Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 06.12.2008 22:34 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.11.2008
Příspěvky: 73
nedalo mi to...vyskúšané...funguje to...montáž klasická....super


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Konektor EC3
PříspěvekNapsal: sob 06.12.2008 22:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.6.2007
Příspěvky: 5838
Bydliště: DNV
mirob píše:
kolko (A) znesie konektor EC3??

Ťahám cez ne do 70A ... bohužiaľ, dnes po cca 100 letoch na jednej z bateriek mi po zasunutí nabehol prijímač a pri predletovej skúške - pohnutí šiestimi servami - skapal - zmizlo napätie na nedokonalý kontakt práve týchto konektorov. Takže pozor... spoľahlivosť a hlavne dlhá životnosť im geneticky nebola vrodená... :(

_________________
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=72


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 06.12.2008 23:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2007
Příspěvky: 5851
Bydliště: lokalita č.40 - horký adept pro HÚRAO
>m2

"mirob" má takovou radost, že se mu povedlo dát dohromady ty konektory a Ty mu dáš hned takovou sprchu! :D

Ono se u takhle zakrytovanejch konektorů asi vůbec blbě kontroluje stav co? :?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 06.12.2008 23:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.6.2007
Příspěvky: 5838
Bydliště: DNV
Doktor píše:
... u takhle zakrytovanejch konektorů se asi vůbec blbě kontroluje stav co? :?

Kryty zahadzujem. Ale aj tak to voľným okom nezistíš. Neviem, čo je to za sajrajt tá hmota, z ktorej je konektor, ale zlato to nebude, zlato by takto nezoxidovalo.

Dobre sa pozri na OBA tie samce na obrázku: http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... 3-plug.jpg

Oni nie sú rovnaké. A fakt mám aj také aj onaké...

_________________
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=72


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 06.12.2008 23:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2007
Příspěvky: 5851
Bydliště: lokalita č.40 - horký adept pro HÚRAO
Aha. Já myslel že odešel po mechanické stránce. Mé MP Jety se "zlatem" taky už netřpytí, ale zatim fungujou naprosto bez problému.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 06.12.2008 23:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.6.2007
Příspěvky: 5838
Bydliště: DNV
Doktor píše:
Aha. Já myslel že odešel po mechanické stránce. Mé MP Jety se "zlatem" taky už netřpytí, ale zatim fungujou naprosto bez problému.


Práve že nie. Mechanicky bolo všetko OK, ale akonáhle sa zaťažil prúdom okolo ampéra-dvoch, zmizol elektrický kontakt... Zle-nedobre... :(

ŠMEJDY.

_________________
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=72


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 07.12.2008 8:42 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.11.2008
Příspěvky: 73
hmm...to ste ma fakt potešili...no budem to testovať na zemi....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 07.12.2008 11:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.6.2007
Příspěvky: 5838
Bydliště: DNV
mirob píše:
hmm...to ste ma fakt potešili...no budem to testovať na zemi....


Houby otestuješ. Keď sú nové, všetko je OK. Problém je, že tie pseudogoldy z HC rýchlo degradujú. Doteraz som menil keď sa vyťahali, ako vidím, ani to nestačí... ale zasa to neber ako fatálny stav - u mňa fakt idú na 70A a lietam veľa a aj v hmle a mrholení a snehu a pod. (moje Graupnerovo rádio má po dvoch rokoch hrdzavé skrutky). Fakt je ale ten, že origo Goldy dodané k motorom MVVS nejavia žiadne známky starnutia pri rovnakom používaní. Hold HC ... levněji to nejde.

_________________
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=72


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konektor EC3
PříspěvekNapsal: pát 02.02.2018 22:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.7.2017
Příspěvky: 257
Bydliště: Olomouc
Obrázky: 62
K pájení konektorů EC-3:
Nedělejte to,pantátové,stejně blbě jako já…
Přečetl jsem si asi 12 návodů,kterak správně napájet „Gold 3.5“ a se sobě vlastní drzostí jsem zavrhl teorii „Kalafunu nikdy,jen pájecí cosi,tuším roztok,kapalinu…? Pájet přece umím,vodiče i chladiče…!
Napájel jsem – dle mého názoru dokonale – a záhy zjistil,že v konektoru EC-3 dochází v lepším případě ke ztrátě napětí a v případě horším k napětí nulovému… Od „samice“ plno,přes „samce“ průser…
3x jsem,já pablb, rozpáral a přepájel konektor než jsem zjistil,že na vině je KALAFUNA !!
Používal jsem jí hojně,by mi cín neoxidoval(či co) a ta čůza se mi odvděčila tím,že zatekla mezi pružné lamely kolíku a hrála pak metodu : „Ale néé… Ale jo!...Ale nééé…………….
Na vcelku jednoduché řešení jsem přišel až v hodině 12cté,kdy už jsem držel v ruce kladivo a chystal se rozmlátit regl včetně baterky a konektorů na …velkou placku
Metoda: Zjistit měřákem kterýže vodič v konektoru „vázne“. Konektor do svislé polohy a do patřičně postižené „díry“/“kolíku“ nalít povrch svinstvo zvané „Isopropanol“. Po cca 10ti min. je možno vidět částečné zakalení(pro jedince bystrého zraku),po cca 15cti min. jsem to viděl i já… Isoprapanol vylít,konektor vyfoukat. Postup opakovat 3x,na závěr použít něco jako „KONTOX“. Já jsem ještě při druhém čištení/rozpouštění kalafuny jehlou rozhýbával onen „košík“-pružné kontakty/lamely. Ale kdybych to nedělal,byl by asi výsledek stejný:funguje to!!!
Zdraví S62

_________________
FunCub,Solius,Texas-"Rudý skřet", Middle Stick, Admirál II... + Graupner Mx-20 Hott


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz