Switch to full style
Všechno co se týká lehkých modelů, slow a parkflyerů.
Odeslat odpověď

Potensky - stavebnice Junior, Bomber, Chicco

úte 13.07.2021 20:59

Podařilo se mi sehnat novou starou stavebnici Juniora od Jirky Potenského - toho dostal táta k vánocům 1999 a slavili jsme s ním příchod roku 2000. Model stále žije - ale otlučený, špinavý a opuštěný... Tak nový bude na tátovu památku :idea: a starý napořád tak jak je...

Při brouzdání po netu jsem narazil na obchod za velkou louží, kde stále nabízejí k prodeji většího Bombera a malé Chicco - pamatujete též?
Nedalo mi to, nevěřil jsem - ale web je funkční. I napsal jsem tam, a neuvěřitelné ! Ty stavebnice jsou stále k prodeji a v množství, které mi vyrazilo dech!
Stavebnice s pohonnou jednotkou (POT01 nebo POT03 s převodovkami, vrtulemi a regulátory) stojí: Chicco 29,95 USD a Bomber 39,95 USD.

Rozhodně si obě z nostalgie koupím (s prodejcem komunikuji - kdysi obchodní partner Hořejšího a s Jirkou se potkal dávno temu na ModelHouby), ať mám trojlístek (Chicco sice mám, ale ač jsem tu i onde sháněl - nemám k němu POT01).

Tak kdyby se někdo chtěl přidat - udělat si radost a zavzpomínat, do 150euro (asi 175USD) můžu vytížit zásilku (poštovné je 25 USD). Asi se nevyhneme DPH a výpalnému, ale což - každá sranda něco stojí, a tato mi za TO stojí !

Jasně, je to "jen depron" a vybavení je dnes o notný kus dál (i táta má v Juniorovi už stříďák a malý 2článek, s váhou byl na 130g a model lítal úplně "jinak" než naložený NiCd packem) - ale není nad řehtající převodovku, což k tomu neodmyslytelně patří... (trochu bude problém s accu a voltáží pro pohony, ale o tom potom - třeba v tomto vláknu).

Tolik jen vzpomínka na též počátky slow-fly, a bezelstná přátelská nabídka :wink:
A rád se tu třeba trojlístkem brzy pochlubím ! Bayeux

PS: jsem zvědavej, jestli se najde další cvok, který si koupí z USA starý český model :-P

EDIT 16.7.2021: moje zásilka je už vytížena, ale budou asi další - případně napište a povím, co vím...
Přílohy
Junior_01.jpg
Junior_02.jpg
Bomber-Label.jpg
Chicco-Label.jpg
Bomber.jpg
Chicco.jpg
Naposledy upravil Bayeux dne pát 16.07.2021 9:10, celkově upraveno 1

Re: Potensky - stavebnice Junior, Bomber, Chicco

úte 13.07.2021 21:12

Tý jo!!!! Tak to ty jsi mi určitě vyfoukl Juniora i s motorem na Modelbazaru z pozůstalosti, viď?! ;)

Hele jsem silně nahlodanej! Klidně do obou modelů, sám mám doma ještě plně funkčního PAFa (2003) byť už není s originální výbavou, ale létá stále perfektně ;)
A torzo depronového haláka Akro je na půdě z nostalgie taky, co s ním jsem si užil paradního létání, na louce, na zahradě mezi domy, v zimě na lyžích...

Re: Potensky - stavebnice Junior, Bomber, Chicco

stř 04.08.2021 18:32

Tak, a mám už tři mušketýry doma! Kompletní, originál zabalené...

Vše šlo hladce, až na tu cenu poštovného (ale sledování zásilky a informovanost příkladná :wink: ).
Nicméně 17.7. odesláno z Kalifornie a dnes NEdoručeno (klasika) - ale nalezeno na poště (bez výzvy - nebýt sledování...).
Protože do byl "dárek" od kolegy modeláře, obešlo se to bez zdržení na celnici apod.

Takže kdyby jste někdo chtěli, rád povím jaká k nim (Chicco a Bomber) byla "cesta". Přeci jen jsme se v lecčem s prodejcem poučili a vyučili.

Přidávám pár fotek pro kochání, příště snad fotky modelů RTF a v hangáru či na place - ale to až nejspíš za zimních večerů...

Zdraví Bayeux
Přílohy
Tři mušketýři.jpg
Zásilka_retuš.jpg
Bomber_obsah.jpg
Chicco_obsah.jpg
Pohonné jednotky.jpg

Re: Potensky - stavebnice Junior, Bomber, Chicco

stř 04.08.2021 18:38

Tak prajem peknu stavbu :) kupovane na www.hobbyclub.com ?

Re: Potensky - stavebnice Junior, Bomber, Chicco

stř 04.08.2021 18:52

Díky... a jasně - objednáno přesně TAM ! Nechtěl jsem to prokecnout, dokud nebudu mít svoje doma :roll: :D

Nee, samozřejmě jsem to netajil (a přes SZ dával info i o průběhu a poště), a navíc to při zadání na google vypadne samo.
Fakt bych kdy nevěřil, že ještě někde jsou (ani na tom e-shopu), a já budu mít tohle doma...

Re: Potensky - stavebnice Junior, Bomber, Chicco

čtv 05.08.2021 14:46

Šmarjááá, BOMBER byl můj první RC model. Kdysi dávno jsem ho koupil u Reicharda. Ještě spolu s Futabou FC-16. Na kolik tě vyšlo poštovné?. Mám nutkání si ho z nostalgie koupit znovu.

Re: Potensky - stavebnice Junior, Bomber, Chicco

pát 06.08.2021 9:34

Objednával jsem stavebnic víc, do bezcelního limitu (bez risku) to byly 4ks. Poštovné v objednávce je placeno 25USD.
Prodejce ale zjistil až při podání, že těch 25USD je limitně do délky 50cm, ale krabice mají přes 60cm.
Takže mu nezbylo než to poslat USPS (viz foto zásilky) za 75USD ! (včetně tučného pojistného, že se to aj ČP bála ztratit).

Což je raketa, ale já to obětoval, v rámci super konverzace a korespondence, a stejně mi to napsal, až když to poslal :) Ale s omluvou, že má asi hooodně zastaralé ceny poštovného na webu.
Ale v pohodě a s úsměvem - hold každá legrace něco stojí, a někdo musí bejt průkopník :wink: A mě to za TO stálo...
Zase ale sám od sebe zásilku označil jako "dárek" (což to rozhodně dárek byl, dokonce dárek z minulosti !) a tak to prošlo bez celního řízení a DPH, takže posláno 17.7. a 4.8. doručeno.

Asi by byly 2 recepty, co jsme vymysleli:
- udělat objednávku více kusů stavebnic, aby se rozmělnilo poštovné (v rámci akce "gift" snad bez cla) - a pár potencionálních zájemců se ozvalo
- byl by ochotný modely rozbalit, napytlíčkovat a poslat v krabici do 50cm tak, aby se zlevnilo / vymyslelo poštovné (jeho nápad a iniciativa).

Což já jsem nechtěl - chtěl jsem to mít takto "sběratelsky" v originál krabicích, ale ne všichni jsou tak trhlí jako já a nevadilo by jim to třeba...

Tož tak, více případně v SZ... Bayeux
Odeslat odpověď