Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 26.11.2014 21:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2010
Příspěvky: 1214
Ahoj, je to několik měsíců dozadu (konkrétně duben), kdy jsem si do svého letadla, které stavím koupil společně v combo setu s motorem regulátor RAY 20A. Hned napoprvé se začal chovat nějak divně – při přidání plynu se motor roztočil do určitých otáček a pak okamžitě bez zaváhání nastolil přesně takovou rychlost, jaká odpovídá poloze páky plynu na vysílačce (zkoušeno s vrtulí i bez). Zajímavostí je, že když jsem posunul páčku jen minimálně, motor udělal zase točky a pak klidně otáčky snížil na to dané minimum. „Tak jsem to blbě nastaveno,“ řekl jsem si a začal jsem laborovat s časování a se vším možný, co dokáže regulátor naprogramovat. Marně. Bylo to tak naprd, že bych býval nechtěl to takhle do letadla dát, když si motor dělá skoro co che. Navíc vůbec nefungoval ani rozjezd motoru. I když jsem nastavil „nejpomalejší“, vždy po točkách nastolil danou rychlost okamžitě. Napsal jsem tedy na technickou podporu firmy PELIKANDANIEL, která ten regulátor dodává a popsal problém do detailu se všemi náležitostmi (programoval jsem všechno možné, zkoušel jsem i křížovou kontrolu s jinými motory – s jinými to taky dělá a s jiným regulátorem nikoliv). Přišla mi jasná odpověď, abych regulátor reklamoval. Poslal jsem ho tedy do obchodu na reklamaci. Za nějakou dobu konečně přišel dopis, vyndám z něj ten regulátor a těším se, až budu moci konečně dokončit letadlo. Rozbalím protokol a zajímalo mne, co se stalo. Stálo zde: „závada se neprojevila, komentář servisního technika (jé, ten samý, co mi tu reklamaci doporučil) Regulátor přezkoušen – žádná závada se neprojevila. Nutná kalibrace plynu dle návodu a nastavení dle motoru!!!“ Já vůl. Tak jsem to teda udělal ještě jednou (snad jsem to předtím dělal špatně) a furt ne a ne se motor chovat normálně. Vzal jsem foťák a natočil video, dal jsem ho na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=CKGoAqi1grc . Poslal jsem to tomu panu technikovi a obratem odpověděl přesně toto, cituji: „Dobrý den pane XYZ, dle shlédnutého videa bych měl připomínku - motor musí být zatížen vrtulí, myslím, že po jejím namontování se sestava bude chovat trochu jinak. Také předpokládám že velikosti výchylek plynu nastavené v Tx jsou+-100%.“ Bohužel jako na potvoru právě v tu chvíli jsem neměl vrtuli, aby to fungovalo, když si technik myslí, že s vrtulí to bude fungovat. Trošku mě to znechutilo, furt dělám něco špatně a poslal jsem regulátor uživateli arda1 na test. Hned zjistil, že se ten regulátor skutečně divně chová. Jenže já teď nevím, co mám dělat. Regulátor je funkční, ale přece není.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 26.11.2014 21:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2007
Příspěvky: 311
Bydliště: Jelivářov
Co zkusit,
Dobrý den pane techniku, na odkazu níže jsem Vám nahrál motor s vrtulí, tak jak jste mi doporučil, chování to má stejné. Jaký doporučujete další postup?

Oodkaz na youtube

přeji příjemný den.

XYZ


To by nešlo? dej tam nějakou vrtuli a je to, technikovi vyhovíš a pak uvidíš. A jestli je, či to není nesmysl, to se uvidí :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 26.11.2014 22:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2010
Příspěvky: 1214
Pravda! Tohle už jsem koneckonců nedomyslel, protože mě to znechutilo. Díky, dostávám energii bojovat :D.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 26.11.2014 22:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.6.2012
Příspěvky: 778
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 0
Ja mam jeden kus asi 2 roky. Dela mi to same. Proste na startu se vice roztoci a pak uz maka jak ma. Mam to na vetroni, kde stejne funguju 0 nebo 100, takze to neresim. Predpokladam, ze je to vlastnost.

Ale s vrtuli ty rozjezdove otacky nejsou vysoke, takze za me to neresim. Jen to cukne.

_________________
Flop II, C182, EasyStar, BladeDancer, Tracy-E, Extra EPP, Guppy (ve stavbě), Copter


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 26.11.2014 23:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2008
Příspěvky: 304
Bydliště: Otrokovice, Kroměříž
Nějak i uniklo v čem je problém. Za letu i kdyby to při zátěži nezmizelo nic nepoznáš.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.11.2014 0:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
tyto problémy u čínských motoru--regulátoru jsou naprosto běžné, někdy si ta sestava--určitá baterka, určitý regl--určitý motor rozumí, někdy ale ne a nic s tím nenaděláš, problém muže být třeba v konektorech mezi motorem, reglem, délkou kabelu, mezi motorem reglem a v neposlední řadě v setu reglu a motoru ray .

osobně bych nebojoval s větrnými mlýny, pokud to blbne, kup jiný regl--rozhodně jinou značku, než právě ray, až někdy koupíš jiný motor, než právě ray, bude ti zase fungovat možná právě s tímto regulátorem Ray.

rozhodně je nesmysl, zkoušet motor bez vrtule.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.11.2014 1:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jestli se nepletu, tak ten regl je starý od JETI-model, jen s nálepkou RAY-20A. Já takhle koupil v setu RAY-40A a ten rozběh taky není úplně plynulý. Regulace ale funguje dobře. Myslím, že žádný motor se nerozeběhne pomaloučku z nulových otáček, ale až od určité hranice přemůže magnety, takže otáčky trochu vyletí a vzápětí se ustálí. S vrtulí to nebude tak markantní. Kolik má ten tvůj motor Kv? Vypadá to na pěknej svišťák. Takový motor se asi nebude točit jako kafemlejnek.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.11.2014 1:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.7.2005
Příspěvky: 19102
Pleteš se - Radek

_________________
ICQ 638556901


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.11.2014 7:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2010
Příspěvky: 1214
mirak píše:
Nějak i uniklo v čem je problém. Za letu i kdyby to při zátěži nezmizelo nic nepoznáš.

Ten motor je poměrně malý s tuším 1450 kv. Největší problém bych viděl v tom, že ten motor při dání plynu na max udělá točky a pak okamžitě vystřelí naplno (při nastavení pomalejšího rozjezdu se nic jiného taky nestane - zde bych viděl aspoň jednu prokazatelnou závadu, kterou to fakt má). S letadlem to asi docela cukne, ale nevím, no.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.11.2014 7:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.6.2007
Příspěvky: 3525
Bydliště: Frenštát p.R.
Vůbec nechápu, kde hledáš problém. Tyto levné regulátory se obecně chovají spíš jako spínače. Pokud chceš opravdu plynulou regulaci, tak musíš hledat jiné kousky. Až to dostavíš, tak jdi lítat a nebudeš mít problém, neboj se.

_________________
ROZSYP.CZ - Web o modelech letadel v rozsypu
Už sem nechodím, jsem na mailu, viz můj web.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.11.2014 7:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
To vůbec neřeš, dostav a létej.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.11.2014 8:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Problém je v rozbehu ako je naprogramovaný v regli.
Tipol by som si že to nechcelo roztáčať nejaké motory (že to len cuká a neroztočí), možno kvoli citlivosti alebo to už neviem, takých reglov bolo veľa.. a než by to vyhodili ako zmätky, napísali do toho pozmenený firmware kde úvodnú fázu (kedy žiaden regl nevie polohu rotora a musí ho roztočiť naslepo nejakým zaužívaným spôsobom) predĺžili a potiahli do vyšších otáčok kde je už odozva motoru výraznejšia a môže to točiť "s istotou".. Až po tej prvvej fáze nastáva regulácia podľa kniplu plynu a u Teba to je pokles otáčok ak máš nastavené malé..
A myslím že to môžu prehlásiť za vlastnosť či dokonca výhodu a reklamáciu neuznať. Nie je to závada, je to tak naschvál, a to že sa to niekomu nepáči je jeho vec..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.11.2014 8:29 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
arda1 píše:
Pleteš se - Radek

Proč? Taky mně to zajímá.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.11.2014 8:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 7.10.2014
Příspěvky: 284
Bydliště: Praha 11 - Ujezd
Já jsem si koupil Ray 20A s motorem 2028 a regulátor jede bez problémů. Ale motor na nízké otáčky pulzuje tzn. Rozbehne se a zastaví atd. Na vyšších otáčkách už jede plynule. Taky při protaceni rukou na určitém místě jakoby lupne. Přijde mi to jakoby byl vadný jeden magnet.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.11.2014 12:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
arda1 píše:
Pleteš se - Radek

Rozveď to trochu. Rád bych věděl v čem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz