Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Který motor do hotlinera 1,5m (do1kg)?
MVVS 3,5/1400 (ne SPORT) 58%  58%  [ 14 ]
Mega 22/20/3E 42%  42%  [ 10 ]
Celkem hlasů : 24
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15.04.2010 12:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 19.4.2007
Příspěvky: 4260
Bydliště: Praha-východ (Měšice)
A tu je dokaz, že pod 38mm kužel sa vojde 36mm obežka:
http://picasaweb.google.cz/kupcata/Ocel ... 3788243714

Teda, pokiaľ nie je čumák u Mini Corada užší ako u Ocelota...

_________________
Truggy od TeamC - Torch E TR8Te
Moj RC web: www.mojefotogalerie.com/rc


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15.04.2010 15:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.10.2007
Příspěvky: 302
Bydliště: Nová Paka
graup15 píše:
Teda když už to musí být, taky hlasuji pro MVVS. Sice nerad, protože tak vyjímečný model urazit průměrným pohonem je svatokrádež :D
Navíc když přihlédnu k tomu, že tam budeš mít 3S-2200, z kterých jde dnes vytáhnout 800W jak nic.

Já vím, ale to je to až takový propastný rozdíl? Svatokrádež... Pane jo ,co mě ještě čeká. :lol:
Dalibore, řeknu to na rovinu. Tyhle pohony s převodovkou mi nic neříkají. V životě jsem neměl převodovku v modelu. :wink: Přišlo mi, že třeba MVVS je na tom docela slušně a bez převodovky by se mohl trochu přiblížit k výkonům Neu s převodem. Jo, ale je tu ještě velikost vrtule...

K ostatním:
Jinak trup už je zkrácený na 36mm kužel, vešel by se tam asi i 38mm, ale to je maximum. Proto taky MVVS verze standart, Sport má velký průměr na začátku, navíc přídavné chlazení by bylo k ničemu. Líp se ochladí předem -turbokuželem.

A k těm článkům. Nechal bych 3s (navíc mi tu už leží). A 4s nevím, jestli by se nějaké vešly.
Jinak hlasování 50% na 50% mě opravdu pomáhá. :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15.04.2010 15:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Tak na to jdi jinak.
Pokus se tam dostat největší možnou vrtuli, při ještě rozumném proudu.
Z toho ti vyjde optimální motor (s převodovkou :lol: :lol: :lol: ).
Tu nechceš, tak hledej motor, který bude mít dostatečně nízké kv při vysoké účinnosti.
(taky jsem si přečetl ty příspěvky zpátky a 50/50 se mi to nezdá :wink: )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15.04.2010 15:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
J-F píše:
graup15 píše:
Teda když už to musí být, taky hlasuji pro MVVS. Sice nerad, protože tak vyjímečný model urazit průměrným pohonem je svatokrádež :D
Navíc když přihlédnu k tomu, že tam budeš mít 3S-2200, z kterých jde dnes vytáhnout 800W jak nic.

Já vím, ale to je to až takový propastný rozdíl? Svatokrádež... Pane jo ,co mě ještě čeká. :lol:
Dalibore, řeknu to na rovinu. Tyhle pohony s převodovkou mi nic neříkají. V životě jsem neměl převodovku v modelu. :wink: Přišlo mi, že třeba MVVS je na tom docela slušně a bez převodovky by se mohl trochu přiblížit k výkonům Neu s převodem. Jo, ale je tu ještě velikost vrtule...

K ostatním:
Jinak trup už je zkrácený na 36mm kužel, vešel by se tam asi i 38mm, ale to je maximum. Proto taky MVVS verze standart, Sport má velký průměr na začátku, navíc přídavné chlazení by bylo k ničemu. Líp se ochladí předem -turbokuželem.

A k těm článkům. Nechal bych 3s (navíc mi tu už leží). A 4s nevím, jestli by se nějaké vešly.
Jinak hlasování 50% na 50% mě opravdu pomáhá. :lol: :lol: :lol:

Sorry..
Asi jsme to vzali za špatný konec :D
Rozhodně nikomu neberu, že si tam chce dát MVVS (neboli zakuklenou oběžku). Jde o to..a to v první řadě, co od toho chceš.
Pokud živější perfektně létající Corado...tak i MVVS vyhoví.
Ale pokud od toho chceš maximum, ve všech parametrech...bez převodovky máš smolíka. Ono do cca 500W se rozdíly mezi malou oběžkou a spřevodovaným kvalitním motorem, trošku stírají. Trošku...(když pominu, rozdílné velikosti a stoupání vrtule). Ale jak začne výkon růst (schválně píšu výkon), nůžky se začínají rozevírat :D
Nakonec důležité je, že Corado jako takové je skvostně létající model. A pohon je jen část jeho vlastností. V určitém úhlu pohledu ta méně důležitá. Takže klidně tam dej MVVS a pak uvidíš, jak se ti to bude zamlouvat. Pak napiš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15.04.2010 16:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.10.2007
Příspěvky: 302
Bydliště: Nová Paka
graup15 píše:
Asi jsme to vzali za špatný konec :D

V poho. Já ti rozumím. Éro vypadá velmi slušně, navíc pořádný pohon snese a sluší mu. :wink: Navíc ti věřím, že Neu je jednička. Přecijen jsi už nějaký ten pohon vyzkoušel -alespoň podle toho co sem tam čtu. :wink:
Prosím tě, jen pro info, kdybych náhodou chtěl ulítnout... Na kolik přijde ten Neu s převodovkou a dá se někde sehnat? Nebo je to nedostatkový zboží? :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15.04.2010 16:43 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2007
Příspěvky: 3525
Bydliště: Frenštát p.R.
Na Espritu jsou nějaké skladem, tam najdeš i cenu. Ten co tam teď je, je asi dost točivý: http://www.espritmodel.com/index.asp?Pa ... rodID=9790

_________________
ROZSYP.CZ - Web o modelech letadel v rozsypu
Už sem nechodím, jsem na mailu, viz můj web.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 17.04.2010 15:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.10.2007
Příspěvky: 302
Bydliště: Nová Paka
No, tak to je paráda. :lol: :lol: 7:7 :lol: :lol: Teď už vím jak se rozhodnu.:D

Ještě detail. Může mi někdo vysvětlit specifikaci motorů Mega? U zmíněného motoru je psáno 70A. Jak tomu mám rozumět? Po jakou dobu to snese? Řekl bych, že provoz tohoto motoru je spíše v oblasti max.40-50A.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 17.04.2010 17:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2007
Příspěvky: 5851
Bydliště: lokalita č.40 - horký adept pro HÚRAO
30 vteřin.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 17.04.2010 18:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.10.2007
Příspěvky: 302
Bydliště: Nová Paka
Doktor píše:
30 vteřin.

Hmm. To není ale špatné...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 17.04.2010 19:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.6.2007
Příspěvky: 5838
Bydliště: DNV
Rozhoduj sa rýchlo, je to 8:7 ... aby si nepremeškal tento jedinečný moment, lebo čo potom, keď to zasa bude 8:8??!

:twisted:

_________________
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=72


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 18.04.2010 11:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.10.2007
Příspěvky: 302
Bydliště: Nová Paka
:lol: Je to sranda. :lol:
Stejně kdoví, jestli to tam někdo nestřílí jen tak. :lol: Ale popravdě jsem čekal trochu jednoznačnější hlasování. :wink:

p.s. Ještě jsem upravil odkaz na Megu v prvním příspěvku...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 18.04.2010 15:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.6.2007
Příspěvky: 5838
Bydliště: DNV
J-F píše:
Ale popravdě jsem čekal trochu jednoznačnější hlasování. :wink:

Ono ten rozdiel zasa až taký veľký nebude. Nechce sa mi to počítať, MVVS by mala vyjsť každopádne lepšie, ale zasa ten motor Mega je univerzálnejší na neskoršie využitie. Podľa mňa to hlasovanie vcelku odzrkadľuje realitu.

_________________
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=72


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19.04.2010 5:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2006
Příspěvky: 1643
Bydliště: Letohrad
J-F píše:
No, tak to je paráda. :lol: :lol: 7:7 :lol: :lol: Teď už vím jak se rozhodnu.:D

Ještě detail. Může mi někdo vysvětlit specifikaci motorů Mega? U zmíněného motoru je psáno 70A. Jak tomu mám rozumět? Po jakou dobu to snese? Řekl bych, že provoz tohoto motoru je spíše v oblasti max.40-50A.

Já jsem tu svoji Megu (bez E) trápil na zemi na 55A 2minuty v kuse a ani nebyl nijak extra ohřátej. Takže s turbokuželem za letu by asi těch 70A vydržel celkem dlouho. Spíš mě překvapilo, že verze 22/30/3 má psanou výrazně menší zatížitelnost - čekal bych podobnou a potom by to byl velmi vhodný pohon pro tuhle aplikaci (kroutící moment o půlku větší).


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21.04.2010 15:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.10.2007
Příspěvky: 302
Bydliště: Nová Paka
m2 píše:
Rozhoduj sa rýchlo, je to 8:7 ... aby si nepremeškal tento jedinečný moment, lebo čo potom, keď to zasa bude 8:8??!

:twisted:


Tak, a teď to je 10:10 :lol: V podstatě jsem na tom tak, jako když jsem se rozhodoval, jestli mám založit toto téma. :D
A proto jsem právě potvrdil objednávku toho motoru, který mě napadl a zalíbil se mi jako první. :wink:
Škoda, že nemají stejně závity pro montáž. Třeba bych objednal oba a porovnal. :lol: :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21.04.2010 18:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Být tebou ..pošli do háje celou anketu a kup si motor který do Corada patří.
Prošlo mi rukama tolik motorů, že by z toho bylo muzeum. A dalo mi to za ty léta jednu nejdůležitější zkušennost....značkové a výkonné motory, jsou sice drahé, ale za ty peníze ti dají to co od nich čekáš. MVVS je naprosto obyčejná oběžka..jen v hezkém futrále. Nic víc. Mega je lepší motor, jenže napřímo..to není zrovna ideální a převodovky k nim Mega nemá, resp něco i ano, ale do toho bych nešel.
Celá ta anketa mi totiž přijde, jako zbožné přání o zázrak, jak si odůvodnit průměrný pohon, ale s očekáváním nejlepších možných výsledků...za málo peněz.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz