn vypnu bezpečnostním vypínačem úplně na 0% vždy se bude rozbíhat pomalu.

Prosím poraďte.

Honza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Castl vs hobywing
PříspěvekNapsal: ned 09.04.2017 13:11 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.12.2011
Příspěvky: 24
Dobrý den,

mám regulátor Hobbywing Platinum 100A V3.
Nedaří se mi u něj nastavit rychlí rozběh rotoru při přerušení autorotace.

Mám nastaveno autorotace on čas 10sec.

Potřebuji docílit nastavením:
1)Při letu 74% plynu "vypnu", ale né na 0%, jsen na 5%("volnoběh"). Začnu autorotovat, pokud budu chtít rychle zapnout požadované otáčky ta zase zapnu plyn na 74% a motor nabhně za 1,5sec.

2)Pokud přesáhnu doubu "vypnutí" motoru na 5% déle ja k těch nastavených 10sec motor stejně naběhne pomalu.

3) Pokud plyn vypnu bezpečnostním vypínačem úplně na 0% vždy se bude rozbíhat pomalu.

Prosím poraďte.

Honza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Castl vs hobywing
PříspěvekNapsal: ned 09.04.2017 22:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.11.2014
Příspěvky: 576
RE;" match-bu "

"Riesenie" je jednoduche! Treba precitat manual a podla toho nastavit "Throttle hold". :D ... Kvoli autorotaciu vypnes motor s prepinacom "throttle hold", ze jo. Na aku hodnotu mas tam plyn (kanal THR) nastaveny? Mas tam asi nulovy plyn, na niektorych vysielackach to je : -100%. No a plyn musis nastavit nie na 5%, ale nad 5%, trebars na 10%, to je v pohode, lebo motor bude stale vypnuty, zacina sa tocit pri 40%. Ked nulovy plyn na tvojej vysielacke nie je 0%, ale -100%, potom tam nastav trebars -80% a bude ti vsetko fungovat, ako ma, pri preruseni autorotacii motor nabehne za 1,5s. (to je vlastne jedno, s ktorym vypinacom vypnes motor, len po vypnuti signal THR musi byt niekde medzi 6-39%, aby fungovalo rychle nabehnutie motora)

Neviem, nakolko som to napisal zrozumitelne :lol: , no bol by som rad, ked by si napisal, ci sa ti to podarilo.

_________________
KDS 450 Q FBL _DEVO 10 v deviation4.0.1 (deviationtx.com)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hobbywing Platinum V3 50A ESC
PříspěvekNapsal: úte 11.04.2017 20:50 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.12.2011
Příspěvky: 24
Děkuji za rychlu.
Z návodu jsem sy myslel že musím mít nastaveno 5%, Vaše odppověď 6až39% je srozumitelná,myslím, že jsem to pochopil.

Včera mi došli špatné páky na serva, než mi přidjou správné to bude trvat.

Až přijdou vyzkouším střední hodnotu 22%.
Asi to budu moci vyzkoušet až příští víkend :-((

Pak Vám dám vědět.

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hobbywing Platinum V3 50A ESC
PříspěvekNapsal: čtv 13.04.2017 8:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.11.2014
Příspěvky: 576
Neni zac. :D

_________________
KDS 450 Q FBL _DEVO 10 v deviation4.0.1 (deviationtx.com)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Castl vs hobywing
PříspěvekNapsal: sob 15.07.2017 21:00 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.12.2011
Příspěvky: 24
helipali píše:
RE;" match-bu "

"Riesenie" je jednoduche! Treba precitat manual a podla toho nastavit "Throttle hold". :D ... Kvoli autorotaciu vypnes motor s prepinacom "throttle hold", ze jo. Na aku hodnotu mas tam plyn (kanal THR) nastaveny? Mas tam asi nulovy plyn, na niektorych vysielackach to je : -100%. No a plyn musis nastavit nie na 5%, ale nad 5%, trebars na 10%, to je v pohode, lebo motor bude stale vypnuty, zacina sa tocit pri 40%. Ked nulovy plyn na tvojej vysielacke nie je 0%, ale -100%, potom tam nastav trebars -80% a bude ti vsetko fungovat, ako ma, pri preruseni autorotacii motor nabehne za 1,5s. (to je vlastne jedno, s ktorym vypinacom vypnes motor, len po vypnuti signal THR musi byt niekde medzi 6-39%, aby fungovalo rychle nabehnutie motora)

Neviem, nakolko som to napisal zrozumitelne :lol: , no bol by som rad, ked by si napisal, ci sa ti to podarilo.



Dobrý den,

do dnešní ho dne jsem Bohužel seřizoval helicomomand a mechaniku vrtulníku. Při těch desítkách testů a zkoušek jsem nechtěl riskovat chybné zapnutí motoru a zranění při rychlém rozběhu vrtule. Naposledy se mi to vyplatilo minulý víkend.

Podle mně mám nastavení v pořádku v nastavení regulátoru mám zapnutý rychlí rozběh při autorotaci do 15 sec od vypnutí. Governor mám seřízený na 74% následně vypnu motor na 17% (6%až39%) nechám klesnout pár sec otáčky a znovu zapnu. Bohužel následuje pomalý rozběh.

Zkoušel jsem:
1) jestli je rozdíl mezi zapnutím bezpečnostním vypínačem z 0% na 74% na 17% a zpět na 74% = pomalý rozběh
1) jestli je rozdíl mezi zapnutím z volnoběhu vypínačem z 17% na 74% na 17% a zpět na 74% = pomalý rozběh

Nepřijde mi že bych tam měl něco nastaveno blbě viz fotky.

Jaký vliv má governor ELF a Governor storage???
V manuálu psali neco ve smyslu že Governor ELF se pokaždé znova učí a Governor storage se učí jednou a nějaké nastavení si uloží. Víc jsem z Aj nepochopil.

Prosím poraďte mi někdo fakt nevím jak dál.
Honza


Přílohy:
nastavení Autorotace.png
nastavení Autorotace.png
[ 69.61 KiB | Zobrazeno 2846 krát ]

Verze FM v regulátoru.png
Verze FM v regulátoru.png
[ 68.04 KiB | Zobrazeno 2846 krát ]

plyn při letu.png
plyn při letu.png
[ 61.29 KiB | Zobrazeno 2846 krát ]

plyn při volnoběhu pro rychlí náběh do maxima.png
plyn při volnoběhu pro rychlí náběh do maxima.png
[ 60.86 KiB | Zobrazeno 2846 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz