Switch to full style
Všechno co se týká lehkých modelů, slow a parkflyerů.
Odeslat odpověď

Etrich Taube

pon 18.01.2021 17:43

Dobrý den kolegové. Chtěl bych poprosit , jestli jste někdo nestavěl ETRICH TAUBE z plánku č. 018 RC revue?
Začínám stavbu a vím že je to složité. Jsem smířen i s tím, že něco můžu dělat několikrát, než to bude správně.
Byl bych ale rád za každou , byť i malou radu , nebo postřeh ze stavby, který by mi trošku pomohl. Děkuji za ochotu.

Re: Etrich Taube

pát 26.03.2021 16:47

Photo0538.jpg
Tady pro zajímavost pár fotek ze stavby. Je tam zajímavý profil

[


Photo0543.jpg
Přílohy
Photo0542.jpg

Re: Etrich Taube

ned 30.05.2021 14:55

Pro zajímavost kolegové posílám dalších pár foto z hrubé stavby tohoto letounu
5.jpg
4.jpg
3.jpg
2.jpg
1.jpg

Re: Etrich Taube

sob 11.06.2022 14:49

Po delší době je potaženo. Ještě ale nejsou pomocná nosná lanka křídel. Už je ale provozuschopný
Přílohy
e1.jpg
e.jpg
e2.jpg

Re: Etrich Taube

sob 11.06.2022 17:27

Myslíš, že se s tím vejdeš do haly? Já jsem chtěl zkusit Messengera, co kdysi dělala Modela ale je to proti EPP a zdi moc křehká konstrukce. :) Navíc až moc rychlá a nechce na směrovku zatáčet na placato.

Re: Etrich Taube

sob 11.06.2022 20:23

Než jsem to začal stavět, tak jsem samozřejmě na netu něco hledal. nějaká videa jsem viděl a létali s tím v halách. Všechno byla ale cizina. U nás nic. Asi jsem jedinej blázen u nás , co se s těm piplal. teď čekám na nějakej klidnej večer, kdy se nehne ani listejček, abych to poprvé hodil. Ale nad vysokou trávu vedle letiště. Mám to moc rád na to , abych to rozbil o zeď , nebo s tim praštil o tvrdou zem. Myslím ,že by to mohlo lítat docela pomalu a pohodově. Netušim ale , jak to bude zatáčet

Re: Etrich Taube

sob 11.06.2022 20:30

Hele vypadá dost dobře, třeba jseš jedinej blázen u nás, ale věř že já jsem na tenhle plánek taky několikrát koukal a docela se divím že ho už nemám doma. Musím se zase podívat jak je to velké atd... Kolik váží?

Re: Etrich Taube

sob 11.06.2022 20:55

Děkuju
Na plánku píše 140g. Já mám 140 , ale mám ještě dováženo 10g na čumák. Tak že 150g. Asi jsem to nabral na zadku. Ta vejškovka je dost velká plocha a je to všechno z balsy 2x2. Já ty krajní nosníky udělal pro sichr ze smrku 2x2 a na směrovce jsem střední nosník taky dělal ze smrku. K tomu pár kapek lepidla někde na víc a je to tam. Nebo to mam potažený VLIESEM a 2x lak. Ono se to prostě nasčítá.
No a začal jsem to dělat právě proto, že je to docela zvláštní model , tak nějak nepodobnej ničemu jinýmu.

Re: Etrich Taube

sob 11.06.2022 20:59

hozyy píše:Děkuju
Na plánku píše 140g. Já mám 140 , ale mám ještě dováženo 10g na čumák. Tak že 150g. Asi jsem to nabral na zadku. Ta vejškovka je dost velká plocha a je to všechno z balsy 2x2. Já ty krajní nosníky udělal pro sichr ze smrku 2x2 a na směrovce jsem střední nosník taky dělal ze smrku. K tomu pár kapek lepidla někde na víc a je to tam. Nebo to mam potažený VLIESEM a 2x lak. Ono se to prostě nasčítá.
No a začal jsem to dělat právě proto, že je to docela zvláštní model , tak nějak nepodobnej ničemu jinýmu.



Rozpětí je 1000 mm

Re: Etrich Taube

ned 12.06.2022 10:03

Naprostá paráda.
Přiznávám, že už jsem na tuhle vlaštovku v plánkovém servisu RC revue taky narazil. Po prohlédnutí konstrukce křídla a "robusnosti" celého éra jsem to srabácky vzdal. :oops:
Zálet bude slušný stres, zvlášť, když si za tím člověk představí tu práci.
Nedělal ti Vlies při potahování, hlavně vypínání teplem, moc velké problémy na konstrukci z 2 mm balsových žbrdlinek? Měl bych strach, že to dost zkroutí, nebo dokonce zbortí.
Jinak jsem samozřejmě velký zastánce Vliesu, ničím jiným ani nepotahuji.

Re: Etrich Taube

ned 12.06.2022 13:08

Potahování křídla byla taky strašná......navim jak to říct slušně , aby to bylo dost výstižný. ale dalo se. je to z jednoho kusu. jen mezi posledním žebrem a koncovým obloukem je samostatný proužek. Ta kostra je hodně pevná. Trup díky těm žbrdlinkám se ani nehne a křídlo ač se nezdá je taky pevný. Vejškovka je velká a slabá, tak to jsem měl pořád přšpendlenou. Taky dělám jen VLIESEM. Lehce jsem to přefouknul teplem a pak 2x řidkej lak . Ty nosný lanka křídel s prostřední vzpěrou tam dám, až jestli to bude lítat . Už čekám jen na klidnej večer. No a stres to bude velkej.

Re: Etrich Taube

úte 13.09.2022 16:22

dobrý večer kolegové.
Ještě jedno info k tomuto letadlu. Je konečně zalétáno a už poslouchá. Byla to ale piplačka , stejně jako stavba. Začínal jsem hody do vysoké trávy, proto že jsem měl strach to poprvé pouštět na tvrdou louku. Potom laborace s potlačováním motorku, proto že to pořád mělo snahu strmě stoupat. Už se ale povedlo. Nemá to ale rádo větřík. Musí se čekat až na večerní skoro bezvětří. Snese to jen lehčí vánek. Docela pěkně to zatáčí , ale je to hodně citlivé na výškovku. Bez motoru ale krásně dlouho klouže. Tak že ta piplačka stojí za to krásné polétání něčím zvláštním. Můžu doporučit. Toť konec příběhu tohoto zvláštního éra.

Re: Etrich Taube

čtv 15.09.2022 23:40

hozyy píše: Toť konec příběhu tohoto zvláštního éra.

Nenapsal jsi to blbě? Skoro to zní, jako že už neexistuje. Nebylo by spíš lepší napsat "Toť začátek života tohoto zvláštního éra." :)

Re: Etrich Taube

ned 18.09.2022 12:28

Celeron píše:Nenapsal jsi to blbě? Skoro to zní, jako že už neexistuje. Nebylo by spíš lepší napsat "Toť začátek života tohoto zvláštního éra." :)


Jojo Samozřejmě ještě existuje. . Máš pravdu. Takhle je to lepší. Byl bych rád , kdyby se tady do toho taky někdo pustil. Abych si měl s kým o tom pokecat. :-)

Re: Etrich Taube

pon 19.09.2022 20:22

Já stavím, už dlouho a teď to leží.
Ale ne podle Zdeňka, ale podle sebe, Jeanninstahl Taube.
Pamatuji si, když to Zdeněk donesl, to je tak patnáct let, možná skoro dvacet.
Odeslat odpověď