Switch to full style
Všechno co se týká lehkých modelů, slow a parkflyerů.
Odeslat odpověď

Porucha v motoru Foxy g3

čtv 16.01.2020 17:47

Zdravím, chtěl jsem se přidat k halovým letcům, ale zatím se mi to moc nedaří. Už k Vánocům jsem dostal krásného crack yaka od RC factory a vše co k němu potřebují. Také již zmiňovaný elektromotor Foxy G3, vše jsem slepil a spájel ..... Vše fungovalo do té doby než jsem chtěl spustit motor, bez vrtule běžel úplně vpořádku, ale potom jsem nandal vrtuli chtěl jsem prozkoušet tah motoru. Po přidání plynu, ale přišlo jenom divné zadrhávání a tak nevím co s tím. Doufám že mi poradíte protože půlku halové sezóny už máme za sebou a já už chci létat. Už předem děkuji všem co se mi budou snažit pomoci.

Re: Porucha v motoru Foxy g3

čtv 16.01.2020 17:52

A když jste zkoušel motor bez vrtule, tak běžel bez problémů jak má? Tedy tichý chod bez nějakých pazvuků? Zkusil bych opět sundat vrtuli a vyzkoušel bych motor bez vrtule. Jestli poběží opět bez problémů, tak je podle mě problém někde ve špatné montáži vrtule.

Re: Porucha v motoru Foxy g3

čtv 16.01.2020 18:17

V montáži vrtule to podle mě není. Zkoušel jsem motor snad stokrát s vrtulí i bez, dokonce jsem zkoušel i vyměnit vrtuli za druhou. Nic nepomohlo. Poslal bych video, ale nevím jak.

Re: Porucha v motoru Foxy g3

čtv 16.01.2020 18:35

martinsulc.05 píše:Poslal bych video, ale nevím jak.
Video by pomohlo. Odkaz na návod je pod každým videem.
viewtopic.php?f=3&t=62213

Re: Porucha v motoru Foxy g3

čtv 16.01.2020 18:40

Samozřejmě, že to, co řeknu, nemusí být ono. V minulosti se mi stalo něco podobného a nakonec stačilo dát o "číslo" (na průměru) menší vrtuli a chodilo to jak z praku. Motor při rozběhu (pomalém i rychlém) cukal, rozběhl se po drcnutí rukou, ale sám měl problémy. Ta vrtule může mít třeba i správný rozměr, ale je jinak těžká (robustnější) a může to hrát roli.

Re: Porucha v motoru Foxy g3

čtv 16.01.2020 21:23

martinsulc.05: Video jde poslat i přes jiný server, třeba to uložit na uložto.cz a nebo jiný a tady dát odkaz.

Re: Porucha v motoru Foxy g3

čtv 16.01.2020 23:25

Trochu mi to vede na ne příliš dobré kontakty u jednoho z přívodů motoru. Tohle bych prověřil jako první.
Pokud je vše OK, tak bych si zkusil pohrát ještě s časováním regulátoru motoru (ESC). Viz jeho návod.

Re: Porucha v motoru Foxy g3

čtv 16.01.2020 23:35

Na stejné chování jsem narazil u jedné kombinace motoru a reglu. Motor bez vrtule běžel ok, při zatížení vrtulí sebou jen škubal, nemhl si vybrat, kterým směrem se roztočí. Hrál jsem si s nastavováním reglu, zkusil jsem úplně všechny možnosti nastavení, nic nepomohlo. Nakonec jsem regl vyměnil a motor se rozběhl. Regl s jiným motorem běhá taky spolehlivě. Ta původní kombinace si prostě nějak nesedla a společně nefungovala.

Re: Porucha v motoru Foxy g3

pát 17.01.2020 8:31

Tou kombinací by to mohlo být, ale motor a regulátor byl zakoupen v jednom kombo setu. (zkusím vyměnit regulátor) Video zde https://youtu.be/hE6kMFPgPH4

Re: Porucha v motoru Foxy g3

pát 17.01.2020 8:37

Kontakty jsem zkontroloval a jsou všechny v pohodě. Vrtule se neroztočí ani s pomocí drcnutí rukou.

Re: Porucha v motoru Foxy g3

pát 17.01.2020 8:45

Ten projev je stejný, jako u mého motoru s větší vrtulí. A zkoušel jsi motoru "pomoct" drbnutím do vrtule? Pak bych zkusil koupit o něco menší vrtuli (je to pro začátek levnější, než kupovat nový regl, pokud tedy nemáš v šuplíku zásobu), protože píšeš, že motor s reglem byl koupen jako kombo, mělo by to chodit bez problémů. Ale samozřejmě to může být ten avizovaný regl. Jak už zde bylo řečeno, zjistíš to prokombinováním s jinými motory.

Re: Porucha v motoru Foxy g3

pát 17.01.2020 10:48

Drhnout do vrtule jsem zkoušel a jiný regulátor mám doma. Tak zkusím vyměnit ten regulátor.

Re: Porucha v motoru Foxy g3

pát 17.01.2020 12:10

Jestli motor s jiným reglem půjde, a naopak pokud by regl s jiným motorem také zlobil, asi bych se ptal "Džéžíška", jestli od toho má ještě účet a zkusil bych reklamaci.

Re: Porucha v motoru Foxy g3

pát 17.01.2020 13:30

Ještě jeden kontrolní dotaz:
Provedl jsi kalibraci plynu :?:

Re: Porucha v motoru Foxy g3

pát 17.01.2020 15:20

Kalibraci plynu jsem provedl podle návodu dodávaného s regulátorem. Motor i s jiným regulátorem dělá to samé.
Odeslat odpověď