Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 336 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 23  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 22.06.2011 17:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2009
Příspěvky: 721
Bydliště: Říčany
Blog: Zobrazit blog (1)
Napiš jak to léce. A video by bylo taky fajn - válí se mi tu totiž ta samá výbava... 8)

_________________
Kdo je bez miny, ať hodí kamenem.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 22.06.2011 23:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.12.2010
Příspěvky: 2318
Bydliště: Hradec Králové (nedaleko)
Obrázky: 16
Zajímaly by mě vaše vychytávky a zlepšováky na funcuba, třeba něco ve stylu tohoto odpruženého podvozku: http://www.youtube.com/watch?v=qULaQtZErY0 a třeba taky osvětlení, nebo další speciální elektro vybavení. Taky třeba jakou motorovou přepážku používáte? Já asi použiju tohle: http://www.smallpartscnc.com/funcub%20universal.html

_________________
T14SG, PhoenixRC 5, Hexacopter Y6, GoPro 3 Black, FPV
QAV250, TF2, SWIFT2, TREX450, FunCub, SuperCub


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 23.06.2011 7:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2006
Příspěvky: 1393
Bydliště: Kladno
Vcera jsem nakonec stihnul jenom jednu baterku, pak me vyhnala bouraka. Leti to hned bez jakyhokoliv trimovani a zvlada to fakt i zakladni akrobacku. Bohuzel se mi po pridani vic jak pulky "plynu" rozvibruje celej cumak. Zkusim jinou vrtuli a unasec a uvidime.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 23.06.2011 8:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
holda29 píše:
Vcera jsem nakonec stihnul jenom jednu baterku, pak me vyhnala bouraka. Leti to hned bez jakyhokoliv trimovani a zvlada to fakt i zakladni akrobacku. Bohuzel se mi po pridani vic jak pulky "plynu" rozvibruje celej cumak. Zkusim jinou vrtuli a unasec a uvidime.
pomůže jen trochu,celé to lože je špatné,už se to tu řešilo-nejlepší je to přesochnout na zadní montáž nebo smallcncparts

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 23.06.2011 13:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.12.2010
Příspěvky: 2318
Bydliště: Hradec Králové (nedaleko)
Obrázky: 16
Máte na svejch érech externí BEC? plánuju tam použít regulátor Turnigy Plush 40A z šuplíku a ten ma 3A BEC / 5V tak se mi to na ten počet serv (6 - zatim bez hacku) zdá už dost.

_________________
T14SG, PhoenixRC 5, Hexacopter Y6, GoPro 3 Black, FPV
QAV250, TF2, SWIFT2, TREX450, FunCub, SuperCub


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 23.06.2011 14:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2006
Příspěvky: 1393
Bydliště: Kladno
Nasadil jsem unasec MP Jet, nasadil jinou vrtuli, znova vyvazil a pri testu doma je to bez vibraci, jen mi vypadava pri plnych otackach motor ze synchronizace, na letisti si s tim casovanim pak pohraju. Chova se to ale na kazdy pad lip.
A k tomu BEC, mam tam Plush 60 a bude to podle me bez problemu, v permanenci jsou stejne jen 4 serva.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 25.06.2011 10:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2008
Příspěvky: 391
Bydliště: Kladno
takhle vlekám s mým FUN CUBEM :D :D :D :D :D
http://www.youtube.com/watch?v=2IcA17GcTqM

_________________
http://radekv77.rajce.idnes.cz/
http://lmk-kladno.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 25.06.2011 11:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 434
Bydliště: Praha 9
Mic-74 píše:
tomajz píše:
jo a cetl sem nekde ze ke klapkam to chce dotrimovat vyskovku..... je to pravda??


Je potřeba. Já mám mix Klapky-Výškovka (potlačena asi o 2mm).

Při prvním startu jsem to neměl a v dostatečné výšce jsem dal klapky a fancab se prudce vzepnul a táhlo to hodně nahoru.


Jaké velikosti výchylek klapek jsi použil :)

Je nekde popis zadní montáže motoru :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 30.06.2011 9:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2011
Příspěvky: 390
Bydliště: Praha, ČR
radekV77 píše:
takhle vlekám s mým FUN CUBEM :D :D :D :D :D
http://www.youtube.com/watch?v=2IcA17GcTqM

... hezkýýýpěkně ... 100 bodou :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 30.06.2011 9:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2011
Příspěvky: 390
Bydliště: Praha, ČR
holda29 píše:
... Bohuzel se mi po pridani vic jak pulky "plynu" rozvibruje celej cumak. Zkusim jinou vrtuli a unasec a uvidime.

Já jsem při jednom letu také zpozoroval vibrace, a po přistání jsem zjistil, že se povolily šroubky, co drží vlastní tělo motoru v loži. Tak jsem to doma dotahl a zakápnul tavnou pistolí, aby to bylo rozebiratelné ale jištěné proti pootočení. Zatím to vypadá, že to drží.

Dalším problémem byl plastový kužel, který se chtě nechtě při dotahování unašeče trochu zdeformuje (je to jenom plast) a přispívá k rozvážení celé soustavy. Nakonec jsem ho odmontoval a lítám jen s unašečem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 30.06.2011 11:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.12.2010
Příspěvky: 2318
Bydliště: Hradec Králové (nedaleko)
Obrázky: 16
Lubor píše:
holda29 píše:
... Bohuzel se mi po pridani vic jak pulky "plynu" rozvibruje celej cumak. Zkusim jinou vrtuli a unasec a uvidime.

Já jsem při jednom letu také zpozoroval vibrace, a po přistání jsem zjistil, že se povolily šroubky, co drží vlastní tělo motoru v loži. Tak jsem to doma dotahl a zakápnul tavnou pistolí, aby to bylo rozebiratelné ale jištěné proti pootočení. Zatím to vypadá, že to drží.

Dalším problémem byl plastový kužel, který se chtě nechtě při dotahování unašeče trochu zdeformuje (je to jenom plast) a přispívá k rozvážení celé soustavy. Nakonec jsem ho odmontoval a lítám jen s unašečem.


A co ty šrouby pojistit modrým loctite? taky to bude rozebiratelné a držet, tak jako se to dělá u heliny.

A abych navázal v tomhle vlákně na dění jinde tak to tvoje barevné provedení funcuba je moc hezké, měl by jsi ho hodit na rcalbum abychom mohli hodnotit ;)

_________________
T14SG, PhoenixRC 5, Hexacopter Y6, GoPro 3 Black, FPV
QAV250, TF2, SWIFT2, TREX450, FunCub, SuperCub


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 30.06.2011 12:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Kluci jak se mohou samy ty šrouby povolit když se fest do toho plastu dotáhnou? Já jen abych se popřípadě občas kouknul a překontroloval. Jinak motor Ray - unašeč MPJet a vrtule APC (kámoš ji ani nepřevážil- já to dělám vždy u nových vrtulí)a vibrace nulový. arda1BOT


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 30.06.2011 19:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.12.2010
Příspěvky: 2318
Bydliště: Hradec Králové (nedaleko)
Obrázky: 16
arda1 píše:
Kluci jak se mohou samy ty šrouby povolit když se fest do toho plastu dotáhnou? Já jen abych se popřípadě občas kouknul a překontroloval. Jinak motor Ray - unašeč MPJet a vrtule APC (kámoš ji ani nepřevážil- já to dělám vždy u nových vrtulí)a vibrace nulový. arda1BOT


Já to pochopil tak že se mu uvolnil šroub co drží motor na přepážce, tedy spoj kov/kov jinak bych to nenavrhnul zajistit tim loctite.

_________________
T14SG, PhoenixRC 5, Hexacopter Y6, GoPro 3 Black, FPV
QAV250, TF2, SWIFT2, TREX450, FunCub, SuperCub


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 30.06.2011 22:02 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.2.2009
Příspěvky: 49
Bydliště: Plzeň
Ahojky, také se přidám. Vlekat sem ještě nezkoušel , ale vibrace mě také trápily. Dovážit vrtuly , kleštinový unašeč od MP-jet a hodně,ale s citem dotáhnout všechny šroubky uchycení motoru a je klid.
http://www.rcalbum.com/index.php?action ... e=&id=5751

_________________
Focus,Mustang-Šad model, Mustang-Hacker combat,Lazy Sparow,Easy-FunCub,LazyBee,MX 12 s FrSky


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 30.06.2011 22:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2011
Příspěvky: 390
Bydliště: Praha, ČR
koulinek píše:
A co ty šrouby pojistit modrým loctite? ...

... už mi to někdo navrhoval - vzal jsem to, co bylo v dané chvíli po ruce. Časem bude i Loctite.

koulinek píše:
... to tvoje barevné provedení funcuba je moc hezké, měl by jsi ho hodit na rcalbum abychom mohli hodnotit ;)

... děkuji za pochvalu a pobídku - tak už je tam

koulinek píše:
Já to pochopil tak že se mu uvolnil šroub co drží motor na přepážce, tedy spoj kov/kov jinak bych to nenavrhnul zajistit tim loctite.

... pochopils to velmi dobře. Jedná se o ty 2 šrouby co jsou nejblíže ose motoru
http://www.rcalbum.com/photoView.php?id ... mode=&nr=4
buď nebyly pořádně dotaženy, nebo to povolily vibrace.

Obecně bych doporučil použít k upevnění té plastové desky delší vruty, aby měly delší záběr v tom plastovém dílu, co je vlepen zevnitř do trupu - vyplatí se to.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 336 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 23  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz